Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1254792 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sylvia

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 223
  • Płeć: Kobieta
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2320 dnia: Marzec 01, 2014, 08:02:27 am »
Sensej jestes bezczelny ! soryy ale zdrowei jest wazniejsze dla mnie !  zwykle leki mi nie pomagaja a nie zamierzam sie faszerowac sterydami przez 10 lat... a alergia na krolika wyszla mi najwyzsza z mozliwych wybacz ! myslisz ze tego chcialam ? pomyśl najpierw zanim coś palniesz!  ciekawe czy ty biorc Manie robiłes sobie pierw testy..tego nie mozna przewidziec a że boje sie astmy to juz inna sprawa...  ja sie nocami nei raz dusiłam

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2321 dnia: Marzec 01, 2014, 08:12:00 am »
Sylvio, Sensej się wygłupia, to przecież taki żart.
Skupmy się na tym, żeby Pysia znalazła dobry domek.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2322 dnia: Marzec 01, 2014, 08:20:37 am »
Sensej jestes bezczelny ! soryy ale zdrowei jest wazniejsze dla mnie !  zwykle leki mi nie pomagaja a nie zamierzam sie faszerowac sterydami przez 10 lat... a alergia na krolika wyszla mi najwyzsza z mozliwych wybacz ! myslisz ze tego chcialam ? pomyśl najpierw zanim coś palniesz!  ciekawe czy ty biorc Manie robiłes sobie pierw testy..tego nie mozna przewidziec a że boje sie astmy to juz inna sprawa...  ja sie nocami nei raz dusiłam

Można by rzec że Mania została znaleziona pod śmietnikiem więc nawet nie miałem w planie królika.
Nic nigdy przez tyle czasu nie wspominałaś o alergii i nagle bęc , ludzie mogą to różnie odbierać - chociaż muszę tutaj stanąć po stronie medycyny bo faktycznie zdarzają się takie przypadki że zostaje przekroczona magiczna czerwona kreska i jest nagła odpowiedź na alergen.

p.s. Kiedy układ immunologiczny walczy już z alergią to testy na alergię mogą pokazywać bzdury albo alergię na wszystko ;)



Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2323 dnia: Marzec 01, 2014, 08:33:56 am »
Gdy byliśmy z małżem w środę w Zakątku to domorosła dr Aguleks badała maluchy pod kontem płci ;) Magda może potwierdzić, że to co zobaczyłyśmy może świadczyć o tym, że np. jasny krzaczek (mój ulubieniec), to być może chłopak, zresztą wyszło mi, że wszystkie krzaki to chłopaki  :glupek: Poza tym "dzyndzolek" wystąpił też na brzuszku szaraczka. Niemniej czekamy na diagnozę weta, bo wiecie jak to jest :)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2324 dnia: Marzec 01, 2014, 08:35:15 am »
Oby dr Aguleks miała rację, kastracja chłopaczka jednak mniej kosztowna i inwazyjna niż dziewczynki ;-)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2325 dnia: Marzec 01, 2014, 08:36:03 am »
Gdy byliśmy z małżem w środę w Zakątku to domorosła dr Aguleks badała maluchy pod kontem płci  Magda może potwierdzić, że to co zobaczyłyśmy może świadczyć o tym, że np. jasny krzaczek (mój ulubieniec), to być może chłopak, zresztą wyszło mi, że wszystkie krzaki to chłopaki   Poza tym "dzyndzolek" wystąpił też na brzuszku szaraczka. Niemniej czekamy na diagnozę weta, bo wiecie jak to jest
Czyli według was brązowy krótkowłosy maluch to panna? Oooj to Pamela będzie niepocieszona :D
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2326 dnia: Marzec 01, 2014, 08:42:42 am »
Czyli według was brązowy krótkowłosy maluch to panna? Oooj to Pamela będzie niepocieszona
Brązowy krótkowłosy hmmm nie pamiętam co wyszło... o brązowym krzaczku pisałam, że to może chłopak. Wiesz swego ulubieńca musiałąm zlustrować ;)
Białasy to chyba panny, bo nic im nie wyskoczyło jak "ścisnęłam" buahahahahha Aguleksie co za perwersja
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2014, 08:59:44 am wysłana przez Aguleks »
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Sylvia

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 223
  • Płeć: Kobieta
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2327 dnia: Marzec 01, 2014, 08:51:04 am »
Kochani ... ja ledwo zyje... serducho mi peka,

Sensej mialam objawy a po co o tym pisac na forum? Dusznosci byly i sie powiekszaly ... leki wziewne przyjmuje ... balam sie a Pysia znajdzie dom

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2328 dnia: Marzec 01, 2014, 08:59:19 am »
Kochani ... ja ledwo zyje... serducho mi peka,

Sensej mialam objawy a po co o tym pisac na forum? Dusznosci byly i sie powiekszaly ... leki wziewne przyjmuje ... balam sie a Pysia znajdzie dom

Mi też by pękło jakbym oddał to wredną białą kulkę z waty  :diabelek
Może to nie królik tylko świnka ? a przed testami trzeba wszystkie leki odstawić na 48h więc nie wiem , no ale fakt jest taki że Pyśka pewnie znajdzie jakiś dom.

