Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1244432 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #440 dnia: Czerwiec 19, 2013, 12:40:11 pm »
Evelyna27 na fotach same cudeńka. Ale mnie też najlepiej podobają się mleczaki. Magda 85 odpisałam Ci na PW. Mam swój wiek ale amnezji u mnie nie stwierdzono wręcz odwrotnie jestem pamięciowcem-wzrokowcem.



Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #441 dnia: Czerwiec 19, 2013, 13:04:05 pm »
i ja postaram się coś wpłacić, ale dopiero po wypłacie :(

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #442 dnia: Czerwiec 19, 2013, 13:17:07 pm »
i ja postaram się coś wpłacić, ale dopiero po wypłacie :(

A co tam u Zuzi?
Widziałam na zdjęciach że chyba podrosła, czy to tylko złudzenie? Może Twoja córeczka taka mała i mi się wydaje :P
Ważyłaś ją może?
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #443 dnia: Czerwiec 19, 2013, 13:27:57 pm »
Zuzia była ostatnio na przycinaniu pazurków- waży 2,8 kg, pani ją zważyła. Codziennie staramy się z nią wychodzić na dwór, bardzo to lubi. do tego robi się coraz śmielsza- wczoraj wieczór brykała po naszej pościeli dobre 20 minut, wcale nie miała ochoty schodzić :) Jest bardzo cierpliwa, pozwala się mojej córci nosić, głaskać, jak ma dosyć- chowa się pod fotelem :) klatki już w ogóle nie używamy, Zuzia śpi sobie na dywaniku pod fotelem, albo gdzie jej pasuje. Niestety w związku z wyjazdem nad morze, musi zostać z moją szwagierką. Żeby nie dostarczać jej dodatkowych stresów, szwagierka wprowadzi się do nas na tydzień, ale będziemy za sobą tęsknić. Mam wrażenie, że ona coraz bardziej czuje się u nas jak członek rodziny i ten tydzień troszkę nas cofnie. Niestety rezerwowałam miejsca zanim Zuzia się u nas pojawiła, a właścicielka nie zgadza się na żadne zwierzęta.
Moja córka już wie, że jak będziemy mieć domek, to weźmiemy drugiego królika, żeby Zuzia miała towarzystwo :D

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #444 dnia: Czerwiec 19, 2013, 13:33:59 pm »
Cieszę się że tak dobrze trafiła :)
Ale musicie pilnować żeby już nie tyła. 2,8kg to dużo. Dobrze by było żeby waga jej spadła do 2,5kg. Gruby królik jest bardziej narażony na choroby układu pokarmowego. A wiadomo że wszyscy chcemy żeby była zdrowa. Zresztą grubsze króliki mają mniejszą ochotę na ruch, mogą nie utrzymywać higieny - bo ciężko im się nachylić do dupki żeby się umyć. Króliki to jedne z tych zwierząt, które nie potrafią same kontrolować ilości pożywienia, po prostu jedzą ile się daje ;P rzadko się zdarza taki, który potrafi sobie odmówić bo się najadł :)
Czym ją karmicie i ile ? Zaraz jej dietę wymyślmy :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #445 dnia: Czerwiec 19, 2013, 13:40:25 pm »
dostaje Cuni Pro, jako podstawę, Cuni Complete, siano, warzywa (marchew, natka pietruszki) teraz liście babki, mleczu, koniczynę i gałązki brzozy. już nie dostaje wcale ani słonecznika ani rodzynek. rano napełniam jej miseczkę suchą karmą a po południu je warzywa i zieleninę liściastą :) na noc chowam całe jedzenie i zostawiam tylko wodę.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #446 dnia: Czerwiec 19, 2013, 14:07:22 pm »
No to niby wszystko ok, spróbuj dawać mniej granulatu i podkładać więcej sianka i szuszków. Ważne żeby nie przytyła już więcej.
Ja to kontroluję wagę na wadze kuchennej, wkładam delikwenta do dużej miski żeby się nie bał że wypadnie i ważę, oczywiście najpierw taruje wagę z miską.

