Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1254808 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline izu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1660 dnia: Grudzień 05, 2013, 00:03:09 am »
Nie wiem czy widzieliście ale Niezłe Ziółko jakiś czas temu ogłosiło szynszylowy konkurs. Może jest to jakaś okazja dla najmniejszego z podopiecznych na upolowanie czegoś dla siebie :) no chyba, że to już nieaktualne i znaleźliście gdzieś dla niego miejsce bo o nim cicho :)
Szczegóły konkursu: http://www.niezle-ziolko.com/konkurs-2/

Offline Mazynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1661 dnia: Grudzień 05, 2013, 10:45:43 am »
Jak wszyscy wiemy Śnieżka pokicała na swoich 3 nóżkach do nowego domku  :bunny:
Jej wirtualna opiekunka postanowiła dalej wspierać lubelski oddział, tym samym nasz Parchatek od dziś przestaje być Parchatkiem - od dziś nazywa się Pysiek  :brawo:
Pani Marzeno serdecznie dziękujemy za objęcie malucha wirtualną opieką - jest mu bardzo potrzebna  :roza: :bukiet :bukiet :bukiet




Mam nadzieję, że Pysiek będzie miał tak dużo szczęścia jak mój Pysiek, który obecnie jest już za tęczowym mostem, ale jego królicze życie było pełne radości wolności i zdrowia :)

Pozdrowienia dla wszystkich uszoli od braciszków Bolka i Lolka :)

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1662 dnia: Grudzień 05, 2013, 11:42:17 am »
Mam nadzieję, że Pysiek będzie miał tak dużo szczęścia jak mój Pysiek, który obecnie jest już za tęczowym mostem, ale jego królicze życie było pełne radości wolności i zdrowia

Myślę że do Pyśka już troszkę uśmiechneło się szczęście, z relacji studentek UP z królikiem jest lepiej i pomału zdrowieje, pewnie długa droga przed nim, ale myślę że prędzej czy później znajdzie się dla niego kochający dom i człowiek ;)


Ps. Dziękujemy za Sashy za środki czystości ;)  :bukiet bardzo nam się przydadzą w biurze, zwłaszcza ze nasze towarzystwo uszate lubi paskudzić wszędzie gdzie się dostanie ;) a i w biurze przed nami jeszcze sporo pracy w pierwszym pomieszczeniu  :bunny: ale kiedyś będzie tam pięknie  :zakochany:

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za wpłaty i darowizny ;)  :roza:

« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2013, 12:29:14 pm wysłana przez kasika-k »

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1663 dnia: Grudzień 05, 2013, 12:39:11 pm »
Pysiek jest też leczony na grzybicę, więc na UP jeszcze trochę posiedzi. Dziękujemy za opiekę wirtualną i dziękujemy studentom z UP, którzy się nim opiekują  :bukiet

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1664 dnia: Grudzień 05, 2013, 13:08:32 pm »
Lojejku można powiedziec ze wygrał w totka tylko nie na tej loterii co trzeba
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Mazynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1665 dnia: Grudzień 05, 2013, 16:55:59 pm »
Cieszę się, że z Pyśkiem troszkę lepiej :) wymiziajcie go od "panci"


Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1666 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:34:49 pm »
Jak wiecie w ostatnich tygodniach ruch w Lublinie jest spory, zyskałyśmy nowych wolontariuszy i domy tymczasowe, kilka królików być może będzie miało nowe domki kilka do nas dołączyło w ostatnich dniach.

I tak właśnie chce Wam przedstawić Helenke - Helenka jest 5letnią niewysterylizowaną samiczką. Musiała do nas trafić ze względu na pojawienie się nowego członka rodziny - małego dziecka, które na Helenkę jest uczulone. Helenka mieszkała w małej klatce na wiórkach i jadła różnego rodzaju mieszanki, ale także warzywka. Niestety Helenka nie będzie pamiętała naszego pierwszego spotkania (mnie w szczególności) w miły sposób. Okazało się że Helenka ma bardzo przerośnięte pazurki, aż powykrzywiały jej paluszki i niestety jeden z pazurków okazał się złamany prawie u nasady, nie chciałam jej tego sama ruszać bo sprawiało jej to duży ból i paluszek intensywnie krwawił więc z miejsca zabrałyśmy Helenkę na chirurgię UP gdzie pazurek został obcięty a krew zatamowana nadmanganianem potasu. Helenka dostała piekny opatrunek, którego w szybkim tempie się pozbyła i pojechała na noc do Rice żeby miała na Helenkę oko, dzisiaj wraca do biura.
Dziękuję za pomoc w transporcie agnieha  :bukiet

a oto kilka zdjęć naszej małej Helenki:



















































