Autor Wątek: Sterylizacja  (Przeczytany 3942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paula_16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Sterylizacja
« dnia: Kwiecień 16, 2012, 20:54:51 pm »
Przepraszam ale muszę założyć nowy wątek bo nikt mi nie odpowiedział na pytanie w temacie:  Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
Przez ostatni czas staram się zapoznać z tą stroną i mam kilka pytań dotyczących sterylizacji
1. Jak rozpoznać że samiczka ma rujkę i kiedy ona występuje ?
2. mam też problem bo moja samiczka gdy została kupiona w zoologu to była w ciąży.. nikt nie wiedział tylko dopiero wyszło jak się urodziły maluszki.. no i jej została taka fałdka (po maluszkach) czy to może zaszkodzić w czymś (w zabiegu) ?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2012, 22:28:38 pm »
1. Jak rozpoznać że samiczka ma rujkę i kiedy ona występuje ?
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5472.msg79192#msg79192
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/dziecko.html przedostatni akapit
2. mam też problem bo moja samiczka gdy została kupiona w zoologu to była w ciąży.. nikt nie wiedział tylko dopiero wyszło jak się urodziły maluszki.. no i jej została taka fałdka (po maluszkach) czy to może zaszkodzić w czymś (w zabiegu) ?
Pierwsze słyszę o jakiejkolwiek "fałdce po maluchach". Co przeszkadza i czy sterylizacja może być bezpiecznie wykonana, określi wet.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Paula_16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2012, 21:32:34 pm »
dzięki ;P

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Sterylizacja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2012, 00:11:32 am »
Przepraszam ale muszę założyć nowy wątek bo nikt mi nie odpowiedział na pytanie w temacie:  Kastracja i sterylizacja - lektura obowiązkowa.
Brak odpowiedzi nie jest powodem do zakladania nowego watku. Trzeba bylo podbic watek i juz. Na forum zawsze chetnie odpowiadamy i pomagamy, ale to tez nie jest punkt uslugowy i nikt nie waruje przy kompie, zeby udzielac odpowiedzi natychmiastowo :) Tym bardziej, ze forum u niektorych szwankowalo przez ostatnie dni. Nastepnym razem prosze o cierpliowsc, bo zakladanie tego typu watkow i dublowanie postow to zasmiecanie forum i tym samym lamanie regulaminu.
Ten watek zamykam.