Autor Wątek: Wypadnięcie gałki ocznej!!! Kazali głodzić przed zabiegiem! Co robić??  (Przeczytany 4416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline _Marlena_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
W piątek rano zauważyliśmy, że z Karmelkiem jest coś nie tak. Początkowo nie sądziliśmy, że jest tak źle!!!
TZ popędził do weta. Okazało się, że gałka oczna została wypchnięta z oczodołu, a że stało się to w nocy, zapewne
uszaty sobie oczko jeszcze doprawił i pękło. Niestety jest już martwe - jutro o 15 zabieg amputacji...

Obdzwoniłam kilka lecznic, ale albo nie potrafili mi powiedzieć, albo nie odbierali...
Pani, która zapisywała mnie na zabieg kazała mi głodzić króliczka 8h przed zabiegiem,
a słyszałam, że głodzenie uszatych nie jest zalecane!
Co robić??  :buu

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Wypadnięcie gałki ocznej!!! Kazali głodzić przed zabiegiem! Co robić??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2012, 13:53:52 pm »
Jeżeli weterynarz kazał Ci głodzić królika przed zabiegiem to znaczy, że on w ogóle nie zna się na królikach. Ja bym nie powierzała mu królika na operację. Widzę, że jesteś z okolic Warszawy masz tutaj listę polecanych weterynarzy http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci i udaj się do któregoś z nich
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadnięcie gałki ocznej!!! Kazali głodzić przed zabiegiem! Co robić??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2012, 14:19:44 pm »
Dokladnie, do weta ktory karze glodzic uszaka nie ma co isc bo go najzwyczajniej w swiecie zabije. Kroliki nie maja odruchu wymiotnego i musza stale cos jesc inaczej pojawiaja się problemy przewodu pokarmowego i kroliczek umiera.
Przed zabiegiem mozna jedynie nie podawac granulatu, ale siano woda i ziola to podstawa nawet przed zabiegiem.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadnięcie gałki ocznej!!! Kazali głodzić przed zabiegiem! Co robić??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2012, 14:21:13 pm »
Osobiscie uwazam że dobrze by było wykonac rtg glowki bo trzeba znalezc przyczyne wypadniecia tego oczka czy to byl ropien czy cos innego.

Offline IzaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypadnięcie gałki ocznej!!! Kazali głodzić przed zabiegiem! Co robić??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2012, 14:27:24 pm »
Głodzic króliczka nie wolno. Dawaj mu jeść - nic się nie stanie. Koniecznie zmień weta. W Warszawie znajdziesz specjalistę. Oczka już nie da się uratować, więc zabieg konieczny, ale dobry lekarz zdiagnozuje malucha i pomoże w terapii.

Offline _Marlena_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wypadnięcie gałki ocznej!!! Kazali głodzić przed zabiegiem! Co robić??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2012, 15:17:54 pm »
Z królisiem był TZ więc się nie dowiedział  :/ . Ja później wielokrotnie próbowałam się skontaktować z jakimś wetem, recepcjonistka Ogonka też próbowała mnie wielokrotnie połączyć, ale nikt nie odbierał w żadnym gabinecie. Mały jest leczony u dr.Oliwii Łobaczewskiej - o specjalizacji okulistyka. Przyjmuje ona właśnie w Ogonku tylko w piątki, częściej w klinice Bemowo... Tam przy telefonicznym zapisie na zabieg dostałam zalecenie, żeby uszaka nie karmić przez 8h przed zabiegiem. Ciekawa jestem ile królików ta recepcjonistka przez to zabiła  :zdenerwowany ...
Mały miał USG oka, wykryła stan zapalny - stąd hipoteza na temat tego, że to właśnie stan zapalny wypchnął gałkę...
Drugie oko też dla pewności sprawdziła i znalazła lekkie zarysowanie na rogówce - podobno niegroźne, ale wpadam w panikę za każdym razem jak teraz na uszaka patrzę. Boję się, że i drugie oko straci  :icon_neutral Kupiliśmy mu kołnierz, przez co jest dodatkowo zdezorientowany , ehh...

Offline charme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliczki :)
Odp: Wypadnięcie gałki ocznej!!! Kazali głodzić przed zabiegiem! Co robić??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2012, 15:58:29 pm »
Przed zabiegiem zero granulatow i zielonego, tylko siano, ziola i woda. Bez dwoch zdan idz do polecanego kroliczego weta. ten nie ma pojecia o leczeniu krolikow i narobisz sobie dodatkowego klopotu z przewodem pokarmowym.