Jutro Kokos jedzie na prześwietlenie RTG mamy nadzieję, że nie okaże się to co jest podejrzewane przez lekarzy, stan Kokosa trochę się pogorszył w ostatnich dniach, chłopak charcze i kicha, ale apetyt mu dopisuje i ma troskliwą opiekę w swoim DT także wierzymy że szybko uda się go podleczyć. Trzymajcie za niego jutro kciuki:







W dniu dzisiejszym do swojego nowego DT pojedzie Rumba, agnieha znowu dziękuję  :bukiet Jestem bardzo zadowolona że właśnie na nią zdecydowała się nasza wolontariuszka, Rumba potrzebuje dużo ciszy i spokoju, w ostatnich dniach w biurze potrafiła się nawet rozkręcić i nie uciekać do klatki (wczoraj jak przyjechała rodzina która oddawała Helenke, Rumba w najlepsze biegała po całym biurze) wszytsko jednak wskazuje na to ze w najbliższych dniach może znowu się pojawić więcej królików w związku z tym Rumba będzie miała to pod omykiem  :bunny: i będzie mogła się trochę rozkręcić pod okiem Agnieszki  :bunny:

W ostatnim czasie otrzymałyśmy kilka nowych zgłoszeń dotyczących osób chcących zapewnić dt, nie chcę jeszcze zapeszać, bo nie wiadomo co z tego wyjdzie, ale wszytsko wskazuje na to że troche to wszystko ruszyło w Lublinie, za zaangażowanie wszystkich osób bardzo dziękuję. Jestem bardzo szczęśliwa że dałyśmy radę  :roza: :bukiet
Jednocześnie znowu będę prosiła i jęczała o wsparcie finanswoe, okazuje się że wirtualne dklaracje nie starczą nam w tym miesiącu na pokrycie opłat - poza czynszem dostałyśmy rachunek łącznie na kwotę 750 zł ;( W połączeniu z zaległymi fakturami i tymi które jeszcze przed nami (w związku z leczeniem Zuzi, Kokosa czy bezimiennej) grudzień będzie dla nas bardzo ciężkim miesiącem  :(  bardzo prosimy o wsparcie  :blaga: :blaga: :blaga:

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1667 dnia: Grudzień 08, 2013, 12:44:11 pm »
Okazało się że Helenka ma bardzo przerośnięte pazurki, aż powykrzywiały jej paluszki i niestety jeden z pazurków okazał się złamany prawie u nasady
Biedna Helenka, mam nadzieje, że rodzina, która oddała małą, będzie pamiętać aby swojemu dziecku obcinać pazurki i dbać o nie...
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1668 dnia: Grudzień 08, 2013, 13:05:26 pm »
Okazało się że Helenka ma bardzo przerośnięte pazurki, aż powykrzywiały jej paluszki i niestety jeden z pazurków okazał się złamany prawie u nasady
Biedna Helenka, mam nadzieje, że rodzina, która oddała małą, będzie pamiętać aby swojemu dziecku obcinać pazurki i dbać o nie...

dobre dobre, tez o to mialem spytac .... bo to przeciez taka trudna czynnosc i skomplikowana
btw a czy Helenka jest taka 1,5-2kg miniaturka ? bo ze zdjec mam mieszane wrazenia :-(
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1669 dnia: Grudzień 08, 2013, 13:16:46 pm »
no niestety, oddając Helenke jej własciciele powiedzieli że obcinali pazurki, ale od razu ją potem obejrzałam  :(  Helenka na moje oko nie waży więcej jak 2 kg, ale moje oko może mnie mylić  :krzywy2 jej budowa jest poprawna, nie jest otyła ani nic z tych rzeczy ;) na tych ostatnich zdjęciach ona się bardzo skuliła i wygląda na większą, była strasznie przestraszona zabiegami i sporo krwii się polało u weterynarza, ale trzeba było szybko coś z tym zrobić bo to sprawiało jej duzy ból  :(
Helenka wczoraj zajadała się ganulatem, niestety jako przysmak jadła suchy chleb razowy, na szczęście miała dostęp do zielonego i warzyw. W klatce nie znalazłam siana, więc bedziemy małą uczyć na jakimś dobrym sianku aby zaczeła je wcinać :)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1670 dnia: Grudzień 08, 2013, 13:30:39 pm »
dziekuje b za wyjasnienia
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1671 dnia: Grudzień 08, 2013, 19:42:22 pm »
agnieha bardzo bardzo dziękuję za wzięcie Rumby na dt :* mam nadzieję, że otworzy się i będzie wspaniałym towarzyszem

