Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1254870 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1700 dnia: Grudzień 09, 2013, 20:55:28 pm »
Co za historia, czytam z niedowierzaniem :( Biedny maluszek :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1701 dnia: Grudzień 09, 2013, 21:47:17 pm »
Masakra :( ale się nacierpiało biedactwo maleńkie  placzek

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1702 dnia: Grudzień 09, 2013, 22:23:45 pm »
Kokosiku teraz już jesteś w dobrych rękach, nie pozwolimy cie skrzywdzić.

Wiesz, nie wiem jak na to Kokos spojrzy, on moze uważać, że to my go dopiero zaczęłyśmy torturować tymi wszystkimi kuracjami i badaniami :P

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1703 dnia: Grudzień 09, 2013, 22:30:03 pm »
z pęknięciem szczęki wiadomo, że mu sprawia ból, ale kurcze nic nie było widać, to był najbardziej energiczny uszak w naszym biurze :(  ten opis jest straszny :(

bardzo dziękuję za zdjęcia Rumby, będzie mi brakować tego maluszka, ale cieszę się, że w końcu będzie miała dobrą opiekę :)

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1704 dnia: Grudzień 10, 2013, 05:40:53 am »
Biedny kokos :(
aisejam, piszę do Ciebie PW.
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1705 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:19:34 pm »
Dziś do lubelskiego biura przyjechała Mania. Mania była już od dawna na naszej stronie adopcyjnej, ale ze względu na warunki w jakich w ostatnim czasie była trzymana zdecydowałam że ściągnę ją do biura, dzięki temu może szybciej uda nam się znaleźć dla niej dom tymczasowy lub dom stały.

Powód oddania Mani był taki jakich wiele - nowy lokator w domu - dziecko, sprawiło ze właściciele Mani, cały swój czas poświęcili dziecku, króliczka została sama i jak pisała jej właścicielka bardzo zdziczała. Całym światem Mani przez ostatni czas była mała klatka 70tka, kuwetka wielkości kuwety dla chomika oraz miseczka z popielniczki. Niegdyś kontaktowa, lubiąca głaski dziewczynka, nie mogła już biegać po domu, i wychodzić z klatki, nikt nie poświęcał jej tyle czasu ile powinien więc Mania zamknęła się w sobie i bardzo się wycofała.

Mania jest w podobnym wieku co Helenka i również nie jest wysterylizowana, mamy więc 3 niewysterylizowane dziewczynki, bezimienną baraninkę, Helenkę i Manię. Wiemy wszyscy że samiczki w takim wieku są bardzo obciążone ryzykiem chorób nowotworowych, o ile (mam nadzieję) już się coś nie rozwinęło.. Priorytetem dla mnie (oczywiście poza leczeniem Kokosa) jest uzbieranie funduszy na zabeg dziewczynek (w chwili obecnej nasz budżet stanowczo nie pozwala nam na podjęcie jakichkolwiek działań w tym zakresie  :( ) Jeśli ktoś chciałby sprezentować z okazji świąt, albo dorzucić się do zabiegu dla jednej z panienek będziemy bardzo wdzięczni  :blaga:

Mania dzisiaj ochoczo hasała po całym biurze, tylko tak udało mi się ją uchwycić:








Dla wszystkich czekających na wieści o Kokosku - jutro wybieramy sie na wizytę więc trzymajcie kciuki, będziemy informować na bieżąco co u chłopaka słychac

