Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1244239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #400 dnia: Czerwiec 05, 2013, 18:44:48 pm »
Mały chwycił mnie za serce i nie chce puścić ;)
Kochane puszaczki ....Tusia toż to moja Roksana ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #401 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:03:00 pm »
ależ proszę :), mam nadzieję, że maluszki w końcu zainteresują się jedzeniem :) a kolejne dwa pyszczki do wykarmienia. Ja mam jeden malutki transporterek - taki trochę koci, ale jeśli się przyda to mogę pożyczyć oczywiście

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #402 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:14:13 pm »
Mały jest przecudowny, zreszta jak Tusia lubi głaski:) Oba są zestresowane, ale widać że były dobrze traktowane, nie uciekają od ręki ludzkiej, Małemu zajeło całe 2 minuty żeby się trochę rozplaszczyć w klatce i zgrzytać zembiskami pod wpływem głasków<3

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #403 dnia: Czerwiec 07, 2013, 19:12:49 pm »
Nie wiem czy nie robię błędu tutaj pisząc, jeśli tak to przepraszam bardzo, ale jako, że królik zmierza do Lublina, pomyślałam, że to dobre miejsce... (jeśli się myliłam to jeszcze raz przepraszam). Nasza wspaniała Lubelska działaczka jest zajęte ratowaniem i opieką innych króliczkó, których jak czytam nawał, więc pomyślałam, że ja napiszę coś o nowym podopiecznym :)
Rzecz ma się tak, że siedzi sobie u mnie piękny góralski krolisiek z Ustrzyk Dolnych :) Jako, że ja również z gór, choć śląskich to jak to między góralami, znaleźliśmy wspólny język i mi chłopczyk troszkę opowiadział :)
Kupiony został w sklepie zoologicznym jako piękne maleństwo (jak dziewczyna wspominała mieścił się w dwóch złożonych dłoniach) i oczywiście "och" i "ach" "jaki on cudny"... Jako, że baranek, to się przez dwa lata rozrósł i był szok, że z takiego słodkiego maleństwa takie wielkie króliczysko się rozrosło.
Dziewczyna, która jak mówiła wzięła królika od znajomego, który nie mógł się nim dłużej opiekować była w stanie przywieźć go do Rzeszowa, gdzie studiuję, więc go tu przyjęłam pod swe skrzydła póki się transport do Lublina nie znajdzie. Z miłą chęcią bym go przetrzymała na DT skoro w Lublinie taki nawał, ale kończe właśnie studja i wracam do Bielska-Białej :(
Jak go zobaczyłam to byłam w ciężkim szoku... Po pierwsze z racji jego rozmiarów, bo nie widziałam nigdy na żywo dorosłego barana, a przy mojej tadzi wydaje się on GIGANTEM :D  :bunny: Po drugie z racji jego paznokci... Byłam uprzedzona, że będzie miał je długie, ale nie myślałam, że aż tak... Zastanawialiśmy się z narzeczonym jak on się swobodnie mył z takimi paznokciami (może przesadzam według niektórych, ale nie jestem osobą doświadczoną w królczych sprawach i dla mnie te paznokcie były naprawde ogromne :))


Uploaded with ImageShack.us
Od razy wzięliśmy się za obcięcie pazórków i z przykrością stwierdziliśmy, że ktoś poskąpił 10 zł na obcięcie pazurków u weterynarza i próbował zrobić to sam zupełnie się na tym nie znając.  :bejzbol Jeden paznokieć jest obcięty wraz z miazgą, a po drugim (byłam w szoku nie mogąc znaleźć piątego pazura w łapce) prawie nie ma śladu tylko jakaś czerwona kikutowa narośl.


Uploaded with ImageShack.us
Trzeci też próbowano obcinać i był krótki, ale nie zraniony, niemniej nie mogłam znaleźć miazgi więc wolałam nie ruszać, zwłaszcza, że nie był tak strasznie długi. Może się mylę, ale patrząc jak często muszę obcinać paznokcie mojej Tadzi stwierdzam, że musiały one być nieobcinane z 10-12 miesięcy.   :niespodzianka Ale jak już wspomniałam mogę się mylić. Byliśmy tylko w szoku jak można widzieć coś takiego i się nie zlitować nad biednym zwierzakiem i nie zabrać go do weterynarza...


Uploaded with ImageShack.us
Z racji tych pazórków nazwaliśmy go właśnie Pazurek, choć teraz już wołamy na niego Kubuś, bo tak jakoś nam się skojarzyło i wygodniej nam tak wołać :)
Przy okazji obcinania pazurków nauczeni własnym doświadczeniem :) chcieliśmy sprawdzić czy Pazurek jest faktycznie samczykiem, zwłaszcza, że nie mogłam wyczuć jajek. Weterynarz nauczył nas jak to sprawdzać stu procentowo podnosząc ogonek, ale niestety Pazurek jest bardzo upartym króliczkiem, a ja nie mam warunków jak u weterynarza więc zostało nam normalne zaglądnięcie, po którym stwierdziliśmy, ze raczej jest to jednak chłopiec.  :icon_lol
Z racji nowego współlokatora musięliśmy trochę przemeblować nasz domek, nawet poszukiwaliśmy w internecie dobrych dusz, które zechciałyby oddać, pożyczyć jakąś klatkę, jeśli mają i nawet się znalazła jedna wspaniała dziewczyna, która zupełnie za darmo chciała oddać nam wielką gigantyczną klatkę robioną na zamówienie o wymiarach 3m/5m !!!  :wow Niestety z racji braku ogrodu nie mogliśmy jej przygarnąć. Jako, że nasza Tadzia żyje bezklatkowo, oddaliśmy jej domek nowemu koledze co jednak się jej nie bardzo spodobało :P Och jaka obrażona na nas była :P Schowała się pod łóżko i tylko patrzyła na nas z wyrzutami w oczach jak mogliśmy jej to zrobić :P Dała się jednak przeprosić zielonkami i miziakami i już zaakceptowała nową sytuację.
Pazurek vel Kubuś jest bardzo przyjaznym króliczkiem, w ogóle nie ma zachowań agresywnych, pięknie robi do kuwety (kilka bobków zgóbi poza nią), ma apetyt, ma całą sierść, choć nie tak aksamitną jak moja Tadzia. Nie wiem czy jest to kwestia złego odżywiania czy rasy czy jeszcze czegoś innego. Ogólnie wydaje się zdrowym króliczkiem o przyjaznym usposobieniu, nawet przy podnoszeniu specjalnie nie prostestuje, choć daje oznaki, że się tego boi popiskując. Nie ucieka od ludzkiej ręki, a jak zaczynam go miziać od razu zamyka oczka i rozkłada się poddając się totalnie pieszczotom :)  :bunny:
Przy mizianiu znalazłam jednak na policzkach strupki malutkie. Nie potrafie zidentyfikować co to jest jednak mam pewne podejrzenie. W domu mojego narzeczonego jest dużo kotów, które często przynoszą kleszcze. Jak się je wyjmie to zostają właśnie takie strupki w miejscu gdzie się kleszcz wbił więc ciekawa jestem czy to nie po kleszczu, zwłaszcze że to w okolicach pyszczka gdzie się kleszcze najczęściej wbijają...
Co jeszcze mogę dodać to, że byliśmy w szoku, że Kubuś jest takim przyjaznym i wyluzowanym królikiem. Zanim nasza Tadzia spokojnie wyłożyła się na boku z nogami przy nas mineło kilka tygodni, a on od razu bez żadnych ceregieli sie wyłożył i praktycznie tylko w taki sposób ciągle leży :)
A i jeszcze chłopaczek jest przed zabiegiem o czym zostałam dzisiaj poinformowana przez niego samego kiedy bardzo spodobała mu się moja noga :)
Pazurek vel Kubuś jest pięknym i naprawdę świetnym i grzecznym królikiem i mam nadzieję, że szybko znajdzie nowy domek.
I jeszcze kilka zdjęć:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 19:40:55 pm wysłana przez Kłykcik »

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #404 dnia: Czerwiec 07, 2013, 19:57:31 pm »
Na zdjeciach tego nie widac, ale moja Tadzia, ktora ma juz nie rosnac jest jak polowa albo 2/5 niego :D

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwiec 07, 2013, 20:11:22 pm »
Dziękuję Kłykciku za pomoc.
Mój królik prywatny się rozchorował, gdyby jakiś był ze mną kontakt potrzebny pilny to proszę na komórkę dzwonić, czy pisać smski ()
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2018, 17:27:16 pm wysłana przez rice_cookie »
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwiec 07, 2013, 20:40:00 pm »
jej, zakochałam się w tym baranku... śliczny jest i taki biedny... nasza Zuzia by się cieszyła z towarzystwa pewnie, ale nie mam jak wziąć drugiego krolisia :(
I trzymam kciuki za Felczysława

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwiec 07, 2013, 20:45:43 pm »
Cudowny baranek :) ale pazurzyska ogromne, nie miał szansy się poruszać, myć :( Jak dobrze, że mu je obcięliście!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwiec 07, 2013, 20:51:50 pm »
No bardzo ogromne, zdjecie tak tego nie oddaje. Najbardziej mnie martwia te, ktore ma obciete wraz z miazga. Biedny strasznie musial cierpiec.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwiec 07, 2013, 20:57:51 pm »
Najbardziej mnie martwia te, ktore ma obciete wraz z miazga
Wiesz, on mógł je sobie sam wyrwać, przez przypadek. Niekoniecznie były obcinane...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwiec 07, 2013, 21:32:24 pm »
Kurcze o tym nie pomyslalam... Biedny tak czy siak bo bol musial byc niesamowity...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #411 dnia: Czerwiec 07, 2013, 21:35:33 pm »
Kurcze o tym nie pomyslalam... Biedny tak czy siak bo bol musial byc niesamowity...
Pewnie był :/ - mógł biedak o klatkę zahaczyć pazurkiem...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #412 dnia: Czerwiec 07, 2013, 21:46:32 pm »
No z takimi pazurami to o wszystko mogl bidus zahaczyc

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwiec 07, 2013, 22:49:35 pm »
Jakia bida! :( Tulimy Pazurka na odległość :*



A co się Felusiowi stało? :(
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwiec 08, 2013, 11:18:12 am »
Pierwszego dni znalazłam u Pazurka cekotrofy więc zostawiłam go na diecie siankowej, ale on je dalej zostawia. To może być oznaka choroby?
Przy okazji kilka nowych zdjęć ślicznucha:










P.S. Trzymamy kciuki tu w Rzeszowie za biednego Felusia :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 11:24:05 am wysłana przez Kłykcik »

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwiec 12, 2013, 11:37:41 am »
Dziękuję Kłykciku :)
Teraz Pazurek jest już 40 km bliżej Lublina. Pod koniec czerwca będzie miał transport dalej.

A teraz parę zaległych spraw, czyli Rumba i Zumba. Króliczki wymienione na warszawskie, ale nadal pod naszą opieką. Gdybyśmy mieli jakieś domy tymczasowe w Lublinie, ściągnęlibyśmy je z powrotem. Jednak wszystkie króliki do adopcji w Lublinie przebywają na domu tymczasowym u mnie...na lewo kręcę małą królikarnie w domu :/ jak się dowiedzą to mnie z domu wyrzucą. Także nie ma miejsca na tyle królików :(

Zaległe zdjęcia Pannic ukradzione z Warszawskiego wątku:

Rumba

















Zumba









Z Rumbą i Zumbą w Warszawie jest Pan Październik - także nasz :)


A teraz trochę zabiegowych zdjęć. Przepraszam za jakość, ale mam zepsuty aparat i nie stać mnie na naprawę, więc musimy radzić sobie telefonami.

Mały i Yogi





Mały



Yogi





Tusia











Śnieżka







Zapraszamy do pomocy Lubelskim królikom. Mamy do zapłacenia rachunek na 460 zł za kastracje i sterylizacje oraz 120 zł za odrobaczania.
Chętnych do wpłacania darowizn prosimy o przelewy na Lubelskie konto:
14 2130 0004 2001 0516 7234 0007
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21 01-410 Warszawa
tytułem: darowizna na Lubelskie króliki

Króliczki będą wdzięczne  :bukiet 
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #416 dnia: Czerwiec 14, 2013, 10:57:17 am »
Dziękuję za trzymane kciuki za mojego małego,osobistego kompana :) Feluś pozdrawia => http://forum.kroliki.net/index.php/topic,10269.msg452236.html#msg452236

Kochani, właśnie wybieram transporterek dla Pazurka. Dziękujemy za wpłaty na ten cel  :bukiet

Dzięki ostatnio wpłaconym pieniążkom zapłaciliśmy w tym miesiącu zaległe rachunki:
06.06.2013   436 zł    Puls Vet   sterylizacja samicy w ciąży w Warszawie, próba sterylizacji drugiej
06.06.2013   120 zł    REX   usługa weterynaryjna + odrobaczanie
10.06.2013   70 zł   UP LUBLIN   lecznie Pana Października + szczepienie
10.06.2013   29.5 zł   Zooland   pokarm
10.06.2013   24.5 zł   Zooland   pokarm
13.06.2013   160 zł    Vetcardia   Echo x2
14.06.2013   80 zł   UP LUBLIN   rtg
14.06.2013   120 zł   REX   odrobaczanie + kaftaniki po sterylce
14.06.2013   100 zł   REX   usługa weterynaryjna

Mamy do opłacenia jeszcze:
174.95 zł za ulotki itp
460 zł    sterylizacja x 2 + kastracja x 1
65 zł   usługa weterynaryjna

Na koncie mamy 99zł za które zaraz kupię transporterek dla Pazurka.
Także pieniążki się raczej u nas nie rozmnażają.

Na szczęście dojechały do nas nasze transporterki z Polski, które podróżowały z królikami.
Dziękujemy za zwrot  :bukiet


Teraz jestem w stanie ogarnąć teoretycznie całą ekipę na raz do weterynarza. Teoretycznie, bo właśnie dostałam telefon o znalezionym króliku. Pani podwiezie go do REXA dziś lub jutro. Na szczęście nie zawsze trzeba z wszystkimi jeździć królikami na raz, to transporterków na razie mam nadzieję że nie będzie brakować. Klatki mam jeszcze 2 wolne, po przybyciu ZNAJDY zostanie jedna. Miałam nadzieję dwie umieścić na Głębokiej pod opieką dr Ziętka, ale na razie odczekam, bo sezon w natarciu i może być więcej ZNAJD.

Zapraszam do zgłaszania się jako domy tymczasowe. Jest dużo ślicznych króliczków szukających domów tymczasowych. Odciążcie mnie proszę. To że 7 tymczasowiczom u mnie nie kapie na głowę (zaraz ósmemu, a niedługo dołączy też Pazurek i być może Mimi) nie znaczy że jestem dla nich wymarzonym DT. Przychodzę do nich 2 razy dziennie i rzadko mam czas na więcej. Po akcji sterylizacji i kastracji większość jest już po zabiegach. Dzisiaj wykastrowany będzie Bursztyn. Także jest z czego wybierać, co prawda trzeba poczekać po świeżych kastracjach aż hormony opadną, ale zawsze to jakieś za że królik jest po zabiegu.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwiec 15, 2013, 21:36:49 pm »
Rice, podziwiam!!!
Mam nadzieję, że uda mi się urobić rodziców na DT na orkes wakacyjny, bo siedzę w domu. Co im szkodzi, skoro Tolcia i Skalcia siedzą w 1 klatce? :/ Zobaczymy.

Mam wciąż klatkę po Skalci i jedzonko dla ciebie, pisz tylko kiedy jesteś w domu a ja wdziewam buty i do ciebie truchtam, chociażby jutro :P
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:16:45 am »
No i mieliśmy nie mieć żadnych wydatków, póki nie spłacimy długów....a tu niespodzianka.

W piątek Bursztynek był kastrowany...



...a do lecznicy Pani przyniosła królika którego znalazła będąc z rodziną na spacerze w okolicy osiedla Choiny w Lublinie.
Samiczka wychudzona, z zapadniętymi boczkami, długie pazurki, z oczu się lało, a od niej po prostu śmierdziało ropą na odległość.
Po informacji że Pani próbowała jej coś wścibić do jedzenia i obejrzeniu pyszczka. Zdecydowaliśmy się na operację.
Samiczka łykała cały czas ropę, nie było sensu czekać aż zwiększymy jej wagę, bo mogłoby się to udać dopiero za parę miesięcy...

Aktualnie samiczka je cuni complete i jeździmy ją sączkować.

Przedstawiam Czarną Mambę









Coś co powinno by c normalnymi zębami..





Dla pociechy przedstawiam jedną ze śmiesznych poz Bursztynka "na pijaczka", jest mistrzem trzeźwienia po narkozie :)






Gdyby ktoś chciał nas wspomóc, numer konta można znaleźć w poprzednich postach. Dziękuję.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #419 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:21:54 am »
Biedna Czarna :( Trafiła w dobre ręce na szczęście. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrówka!

Pijany Bursztynek  :heart