Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1244590 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #340 dnia: Kwiecień 23, 2013, 09:48:39 am »
No o dziwo u mnie się nawet świniak czepił.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #341 dnia: Kwiecień 23, 2013, 18:51:00 pm »
Kochani !

Dzisiaj przyjechało jedzonko dla królików  :icon_mrgreen Faktura wyniosła 204,25
Byliśmy trochę do przodu więc jesteśmy na debecie 111,33

Nadal nie odebrałam faktury z UP na leczenie Pana Października.

Mam natomiast pozytywną wiadomość  :hura:
Dostaliśmy możliwość leczenia królików chorych na choroby zakaźnie, mających problemy metaboliczne, czy też leczonych antybiotykowo na Uniwersytecie z ich pobytem w klinice chorób zakaźnych. Warunek jest taki żeby wstawić swój sprzęt. Jest to bardzo pozytywna wiadomość, ponieważ króliki będą mogły zostawać pod stałą opieką weterynarzy, bez konieczności ciągłego ich dowożenia. Ilość królików nie może być duża, ale zawsze to coś. W związku z tym będziemy odkładać pieniążki na trzy klatki z wyposażeniem. Byłby to koszt około 450zł (trzy klatki 100cm, kuwety i miseczki).

Można wpłacać darowizny na klatki i opłacenie długu na:
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok. 21
01-410 Warszawa
tytułem: darowizna na lubelskie


Można także przesyłać (czy przekazywać jeżeli ktoś miejscowy chciałby nas wspomóc) fanty w postaci klatek czy ich wyposażenia. Adres do wysyłki mogę podać osobom zainteresowanym w PW.

Mamy aktualnie ze 2 wolne klatki, jednak są one do naprawy, a sezon letniego oddawania królików się zbliża, więc nie możemy przeznaczyć na ten cel wszystkiego co mamy.


Dzisiaj Pan Październik przeprowadził się do Warszawy by zrobić miejsce dla innych królików u nas na miejscu. Finansowanie jego leczenia nadal należy do Lubelskiego wolontariatu. Także jest to Lubelski królik na Warszawskich wakacjach :P
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Annuszka*

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #342 dnia: Kwiecień 23, 2013, 19:35:33 pm »
mogę oddać kuwetkę narożną, kuwetke prostokątną 37cm, poidełka ferplastu, miseczki metalowe na stelażu, klatkę 60cm(na jakiegoś mikruska). Powiedz wcześniej kiedy chciałabys  te rzeczy to się jakoś zoorganizuje

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #343 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:29:47 pm »
ja chętnie coś wpłacę, ale dopiero w przyszłym miesiącu, bo mam deficyt...

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #344 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:47:06 pm »
magdarum1 nie martw się, każdy tak ma :D takie czasy :P jak coś wyskrobiesz to dobrze, jak nie to trzymaj kciuki i też dobrze :)

Annuszka* stawiłabym się po te rzeczy w przyszłym tygodniu jakoś po pracy (poniedziałek, wtorek?)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #345 dnia: Kwiecień 24, 2013, 13:35:56 pm »
Skalciowe klatka, kuweta i reszta rzeczy jest już wyszorowana octem i ciepłą wodą i gotowa na odbiór, także mogę niedługo przynieść. Oprócz tego będzie (co prawda niedużo, ale zawsze coś :) ) kilka zł z posłanek, jak dojdą pieniądze to wpłacę.
A właśnie, mam taką prośbę- po_sąasiedzku wrzuciła na fanpejdża toruńskich królików i od razu 4 zamówienia ^^ To może mogłabyś wrzucić linka na lubelskiego z dopiskiem że 10% idzie na Lublinian? Akurat może ktoś się skusi ;)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #346 dnia: Kwiecień 24, 2013, 13:55:29 pm »
A jak zajączki i kiwająca główką gwiazdeczka? :)

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #347 dnia: Kwiecień 24, 2013, 14:04:33 pm »
szyszka wrzuciłam na fb, sprawdź czy nic nie pomieszałam

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #348 dnia: Kwiecień 24, 2013, 14:06:21 pm »
szyszka wrzuciłam na fb, sprawdź czy nic nie pomieszałam
Wszystko dobrze, bardzo dziękuję :*
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #349 dnia: Kwiecień 24, 2013, 18:12:34 pm »
A jak zajączki i kiwająca główką gwiazdeczka? :)

Dwa z czterech zajączków nie żyją. Jeden odszedł w niedzielę na "wzdęcie". Rano obudziłam się a on miał brzuś jak piłkę tenisową, prawdopodobnie nie mógł się załatwić. Techniki pomagania mu w tej kwestii nie dały rezultatu. Szkoda bo był największy i już sam zasysał pokarm ze strzykawki. Nastepnego dnia odszedł następny. Po prostu umarł we śnie, bez żadnych widocznych objawów. Przy porannym karmieniu po prostu znalazłam go zastygniętego w pozycji przytulania się do innych. Brzuś miał jeszcze ciepławy więc najpewniej umarł nad ranem.
Dzisiaj zaczęłam walkę o kolejnego. Rano miał lekkie wzdęcie i pojawiło się zapalenie skóry od pępka. Od razu wylądował na "ostrym dyżurze". Zrobiono mu lewatywkę oraz podano antybiotyk na zapalenie, dopiero go odebrałam. Mam nadzieję że z tego wyjdzie. Brzuszek zmalał, zobaczymy jak jego losy się potoczą.
Najpewniej zajączki miałyby większą szansę gdyby poczekały jeszcze ze 2 dni na mamę, może cudownie by się objawiła. Jeżeli uda nam się je wykarmić to będzie to cud. No ale niestety, ja tylko zgodziłam się o nie zawalczyć bo nie miał kto ich karmić. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.

Odnośnie Śnieżki to miewa się dobrze, zaraz będę nagrywała film, by przyłapać ją na kiwaniu łepkiem, ponieważ każdorazowo u weterynarzy jest tak zaciekawiona wszystkim że nie wykazuje tego objawu  ]:->

Miło mi poinformować że dorobiliśmy się króliczego konta dla Lubelszczyzny. Od tej pory wszystkie wpłaty mające trafić do nas można wykonywać na subkonto:

14 2130 0004 2001 0516 7234 0007
Dane przelewowe:
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok. 21
01-410 Warszawa

Pieniążki od razu trafią do nas. Zachęcamy do wpłat.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #350 dnia: Kwiecień 24, 2013, 20:23:44 pm »
to z pewnością bardzo trudna walka... a i żegnanie takich maleństw jest pewnie olbrzymim przeżyciem... może chociaż reszta da sobie radę...

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #351 dnia: Kwiecień 24, 2013, 21:04:38 pm »
Powiem szczerze, że małe królisie są cudne i w ogóle królisie są piękne. Ale jak zobaczyłam te zajce na żywo to aż mnie w środku ścisnęło. Są PRZEBOSKIE.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #352 dnia: Kwiecień 25, 2013, 11:24:36 am »
:( ni ma małych królisiów :( oby udało się z tymi dwoma :* trzymam kciuki :*

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #353 dnia: Kwiecień 28, 2013, 07:40:29 am »
jak tam małe zajączki?

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #354 dnia: Kwiecień 28, 2013, 21:54:28 pm »
Wczoraj rano zdrowy (do tej pory) zajączek był osowiały. Ale zjadł swoja porcję i przytulił się do drugiego (tego z zapaleniem skóry i leczonym wzdęciem). Natomiast mój śliczny chorowitek z łapczywością wyssał sam swoją porcję ze strzykawki i wspierał towarzysza. Niestety jak wróciłam popołudniu do domu ten pierwszy już nieżył.
Chorowitek został sam i wyraźnie czuł się samotny. Dostał ode mnie misia wielkości jego towarzysza, do którego od razu zaczął się przytulać.
Dzisiaj rano nie obudził mnie dobijaniem się o jedzonko,jak to zazwyczaj robił. Odczekałam jeszcze 3 godziny, ale wcale nie chciał jeść. Pomasowałam go i obmyłam ponieważ cały czas się zasikiwał. Po odczekaniu jeszcze paru godzin dałam mu połowę porcji, żeby cokolwiek zjadł. Ale to nie było to co zawsze, nie ssał sam ze strzykawki i widocznie był osowiały. Jeszcze parę razy przychodziłam go masować, ale on chciał tylko spać. Zadzwoniłam jeszcze do weterynarza czy coś więcej mogę zrobić, ale niestety...
Ostatni zajączek zmarł niedawno. Był najdzielniejszy i bardzo mi przykro że mimo przeciwności losu i tego że dzielnie walczył, nie udało mu się. Od początku miał więcej problemów niż pozostałe, a mimo wszystko starał się najmocniej.
Miałam nadzieję że chociaż on da sobie radę. Już tyle wytrzymał i tyle pracy w niego włożyłam, a on odwdzięczał się rano stając na skokach i opierając się o szczebelki klatki i nastawiając uszka czy idę już z jedzonkiem dla niego. A teraz leży taki bidulek i już na pewno mu nie pomogę. Te paręnaście deko uszatego stworka, było dzielniejsze niż niejeden duży zając.
 :swieca:
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #355 dnia: Kwiecień 28, 2013, 23:44:33 pm »
 :swieca: Biedne małe zajączki   :( ;( Strasznie smutne

Offline magdarum1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #356 dnia: Kwiecień 29, 2013, 06:06:57 am »
Czasem tak trudno pogodzić się z naturą... szkoda, wielka szkoda.

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #357 dnia: Kwiecień 29, 2013, 08:58:56 am »
 smutny_krolik

Offline Sashy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 882
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #358 dnia: Kwiecień 29, 2013, 10:29:44 am »
Szkoda biednych maluszków, ale miały ogromne szczęście, że trafiła się dobra duszyczka, która zechciała o nie zawalczyć!
  :swieca: :swieca: :swieca: :swieca:

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #359 dnia: Kwiecień 29, 2013, 10:33:24 am »
Byłabym bardziej pocieszona gdyby ta walka nie poszła na marne :/ Chociaż jeden jakby przeżył to byłby sukces, a tak jest klęska...

To dla odmiany po marudzę trochę o pieniążki...

Nadal jesteśmy 103,33 zł na debecie za jedzonko.
Mamy 2 faktury (leczenie Października i gadżety i wizytówki na targi), których nie biorę bo i tak nie ma za co zapłacić.
Pan Październik jest w Warszawie, mam nadzieję że tam lepiej zajmą się jego serduszkiem i w końcu będzie mógł zostać wykastrowany, bo wredna z niego bestia.

Także jeżeli komuś coś zostanie z weekendu majowego w kieszeni, to zapraszam do wpłacania na Lubelskie króliki  :krolik
Konto Lubelszczyzny:
14 2130 0004 2001 0516 7234 0007
Dane przelewowe:
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok. 21
01-410 Warszawa


I jeszcze zdjęcie Śnieżki proszącej o dofinansowanie na żarcie - bo to ona najwięcej żarcia wcina :) ma apetyt

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2013, 10:39:13 am wysłana przez rice_cookie »
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.