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1706 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:21:49 pm »
rozmawialem dzis ze znajomymi z ludzkiego SORu, czlowiek przy podobnych obrazeniach (jak Kokos) bylby warzywem, na ciaglej obserwacji w szpitalu, nieporzytomny, przy zalozeniu ze jeszcze by zyl
i napewno nie kicalby sobie
czy tzn ze natura lepiej wyposazyla uszaki czy ten egzemplarz jest po prostu taki twardy ? wole wierzyc w jedno i drugie, i ze uda sie znalezc rozwiazanie ktore pozwoli na zakonczenie opowiesci tekstem w stylu "a potem zyli dlugo i szczesliwie"  
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2013, 16:30:28 pm wysłana przez Pan_Krolik »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1707 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:23:15 pm »
Powód oddania Mani był taki jakich wiele - nowy lokator w domu - dziecko, sprawiło ze właściciele Mani, cały swój czas poświęcili dziecku, króliczka została sama i jak pisała jej właścicielka bardzo zdziczała.
aaaaaaaa coś mnie zaraz strzeli jak jeszcze raz usłyszę o takim "poważnym" powodzie oddania zwierzaka
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1708 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:27:23 pm »
rozmawialem dzis ze znajomymi z ludzkiego SORu, czlowiek przy podobnych obrazeniach bylby warzywem, na ciaglej obserwacji w szpitalu, nieporzytomny, przy zalozeniu ze jeszcze by zyl
i napewno nie kicalby sobie
czy tzn ze natura lepiej wyposazyla uszaki czy ten egzemplarz jest po prostu taki twardy ?
dlatego ja nie bardzo wierzę w "przypadek", a jeśli nawet był to przypadek to żadna żywa istota na ziemi nie potrafiłaby nie okazać bólu i cierpienia po takich obrażeniach, a to z kolei świadczy o tym, że jego właściciele to zignorowali

jak było na prawde nigdy się nie dowiemy, na razie wierzę w to że Kokosa uda się uratować i moim zdaniem to silny egzemplarz, gdybyście go widzieli w biurze, jak wariował, biegał, zwiedzał, na pewno byście się ze mną zgodzili ;)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1709 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:31:32 pm »
a mozna jakis filmik z Kokosem w roli glownej, no i moze tez Helenke poprosze :-)
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1710 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:33:21 pm »
Kasia! Nowy awatar! Jaki boski :D

Mania jest śliczna, taka podobna do "mojej" Śnieżki :)

A Kokosowi musi się udać.  Na pewno się uda, to silny chłopak!

no i moze tez Helenke poprosze :-)

Helenkę i inne uszaki postaram się obfocić i sfilmować w sobotę na dyżurze, a o filmik z Kokosem to trzeba jego DT prosić ;)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1711 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:46:34 pm »
Właśnie miałam pisać, poproszę DT żeby nagrał Kokosa przy najbliższej okazji, chłopak trafił w dobre ręce ;) wysyłają mi sporo zdjęć ale nie wszystkie mam czas wstawiać:)

a widzę Szyszka mnie wyręczyła z reszty filmowania, bo jestem w tym kiepska  :DD

przy okazji wszystkich zdeklarowanych wirtualnych opiekunów naszego biura poprosimy o wpłaty deklaracji na miesiąc grudzień, powoli zbliża się termin płatności, a nie mamy jeszcze potrzebnej kwoty  :blaga:

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1712 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:58:05 pm »
dziekuje bardzo, to w takim razie poprosze jeszcze i o Manie :-)
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Doda_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 494
  • Płeć: Kobieta
  • Baruś <3
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1713 dnia: Grudzień 10, 2013, 16:59:17 pm »
Powód oddania Mani był taki jakich wiele - nowy lokator w domu - dziecko, sprawiło ze właściciele Mani, cały swój czas poświęcili dziecku, króliczka została sama i jak pisała jej właścicielka bardzo zdziczała.
aaaaaaaa coś mnie zaraz strzeli jak jeszcze raz usłyszę o takim "poważnym" powodzie oddania zwierzaka

mnie też strzeli :[
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienimy świata, ale ten cały świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1714 dnia: Grudzień 10, 2013, 20:40:57 pm »
Właśnie dostałam informację z DT Kokosa, że chłopak czuje się dużo lepiej po lekach, cytuję "Jest też druga strona medalu, im lepiej Kokos się czuje tym więcej pokazuje charakteru:P" poza tym dopisuje mu apetyt:)

Elżbieta1950 doszła do nas wpłata na Kokosa za sprzedaż obrazów - Tobie i anonimowemu darczyńcy, ktory zakupił obrazy jeszzce raz serdecznie dziękuję  :bukiet :heart

Dziękuję też za każdą pojedynczą wpłatę przekazaną na Kokosa i inne nasze wydatki  :heart :heart














niestety sytuacja w lublinie dalej nie wygląda za ciekawie, poza Kokosem nasze wydatki to łącznie około 1200 zł  :buu  :buu :buu
dlatego zachęcam do dalszych wpłat, ciągle trwa giełda rękodzieła, zapraszamy do licytacji, dzięki temu zyskasz i Ty i my ;)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16569.0.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2013, 21:04:10 pm wysłana przez kasika-k »

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1715 dnia: Grudzień 11, 2013, 07:26:43 am »
wysłałam i ja jakąś dyszkę, widzę, że wydatków mnóstwo. Coś niewyobrażalnego z tym Kokoskiem...

