Autor Wątek: Zróbmy sobie granulat :)  (Przeczytany 20703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Zróbmy sobie granulat :)
« dnia: Kwiecień 23, 2012, 23:23:44 pm »
Ostatnio dzwoniłam do sklepu zoologicznego zapytać o ulubiony granulat mojego królika. Nie jest to granulat jakiś szczególnie fantastyczny, zły też nie jest, po prostu zwierzak się do niego przyzwyczaił i nie chce żadnego innego.

Okazało się, że odebrał pan, który jest właścicielem tej firmy i sam produkuje granulat, który u niego kupuję (sprzedaje swój produkt w Polsce). Pan z nieukrywanym entuzjazmem stwierdził, że teraz zrobił o wiele lepszy granulat i że z tego starego się wycofał. Nie wiem jak to powiedzieć Tuptusiowi, bo skład tego nowego granulatu wcale mnie nie uszczęśliwił... Dobrze, że mam jeszcze stare zapasy... Ale na bardzo długo one mi nie wystarczą...

Tak sobie pomyślałam - po miłej telefonicznej pogawędce z tym panem - że może by go przekonać żeby zaczął produkować jakiś fajny zdrowy granulat? Co myślicie o moim pomyśle? Ten pan jeszcze o nim nie wie... ale gdyby miał podany skład idealnego granulatu według forumowiczów, to może by się skusił (pod warunkiem, że będzie miał dojścia do odpowiednich rolników)? Co Wy na to?

Czy macie pomysł na skład Waszego idealnego granulatu?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2012, 23:26:54 pm »
Super pomysl :) moze taki granulat wyjdzie taniej i zdrowiej bo być moze bez takich ilosci chemii.
Jak dla mnie to w granulacie powinna być cala masa ziol i traw nie koniecznie w granulkach, ale jakas konieczynka pomiedzy granulkami ladnie i zachecajaco by się prezentowala. Do tego odrobina siemienia lnianego. Jaks echinacea by się w tym przydala.. :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2012, 02:30:48 am »
a nie lepiej podawac po prostu ziola i nasiona zamiast na sile wciskac je w granulat gdzie przy produkcji przemyslowej IMHO wiekszosc pozytecznych skladnikow ginie ?
to jest dokladnie tak samo jak z "karma" dla ludzi gdzie im mniej przetworzona tym zdrowsza .... no chyba ze o czyms nie wiem :-)
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2012, 08:51:51 am »
Andy to jest pomysl na granulat "zastepczy" za cuni complete, pro, grainles itd. Wiadomo że najzdrowsza jest dieta bez granulatu, ale nie kazdy moze sobie na to pozwolic.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2012, 07:10:38 am »
Tak, to jest pomysł na granulat zastępczy :) Pomysł dla tych osób, które kupują granulat, a nie dla tych, którzy w ogóle go nie używają.

Suszone zioła są dostępne w sklepach internetowych, ale już granulat z prawdziwego zdarzenia trudno znaleźć. Domyślam się, że w jego składzie powinny być np. zioła - chciałam jednak zapytać o konkretne preferencje (chyba nie wszystkie zioła się nadają?)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2012, 17:22:47 pm »
ok, inaczej kazda inicjatywa gdzie jest mozliwosc dowiedzenia sie "ile jest mleka w mleku" jest dobra
ja nie mam pojecia ile czego jest wkladane w karme A czy B, ktore sa oferowane w sklepie i tego nikt nie weryfikuje a kupujac jestem zmuszony uwierzyc iz jest tak w istocie, IMHO jest to bledne zalozenie
chetnie bym kiedys zweryfikowal co faktycznie jest wkladane do karmy i ile z tego faktycznie nadaje sie do jedzenia

reasumujac - kazda nowa inicjatywa gdzie jest wiecej dobrego a mniej nie wiadomo czego ... jest jak najbardziej wskazana
czy ten czlowiek ktory produkuje to sam gdzies sie oglasza ? sprzedaje to gdzies bardziej hurtowo ? robi to jako firma czy dla funu ?
bo wiesz wypowedzi w stylu "ze starego sie wycofal i nowy jest lepszy" brzmia interesujaco LOL ... bo nia wiadomo czy testowal to na sasiada zonie, dzieciach czy krolikach  :-P
i np. ktos nie przezyl .... i dlatego sie np. wycofal
co tzn w tym przypadku duzo lepszy czy gorszy  ?

bo ja bym nie chcial przeprowadzania zadnych "das experiment" na swoich futrach ....

czy wiadomo jak on to robi i jaki jest tego faktyczny sklad ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 17:27:58 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2012, 09:58:46 am »
reasumujac - kazda nowa inicjatywa gdzie jest wiecej dobrego a mniej nie wiadomo czego ... jest jak najbardziej wskazana
czy ten czlowiek ktory produkuje to sam gdzies sie oglasza ? sprzedaje to gdzies bardziej hurtowo ? robi to jako firma czy dla funu ?

bo ja bym nie chcial przeprowadzania zadnych "das experiment" na swoich futrach ....