Dzisiaj po dworze biegają panienki - Yusia i Śnieżka, bez Czarnej Mamby, bo nią jeszcze się boję. (No Śnieżka to raczej siedzi udupiona pod szczebelkami od małej klatki, bo narozrabiała) Wiem że ona jest wszędobylska, ale bez przesady. Obgryzła sobie palca u nóżki :glupek: , z moich obserwacji wynika że mogła sobie połamać paluchy i dlatego zaczęła obgryzać. Zabandażowane i wieczorem jedziemy do weta. Wiem że gnida nadaje się tylko na bezklatkowca, bo przecież nie usiedzi na dupce, ale przy tylu królikach to by się pozabijała całkiem jakby ją puścić między klatkami innych, bo przecież nie daruje jak nie będzie wszędzie na raz i wszystkich królików z każdej strony nie odwiedzi....
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #447 dnia: Czerwiec 19, 2013, 14:40:34 pm »
Czyli jak mój 10miesięczny Kubuś waży 2.15 to dobrze czy za dużo. Bo wetka powiedziała ze jak będzie jeszcze przybierał na wadze to będzie dietka. Moja tymczasowiczka była u mnie ok 4 miesięcy i jak opóścila mój dom mówili że ma lekką nadwagę. Coś ja za bardzo dbam o te uszaki. Ale wszystkiemu winne te przysmaki rodzynki żurawinki i banany.

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #448 dnia: Czerwiec 19, 2013, 15:13:50 pm »
ja już żadnych przysmaków nie daję a i tak za dużo waży... eh, postaram się trochę ograniczać w dosypywaniu karmy, ale Zuzia tak pięknie potrafi prosić, jak otwieram lodówkę, to przybiega, staje na dwie łapki i patrzy... no normalnie powala mnie wtedy... i jak jej tu nie dać marchewki albo pietruszki???

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #449 dnia: Czerwiec 19, 2013, 15:21:55 pm »
gogamor, to zależy od budowy ciała królika.

Jeżeli królik nie jest całkiem miniaturowy, tylko jest rasą małą, to może ważyć i więcej. Ale ważne żeby nie miał fałdek, okrągłego brzucha, tylko był krzepki i bardziej pociągły niż okrągły.

Zuzię znam, to wiem że to dla niej dużo.

magdarum1 - a używasz kuli smakuli http://www.swiat4lap.pl/trixie-snacky-ball-krolika-kula-smakula-6275-p-114.html?cPath=2_8 albo uchwytów do żarełka http://www.swiat4lap.pl/trixie-snacky-ball-krolika-kula-smakula-6275-p-114.html?cPath=2_8

Uchwyt można zawiesić troszkę wyżej, żeby się gimnastykowała jak będzie jadła, do kuli można pokroić warzywka i wrzucić, niech sobie biega za nią i wyciąga - ruch i jedzenie :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #450 dnia: Czerwiec 19, 2013, 15:31:24 pm »
Rice_cookie dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Bo już się martwiłam. Kubuś nie ma pękatego brzuszka i fałdek. W sumie to granulatu nie jada dużo więcej zieleniny. warzyw owoców ciutke. Natke pietruszki i koperek to moje uszaki dostawały nawet całą zime a wiadomo ze wtedy te rzeczy są drogie.

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #451 dnia: Czerwiec 19, 2013, 18:50:03 pm »
o to muszę kupić, niech się dziewczyna rozerwie. dziś ponad godzinę była na dworku, kicała i grzebała sobie w piachu.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #452 dnia: Czerwiec 19, 2013, 22:09:21 pm »
A więc obiecane zdjęcia z podwórka. Bohaterki: Tusia oraz Śnieżka (menda wredna....może nie wredna ale cholera zawsze się w coś właduje i sobie krzywdę zrobi)

TUSIA   :heart









ŚNIEŻKA  :heart





szlaban. Jak ktoś nie umie mieszkać w dużej klatce, to musi kiblować w małej...






Panienki były dzisiaj na zdjęciu szwów po sterylizacji. U Śnieżki oczywiście było ciężej bo już zarosła jak nie wiem co.
Śnieżce też ogoliliśmy łapkę, bo i tak wygryzała futerko. Łapka jest porządnie stłuczona, zaczerwieniona. Na macanego wszystko jest całe, ale wredota obgryzła palucha. Założyliśmy opatrunek i zobaczymy co dalej.