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1672 dnia: Grudzień 08, 2013, 22:07:55 pm »
polityka specjalnie z dedykacja dla Ciebie, nasza wycofana, wiecznie wyciszona, strachliwa Rumba ;)
W DT dzień pierwszy:





« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2013, 00:09:43 am wysłana przez kasika-k »

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1673 dnia: Grudzień 08, 2013, 22:12:58 pm »
Ja tam żadnego zdjęcia nie widzę :(
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1674 dnia: Grudzień 08, 2013, 22:17:55 pm »
ja też nie :(

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1675 dnia: Grudzień 08, 2013, 22:20:59 pm »
ale ona śliczna!!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1676 dnia: Grudzień 08, 2013, 22:23:17 pm »
ja widzę i podziwiam cudowną królinkę w ludzkich objęciach :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline agnieha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Koko
  • Na DT: Yuki
  • Za TM: Sztruksik, Newton, Rumba
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1677 dnia: Grudzień 08, 2013, 23:31:20 pm »
Rumba się bardzo rozkręciła mimo że jest u nas dopiero od kilku godzin ;) widać że jest szczęśliwsza, jak wyjdzie z klatki to nie chce wejść do niej spowrotem ;) jedyne co mnie niepokoi to tk że gryzie w tyłek moją królisię, ale mam nadzieję że się jeszcze dogadają hehe :D

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1678 dnia: Grudzień 09, 2013, 15:54:38 pm »
poprawiłam, teraz wszyscy powinni widzieć, mam nadzieje, naszą piękną Rumbę ;)

dzisiaj mamy bardzo złe wieści dotyczące Kokosa, Kokos dzisiaj był na zdjęciu rtg, podejrzewaliśmy u niego problemy z zębami, które mogły mieć wpływ na jego zapalenie oskrzeli, jak się okazało na zdjęciu Kokos ma równą linię szczęki i zęby są ogolnie w dobrym stanie. Tego co lekarze zobaczyli na zdjęciu, nigdy bym się nie spodziewała... Kokos ma liczne złamania czaszki, obustronne wgniecenia, lekarka która robiła RTG powiedziała że dziwi się że on jeszcze żyje... Są to stare złamania, nasza chirurg oglądając zdjęcia orzekła że powstały prawdopodobnie w wyniku mocnego przytrzaśnięcia Kokosowi główki w drzwiach lub nadepnięcia go butem (lub coś w tym stylu). Nie wiem jeszcze co będziemy z tym robić, nie wygląda to wszystko dobrze, najgorsze jest to że nie ma żadnych śladów, Kokos nie dawał żadnych znaków że coś mu dolega, gdyby nie to zapalenie oskrzeli pewnie nadal byśmy nie wiedziały co się z nim dzieje. Na razie najważniejsze jest aby wyzdrowiał więc dzisiaj dostał serię zastrzyków i w środę jedziemy na kolejne. Trzymajcie kciuki za Kokosa  :(

Bardzo wszystkich proszę o wsparcie finansowe Kokosa, tylko w  dniu dzisiejszym za Kokosa dostałam fakturę za RTG na 80 zł, niestety nie mamy na razie z czego tego opłacić, na leczenie będzie kolejna faktura za jakiś czas  :blaga: bez pomocy nie będziemy w stanie w tym miesiącu poradzić sobie ze wszystkimi opłatami  :blaga:





















Kokos woła o pomoc! :(

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1679 dnia: Grudzień 09, 2013, 16:18:43 pm »
Ależ on się grubiutki na tym zdjęciu wydaje, a taka z niego chudzina. Ogólnie to jest ten największy dół - że nasi podopieczni czasem nie pokazują, że coś im dolega i pewne rzeczy się przez przypadek odkrywa albo już w zaawansowanym stadium :( I bądź człowieku mądry i pisz wiersze.