Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1244096 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!
« dnia: Luty 25, 2012, 20:48:13 pm »
Przedstawiamy Zuzię.
Królinka ma 9-miesięcy, waży 2,2kg.
Kuleje na prawą przednią łapkę, będziemy diagnozować to w przyszłym tygodniu.
Poza tym zdrowa. Niesterylizowana.
Na razie wiemy tylko tyle że jest ciekawska i się nie boi, jednak dajemy jej trochę odsapnąć. No i śmierdzi, ale to tylko kwestia czasu :P

Jeżeli ktoś z Lublina jest chętny na dt - prosimy o kontakt, w tej chwili króliczka jest u mnie, jednak ze względu na innego królika u mnie na dt wolałabym żeby znalazł się jakiś inny dt w Lublinie.



















Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 16:30:27 pm wysłana przez rice_cookie »
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2012, 23:22:11 pm »
Sliczna jest. I te ciemne oczka :) Wyglada jak Bambi :lol

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2012, 09:29:39 am »
ale fajnaa :D
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2012, 10:57:05 am »
HeHe jak sarenka wygląda :)
Jest bardzo fotogeniczna, mimo flesza oczki wychodzą jak kasztanki ;)

Zuzia jest bardzo ciekawska, tylko otworzyłam klatkę to zaczęła zwiedzanie. Mimo kuśtykania na jedną łapkę zwiedziła cały pokój i już zaczęła skakać po pufach :) Skoczna to ona jest :)
Sianko wtranżala jak zwariowana, na wieczór dostała też marcheweczkę, wcześniej gruszeczkę, ale trochę się czaiła zanim ruszyła.

Dziewczyna może nie to że jest ufna, po prostu niczego się nie boi :) Jak biegała po pokoju i wyciągnęłam do niej rękę, nic jej nie ruszyło, zainteresowała się - popatrzyła i dalej zwiedzała.

W poprzednim domu miała kontakt z psem, podobno bardzo dobrze się dogadywała. Miała też kontakt z królikiem, zresztą tak jak i u mnie, jednak co do królików jest natarczywa, bo wiadomo - panienka niewysterylizowana.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2012, 11:09:22 am »
Mam jeszcze jeden "niezakróliczony" pokój w mieszkaniu ]:-> ;) Fajna ruda. Będzie na adopcyjnej? Bo na razie nie widzę.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2012, 11:27:52 am »
Milka37 miała ją wrzucić, niedługo pewnie się pojawi :)
Urwałam się z zajęć, zaraz jadę z zającami do dr Różańskiej.

Hehe, jak chcesz to z chęcią Ci go zakrólicze :) (pokój oczywiście)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2012, 11:48:41 am »
Ja bym może i chciała, ale ostatnio przez poczynania Stacha i chomików usłyszałam groźbę rozwodu :D, więc chyba ciężko byłoby przekonać drugiego decyzyjnego;P Ale będę szukała domku stałego.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 29, 2012, 01:22:52 am »
Byłam z Zuzką u dr Różańskiej.
Pani dr wymacała popatrzyła zapytała od kiedy (a wiemy tylko ze były właściciel już taką ją dostał od wcześniejszej właścicielki a tamta stwierdziła że też taką ją nabyła). Nóżka jest cała, diagnoza to uszkodzony nerw, mogła mieć jakiś wypadek za młodu  :nie_wiem

W każdym razie Pani dr powiedziała że dobrze że sobie nie gryzie tej łapki, bo czasem bywa i tak. W każdym razie mamy obserwować czy sytuacja się pogłębia czy jest stała. Króliczka radzi sobie bardzo dobrze, jest skoczna i nie przeszkadza jej to - no czasami się poślizgnie, ale ogólnie nie widzi problemu. Łapka ją nie boli. Nie ma odruchu zaciskania pazurków - widać to na zdjęciu - że pazurki jednej łapki się napinają, a drugiej są takie luźne. Króliczka jest w pełni sprawna - radzi sobie ze wszystkim.

