Autor Wątek: Pomoc w sklepie zoologicznym  (Przeczytany 5081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Pomoc w sklepie zoologicznym
« dnia: Maj 02, 2012, 19:29:04 pm »
A ja się chciałam tylko pochwalić, że będąc dzisiaj w sklepie obserwowałam co miała w koszyku pewna dziewczyna i jak zobaczyłam żwirek Pinio, to od razu większego żurawia zapuściłam do jej koszyka co też tam chciała kupić  :niegrzeczny No to jak zobaczyłam małe pudełeczko z napisem wapienko i małe pudełeczko z jakimiś kolorowymi "kołeczkami", a do tego widziałam że wpatruje się jeszcze w dropsy, to grzecznie się zapytałam, czy kupuje te rzeczy dla królika i jak się okazało, że tak to zaczęłam radzić, żeby od razu to odłożyła, bo to śmieci.  :madrala: Akurat w ręce trzymałam opakowanie z babką lancetowatą to poleciłam zamiast wapinka i tej reszty coś zdrowszego. Powiedziałam o granulatach, mieszankach, żeby czytać skład i mieszanki to też lepiej nie kupować. I tak sobie miło pogawędziłyśmy  :balet: Okazało się, że całkiem niedawno kupiła króliczka w sklepie zoologicznym i ten króliczek ma 4 tygodnie  :icon_cry No cóż... W każdym razie tak się chwalę i was również zachęcam, żeby przy okazji "wizyt" w sklepach zoologicznych zwracać uwagę co ludzie wrzucają do koszyka albo co chcą kupić swoim króliczkom.  :bunny:

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Pomoc w sklepie zoologicznym
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2012, 19:52:43 pm »
Gratuluje akcji :)

Piękny przykład uświadomienia :DD

Pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów :*

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc w sklepie zoologicznym
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2012, 21:58:04 pm »
Z tym uswiadamianiem też trzeba uwazac, niestety czasami się zdarza, że potrafia wyrzucic że sklepu.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Pomoc w sklepie zoologicznym
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2012, 23:33:35 pm »
Z tym uswiadamianiem też trzeba uwazac, niestety czasami się zdarza, że potrafia wyrzucic że sklepu.
To już szczyt chamstwa :/
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Pomoc w sklepie zoologicznym
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2012, 09:24:30 am »
Z tym uswiadamianiem też trzeba uwazac

Madzia ale sama próba się liczy. Nie każdy człowiek obecnie potrafi otwarcie zrócić komuś uwagę.

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Pomoc w sklepie zoologicznym
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2012, 09:34:48 am »
Mogą mnie wyrzucić, ale dla króla dobra zawsze próbować. My elegancko przeszłyśmy się między półkami z różnymi produktami dla królików. Ja poopowiadałam dziewczynie co i jak, co warto, czego nie warto, a co zupełnie wyrzucić trzeba.

Ten granulat dla młodego króliczka, który początkowo włożyła do koszyka okazało się, że w opisie miał podane 3,5% włókna  :oh: Nie znam się za bardzo na diecie małych królików, ale jak już chciała granulat dl amałego królunia, to wzięłam Bephare (jak to się pisze?) dla małych króli i tam było 22% włókna.

Zamiast dropsów, którym przyglądała się zanim do niej podeszłam, poleciłam rodzynki, żurawinę suszoną itd.

Ale dobry kierunek był, bo zamiast trocin od początku miała w koszyku żwirek :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc w sklepie zoologicznym
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2012, 09:59:03 am »
Kagar oczywiscie że proba się liczy. Najwazniejsze że jakis kroliczek już od poczatku bedzie mial lepsza dietke. Swoja droga to ciekawe dlaczego w zoologach polecaja karmy typu vitapol do 5zl co kosztuja niż te drozsze co kosztuja ok 15zl za mala paczke.... Przeciez dla nich lepiej drozszy sprzedac niż tanszy...

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Pomoc w sklepie zoologicznym
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2012, 10:19:11 am »
Może dlatego, że w dzisiejszych czasach mało kto chce wydawać tyle co my na uszaki i mając porównanie granulatu/karmy za 5 zł a za 15 zł to jest dla nich wyraźna różnica tymbardziej, że często ludzie dają zwierzaką tylko taki pokarm więc cała miseczka pokarmu. - O zgrozo :(