Autor Wątek: Klatka 100 cm i 2 kroliki??  (Przeczytany 4658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mszkarad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Klatka 100 cm i 2 kroliki??
« dnia: Marzec 29, 2012, 12:55:39 pm »
Witam was serdecznie

Proszę o pomoc, ponieważ mam na uwadze dokupienie (na razie jeden) drugiego królika dla towarzystwa mojemu.
Klatka w mieszkaniu to 100 cm na 60 cm Ferplast Casita.
Co wy na to i czy faktycznie będzie mój królik potrzebował kompana, ponieważ dla nas będzie to wyzwanie, a póki co to nie przyzwyczaił się do nas jeszcze dopiero od 3 tygodni jest w domu.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka 100 cm i 2 kroliki??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2012, 13:25:51 pm »
Nie kupuj - adoptuj :)
A co do kompana dla Twojego malucha, to musisz mieć na uwadze, że króliczki mogą się nie polubić i wtedy mieszkanie w jedne klatce odpada i musisz mieć drugą dla nowego domownika.
Czy musi mieć króliczego towarzysza? Moja nie ma, i nie wydaje mi się żeby była nieszczęśliwa. Jak masz jednego króliczka to potrzebuje on więcej uwagi ze strony opiekuna, a jak masz parkę to wtedy one same się sobą zajmują a Człowieka traktują jak podajnik jedzenia i sprzątaczkę :P

Offline mszkarad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Klatka 100 cm i 2 kroliki??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2012, 14:24:36 pm »
Bardzo tobie dziękuje za informacje niestety obawiam się,że mnie króliczek mój nie lubi chociaż biega czasami do nóg i podgryza skarpetki (czy to normalne nie wiem)- wolałbym aby się do mnie na tyle przyzwyczaił, żeby mnie polizał od czasu do czasu, lecz jak się dowiedziałem z innego mojego wątku podgryzanie lubi być oznaka zaczepiania. Ja bardziej chciałbym tez nauczyć mojego 6 letniego synka odpowiedzialności i żeby oni się bardziej polubili.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Klatka 100 cm i 2 kroliki??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2012, 14:55:34 pm »
Przede wszystkim powiedz w jakim wieku jest królik, jakiej płci i czy kastrowany/sterylizowany.
Jeżeli jest bez zabiegu, to musisz wziąć pod uwagę, że dużo jego agresywnych zachowań może być spowodowanych burzą hormonów. Poza tym musisz dużo go puszczać i kłaść się na ziemi - spędzać z nim dużo czasu w ten sposób. Za każdym razem kiedy Cię drapnie czy ugryzie musisz krzyknąć "ała" żeby wiedział że Cię krzywdzi, bo może nie wiedzieć i nie czuć jeszcze że to Twoja noga, a nie coś innego. Poczytaj wątki o tym jak się zbliżyć do królika. A towarzysz to plan długoterminowy i najlepiej jakby Twój królik najpierw zaprzyjaźnił się z Tobą. Bo jak mu sprawisz zbyt szybko kompana, to może Cię po prostu olać :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klatka 100 cm i 2 kroliki??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2012, 18:14:16 pm »
Kroliczek jest z Wami krótko, więc musisz powoli i cierpliwie się z nim zaprzyjaźnić. Tak jak napisała koleżanka wyżej: leżeć z nim na podłodze, podsuwac smakołyki z ręki żeby się do Was przyzwyczaił.
Polubią się z Twoim synem na pewno, tylko do tego trzeba czasu i cierpliwości :)