Teraz wystarczy ją pokochać i wziąć do domu :)

Królinka biega, buszuje, skacze i jest ciekawska. Nie boi się niczego (w domu, bo u weta nie była zbyt odważna). Na razie nie zauważyłam zbytniej towarzyskości, ale jeszcze się z nami nie zakumplowała. W każdym razie podkopy pod drzwiami były - z jednej mańki Zuza, a z drugiej moje bestie. No i Zuzi się bardzo podobało w kuwecie moich szkrabów w sypialni :P

Przesyłam zdjęcia i polecam królinkę bo jest piękna :)

Kto mnie pokocha ?

























O...nasikałam :D













Widać jak zostawia za sobą tą łapkę. Ale oczywiście wcale jej to nie przeszkadza wskakiwać na pufy czy łóżko... Ale jest bardzo inteligentna, trzy razy wskoczyła i od razu ją zdjęłam i powiedziałam że nie wolno i żeby schodziła, potem jeszcze pokombinowała ze 3 razy z innych stron łóżka, ale już wystarczy że podniosłam głos i powiedziałam - nie wolno, zejdź - i od razu odwracała się i skakała na dół.

NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 29, 2012, 09:04:13 am »
Nawet sobie po panelach świetnie radzi. Moje 100% wszystkie łapki sprawne mają, a przed panelami respekt czują, a Zuzia jak widać pomyka.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 29, 2012, 13:03:12 pm »
Dziewczyny, dziękuję Wam za pomoc :)  :roza: :roza:

http://adopcje.kroliki.net/rabbits/614#yield Zuzia ma już swoje ogłoszenie i nie zostaje już nic tylko małą adoptować i kochać, kochać i kochać  :heart

"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2012, 10:56:11 am »
Podbijamy

Zuzia to króliczek potrzebujący ruchu i zainteresowania, no i przede wszystkim domu.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2012, 17:31:51 pm »






















Dostałam parę kęsów w kolano jak ubierałam bestię, potem już Maleńka się z nią gryzła. Ale przynajmniej dziewczyna się wybiegała i na relaksie może spędzi resztę dnia.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2012, 08:31:06 am »

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2012, 13:29:31 pm »
Po wczorajszej kłótni przed wyjściem na dwór i paru ugryzieniach, po powrocie zostałam mile zaskoczona :)
Przyszli znajomi i rozpoczęliśmy sezon gilowy :D Zuzia bardzo spodobała się koleżance i została wypuszczona na rewiry całego domu.
Biegała cały wieczór i nie zostawiła za sobą nawet jednej mokrej plamy :) Byłam z niej dumna, parę bobków gdzieś w pobliżu kuwety moich szkrabów się oczywiście nie liczy, bo chyba każdy najlepiej wychowany królik by tak zrobił :P Bardzo odpowiadało jej towarzystwo ludzi, najpierw obwąchała cały salon, po czym zabrała się do obwąchiwania ludzi. Niedługo po tym zaczęła się łasić, wskakiwać na kanapę i nadstawiać do głaskania :D Po czym chcąc uwieść wspomnianą wcześniej koleżankę, wyciągnęła spod stołu wykładzinkę moich bestii, położyła ją tuż obok jej nóg i sama się na niej położyła. Koleżanka była zafascynowana i przesiadła się obok Zuzi na podłogę poddając ją zabiegowi głaskania :D Później jak już goście poszli i trzeba było sprzątać, Zuzia czmychnęła przez otwartą kratkę do kuchni i zaprzyjaźniła się z Chrupkiem. Byłam w szoku, bo każdego mojego królika który zbliży się do niej z nochalem co by powąchać, ona zaraz gryzie. Natomiast Chrupkowi dała się powąchać a nawet to ona przed nim uciekła, zostawiła mu parę bobków przy kuwecie i zabrałam ją z kuchni.

Nie mam zaufania jeszcze do niej, ale z ostatniego tygodnia wynika że nie ma żadnych zapędów niszczycielskich. Bardzo podoba jej się przebywanie poza klatką i jest strasznie grzeczna. Jeżeli cały dzień jest w niej zamknięta to strasznie wariuje. Jest bardzo inteligentna, umie sobie sama otworzyć klatkę, dokładnie wie w którym miejscu złapać ząbkami szczebelek i podważyć pyszczkiem żeby drzwiczki się otworzyły. Jeżeli nabędę do niej więcej zaufania, to na pewno nie będzie sensu trzymać ją w klatce, ewentualnie trzeba będzie ją zamykać jak moje króle mają czas biegania. Niestety muszę wolne chwile dzielić na bieganie jej i moich króli, bo jednak ząbki idą w ruch.

Jak posprzątaliśmy to jeszcze leżeliśmy sobie przed telewizorkiem oglądając masakrę piłą mechaniczną - nową część (stara część jest dużo lepsza), a Zuzia wskorzyła do nas, obwąchała narożnik i oglądała z nami film nadstawiając się na głaski, była taka słodka, że położyłam ją sobie na brzuchu (jednocześnie się modląc aby zapomniała o tym że może na mnie użyć zębów) i poddałam ją głaskom :) Zupełnie potulnie leżała i chrobotała ząbkami. Później jeszcze trochę połaziła po nas i poszliśmy spać. Nad ranem oczywiście dała mi koncert taki że musiałam wynieść jej klatkę za drzwi sypialni (nie wiem czemu króliki się tak szybko wysypiają :/) ale i tak wczorajszy dzień uważam za wspaniały  :bis:
Jeszcze żeby tylko nie gryzła moich króli... Mnie pogryzła wczoraj chyba tak na wszelki wypadek, bo się bała zakładania szelek, ale za to na dworze jej się strasznie podobało i myślę że więcej nie będzie protestowała :)

Niby koleżance się spodobała, ale ciemno widzę zgodę jej współlokatorki :/ także cały czas szukamy domku

Zdjęcia z oglądania filmu :)







NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline __Lara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2012, 14:43:53 pm »
Przepiękna mała :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2012, 23:58:30 pm »
Hej hej, ja tu się nudzę, gdzie mój dom ?





Jestem kochana, lubię jak się mnie nosi, jak się mnie bierze na kolanka, przytula i głaszcze. Chcę być bezklatkowa, dużo biegam, nic nie niszczę. Zostawiam po sobie ślady, ale jak zechcecie mnie wysterylizować to się poprawię. Czasami tylko ugryzę, ale tylko jak się boję, to taka obrona własna, ale zdarzyło mi się to tylko trzy razy w moim domu tymczasowym bo nie wiedziałam że zaraz pójdę na spacer i po co te szelki. Na dworze też mi się podobało, nigdzie nie uciekałam, bo jestem kochanym króliczkiem. Zabierzcie mnie do domu....
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 17, 2012, 16:56:31 pm »
Ten kudłaty to kuebk w kubek mój Tosio :)
Świetna ta osb klatka.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 17, 2012, 19:16:25 pm »
świetna to jest Zuzia :) :D a domek wykonał Wojtuś który cały czas wypytuje czy ktoś się przypadkiem nim nie zachwyca :D
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2012, 19:09:16 pm »
"Urabiam" kuzynkę na Zuzię i mam nadzieję że się nie przestraszy tej jej łapki :) TRZYMAĆ KCIUKI !! :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Zuzia uszatek pełną gębą :)
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2012, 19:31:37 pm »
Ale królisia czuje się wspaniale i nic jej nie jest, to jest tylko wizualny problem i tylko dla nas ludzi. Ona sobie biega po stołach i ma to wszystko gdzieś. Tylko pamiętaj żeby na siłę nie wciskać, bo to nie o to chodzi. Królik ma dach nad głową, więc o to żeby ktoś ją pokochał.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.