Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1251214 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1380 dnia: Listopad 10, 2013, 23:42:43 pm »
Eee, to jest przesada. Nie widzę dużej różnicy między Tatarami czy Abramowicami na których mieszkam. Ok, stoją tam jacyś menele pod sklepem i piją piwo, ale są raczej niegroźni. Czasem zagadają, dużo osób pyta co będzie, ale nikt nie jest agresywny, niebezpieczny itd.
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1381 dnia: Listopad 10, 2013, 23:46:00 pm »
Eee, to jest przesada. Nie widzę dużej różnicy między Tatarami czy Abramowicami na których mieszkam. Ok, stoją tam jacyś menele pod sklepem i piją piwo, ale są raczej niegroźni. Czasem zagadają, dużo osób pyta co będzie, ale nikt nie jest agresywny, niebezpieczny itd.

Będą szli wieczorem na bańce i powybijają szyby dla zabawy - w cale nie muszą być niebezpieczni, wystarczy że głupi .

Można powiesić atrapę kamery, pieniądze śmieszne http://www.conrad.pl/Atrapa-bezprzewodowej-kamery-Conrad-z-silnikiem.htm?websale8=conrad&pi=754364&ci=SHOP_AREA_25808_0804170 a skutecznie zniechęci do brojenia .

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1382 dnia: Listopad 10, 2013, 23:47:38 pm »
Będą szli wieczorem na bańce i powybijają szyby dla zabawy - w cale nie muszą być niebezpieczni, wystarczy że głupi .

Można powiesić atrapę kamery, pieniądze śmieszne http://www.conrad.pl/Atrapa-bezprzewodowej-kamery-Conrad-z-silnikiem.htm?websale8=conrad&pi=754364&ci=SHOP_AREA_25808_0804170 a skutecznie zniechęci do brojenia .

Ale tak, to się może zdarzyć wszędzie, niekoniecznie tylko na Tatarach.
Zresztą, ktoś w sobotę mówił, że szyb to tu nie wybijają, tylko sprejują czasem. Ale to też się może zdarzyć wszędzie. A w oknach od zewnątrz mamy kraty, także źle nie będzie.
Nie przesadzajmy :)


P.S Jeśli już by byli pijani i chcieli coś wybijać, to ani ich ta kamera nie odstraszy ani nie zniechęci, ba! nawet nie zauważą :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1383 dnia: Listopad 10, 2013, 23:49:33 pm »
Szyszka , tu nie chodzi o agresję . Tu chodzi ...,,o ciekawość"... Ta czasami jest silniejsza od rozsądku. A bezpieczeństwo królików , które całą noc  będą same jest najważniejsza . Ja tylko powtarzam to co mi powiedzieli koledzy z Lublina . W pobliżu jest stacja Lublin Tatary , tam także  nie jest najciekawiej ... Takich kradzieży jakie tam notuje moja firma ( PKP) nie ma gdzie indziej . Kradną wszystko co nie ucieka ... Ci menele co stoją  przy sklepie , skąd wiesz czy nie będą chcieli zajrzeć do Was w nocy? Na piwo potrzeba forsy przecież .
Ja tylko zresztą pytam , wasza sprawa czy to przemyślicie ...

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1384 dnia: Listopad 10, 2013, 23:51:53 pm »
Kraty kratami, nikt nic nie wyniesie bo i tak nie będzie co, ale takie duże szyby są w cenie... razem z oprawieniem to parę stówek szklarze sobie liczą.... malowanie to przy tym drobny wydatek ;)

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1385 dnia: Listopad 10, 2013, 23:57:29 pm »
Kraty kratami, nikt nic nie wyniesie bo i tak nie będzie co, ale takie duże szyby są w cenie... razem z oprawieniem to parę stówek szklarze sobie liczą.... malowanie to przy tym drobny wydatek oczko
Ale wybić, pomazać mogą wszedzie, a nie tylko na tatarach.
Zresztą nei chcę, żeby wyszło, że ja tej dzielnicy bronię czy coś, chodzi mi jedynie o to, ze taki lokal nam się dostał i tego nie zmienimy.
W Króliczym Zakątku nie będzie co kraść, bo co? z wartościowszych rzeczy to będą oczywiście klatki, ale jaki normalny menel ukradnie dużą, nieporęczną klatkę, zresztą nawet nie będą wiedzieć ile to kosztuje. I włąściwie tyle, bo oprocz tego jakies akcesoria, jedzonko, notesy, jakieś meble (dwa stoły, kilka szafek). W oknach będzie folia, więc z zewnątrz nie będzie prawie nic widać.
Po prostu nie będziemy nikogo nieumówionego wpuszczać, na dyżury w miarę możliwości parami, i będziemy musiały sobie jakoś poradzić :)