Szczerze mówiąc nie interesowałam się jak do tej pory dogłębnie życiorysem tego producenta. Ma on swoje sklepy zoologiczne, ma firmę produkującą granulat, sprzedaje swoje granulaty też innym sklepom, ma swoją stronę internetową.
Mój pomysł wynika z mojej potrzeby - po prostu się załamię jeżeli Tuptuś nie dostanie swojej "starej karmy", więc będę próbowała jeszcze się kontaktować z tym panem. Jak już pisałam ta karma wcale aż taka rewelacyjna nie jest, ale zwierzak się przyzwyczaił.
Jeżeli mogłabym zasugerować producentowi jakieś ulepszenia składu lub całkiem nowy produkt, to chyba fajnie byłoby spróbować.
W sumie każdy z nas może sobie zrobić granulat, ale czy macie kontakty do rolników, ochotę na to żeby kupić tonę jakiegoś produktu i trzymać go w jakimś magazynie, garażu czy piwnicy? Bo ja jestem leniwa i nie chce mi się pertraktować z rolnikami i robić hurtowe zakupy.

Myślę, że ów pan mógłby się skusić na produkcję nowego granulatu gdyby był pewien, że będzie miał rynek zbytu.
Jednak widzę, że temat ten nie wywołał na forum jakiegoś poruszenia, więc nie mam argumentów, które mogłyby przekonać tego producenta do zrobienia zdrowej karmy.
No chyba, że zrobi to specjalnie dla mnie i Tuptusia :)

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2012, 10:31:08 am »
Biszkopcik, jeżeli granulat miałby dobry skład, a przy okazji był dostępny we w miarę przystępnej cenie, to ja na pewno bym się skusiła :) Uważam, że to super pomysł. Co do moich preferencji, to fajnie by było jakby w takim granulacie znalazły się przede wszystkim zioła - babka lancetowata, pokrzywa, mniszek, mięta etc, nagietek, koperek, może natka pietruszki? Echinacea też brzmi kusząco :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2012, 11:04:20 am »
Ja też bym była chętna jakby granulat był na prawdę super dobry i zdrowszy od dostępnych w zoologicznych.

Offline A_g_a_t_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2012, 17:26:23 pm »
Ja również, ale powinny w nim być przede wszystkim zioła ;) i musiałby być w przystępnej cenie

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2012, 00:08:32 am »
a tak powaznie, to ja bardzo chetnie bym kiedys zobaczyl jak tak  granulat sie robi ze skladnikow / ziółek / etc  .... czy jest szansa na prezentacje od Pana jw ?
pytam na forum bo nadal nie wiem kto to jest zacz kto robi to sam i ma firme i w ogole ....  
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2012, 00:33:06 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2012, 00:17:31 am »
Ja tak się właśnie zastanawiam nad kupnem takiego granulatu :)

http://www.galensgarden.co.uk/shop/pellets-cobs

Offline BeciaKrecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2012, 10:54:15 am »
A może w tym granulacie oprócz siana, ziół (koniczyna, mniszek, babka lancetowata i zwykła, a może i nawet takie jak bazylia, pietruszka, koper?) mogłyby być np. płatki kwiatów, kawałki kory? Mam jeszcze jeden pomysł, ale nie wiem czy by przeszło- żeby w granulacie były małe kawałki suszonych warzyw i owoców? Np. brokuły, marchewka, topinambur, pasternak, jabłko? Oczywiście owoców mało. :)
Gdyby skład był fajny, a i cena przystępna to bym się skusiła :D

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2012, 11:56:48 am »
Becia świetny pomysł! Moje uszy uwielbiają suszone owoce i warzywa ! Tak to miałyby wszystko w jednym! Też chętnie bym się na to skusiła:D

Offline BeciaKrecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2012, 13:38:06 pm »
No widzisz! Granulat-ideał :D I byłby zdrowy, i smaczny :)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2012, 14:07:33 pm »
Ja tak się właśnie zastanawiam nad kupnem takiego granulatu :)

http://www.galensgarden.co.uk/shop/pellets-cobs
Monia u mnie w zoologu jest taki granulat...


Wzięłam sobie garść z zoologicznego. Pytałam właściciela co to w ogóle jest. Mówi, że zioła i lucerna.


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 10, 2012, 14:12:21 pm »
No to taki zdrowy granulat :)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 10, 2012, 14:17:37 pm »
One są w szkodliwych na miniaturce. Ale właściwie to same zioła... Ja moim żadnego nie daję, bo są za grube.


Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2012, 14:22:04 pm »
to wygląda jak granulaty z vitapolu. Może sprzedają je na wagę hmm?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zróbmy sobie granulat :)
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2012, 14:30:23 pm »
Tutaj :

http://www.galensgarden.co.uk/shop/pellets-cobs

mogę być pewna że to nie Vitapol.