Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1252400 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1060 dnia: Październik 14, 2013, 16:55:20 pm »
Jasne że warto :) Ja nie oceniam tej konkretnej Pani - akurat ta Pani prosiła mnie co jakiś czas o informacje na temat tego jak się miewa Zuzia, chciała żebyśmy znalazły jej dobry dom - co oczywiście się uda :)
tylko ogólnie taka dygresja mi się nasuneła, ja też nie wiedziałam jak "obsłużyć" królika, ale od tego mam lekarzy i internet no i w końcu spk zeby się dowiedzieć, kto szuka nie błądzi, nigdy nie pogodzę się z ludzką obojętnością i ignorancja w stosunku do zwierząt;/

a co do tłumaczenia to myślę ze nawet jak 1 osoba na 100 się nawróci to warto ;)

Offline chomik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Kobieta
    • Zajonc <3
  • Lokalizacja: Lbn
  • Moje króliki: ZAJONC
  • Pozostałe zwierzaki: chomś KRECIK vel MURZYN
  • Za TM: chomisie - CHOMIK i PIKACZU, pies KLUSEK
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1061 dnia: Październik 14, 2013, 17:45:24 pm »
A ja chcialam Wam bardzo podziekowac, bo gdyby nie Wy i SPK... Zajonc siedzialaby w klatce 60, czy 70.. nie wypuszczana i karmiona przez kraty granulatem vitapolu i zapewne na wiorach.. Jezli bym jej nie oddala komus. A teraz (DZIEKI WAM) bega po moim pokoju, klatka 100 sie nie zamyka, gryzie rozne przedmioty, podgryza mnie czasem, potykam sie o nia, ale ja polubilam:) Przychodzi na glaski i ostatnio sie nawet do mnie przytulila i nie komentowala mietoszenia. Ciesze sie ze trafilam na to forum i Was poznalam. Dziekuje ;*
Ot tyle sentymentow:D

Offline pat88

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1466
  • Płeć: Kobieta
  • Bunnies have slaves- 100% PRAWDY
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1062 dnia: Październik 15, 2013, 10:54:13 am »






















Po zabiegach...








Cieszę sie że samiczka trafiła do nas teraz. Że czekła tak krótko, bo adopcja Października była już w toku. Poczekałaby jeszcze z tydzień dwa i jej skoki byłyby w stanie tragicznym......

TO JAKIŚ ŻART??!! :niespodzianka Nie trzeba mieć jakiejś super wiedzy i kompetencji, by zauważyć coś takiego !! Na litość boską!!Na jakiej podstawie Ci ludzie posiadali biedną Zuzkę, jakie w ogóle mieli pojęcie o królikach, domniemam,że ŻADNE!! Proszę mi wybaczyć, ale widząc takie zdjęcia jestem zbulwersowana i nie potrafię znaleźć usprawiedliwienia i logicznego wyjaśnienia. Nie wspomnę już o weterynarzach, czy o tym ,że żyjemy w dobie internetu ... wystarczyło by troszeczkęzainteresowania i zaangażowania!!



ps. ja wiem ze mozna nie zdawać sobie sprawy jak i kiedy obcinac pazurki u królika, ale u licha przecież widać jak to wygląda i nie trzeba się wtedy długo domyślać co nalezało by zrobić, widac że zwierze cierpiało ;/ mam nadzieję że ktoś się szybko w Zuzi zakocha

Zgadzam się w 100%


Ojjjj większość właścicieli nigdy nie widziało podwozia swojego królika. Wynika to z niewiedzy, jak podnieść,Pamiętajmy że nawet jeżeli ktoś dopuścił się dużego zaniedbania - nie można opierdzielać z góry do dołu, a tłumaczyć. Po iluś przypadkach wiem, że jeżeli kogoś opierdzielam, to pokłóci się ze mną, wyzwie mnie i odda zwierzę i kończy się to brakiem empatii z jego strony do każdego istniejącego na tym świecie królika. Jeżeli natomiast wytłumaczymy co źle zrobił, że to zwierze boli, że cierpi, że powinno się tak..... Właściciel odda zwierzaka, niektórzy może i oleją sytuację, wyjdą i zapomną. Alleeeeeee niektórzy przemyślą to co zostało powiedziane i jak spotkają się z osobą która ma królika, to przekażą że podobno się tak nie robi, że jesteśmy my i można nas się zapytać.
Myślę że warto...


Ja jestem za nerwowa :bejzbol :2guns: i gdybym zauważyła coś takiego napewno bym opierdzieliła, a jakby delikwent miał z tym problem, byłby to dla mnie jasny znak,że ktoś taki napewno nie powinien mieć królika.


Reasumując, dziękuję za fachową opiekę i pomoc temu uszakowi z całego serca :bukiet
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2013, 11:00:39 am wysłana przez pat88 »
Jesteśmy odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Obojętność na krzywdę to bierne zwyrodnialstwo. Moje banusie http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16104.new.html#new

[/url]



Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1063 dnia: Październik 15, 2013, 12:38:59 pm »
Mnie najbardziej śmieszy jak ludzie wystawiają na tablicy króliki za 10 czy 20 zł. I pisze do nich, odpisują, owszem, ale nawet z tych 10 zł nie chcą zrezygnować. Proszę bardzo, oddam Wam, ale zapłaćcie tyle co w ogłoszeniu :]

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1064 dnia: Październik 15, 2013, 15:41:03 pm »
ale nawet z tych 10 zł nie chcą zrezygnować. Proszę bardzo, oddam Wam, ale zapłaćcie tyle co w ogłoszeniu
skąd ja to znam :/Jak odbierałam mojego Gacusia, to musiałam kobiecie zaproponować 10 zł, żeby nie oddała go za darmo terraryście. I te 10 zł ją przekonało  :nie_powiem
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1065 dnia: Październik 15, 2013, 15:44:36 pm »
Właśnie się dogadałam, że jutro prawdopodobnie jednego takiego za dychę odbiorę :]

edit

Donoszę co u Bugsa, bo w końcu znalazłam chwilę, żeby się odezwać do domku tymczasowego. Miałam w ogóle poprosić może o jakieś zdjęcia, ale mój Alzheimer ostatnio postępuje.

Wyniki badań Bugsa w normie, nie przyjmuje żadnych leków, czy podsikuje ciężko powiedzieć do końca, bo on po prostu ogólnie robi kipisz , w związku z czym w klatce ma cały czas podkłady higieniczne. Na widok CC dostaje szału, jada też suszki, między innymi ususzone samodzielnie przez opiekunkę liście malin, poza tym ucztuje z pokrzywą, natką pietruszki i innymi  :bunny: Wczesnym rankiem nadal urządza pobudki, baaaardzo lubi czułości, potrafi leżeć pół godziny podkładając się do głaskania. W sobotę podpytam dra Ziętka co z jego ewentualnym szczepieniem i kastracją, czy jego obecny stan pozwala na zabieg i szczepienie, bo podobno strzela moczem i oczywiście nie ma pojęcia co to kuweta  :lanie:
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2013, 16:29:00 pm wysłana przez Aisejam »

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1066 dnia: Październik 15, 2013, 17:16:50 pm »
a po co jak można się wylać na środek i tak przecież posprzątają  :DD ciesze się że Bugs lubi się głaskać, wreszcie maluch zaznał troche czułości :)
miejmy nadzieje że chociaż 1 czy 2 króliki uda się uratowac z "tablicy"

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1067 dnia: Październik 15, 2013, 20:52:32 pm »
Jeszcze lokalu nie ma, a lokatorów już potąd... :(

Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1068 dnia: Październik 15, 2013, 21:12:16 pm »
Biedna malutka, dobrze że już ma za sobą tą gehennę. Jak patrzę na te biedne stópki to przypomina mi się Polcia i jej odparzenia. Teraz będzie wszytko ok i rany szybko się zagoją.
Trzymam kciuki za śliczną pannę.
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1069 dnia: Październik 15, 2013, 21:21:46 pm »
Też od razu mi się ona przypomniała. Ale Zuzia jest w gorszym stanie, jest taka przerażona i boi ise jak tylko się wyciągnie ku niej rękę. Same ranki może ma nieduże, ale to zapalenie podskórne jest olbrzymie i wydaje mi sie że poszło hen hen do kości. Mam nadzieję że w sobotę wzruszy kogoś jej historia i znajdzie się chociazby krótkoterminoty dt, który miałby czas pracować dużo nad jej stópkami.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1070 dnia: Październik 15, 2013, 21:23:06 pm »
Też od razu mi się ona przypomniała. Ale Zuzia jest w gorszym stanie, jest taka przerażona i boi ise jak tylko się wyciągnie ku niej rękę. Same ranki może ma nieduże, ale to zapalenie podskórne jest olbrzymie i wydaje mi sie że poszło hen hen do kości. Mam nadzieję że w sobotę wzruszy kogoś jej historia i znajdzie się chociazby krótkoterminoty dt, który miałby czas pracować dużo nad jej stópkami.
Och gdybym miała jeszcze jeden pokój to z chęcią bym się zajęła jej łapuńkami...
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1071 dnia: Październik 15, 2013, 22:25:39 pm »
i to za pewno skutecznie i szybko by doszła do siebie... no ale pokoje się nie rozmnażają niestety  :placze
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1072 dnia: Październik 16, 2013, 21:22:23 pm »
Przedstawiam Scrooge'a







Więcej na temat tego jak do nas trafił i co o tym myślę jutro, bo dzisiaj już nie mam siły pisać. Trochę info o nim w ogłoszeniu: http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1511#yield


Jutro powiem też dlaczego nazwałam go Scrooge nie pytając nikogo o zdanie (o imię zapomniałam zapytać :P a pan sam nie powiedział)

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1074 dnia: Październik 16, 2013, 21:28:50 pm »
tak

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1075 dnia: Październik 16, 2013, 21:39:51 pm »
Śliczny jest... Ale widać, że zaniedbany i wychudzony... Aisejam, jak to dobrze, że go odebrałaś :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1076 dnia: Październik 16, 2013, 22:04:22 pm »
rany !!! super ! tak sie cieszę że go wzięłaś !! :*:*:*

a powiem coś w sekrecie panu S.. - teraz już będzie tylko lepiej :przytul:

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1077 dnia: Październik 16, 2013, 22:26:40 pm »
bardzo podoba mi się zdanie: "Możliwość sprzedaży z duża klatka(40-50zł)" po zdjęciach widzę że olbrzymia :niespodzianka
 Od innej Pani usłyszałam dzisiaj że ciężko będzie nam dokonac "transakcji" bo mieszkamy w różnych miastach (chodziło oczywiście o sprzedaż królika) :oh:
się w kieszeni otwiera nie powiem co  :zonka:


intrygujące imię, żądam wyjaśnień  :P


na tablicy wciąż nowe ogłoszenia ;/
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2013, 22:31:43 pm wysłana przez kasika-k »

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1078 dnia: Październik 17, 2013, 00:32:50 am »
A ja dzisiaj awansowałam dr Ziętka na profesora, poplątałam się podczas wywiadu i króliki nie posprzątane miały króliczki ehhh dałam dupki  placzek

Ale za to mam dla was zdjęcia Zuzi i Scrooga  :bunny: trochę się przy państwu dzisiaj narobiłam, Pani Zuzia miała sesję leżenia ze smarowaniem, Scrooge został wyczesany, tylko przy pyszczku zostało trochę kłaczków. Najpierw się chciał awanturować, ale szybko obczaił że dobrze mu to zrobi. Tak czy siak cała jego sierść śmierdzi moczem. Jeżeli za 2/3 dni nie zobaczę jakiejkolwiek poprawy, to chyba zdecyduje się umyć mu zada - jest po prostu przesiąknięty moczem :/

Zuzia trochę zaczęła się trochę rozluźniać, kłaść i leżakować. Ale boli ją niesamowicie :/
Scrooge też ma odpażone piętki, mysłałam że tylko teochę ale widocznie się wierci jak siedzi, więc tez ból jest duży. W ogóle króliczek jest straaaszliwie chudy, gdyby nie ta sierść to byłby jak mój nadgarstek gruby....

Zuzia







Scrooge








Jutro może odważe się zważyć chłopca  :hmmm
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #1079 dnia: Październik 17, 2013, 06:25:21 am »
ależ słodziaki z nich... nie rozumiem hasła "znudził się dzieciom"... to dorośli są odpowiedzialni i podejmując decyzję, że pojawi się w domu zwierzę, muszą liczyć się z tym, że "dzieciom się znudzi" opieka nad nimi, tak to już jest z dziećmi. szkoda słów. Nie każde dziecko od razu jest na tyle dojrzałe, by dobrą opiekę zwierzęciu zapewnić, tego też trzeba się nauczyć. ale łatwiej oddać i pozbyć się problemu... eh...