A co do krat to bardziej chodziło mi o to, że jak ktoś cegłą rzuci to się może odbije  :] :] :]
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline chomik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Kobieta
    • Zajonc <3
  • Lokalizacja: Lbn
  • Moje króliki: ZAJONC
  • Pozostałe zwierzaki: chomś KRECIK vel MURZYN
  • Za TM: chomisie - CHOMIK i PIKACZU, pies KLUSEK
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1386 dnia: Listopad 11, 2013, 00:04:02 am »
wiecie co, kurde, w Lublinie jest malo bezpiecznych miejsc. A jezeli chodzi o PKP, to przy glownym tez jest bardzo malo ciekawa okolica, ale nie kradna juz wzystkiego, bo wiekszy ruch. z kims gadalam jakis czas temu i ta osoba mowila, ze te osoby niebezpieczne, to albo siedza, albo nie zyja. a to co jest, to to samo co u mnie pod domem. W Lbn jest naprawde ciezko o spokojne miejsce.

a tez zaraz obok mamy komisariat :D oby nie bylo ze najciemniej pod latarnia ;P
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2013, 00:07:35 am wysłana przez chomik »

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1387 dnia: Listopad 11, 2013, 00:10:07 am »
Wszędzie wszystko może się stać, ale alarm to gruba kasa jak na wasze fundusze, firma ochroniarska też odpada, jedyne co można robić to się jakoś asekurować choćby tymi atrapami (a to też zawsze jakiś prestiż taka kamerka ;p) , są nawet takie które świecą diodą (dla jaj) więc i pijany zauważy  :icon_mrgreen, jeszcze na drzwiach naklejka "obiekt monitorowany" i jest za parę groszy niezły straszak .

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1388 dnia: Listopad 11, 2013, 00:16:47 am »
Wszędzie wszystko może się stać, ale alarm to gruba kasa jak na wasze fundusze, firma ochroniarska też odpada, jedyne co można robić to się jakoś asekurować choćby tymi atrapami (a to też zawsze jakiś prestiż taka kamerka ;p) , są nawet takie które świecą diodą (dla jaj) więc i pijany zauważy  :icon_mrgreen, jeszcze na drzwiach naklejka "obiekt monitorowany" i jest za parę groszy niezły straszak .

No nie wiem, ja w tym sensu za bardzo nie widzę :D
Ale o ile wiem polityka6 rozmawiała z osobami z okolicy, i jeśli się jest stosunkowo dla tych osób miłym, odpowiada na pytania itd. to są nieszkodliwi. Zresztą mi też się tak wydaje, bo chodzą podpici ale zagadują, jakieś żarty opowiadają itd.
Zresztą nie ma co roztrząsać tematu. Dobranoc! :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline chomik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Kobieta
    • Zajonc <3
  • Lokalizacja: Lbn
  • Moje króliki: ZAJONC
  • Pozostałe zwierzaki: chomś KRECIK vel MURZYN
  • Za TM: chomisie - CHOMIK i PIKACZU, pies KLUSEK
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1389 dnia: Listopad 11, 2013, 00:22:31 am »
tak jest. z chlopakami z dzielnicy mozna sie dogadac ;)

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1390 dnia: Listopad 11, 2013, 08:51:20 am »
ja na Tatary też często jeżdżę w związku z dodatkową pracą. Znam opinię o tej dzielnicy, ale musze przyznać, że na razie spotkałam się z samymi pozytywnymi zdarzeniami, odpukać. Panowie menele grzecznie wskazywali mi drogę, dopytywali, czy znalzłam adres i życzyli miłego dnia :) wiem, można trafić różnie, ale to zawsze i wszędzie można trafić w nieodpowiednie miejsce. Dziewczyny pisały, że dopytywali, co tam będzie, więc już wiedzą i to im wystarczy. a chuligani trafią się wszędzie.

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1391 dnia: Listopad 11, 2013, 09:18:33 am »
zgadzam się z szyszką, ja mieszkam na bronowicach - dzielnica też okrzyknięta jedną z gorszych w lublinie i jak na razie (również odpukać) bardzo miło mi się tu mieszka, nie boje się wracać do domu po północy, jeden z moich osiedlowych meneli przyszedł kiedyś do mnie zakomunikowac zebym zamkneła sobie samochód bo zostawiłam drzwi niedomknięte... natomiast na ponoc bardzo bezpiecznym i "dobrym osiedlu" - piastowskie doszło już do kilku morderstw, tak więc nie ma co przesadzać i wyolbrzymiac. Mamy kraty na całej szerokości okien i drzwi, będzie przyklejona folia przez którą nie można zajrzeć do środka, jest kłódka i zamontowany dodatkowy zamek, niestety na ochroniarza nas nie stać, wokoło prosteprują sklepiki, apteki i różne takie i nic złego im się do tej pory nie stało, jeśli ktoś będzie się chciał włamać to raczej wybierze sąsiadujący z nami kiosk niż prawie pusty lokal

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1392 dnia: Listopad 11, 2013, 10:49:07 am »
Hahaha
Zrezygnujmy bo jest niebezpiecznie.

Kochani, gdzie by nie mieć lokalu wszędzie może się przytrafić jakaś tragedia.
Lokal postaram się ubezpieczyć, dla własnego zdrowia psychicznego.

Jeżeli chodzi o towarzystwo z okolicy, to mamy juz jednego kolege pijaczka. Pogadamy jeszcze z nim trochę to będzie nas bronił jakby co :)
Lubi przyjść pogadać, wita się z daleka, a to żartem rzucu itd. Zaprzyjaxnimy się jeszcze z paroma, to będzie bezpiecznie :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1393 dnia: Listopad 11, 2013, 20:14:13 pm »
Za nami kolejny dzień spędzony w Króliczym Zakątku.
Podczas gdy Aisejam i polityka6 dzielnie walczyły o czystość w lokalu ja z rice_cookie doprowadzałyśmy do porządku klatki i kuwety. Potem, załadowane tak że w głowie się nie mieści (przestrzeń między klapą bagażnika a przednimi siedzeniami to byla jedna wielka mieszanina klatek, transporterów, kuwet, misek itd.  :lol ) przetransportowałyśmy lokatorów do Króliczego Zakątka.
Tak więc przy ul. Hutniczej 10A na domek czeka osiem królików: Zumba, Rumba, Scrooge, Śnieżka, Tusia, Zuzia, Dudusia oraz Kokos Nie każmy im czekać długo :)
Składanie klatek było wyzwaniem, ale sobie poradziłyśmy  :bunny:
Szczerze mówiąc to, że to się uda, wydawało się nierealne. Dzięki zaangażowaniu wielu osób dałyśmy radę!  :jupi
Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim rice_cookie, za czekanie na elektryka, mycie zlewu, bycie darmową taksówką (  :diabelek ) i wszystko inne :*
Oprócz tego oczywiście niezawodnej ekipie sprzątająco-składająco-remontującej w składzie: polityka6, kasika-k, Aisejam, chomik, oraz naszych trzech facetów (nie znam wszystkich imion więc wymieniać nie będę, żeby się któryś nie obraził  :diabelek Ale byliście genialni, bez was by się nie udało!
No i wszystkim osobom bardziej lub mniej zaangażowanym (m.in magdarum1 :* )

Pozostaje jeden problem.
Naprawdę, włożyłyśmy w to dużo serca, a ja z dnia na dzień lubię to miejsce coraz bardziej.
Wciąż brakuje deklaracji wpłat, a nie chcemy się wynosić.
Bardzo prosimy o deklaracje wpłat, chociaż dyszkę czy dwie  :blaga: :blaga: :blaga:

I na koniec zdjęcia :)
Światło słabe, ale myślę, że widać na nich wystarczająco dużo :P

P.S Właśnie sobie uświadomiłam że mamy 6 babek, tylko 2 facetów, a to Kokosowi sie trafiła różowa kuweta  :hahaha

***



Mój cudowny, puchaty, mięciusi Kokosik
Jako pierwszy wyciągnął swoje puchate stópki i wyluzowany się położył  :jupi







 :hahaha :hahaha :hahaha
Dudusia już leci w odwiedziny do Śnieżki!







Miejsce, które nazwałam Kokosowy Kącik










Największy królik  :bunny: :bunny: :bunny:




Pozdrawiamy, zachęcamy do odwiedzin i wpłat  :krzywy2  :papatki :papatki :papatki
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1394 dnia: Listopad 11, 2013, 20:30:49 pm »
Bardzo dynamiczne wyszły te zdjęcia , to pewnie wina króliczej ciekawości bo wyszło jakby biegały w te i nazad  :rotfl2 , musiały zwiedzić nowy zakątek...
Jak sobie przypominam mieszkanie rice to teraz mają iście salony  :hura: (nawet tak pustawo się wydaje  :hahaha).

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1395 dnia: Listopad 11, 2013, 20:38:44 pm »
Jak tam ładnie! wcale nie wyglądają źle te ściany! A króliki rzeczywiście tak dekorują wnętrze, że nie trzeba malować :D
Pięknie się uwinęliście, wyobrażam sobie, jaka to harówka - tym bardziej jestem Wam wszystkim wdzięczna, z całego serca :bukiet
Lokatorzy ciekawscy :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1396 dnia: Listopad 11, 2013, 20:43:57 pm »
joac ma rację - na tych fotkach te ściany wyglądają całkiem w porządku :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1397 dnia: Listopad 11, 2013, 20:47:52 pm »
a ja mam pytanie bo moze coś przegapiłam albo coś mi umknęło ale czy została juz oficjalnie ustalona nazwa króliczy zakątek? Bo miałyśmy chyba jeszcze debatować po glosowaniu nad ta kwestia
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2013, 20:50:56 pm wysłana przez kasika-k »

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1398 dnia: Listopad 11, 2013, 20:50:45 pm »
a ja mam pytanie bo moze coś przegapiłam albo coś mi umknęło ale czy zostało juz oficjalnie ustalona nazwa króliczy zakątek? Bo miałyśmy chyba jeszcze debatować po glosowaniu nad ta kwestia
Hmm, taka nazwa wygrała w ankiecie i ten temat nei był juz potem podnoszony, więc przyjęłam, że ma taka zostać :D
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1399 dnia: Listopad 11, 2013, 21:05:58 pm »
Teraz mi się podoba...i to bardzo  :D