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1716 dnia: Grudzień 11, 2013, 09:31:36 am »
Ojoj jak ten czas leci, Zuzia już u was tyle czasu  :bunny:
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1717 dnia: Grudzień 11, 2013, 11:01:18 am »
niom, przed nami pierwsze wspólne święta :) nie wiem, jak Zuzia zareaguje na choinke... a pieszczoch z niej okropny :D

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1718 dnia: Grudzień 11, 2013, 11:41:52 am »
niom, przed nami pierwsze wspólne święta :) nie wiem, jak Zuzia zareaguje na choinke... a pieszczoch z niej okropny :D

od razu powiem że na dolnych gałązkach nie masz co wieszać bombek :P chyba że masz sztuczną, to nie posłużą jako przekąska :P
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1719 dnia: Grudzień 11, 2013, 12:11:22 pm »
od razu powiem że na dolnych gałązkach nie masz co wieszać bombek  chyba że masz sztuczną, to nie posłużą jako przekąska
dobrze wiedzieć  :DD ja swoim choinki nie fundowałam do tej pory, ale w tym roku wyjątkowo mam ochotę poczuć "magię świat" :niegrzeczny

Z Kokosowych wieści:
uff...... z Kokosem jest dużo lepiej, mniej kicha, nie krztusi się, mniej kaszle i może spokojniej oddychać, odzyskał apetyt wiec chetnie wszystko zjada, i poprawiło mu się zdecydowanie oczko (które mocno przymykał) Dodatkowo odzyskuje swój dawny charakter, podczas choroby dawał się głaskać, teraz znowu się wykręca, to jest znak dla tymczasowych opiekunów że z chłopakiem lepiej ;) Wasza pozytywna energia do niego najwyraźniej dotarła, poza tym stwierdzam że to jest na prawdę wyjątkowo silny chłopak :)
Z Kokosową głową nic dalej nie będziemy robić, Kokos ma zdeformowaną czaszkę, czuć to w dotyku, ale nie widać ze względu na futro, kości są stabilne, głowa w tym momencie nie powinna go już boleć. Kokos do końca życia będzie jednak króliczkiem specjalnej troski, każdy drobny uraz, upadek, stłuczenie i tak dalej może się dla niego skończyć tragicznie. Doktor nie wykluczała również różnych powikłań w przyszłości, związanych z przerostami i np uciskiem, ale tegou nie jesteśmy w stanie ani przewidzieć, ani zapobiec, ani przeciwdziałać.. Na chwilę obecną skupiamy się na wyleczeniu Kokosa i znalezieniu mu nowego spokojnego domu, bez innych zwierząt oraz małych dzieci. DT Kokosa intensywnie pracuje nad jego zaufaniem do ludzi i myślę że z czasem Kokos przekona się że ma wokół siebie teraz dobrych człowieków i nie musi się niczego obawiać.

Nie wiem ile czasu jest mu dane, ale Kokos może go przeżyć spokojnie i szczęśliwie bez bólu i cierpienia. Dołożymy wszelkich starań żeby tak właśnie było.

Do naszej akcji sterylizacji dołączą poza trójką dam jeszcze dwie młode samiczki z Warszawy, po które prawdopodobnie pojedziemy z Rice w poniedziałek 16.12
Samiczki mają około roku i z tego co mówiła właścicielka były pod opieką weterynarza także mam nadzieje że jest w porządku. W gronie królików potrzebujących zabiegu znajdzie się też na pewno z czasem Zuzia, jeśli jej stan zdrowia na to pozwoli.
Będziemy więc mieć 6 dam do zabiegu, z czego na pewno 2 (Helenka i Mania) w trybie dość pilnym ze względu na swój wiek.
Lubelaki zatem nieustannie będą prosić o wsparcie  :blaga: