Autor Wątek: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]  (Przeczytany 125892 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 10, 2012, 22:28:38 pm »
Czyli generalnie zostanę z 1 królikiem. .... a szkoda !
lek. wet. Sowa

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 10, 2012, 23:00:33 pm »
Czyli generalnie zostanę z 1 królikiem. .... a szkoda !

Czyli generalnie powinnaś pomyśleć o dobru swojej Ineczki, jak pisałaś, i skoro nie może być na razie sterylizowana, to wstrzymać się z adopcją.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Camillaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 12, 2012, 15:06:28 pm »
Maksia jest śliczną królinką :) Co się z nią dzieje? Czy jej opiekunka może dodać jakieś nowe zdjęcia Maksi ? Była bym bardzo wdzięczna , Pozdrawiam Serdecznie :)
Zwierze to nie zabawka , należy je kochać i dbać o nie jak o człowieka !! :)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 12, 2012, 15:38:12 pm »
Postaram się dodać jakieś zdjęcia, ale musisz mi uwierzyć, że praktycznie na wszystkich wygląda jak rozmazana smuga :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Camillaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 12, 2012, 15:41:01 pm »
Byłabym bardzo wdzięczna , albo jeszcze o jakieś filmiki :) Jest taka cudowna !! ^_^
Zwierze to nie zabawka , należy je kochać i dbać o nie jak o człowieka !! :)

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 12, 2012, 16:07:15 pm »
Inka szykuje się do sterylizacji. ;]
lek. wet. Sowa

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 12, 2012, 17:58:44 pm »
czy to znaczy ze chcesz adoptowac maksie ?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Camillaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 12, 2012, 18:32:59 pm »
Widzę , że nie tylko ja mam to w planie :)
Zwierze to nie zabawka , należy je kochać i dbać o nie jak o człowieka !! :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 12, 2012, 19:09:44 pm »
Ja powiem tak - ryzyko niezaprzyjaźnienia się (albo nietrwałej przyjaźni) dwóch samiczek jest bardzo duże, więc ktokolwiek zechce występować o adopcję samiczki do samiczki musi mieć warunki na ew. trzymanie obu panien osobno do końca ich dni - co jak dla mnie nie jest fajnym rozwiązaniem, bo będą samotne.

Także Maksia pewnie preferuje domek z króliczym kawalerem albo domek planujący adopcję kawalera w przyszłości :P
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

kateryna

  • Gość
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 12, 2012, 21:16:33 pm »
Rzadko się udzielam ostatnio na forum z powodu braku czasu, ale dodam od siebie że jak ja chciałam adoptować Maksie jakiś czas temu, to odrzucono mój formularz właśnie z tego względu, że mam królika w domu (który z resztą jest samcem) pomijając, że kwestia odległości również była problemem.

Nie mniej jednak Sowa lub Camillaa (w zależności od tego kto się zdecyduje na adopcje :) ) życzę udanej adopcji Maksi bo zasługuje na kochający domek :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 12, 2012, 21:59:59 pm »
Każdy formularz i zgłoszenie chęci adopcji są rozpatrywane indywidualnie i w zależności od aktualnych okoliczności. Kateryna, zapomniałaś chyba napisać, coś, co podkreślałaś w wątku Hibiskusa, że nie miałaś możliwości trzymać królików osobno, gdyby się nie zaprzyjaźnili, a Maksia była wtedy jeszcze wybitnie przerażona obecnością innych uszaków

Wątpię, znając Jutę, czy oddałaby komuś samiczkę do zaprzyjaźniania z samiczką - bo ona wie, jakie to ryzyko, a adopcje są na stałe, nie na próbę. Juta zawsze wybiera najlepszy dla danego króliczka domek.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

kateryna

  • Gość
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 12, 2012, 22:13:45 pm »
Ale pisałam również(w sensie, że w mailu pisałam), że mogłabym przyjąć Maksie dopiero w połowie kwietnia kiedy moje warunki mieszkaniowe się zmienią ale to nie zostało już chyba uwzględnione bo nie dostałam potem żadnej odpowiedzi.

Offline Camillaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 12, 2012, 22:26:38 pm »
Kateryna - chcesz adoptować Maksię ? :)
Zwierze to nie zabawka , należy je kochać i dbać o nie jak o człowieka !! :)

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 12, 2012, 22:44:07 pm »
Inka szykuje się do sterylizacji by:
1. przejść ten zabieg, bo pomoże jej w utrzymaniu zdrowia
2. jeśli się uda to przyjąć Maksię pod swój dach
lek. wet. Sowa

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 13, 2012, 00:28:41 am »
Kateryna - chcesz adoptować Maksię ?

Kateryna się starała o adopcję i dostała odpowiedź odmowną - przynajmniej z jej wypowiedzi na forum tak to zrozumiałam.

Każdy zainteresowany adopcją powinien pisać bezpośrednio do pośrednika - julita.gawronska@kroliki.net
Dopóki pośrednik nie podejmie decyzji, królik jest do adopcji - każdy może wystąpić o przyjęcie go pod swój dach, a pośrednik wybiera najlepszy dom (czasem spośród kilku chętnych i fajnych domów).

Uwagi do Procedury adopcyjnej zawierają informację, że pośrednik ma prawo swobodnego wyboru przyszłego opiekuna. A także, że adoptować może tylko osoba pełnoletnia/ opiekun.
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6827.0
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

kateryna

  • Gość
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 13, 2012, 09:03:21 am »
Camillaa- jak już napisała Eni starałam się o adopcję Maksi, jednak to że mam królika samca (a wtedy Maksia bała się królików) i to że ponad miesiąc temu nie miałam możliwości na trzymanie 2 królików osobno wykluczyło mnie z adopcji. Wierzę, że tak było lepiej dla króliczka jednak jak nie cały tydzień później znowu wysłałam obszernego maila (a wysłałam go 2 razy) w którym wyjaśniłam swoją ówczesną sytuację to nie dostałam już żadnej odpowiedzi zwrotnej(!) A w mailu jak wół napisałam, że mogę jakiego kolwiek królika przyjąć pod swój dach dopiero w połowie kwietnia.

Mnie natomiast razi jedynie to, że otwieram się ze swoimi problemami pośrednikowi adopcyjnemu(na prawdę, nie wypada pisać o prywatnych problemach na forum), a żadnej odpowiedzi nie dostaję.

Eni- pamiętam jak już w wątku Hibiskusa upierałaś się żeby Hibiskus u mnie został na stałe. Skoro przyjęłam go na dt to przyjęłam go na dt i tak miało być. Co złego w tym że chciałam pilnie znaleźć mu dom? Miałby przez półtora miesiąca siedzieć nie wypuszczony w klatce bo cały dom był zawalony od sprzętów z powodu remontu? Na siłę miałam go trzymać? Jak chciałabyś o czymś porozmawiać to wyślij proszę mi pw, nie będę tutaj już więcej zaśmiecać wątku bo to nie miejsce na tego typu dyskusje.


Uff sory za offtop, mam nadzieje że nie dostanę ostrzeżenia :)

I jeszcze raz trzymam kciuki za adopcję Maksi (kto kolwiek miałby ją adoptować :) )!

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 13, 2012, 10:32:57 am »
Równie dobrze jak ktoś prowadzący DT nie będzie emocjonalnie gotowy na oddanie podopiecznego to nikt nie spełni warunków, albo zwierzak nie będzie nigdy gotowy na oddanie. I nie jest to puszczone tak o w czambuł, powiedziałam sobie. Była u mnie  babeczka prowadząca DT dla kotów z kotem, którego ktoś chciał adoptować by znaleźć mu jakąś chorobę, bo wtedy zostanie u niej na dłużej (do wyleczenia) lub adoptujący się rozmyśli. Hipokryzją całej tej sytuacji jest to, że w zoologicznym czeka masa królików do kupienia, ogłoszeń oddam królika też jest sporo i jak się pójdzie do zoologicznego to można na raz kupić siedem, a tutaj się odmawia komuś kto wie i chce. Adoptowałam psa ze schroniska i zajęło mi to nie całą godzinę. Nikt nie pytał się czy mam inne psy, warunki lokalowe etc. A pies wymaga większych nakładów pracowitości na jego utrzymanie i większej kasy na jedzenie.
lek. wet. Sowa

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 13, 2012, 11:09:36 am »
To nie DT decyduje o adopcji. Jak Ci nie pasują panujące tu zasady, to zawsze możesz królika kupić!
Królik to nie pies, wiedza o jego potrzebach i specyfice jest marna u większości ludzi, dlatego króliki są porzucane (bo rosną, znaczą teren, bronią się = są królikami). Nie wiem, jak inni pośrednicy- pewnie podobnie- ale Juta nie da królika do nie sprawdzonego albo bylejakiego domu, choćby nie wiem ile było króli do adopcji.  Zasady innych organizacji ani schronisk nie mają nic do adopcji królika - tu się szuka najlepszego domu dla zwierzaka, a nie wyrabia normy czy pozbywa problemów.

Propomuję zapoznać się z Regulaminem adopcji i Procedurą adopcyjną, jak ktoś się z tymi zasadami nie zgadza, to adopcji nie będzie'
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 13, 2012, 11:42:47 am »
Oczywiście że królik to królik, tam samo jak rybki to rybki. Ale pomimo wszystkich specyficznych cech gatunkowych pies jest zwierzęciem z większymi potrzebami. Nie wychowany królik nie zagryzie człowieka, królika nie ułożysz do walk etc. Leczenie królika jest tańsze niż leczenie psa. I nie mówię o zasadach innych ORGANIZACJI, mówię o zasadach adopcji kotów z vivy i próby uzyskania fałszywych zaświadczeń o chorobie kota by fundacja nadal płaciła na jego utrzymanie w DT.

Zapoznałam się z procedurą adopcyjną oraz z regulaminem adopcji już x czasu temu.
lek. wet. Sowa

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Maksia Bez Uszek potrzebuje pomocy i dobrego domku [Wrocław]
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 13, 2012, 11:44:44 am »
sowa jedno male ale- leczenie królika jets drozsze niz psa i to o wiele ze wzgledu na mala ilosc specjalistow ktorzy sie tym zajmuja
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!