Polecam Tusię na dt :) Króliczka zdrowa, grzeczna, nic tylko brać do domu :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #453 dnia: Czerwiec 19, 2013, 23:34:34 pm »
Obie panienki przecudne, zresztą jak wszystkie Lubelaki :D
Kurczę, chciałby człowiek pomóc, a nie ma jak :( Bo na DT już nie wezmę, nawet do schroniska psom pomagać od 18 r.ż. Gdzie tu sprawiedliwość? Chcę azyl dla królików w Lublinie :P
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #454 dnia: Czerwiec 20, 2013, 13:07:43 pm »
Nie ma sprawy, ale muszą znaleźć się stali darczyńcy, bo Lublin się nie utrzyma z takich wpłąt jakie teraz mamy. Do dnia dzisiejszego wydatki od początku roku wyniosły 4370zł a całość wpływów łącznie z wirtualnymi adopcjami wyniosły 3236, jesteśmy więc w plecy 1134 zł  :wisielec:

Ja byłabym za. Przede wszystkim patrząc na dobro królików. Tyle czasu ile im poświęcam to zdecydowanie za mało - i nie jest to mój wybór - po prostu więcej czasu nie mam  :pomidor: Tak królikami mogłoby zajmowac się wiele osób, regularnie sprzątać, spędzać z nimi czas, a nie siedzą same całymi dniami w klatkach i biegają na zmiany, nie zawsze jest tak że codziennie mogą biegać :/

O ile możemy robić zbiórki np żarcia w szkołach czy innych miejscach, o tyle kasę na utrzymanie (czynsz, rachunki i leczenie) musimy skądś mieć  placzek
Ja osobiście opróćz majątku który wydaję na paliwo i jakieś zakupy które wydaje na tymczasowicze mogłąbym wyłożyć 100zł miesięcznie, więcej już na prawde nie dam rady. Nie zarabiam kokosów (mimo że bym chciała).

Jeżeli znajdzie się trochę osób chcących sponsorować takie przytulisko mogę się dowiedzieć o możliwość wynajmu jakiegoś lokalu od miasta, jakie to są koszta.

A tak dzisiaj z rańca zapychaliśmy do weta (zdjęcie obróciłam - słowo daję że przekręcone jest, ale jak wgrywam na neta to się samo obraca)



No i królasy koczujące u mnie w pracy na powró do domu....





Niestety Śnieżka ma prawdopodobnie uszkodzony nerw łapki. Nie czuje prawidłowo, dlatego zaczęła sobie obgryzać. Na razie robimy opatrunki, zobaczymy czy stan będzoe lepszy czy taki sam w sobotę i będziemy dalej kombinować. Na razie Śnieżka ma szlaban, a ja katuje ją wywodami "dlaczego mi to zrobiłaś..."
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #455 dnia: Czerwiec 20, 2013, 14:28:36 pm »
To może zorganizowac akcję na fb itd., poszukać sponsorów na przytulisko? W Krakowie znaleźli się sponsorzy na przystań, to może i u nas się uda?

Jak ty się zabierasz z tymi wszystkimi transporterami? :D  :glupek:
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #456 dnia: Czerwiec 20, 2013, 14:31:45 pm »
Można można. Jestem za.
Hmmm ja i cały samochód królików.... muszę chodzić na parę razy po prostu żeby wszystko załadować i rozładować  :doping:
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #457 dnia: Czerwiec 20, 2013, 14:36:53 pm »
Można można. Jestem za.
Trzeba zrobić wydarzenie na "Króliczym wolontariacie...", ja mogę udostępnić na Szyszce :) Ale byłoby super! :D
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #458 dnia: Czerwiec 20, 2013, 15:44:40 pm »
Właściwie to ile minimalnie miałby taki stały darczyńca wpłacać?

Oj, przepraszam za post pod postem, nie zauważyłam że ostatni był mój :/
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #459 dnia: Czerwiec 20, 2013, 16:01:54 pm »
Patrzyłam że można np wynająć lokal:
Lubartowska 24 - 78m2 za 570zł
Lubartowska 6-8 - 70m2 kondygnacji nadziemnej i 28m2 podziemnej za 581zł
Probostwo 27 - 33m2 za 352zł

Do tego trzeba by doliczyć prąd, wode i ogrzewanie. O ile wody może nie szło by dużo, to boję się o ogrzewanie zimą.
Nie mam pojęcia jakie to moga być kwoty.

Reszta lokali do wynajęcia przez miasto to jakieś po 10m2 czyli powiedzmy 3,16x3,16 więc za małe. Nie ma lokali pośrednich.
Tak, jak mówię jeżeli żarcie itp organizować by poprzez dary, to pozostaje kwestia leczenia.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.