Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1244176 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #360 dnia: Kwiecień 29, 2013, 10:46:51 am »
Niestety pod koniec tego miesiąca trochę słabiej, ale grosik do grosika jak to mówią :) Przelew poszedł.

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #361 dnia: Kwiecień 29, 2013, 12:07:08 pm »
i ode mnie malutko, ale zawsze coś...

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #362 dnia: Kwiecień 29, 2013, 13:06:38 pm »
;(

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #363 dnia: Kwiecień 29, 2013, 14:42:46 pm »
Biedne zajączki... Ale chociaż walczyłaś o nie do samego końca  :swieca: :swieca: :swieca:
Dziś/jutro pójdzie kilka zł za posłanka (szczególnie że niektóre dobre dusze dorzucają jakiś grosz :) ), po majówce też bo wtedy jestem umówiona na odbiór. Także kilkanaście zł od Szyszki będzie :) Trzymam kciuki za zdrowie Pana Października i Śnieżki! :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #364 dnia: Kwiecień 30, 2013, 06:01:33 am »
ZUZIA JEDZIE NA wczasy :) mam nadzieję, że pobyt jej się spodoba, wracamy w niedzielę :D

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #365 dnia: Maj 01, 2013, 21:42:59 pm »
maleństwa :(  :swieca: :swieca: :swieca: :swieca:

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #366 dnia: Maj 02, 2013, 13:58:50 pm »
Dołożyłam parę groszy na lubelskie uszaki - niedużo, ale zawsze coś, Dopiero teraz przeczytałam o zajączkach :( Bardzo mi przykro...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Mały i Tusia z Olsztyna - dwa śliczne uszatki pilnie szukają domu
« Odpowiedź #367 dnia: Maj 03, 2013, 11:56:53 am »
Przedstawiam dwa śliczne króliczki z Olsztyna. Samczyk i samiczka, są trzymane oddzielnie ze względu na brak zabiegów.
Właściciele przenoszą się za granicę i nie mogą ich ze sobą zabrać. Króliki mogą być u właścicieli do końca maja, potem jeżeli nie znajdą DS będą zmuszone tułać się po DT. Oczywiście życzę im aby jak najszybciej znalazły stały domek.

Mały  :heart http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1257#yield

"Mały jest słodkim i wesołym króliczkiem. Mamy go tak jak Tusie (naszego drugiego króliczka którego niestety też musimy oddać) od małego. Jest króliczkiem pozbawionym agresji, ma szczere i ufne oczka. Jest wielkim pieszczochem, uwielbia głaskanie po nosku, zamyka wtedy oczka i rozkłada się. Wypuszczony z klatki pobiega chwilkę, szukając towarzysza do zabaw albo głaskania, zostawiony sam wraca do klatki i idzie spać, czasami zasypia poza klatką ale w niej czuje się najlepiej. Nie traktuje klatki jako więzienie tylko jak domek i schronienie( nigdy nie wyciągaliśmy go z niej, czekaliśmy aż sam wyjdzie), dlatego chcielibyśmy aby w niej został bo jest do niej bardzo przywiązany. Nie korzysta z kuwety (traktował ją jak zabawkę i rzucał po całym pokoju) ale poza klatką załatwia się tylko w jednym miejscu, więc przed wypuszczeniem go kładziemy tam folię albo ceratkę. Nie potrafi pić z normalnego poidełka(gryzie je),dlatego daliśmy mu podobne do takich jakie mają papużki,coś jakby plastikowa miseczka Czasami zwraca na siebie uwagę szarpiąc za kratki, ale wystarczy go tylko pogłaskać albo przykryć część klatki kocykiem (tak aby nas nie widział) i się uspokaja. Jego ulubioną zabawą jest bieganie wokół naszych nóg albo gonienie nas ( pochrumkuje wtedy i biega tam i spowrotem) Jest też łakomczuchem, niestety przez to że woli leżeć niż biegać,nie można mu dawać za dużo smakołyków, wprowadzając nową karmę musimy też uważać na biegunki (które niestety czasami mu się trafiają),bywa ze musimy go czyścić gdyż przez rozwolnienie potrafi mu się kupa przykleić i sam nie potrafi jej odczepić(przez co chwilami może delikatnie od niego nie ładnie pachnieć). Ma teraz mały katar (leczony u weterynarza) ale nie wpływa to na jego samopoczucie i apetyt,nadal radośnie podskakuje i jest żywy.Przemywamy mu czasami oczka bo od pylącej pigwy mogą mu czasem ropieć.Jest zadbanym króliczkiem tylko niekiedy trzeba mu w tym pomóc. Nie miał kontaktu z innymi zwierzętami poza naszym drugim króliczkiem, niestety są różnej płci i płodne, dlatego ich kontakt ogranicza się do dawania sobie buziaków przez kratki. Mały potrzebuję dużo czułości, dlatego szukamy ludzi kochających zwierzęta, potrafi dać wiele radości, rozbraja swoim usposobieniem i ufnością.Z wielkim żalem go oddajemy,żeby nie zaistniała sytuacja że wyjeżdżamy to z pewnością byśmy go nie oddali.Chcielibyśmy aby trafił do kogoś kto da mu dużo ciepła i miłości a on na pewno tym samym się odwdzięczy."









Tusia   :heart http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1258#yield

"Tusia jest żywym i wesołym króliczkiem. Mamy ją od maleństwa i gdyby mogła z nami wyjechać za granicę to nigdy byśmy jej nie oddali. Robimy to naprawdę z ciężkim sercem dlatego szukamy dla niej kochającego domu. Tusia bardzo lubi głaskanie, zwłaszcza po nosku, rozkłada się w tedy i może tak leżeć godzinami. Potrzebuje częstego wypuszczania (co najmniej co drugi dzień) aby mogła się wybiegać i wyszaleć. Poza klatką można ją pogłaskać dopiero gdy się wybiega, wtedy sama się położy i będzie czekać na pieszczoty. W klatce jest grzeczna, nie szarpie za kratki, czasami kopie ale nie trwa to dłużej niż 15 minut. Jest okazem zdrowia, nie ma problemów z biegunkami, jest bardzo czystym i zadbanym króliczkiem. Jazda samochodem nie jest problemem,jak tylko ruszaliśmy to od razu się rozkładała i szła spać,co roku jeździła z nami na wczasy nad morze. Chcielibyśmy aby została w swojej klatce, gdyż jest do niej bardzo przywiązana, traktuje ją jak taki azyl, czuje się w niej bezpiecznie( nigdy nie wyciągaliśmy jej z niej, czekaliśmy aż sama wyjdzie). Nie korzysta z kuwety (traktowała ją jak zabawkę i rzucała po całym pokoju) ale poza klatką załatwia się tylko w jednym miejscu, więc przed wypuszczeniem jej kładziemy tam folię albo ceratkę. Nie jest wybredna co do jedzenia, dostaję granulat i troszkę mieszanki ( nie za dużo bo są tuczące), jej przysmakiem jest natka pietruszki i jabłko. Nie miała kontaktu z innymi zwierzętami poza naszym drugim króliczkiem, niestety są różnej płci i płodne, dlatego ich kontakt ogranicza się do dawania sobie buziaków przez kratki. Niestety jak większość uszaków lubi podgryzać kable i wciskać się w przeróżne miejsca, ale w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu nie zrobi żadnych szkód. Ma bardzo przyjazne nastawienie, nigdy nikogo nie ugryzła, może jedynie szturchnąć noskiem albo pociągnąć za nogawkę gdy ktoś stoi jej na drodze gdy chce pobiegać. Zależy nam na dobrym domku dla Tusi, szukamy ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie zwierzaków, którzy poświęcą jej czas i obdarzą uczuciem."
















Ktoś chętny na przygarnięcie maluchów ? :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mały i Tusia z Olsztyna - dwa śliczne uszatki pilnie szukają domu
« Odpowiedź #368 dnia: Maj 03, 2013, 12:48:06 pm »
śliczne maluszki! takie podobne do moich! Niech szybko znajdą domek!!! Trzymamy Kciuki!!!  :heart

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Mały i Tusia z Olsztyna - dwa śliczne uszatki pilnie szukają domu
« Odpowiedź #369 dnia: Maj 03, 2013, 19:17:39 pm »
Stachu, rzeczywiście podobne :D Szczególnie Tusia :) Natomiast Mały ma pysio podobne do mojego Luisa.

Offline kejsi2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Mały i Tusia z Olsztyna - dwa śliczne uszatki pilnie szukają domu
« Odpowiedź #370 dnia: Maj 04, 2013, 00:08:46 am »
Witam forumowiczów.Jesteśmy właścicielami Tusi i Małego,na wszystkie pytania odnośnie tych dwóch słodziaków chętnie odpowiemy.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Mały i Tusia z Olsztyna - dwa śliczne uszatki pilnie szukają domu
« Odpowiedź #371 dnia: Maj 04, 2013, 09:09:17 am »
przecudnej urody oba! Oby jak najszybciej  znalazły domek/domki :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #372 dnia: Maj 05, 2013, 18:23:10 pm »
Zuzia uwielbia spacery na trawce :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #373 dnia: Maj 08, 2013, 21:16:59 pm »
W końcu znalazłam chwilkę czasu.

Zacznę od tych złych wiadomości.
Plusius został uśpiony. Niestety wyniki jego badań wskazywały na to że żuchwa była w opłakanym stanie. Całość podbudowana ropniami, które lada chwila rozłożyły by mu buźkę. Całą śluzówkę miał tak obrzmiałą, że cały czas ją ciamkał. Mimo naszych chęci podjęcia się leczenia, Plusius nie dał nam szans. Badania wykazały że nie mamy czym go leczyć, a zezwolenie mu na powolną śmierć w cierpieniu to także nie metoda, a przy okazji niebezpieczeństwo dla innych królików w jego pobliżu oraz ludzi.

Na pamiątkę przedstawiam zdjęcia z wybiegu:











Żegnaj Plusiusku, byłeś wspaniałym królikiem  :swieca:


Z pozostałej dwójki największe szanse ma Bursztyn, za to jest największym złośnikiem, wczoraj najpierw się do mnie przytulił, a potem chyba przemyślał że to ja co drugi dzień funduje mu sączkowanie w miejsce po siekaczu i dziabną mnie w pachę  :glupek:
Okazało się że to nie ropa wysadza oko Yogiemu. Wyjęliśmy z niego dziwną tkankę twardą. Podejrzewaliśmy nowotwór. Materiał poszedł do badań. Jednak dzisiaj wydaje nam się że oko już nie jest tak wysadzone, co przy nowotworze by się raczej nie cofnęło, dlatego mamy cichą nadzieję że to zapalenie gruczołu. Tak czy siak na badania poczekamy ze 3 tygodnie.
Przedstawiam zdjęcia chłopaczków z wybiegu. Jako że Yogi jest przyjacielski, to dzisiaj cały wieczór biega w samopas po zielonej trawce ;)





















Dzięki temu że dokonaliśmy zamianki królików między Lublinem a Warszawą mogłam przyjąć te bardziej potrzebujące na specjalistyczne leczenie w Lublinie. Nie muszą siedzieć zamknięte w klateczkach gdzieś w lecznicy, tylko mają normalny dom tymczasowy, z możliwością hasania po trawce, a jednocześnie fachową opieką. Stawiamy się u weta regularnie co drugi dzień. Robimy komplet badań i mamy plan działania, myślimy przyszłościowo.
Za króliki Warszawskie płaci Warszawa, ponieważ Lublin nie ma takich możliwości finansowych. My natomiast będziemy pokrywali leczenie Rumby, Zumby i Pana Października w Warszawie.
Mam nadzieję że sytuacja nie potrwa długo i wszystkie króliki będą w jak najszybszym terminie cieszyły się zdrowiem. Oraz że znajdą kochające domki naturalnie  :bunny:

Dotychczasowe leczenie Lubelskich królików w Warszawie wyniosło 436 zł
W tej cenie wykonano zabieg sterylizacji i usuwania guza, leczenie świerzba oraz rtg klatki piersiowej drugiej królicy.

Zainteresowanych pomocą w opłaceniu faktury zachęcam do wpłat na Lubelskie konto:
14 2130 0004 2001 0516 7234 0007
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok. 21
01-410 Warszawa
tytułem: "na lubelskie króliki"

Zamieszczam fakturę:



Natomiast leczenie królików Warszawskich wyniosło 1005zł
W tej cenie wykonano zdjęcia rtg wszystkich 3 królików, pobieranie materiałów do badań, badania mikrobiologiczne na tlenowce i beztlenowce, badanie morfologiczne, operacje zębów Bursztyna i Yogiego, sączkowanie po zabiegowe.

Zainteresowanych pomocą w opłaceniu rachunków i faktur zachęcam do wpłat na Mazowieckie konto:
52 2130 0004 2001 0516 7234 0002
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok. 21
01-410 Warszawa
tytułem: "pomoc dla Bursztyna, Yogiego i Plusiusa"

Zamieszczam faktury i rachunki (jednej za 120 zł nie zeskanowałam, uczynię to w najbliższym czasie):





Ponieważ czytałam różne wypowiedzi odnośnie tego że zabraliśmy króliki z lecznicy w Warszawie, chciałabym się ustosunkować do nich:
Jesteśmy po to by pomagać królikom. Wszystko co robimy robimy dla ich dobra. Wybory których dokonujemy wynikają z naszego doświadczenia. W SPK pracuje wielu ludzi i możemy pochwalić się naprawdę dużym doświadczeniem w leczeniu i pomaganiu tym zwierzętom. Wiem że niektórym nie podobają się niektóre nasze działania, ponieważ sami postąpiliby inaczej, ale proszę pamiętajcie, że w większości dlatego, że nie mają wiedzy tak rozległej jak my. Każdą swoją decyzję konsultujemy między sobą, z weterynarzami i zawsze szukamy najlepszego wyjścia. Proszę pamiętajcie o tym.

Post zamieszczam na wątku Mazowieckim oraz Lubelskim, ponieważ dotyczy obu regionów.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 08, 2013, 21:23:03 pm »
 :blaga: :blaga: :blaga:

Biję pokłony dla waszych działań. Domyślam się, że wiele z decyzji, które podejmujecie nie są łatwe, ale osobiście wierzę, że są słuszne. Serdeczne pozdrowienia dla Lubelsko-Mazowieckiej ekipy SPK (sentyment, sentyment ;) )

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #375 dnia: Maj 09, 2013, 06:12:30 am »
Biję pokłony dla waszych działań. Domyślam się, że wiele z decyzji, które podejmujecie nie są łatwe, ale osobiście wierzę, że są słuszne
pozostaje mi się dopisać pod tą wypowiedzią.

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #376 dnia: Maj 10, 2013, 21:19:57 pm »
zawsze będę powtarzać to samo ->  podziwiam Was  :bukiet :bukiet :bukiet

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #377 dnia: Maj 10, 2013, 21:27:10 pm »
Biedny Plusio :swieca:
No i buziolko-miziolki dla reszty puchatej gromadki! :) Trzymam kciuki :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Mały i Tusia z Olsztyna - dwa śliczne uszatki pilnie szukają domu
« Odpowiedź #378 dnia: Maj 15, 2013, 11:10:09 am »
Kochani !
Właściciel królików wyjeżdża z końcem miesiąca, musimy umieścić jak najszybciej króliki w domu tymczasowym.
Nie ma chętnych ?
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Ev

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warmińsko- Mazurskie
  • Moje króliki: Haszysz czyli Haszyk :)
Odp: Mały i Tusia z Olsztyna - dwa śliczne uszatki pilnie szukają domu
« Odpowiedź #379 dnia: Maj 15, 2013, 11:14:46 am »
ech, pięknoty uszate :)
gdybym nie mieszkała na stancji to tymczasowy domek dostałyby u mnie od razu, powodzenia maluchom w szukaniu domku :*