Autor Wątek: Znaleziony dziki króliczek  (Przeczytany 16891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nenkaer

  • Gość
Znaleziony dziki króliczek
« dnia: Kwiecień 06, 2012, 15:23:47 pm »
Witajcie :icon_smile
Trzy dni temu moje dzieci przyniosły z podwórka małego króliczka.Po dokładnych oględzinach okazało się iż jest to króliczek dziki.Nie wiem jakim cudem znalazł się na dworze na osiedlu pełnym ludzi,bloków,samochodów itd..No ale jest i trzeba się  nim odpowiednio zająć.Ale pytanie -jak ?Skoro jest to dzikusek to czy da się go wogóle oswoić???Dodam iż jak na dzikuska przystało wcale na takiego nie wygląda.Na drugi dzień po przyniesieniu go do nas chodzi za nami,da się głaskać i brać na ręce.Tam też najlepiej wypoczywa.Wiem że robię straszny błąd bo pozwalamy mu praktycznie na wszystko.Bo tak sierotki nam żal....No i tak śpi z nami w łóżku,dlatego naszą kanapę zaczął traktować jak swój domek i chętnie tam z nami siedzi.Czy jest to możliwe że tak szybko się do nas przekonał?A może on nas traktuje jak swoich rodziców?Napiszcie coś,proszę,bo naprawdę jest to chyba niespotykany osobnik..pozdrawiam cieplutko :icon_smile

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2012, 16:05:58 pm »
Witaj na forum  :bukiet

Jakiej króliś jest wielkości? Możesz zrobić mu zdjęcie? Co dostaje do jedzenia?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2012, 19:01:50 pm »
Może jeśli jest tak ufny to był to kiedyś czyjś królik i ktoś się go po prostu pozbył. Ja mieszkam na przeciwko lasu, kilka razy widziałam młode zające i one zdecydowanie nie są ufne, i jeśli tylko mogą to uciekają przed człowiekiem czy czymkolwiek gdzie pieprz rośnie.
Ale zdjęcie by się przydało
:)
Macie dla niego odpowiednie jedzonko? Siano itp?
[/url]

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2012, 20:23:10 pm »
Dobrze, że trafił w takie ręce, które go wymiziają jeżeli ktoś się go pozbył.

Poniżej zamieszczam link do kompedium wiedzy na temat królików:
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/index.html

I faktycznie przydałyby się zdjęcia będzie można określić co to za cudo :)

nenkaer

  • Gość
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2012, 00:04:27 am »
Witajcie ponownie!
Bardzo się cieszę że zainteresowanie moim dzikuskiem jest tak duże:)Dziękuję Wam.Zdjęcie oczywiście dorzucę ale już nie dzisiaj,postaram się jutro..A do jedzenia dostaje sianko,jakąś karmę mu kupiłam(której nawet nie chce tknąć:)),jabłuszko,czerwoną paprykę(którą wprost uwielbia),marcheweczkę,i oczywiście woda do picia.A propos wody.Słyszałam że króliki dużo lubią siusiać po wodzie.Mój ma do niej stały dostęp a jednak nie siuśka dużo.Czy to normalne?Acha i zapomniałam-nazwaliśmy go Omyczek:)To tyle na dzisiaj,dobranoc wszystkim.

nenkaer

  • Gość
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2012, 00:07:39 am »
To jeszcze raz ja :icon_smile Zapomniałam również odpisać jaką ma wielkość.A więc ma z 20cm długości,nie więcej.Akurat tyle ze mieści się w dwóch dłoniach.Pozdrawiam :icon_smile

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2012, 00:34:07 am »
Oczywiście witam na forum :)
Jedynie mogę na razie napisać coś o żywieniu, bo bez zdjęcia ciężko cokolwiek doradzić na temat "pochodzenia" maluszka. Również polecam przeczytanie tej strony, którą podesłała wcześniej Kagar: http://www.miniaturkabeztajemnic.com/ Uszak jest też młody, także z warzywkami ostrożnie, ale jeśli bobki są ok to myślę, że spokojnie można dawać. Karmę zastąpiłabym granulatem, jest lepszy.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2012, 12:39:30 pm »
Witajcie ponownie!
A propos wody.Słyszałam że króliki dużo lubią siusiać po wodzie.Mój ma do niej stały dostęp a jednak nie siuśka dużo.Czy to normalne?Acha i zapomniałam-nazwaliśmy go Omyczek:)To tyle na dzisiaj,dobranoc wszystkim.

Witamy :)

Z siusianiem jest różnie- czasami uszak nasika aż się "wylewa", a czasami kałuża jest malutka.
Póki nie widzisz w moczu krwi (takie krwinki/niteczki krwi) i uszatek nie napina się przy siusianiu to jest dobrze i nie ma co panikować :)
Jak uszatek nie chce jeść karmy to mu jej nie dawaj. Poczytaj o diecie bezgranulatowej (warzywa, zioła, suszki + podstawa: siano i woda) na naszym forum w dziale żywienie.
Oczywiście baaaardzo powoli mu wprowadzaj nowe warzywka i obserwuj bacznie przy tym brzuszek i bobki (bobki muszą być twarde i okrągłe a brzuszek miękki).

nenkaer

  • Gość
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2012, 16:10:27 pm »
Hejka
Dziękuję Wam za pomoc.Odnośnie bobków to robi i to całkiem sporo...Śmiejemy się że wyglądają jak pomniejszone Nesquiki :icon_smile..Poza tym wszystko ok.Zaraz postaram się tu jakoś zdjęcie wkleić jak wypoczywa na naszej kanapie...To już standard..Tylko tutaj słodziak czuje się najlepiej.. :icon_smile

nenkaer

  • Gość
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2012, 16:28:12 pm »
Zdjęcie dosyć niewyraźne,ale mam  nadzieje że poznacie od razu czy to zając czy królik,bo ja już powoli zaczynam  mieć co do tego wątpliwości...Z góry dzięki wielkie :icon_smile

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2012, 17:23:23 pm »
Nie dałabyś radę dać jakieś większe??

Jak dla mnie wygląda na młodego zająca...hmm podobno małe zające wyglądają jak króliki, ale mogę się mylić..
albo rzeczywiście może to dziki królik...

nenkaer

  • Gość
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2012, 16:12:19 pm »
No a jednak.....Okazuje się że mój królik jest zajączkiem...W takim razie będę chyba musiała poszukać forum o zającach(jeśli takowe w ogóle istnieje......)Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc i gorąco pozdrawiam;)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2012, 16:17:33 pm »
ja bym dała zająca od razu do schroniska dla dzikich zwierząt, z tego co wiem na Śląsku to jest w Mikołowie, kiedyś zawiozłam tam rannego jeżyka.

Oswojony zając nie poradzi sobie w naturze, a w domu pewnie go trzymać nie będziecie, więc lepiej, żeby jak najszybciej odzwyczaił się od ludzi, dla jego dobra.
Oto adres tego schroniska:

ul. Kościuszki 70
tel. +48323220717
Schronisko dla Dzikich Zwierząt - Katowice/Mikołów
Leśne Pogotowie przy Nadleśnictwie Katowice

To jest jakieś 7 km od Katowic.

Ja bym nie czekała, oni wiedzą jak postępować z dzikimi zwierzętami.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 16:21:10 pm wysłana przez Kitty27 »

nenkaer

  • Gość
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2012, 16:48:14 pm »
Będzie nam potwornie ciężko,szczególnie mi..;-(Bo zajączkusiowi tak dobrze z nami...A nam z nim...Ale cóż,to jest dla jego dobra...Dziękuję serdecznie za adres,mam nadzieję że jak najszybciej go tam zawieziemy..Mieszkam dosyć blisko Mikołowa na szczęście.Dziękuję:)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2012, 17:39:43 pm »
Ja bym go sobie pewnie zostawiła :P Ale one rosną spore i jeżeli nie masz warunków to faktycznie skorzystaj z adresu, który podała Kitty.
Tutaj ktoś miał zająca w mieszkaniu http://miniaturkabeztajemnic.com/ntrusia.htmlhttp://miniaturkabeztajemnic.com/ntrusia.html
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

nenkaer

  • Gość
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 10, 2012, 20:47:37 pm »
Kochana dzięki ja sama niewiem co zrobić,ale najlepiej chyba będzie go oddać...

nenkaer

  • Gość
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2012, 20:50:42 pm »
Acha i link nie działa niestety..

Offline Króla

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wroclaw
  • Moje króliki: Monti
  • Za TM: Rovisia,Dziubek,Kiciuś,Nedzuś
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 10, 2012, 20:52:27 pm »
To moze jakiegos Kicaka adoptujesz?  :bunny:

nenkaer

  • Gość
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2012, 20:53:54 pm »
Troszku się boje tych powiedzmy ewentualnych kłopotów,bo mój zajączkuś jest taaaaki ułożony i kochaniutki..

nenkaer

  • Gość
Odp: Znaleziony dziki króliczek
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2012, 20:55:47 pm »
Mój jest niesamowity,śpi z nami,stara się kupkać do kuwetki,nie gryzie i wszędzie za nami chodzi jak piesek(tylko nie merda jeszcze ogonkiem)