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2329 dnia: Marzec 01, 2014, 09:02:25 am »
Według mnie nie ma po co tego roztrząsać...Właśnie tym celu m.in. działa Stowarzyszenie, po to mamy Zakątek aby króliczki nie lądowały w lesie, na łące czy w śmietniku  :oh: Sylvia oddała Pyśkę w dobre ręce i to też się liczy.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2330 dnia: Marzec 01, 2014, 09:04:46 am »
Mam astmę,pochp i króliki.Biorę leki wziewne i niewziewne a uczulenie może być na kurz, pyłki, kurz w sianie, na pierze w poduszce, na kapok w materacu a napady astmy mam też jak ktoś mnie wkurzy. Króliki mogą być zupełnie temu niewinne.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2331 dnia: Marzec 01, 2014, 09:12:52 am »
Mam astmę,pochp i króliki.Biorę leki wziewne i niewziewne a uczulenie może być na kurz, pyłki, kurz w sianie, na pierze w poduszce, na kapok w materacu a napady astmy mam też jak ktoś mnie wkurzy. Króliki mogą być zupełnie temu niewinne.

Ja się tam nie znam, ale 99% testów jakie znajduje nie obejmują królików ... nawet kiedyś ktoś miał z tym problem i chciał "pożyczyć" kłębek sierści bo za chiny ludowe nie miał jak się zbadać przed adopcją  :mhihi

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2332 dnia: Marzec 01, 2014, 09:17:02 am »
Kochani bardzo proszę skupmy się na podopiecznych w Króliczym Zakątku - to jest ich wątek, w tym również Pysi. (Pysia jest teraz pod opieką SPK więc nie ma co dyskutować o przeszłości, liczy się przyszłość;) )

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2333 dnia: Marzec 01, 2014, 09:19:59 am »
A jak się Pysieńka miewa w Zakątku? :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Wiolusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 273
  • Moje króliki: Clyde -adoptowany
  • Pozostałe zwierzaki: zoo
  • Za TM: Ruda 6 lat
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2334 dnia: Marzec 01, 2014, 09:25:37 am »
A ja życzę Pysieńce  wspaniałego nowego domku ,by mogła brykać w nim do woli :)

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2335 dnia: Marzec 01, 2014, 09:30:30 am »
A ja życzę Pysieńce  wspaniałego nowego domku ,by mogła brykać w nim do woli :)

Z Pyśki jest dziarska babka i nikt jej krzywdy nie zrobił i co jak co ale może się podobać , więc będzie dobrze :DD

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2336 dnia: Marzec 01, 2014, 10:02:38 am »
Nie ma co roztrząsać. Sylvio nie jesteś jedyną osobą która oddała królika ze względu na alergię, i nie przyjmuj że jak się mówi o alergii to konkretnie dotyczy się to Ciebie. Dlatego właśnie np na ostatniej wystawie zachęcaliśmy do zrobienia testów alergologicznych przed wzięciem zwierzaka. Dlatego też nawet jeżeli jesteśmy przekonani do adoptującego, zazwyczaj zwierzak trafia do niego tak czy siak na dt z opcją. Żadko się zdarza żeby nasze inspektorki od razu podpisały z kimś umowę na ds. Własnie po to by później się nie rozczarować.

Niestety alergia to powód do oddania królika większości oddających. Niestety z naszego doświadczenia zazwyczaj jest zwykłym kłamstwem. Chociaż miewamy i takie przypadki, gdzie rzeczywiście widać że ktos jest uczulony, ale na prawdę ich baaardzo mało. Tak czy siak, my nie jesteśmy od tego żeby oceniać, my jesteśmy od tego żeby pomagac zwierzakom. Czasami ludzie na prawdę opowiadają niestworzone historie, czemuż to musza oddać królika. Dla mnie jest to bez sensu, bo jak już decydują się na oddanie, to po co mnie okłamywać - tym bardziej że zazwyczaj przy jakimś wywiadzie kłamstwo wychodzi na jaw i robią z siebie głupków - jak wiemy kłamstwo ma krótkie nóżki. Zresztą po tylu sztukach "przejętych" królików, już mnie nic nie zdziwi i nic nie zaskoczy. Chyba :D Ja i tak się ciszę :P Bo to takie szczęście w nieszczęściu jak królik trafia do nas, a nie do terrarysty lub ląduje w lesie, albo u znajomego co nie umie zająć się pożądnie królikiem - bo moim zdaniem to też jest zło. U nas przynajmniej mają szansę na lepsze życie. Możę czasami muszą poczekać dłużej, ale wydaje mi się że warto poczekać i dostać dobry dom, niż trafić do byle jakiego.

I ponieważ izu marudziła :D zamieszczam jeszcze jedno zdjęcie :P ciemne bo telefonem, i klatka akurat tak stoi że sama sobie światło zasłaniałam :P ale jest Pysia i wita się: "czeeeść forumowiczom!"

NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2337 dnia: Marzec 01, 2014, 10:21:24 am »
Czyli według was brązowy krótkowłosy maluch to panna? Oooj to Pamela będzie niepocieszona icon_zeby
i to jak :( nadal czekam na to kim jest mój mały burasek :D
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2338 dnia: Marzec 01, 2014, 10:23:02 am »
Pysia jest podobna do Tosi :) Tosieńka szybko znalazła dt więc mam nadzieję, że z nową panienką będzie podobnie. Śliczna jest!

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« Odpowiedź #2339 dnia: Marzec 01, 2014, 10:27:30 am »
 Pysia , to mała Kleo  ;) Będę trzymać kciuki żebyś znalazła kochający domek  :bunny: