Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1244165 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Victoria

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #600 dnia: Lipiec 05, 2013, 19:43:40 pm »
Uszaki są świetne, niestety nie mam obecnie warunków do trzymania zwierzaków :icon_cry

Świetny pomysł z tym azylem. Trzymam kciuki  :icon_cool

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #601 dnia: Lipiec 05, 2013, 19:45:14 pm »
trzeba je pokazywać światu a na pewno ktoś się w nich zakocha :bunny: a Duduś to prawda ma śmieszne uszka - na zdjęciach tego tak nie widać, ale troche tak jakby chciała zostać barankiem i jej nie wyszło  :DD

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #602 dnia: Lipiec 05, 2013, 21:28:53 pm »

Świetny pomysł z tym azylem. Trzymam kciuki  :icon_cool
Właśnie, coś wiadomo czy na razie nic? :D
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #603 dnia: Lipiec 05, 2013, 21:48:16 pm »
jeszcze na chwilę obecną nic nie wiemy, Gosia miała obronę i musiała się skupić na pisaniu pracy, ale myślę że niedługo będziemy mogły się skupić na szukaniu lokalu dla podopiecznych, i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #604 dnia: Lipiec 05, 2013, 21:51:41 pm »
jeszcze na chwilę obecną nic nie wiemy, Gosia miała obronę i musiała się skupić na pisaniu pracy, ale myślę że niedługo będziemy mogły się skupić na szukaniu lokalu dla podopiecznych, i zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Ok, rozumiem :)
A tak się zastanawiam- co by się bardziej przydało? Poducha do transportera czy posłanie? Na razie jedno, bo tyle wypełnienia mam :P Ale chcę sprawić prezencik Lublinianom ;D
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #605 dnia: Lipiec 05, 2013, 22:22:35 pm »
ja myślę osobiście że do transportera, Lubelaki mieszkają w klatkach to posłanie się tam nie nada, a kicają teraz najczęsciej po dworze:)

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #606 dnia: Lipiec 06, 2013, 22:21:06 pm »
Lubelaki przypominają o sobie!

Gromadka mnie dzisiaj totalnie wymęczyła, każdy dopominał się o swoje i nie chciał słuchać że zaraz przyjdzie jego kolej   :P
Najbardziej społeczne z całej gromady są Duduś i Pazurek. Ku mojej wielkiej radości przejawy coraz większego uspołecznienia wykazuje też Mały    :doping:
DUDUŚ towarzyszyła mi przez całe 2 godziny, łaziła za mną jak piesek  :piesek: odkryłam w niej królika wspinaczkowego  :niegrzeczny - mało jej było biegania i zwiedzania podłogi -Duduś postanowiła przenieść zwiedzanie na wyżyny i skakała po głowach swoim towarzyszom.... znaczy po klatkach  :DD to oczywiścnie nie wszystkim lokatorom przypadło do gustu:) poza tym Duduś uwielbia głaski, wcale nie boi się człowieczej ręki, sama podkłada łepek i jak tylko zacznie się ją głaskać rozplaszcza się na podłodze, wtedy nie ma wyjścia trzeba jej poświęcić te 5 minut  :P Poza tym panna ładnie bobkuje i je - a to najważniejsze

PAZUREK - równie towarzyszki królik, ma gdzieś czy obok niego się zamiata czy przestawia pudła, jest zajęty bieganiem po całym pokoju, z małymi przystankami na odwiedziny u innych królików pod klatką :) chętnie się głaszcze, również robi naleśnika i ogólnie jest strasznie wyluzowany  :DD

MAŁY - moja miłość  :PP dzisiaj mnie pozytywnie  zaskoczył  - jak tylko otworzyłam mu klatkę od razu wyskoczył i zaczął biegać, totalnie wyluzowany miał mnie gdzieś  :oh: do niego trzeba podchodzić zdecydowanie spokojniej - mimo harców po podłodze jest czujny i ucieka od ręki, ale jak się podejdzie spokojniej okazuje łaskę i daje się pogłaskać, chyba nawet słyszałam jakieś zgrzytające zęby  :DD martwią mnie trochę jego bobki, jest ich mało i są drobne jak na takiego królaska, no ale zachowywał się normalnie i jadł też, ma gęstą sierść więc podejrzewam że trochę lnieje..

ZUMBA i RUMBA - to królinki rzeczywiście bardzo wycofane i strachliwe, powarkują jak się wyciąga do nich rękę, dopiero po zamknięciu klatek zabrały się za jedzenie a większość czasu przesiedziały w kuwecie - potrzebują człowieka który okaże im dużo miłości i cierpliwości - wtedy na pewno się otworzą  :heart

PAN PAŹDZIERNIK - nie mógł się doczekać kolacji... i właściwie nic więcej go nie interesowało  :PP po napełnieniu brzucha dał się pogłaskać, zmrużył oczy, a na koniec zabrał się za szarpanie prętów od klatki  :oh:

TUSIA.... o tej bestii nic nie powiem bo mnie wredota udziabała kilka razy jak sprzątałam  :P Panna jest terytorialna - to z pewnością i rozstawia inne króliki po kątach, nawet jak podejdą do jej klatki potrafi ostro fuknąć i warczeć  :] prawdziwa kobieta  :P ma poza tym piękne mięciutkie futerko, dobry apetyt  i jest śliczna  :heart

SZALONY KEFIR jest szalony i potrafi się wystraczyć swojego własnego odglosu  :DD ucieka wtedy po klatce sam przed sobą  :rotfl2 poza tym można na niego patrzeć godzinami jest śliczy :) i robi najbardziej wzorcowe i zdrowe bobki z całej trzódki - byłam dumna z malca:) apetyt też ma za troje nie wiedział gdzie pyszczek włożyć najpierw więc zgarnął wszytsko w jedno miejsce i jadł wszystko na raz  :DD

i na koniec BUGS - w tym maleństwie zakochałam się od pierwszych 10 sekund - jest śliczny, ale niestety widać w jego oczach ogromny smutek  :( BUGS dzielnie znosił zastrzyki, jest ciekawym królikiem i bardzo dobrze sobie radzi, szyjka jest skręcona nieco w bok i w doł przez to maluch ma ograniczone pole widzenia - dlatego trzeba się zachowywac przy nim spokojnie i robić wszytsko tak żeby to widział inaczej się troche denerwuje, bardzo ładnie je i pije co mnie ogromnie ucieszyło. Mimo zastrzków dał się pogłaskać i widać ze sprawiało mu to ogromną przyjemność, nie uciekał od mojej ręki wręcz sam jej szukał, tylko te jego smutne oczy...  :( niech ktoś pokocha BUGSA i będzie tylko dla niego  :heart


Obiecane zdjęcia zamieszcę jutro, są słabej jakości ale jednak widać te wszytskie kochane pyszczki  :bunny:


***
Liczba lubelskich króliczków niestety nie maleje, mamy uszaki chore wymagające ciągłych wizyt u lekarza oraz podawania leków,  bardzo prosimy o wsparcie finansowe - w ten sposób możemy chociaż trochę poprawić ich los  :bukiet
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2013, 22:33:28 pm wysłana przez kasika-k »

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #607 dnia: Lipiec 07, 2013, 10:09:43 am »
Obiecane zdjęcia:) ostrzegam że marny ze mnie fotograf, a modele i modelki nie ułatwiły mi pracy  :P

Bugs








Bugs po raz drugi - na tych zdjęciach praktycznie nie można poznać, że jest chory









Rozmazany Szalony Kefir - tego króliczka nie da się uchwycić bez ruchu :)









Ugłaskany Mały









Z pozoru tylko grzeczny Pazurek :)









Wszędobylska Duduś









Duduś nie chce pozować ..









Zumba









Zumba z oklapniętym uszkiem









Rumba - niestety nie umiem pozbyć się efektu czerwonych oczu - więc wyszła mi diabelska Rumba:P w rzeczywistości wcale nie jest groźna :)









Niewinna Tusia









Pan Październik









Pan Październik po raz drugi








Lubelacy dziękują za uwagę  :bunny:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2013, 10:17:12 am wysłana przez kasika-k »

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #608 dnia: Lipiec 07, 2013, 10:25:44 am »
Kasika-k super relacja opisana słownie i fotograficznie. Wspaniała z Ciebie opiekunka Gosia odpocznie sobie ale ma super zastępstwo. Uszaki nic tylko brać i kochać bo każdy zasługuje na własny dom i ludzia.

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #609 dnia: Lipiec 07, 2013, 14:25:52 pm »
jaksie słodkie te króliczki!! sama bym chętnie jeszcze jednego wzięła... eh... a u nas szał po powrocie- Zuzia mi w nocy spać nie dała, bo się dopominała głaskania i uwagi i brania na łóżko :D

Offline Victoria

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #610 dnia: Lipiec 07, 2013, 16:19:29 pm »
A Rumba jakie ma oczka naprawdę?
Pamiętam, że moja kuzynka miała kiedyś bardzo podobnego królika do niej, tylko że całą białą łącznie z uszami i do tego oczy mega czerwone ; ) Jak się go w ciemności widziało to można się było przestraszyć xp

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #611 dnia: Lipiec 07, 2013, 16:46:45 pm »
Magdarum1 a moze czas pomyśleć nad towarzystwem dla Zuzi   :&gt;   :onajego
Victoria Rumba też ma czerwone oczka, taka albinoska z niej, ale w rzeczywistości wygląda duzo łagodniej niż na zdjęciach  dobro_zlo

Offline Victoria

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #612 dnia: Lipiec 07, 2013, 17:32:32 pm »
a no to lajt ; ]
dokładnie, w towarzystwie byłoby Zuzi raźniej i by ciebie nie męczyła  :D

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #613 dnia: Lipiec 07, 2013, 19:27:06 pm »
ja bym chętnie wzięła, ale mąż by tego nie przeżył ;) umowa jest taka, że jak będziemy mieć dom a nie mieszkanie w bloku, to będą 2 króliki i pies :) mam nadzieję, że dożyjemy... nawet nie sądziłam, że króliki takie mądre są :) dziś Zuzia po tygodniu była na dworku, cała zachwycona, teraz odpoczywa pod fotelem :) cały dzień chodziła i sprawdzała, czy jesteśmy w domu, czy jej nie zostawiamy, w szoku jestem, że królik takie rzeczy robi... a jak gotowałam obiad, to siedziała pod stołem w kuchni, choć wie, że do kuchni jej nie wolno... ale dziś jej pozwoliłam, niech ma ;)

Offline Victoria

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #614 dnia: Lipiec 07, 2013, 20:40:32 pm »
zdolniacha z niej :D no to trzymam kciuki za dom ; ) ja jak będę miała dom, to pewnie sobie jakiegoś też sprawię  :lol ale na razie nie ma opcji  :(

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #615 dnia: Lipiec 08, 2013, 12:04:45 pm »
Oj tam meza da sie urobic :) Wystarczy codziennie kilka razy podkladac temat mowic jak by to bylo wspaniale itd :) a dwa kroliki w mieszkanii to znowu nie tak duzo... ;) a pazurek bylby idealny dla zuzi juz widze te ich piekne zdjecia :)  :bunny: :slub:

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #616 dnia: Lipiec 08, 2013, 12:12:53 pm »
Dziękuję Kasi za opiekę nad malcami  :bukiet

Ja natomiast przesyłam filmik ze Śnieżką
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0cHhm4KNEhA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0cHhm4KNEhA</a>

Kochani od 01.07.2013 na konto Lubelskie wpłynęło 365,14 zł darowizn oraz 215 zł z adopcji wirtualnych.
Popłaciłam następujące rachunki/faktury:

174,95 zł za gadżety jeszcze na targi zoologiczne z początku roku.


460 zł za 2 sterylizacje i 1 kastracje


65 zł za usg


32 zł za karmę


Na koncie zostało 16zł.
Wciąż do zapłacenia mamy:

265 zł za operację i leki Czarnej Mamby płatne do 24.07
45 i 55 zł za badania mikrobiologiczne Czarnej Mamby
10zł za karmę
i to na co nie brałam jeszcze rachunków:
około 100zł za laser Śnieżki, + coś za biolapis

Niestety dowiedziałam się że w Warszawie jest jeszcze jedna faktura na 110zł na Lubelskie króliki - za leki dla Pana Października.... dzięki Ci Boże że zabraliśmy już Lubelskie króliki z Warszawy, bo nikomu nic nie zarzucając ceny tam są astronomiczne i szczerze powiem że nie stać nas na takie zamiany. Mimo tego że wyleczyliśmy 2 Warszawskie króliki, nie podejmiemy się tego drugi raz na zasadzie zamiany, będą musiały czekać aż znajdzie się jakiś dt, lub aż dorobimy się lokalu.

NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #617 dnia: Lipiec 08, 2013, 14:06:44 pm »
To u mojej pani wet kastracja 85 zł. No wiadomo stolica dlatego tak tam drogo. A Śnieżka na filmiku fajniutka i jak sobie podskakuje.

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #618 dnia: Lipiec 09, 2013, 10:22:50 am »
Serdeczna prośba do Lublina

Musimy w końcu prześwietlić Czarną Mambę. ponieważ wszystkie wolne godziny na radiologii UP kolidują z moimi godzinami pracy, szukam osoby zdrowej, pełnoletniej, niezaciążonej, która mogłaby pojawić się na Głębokiej przed godznią 9 w piątek, tak by można było zrobić Mambie RTG o godzinie 9.

Mambita bardzo prosi




Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #619 dnia: Lipiec 09, 2013, 11:47:25 am »
ja niestety w pracy :(
za to wyłuskalam z siebie jeszcze kilka groszy na uszaki.