Autor Wątek: KRÓLICZY ZAKĄTEK w Lublinie zaprasza!  (Przeczytany 1254368 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 28, 2013, 18:09:48 pm »
Tak jak obiecałam dzisiaj kaske przelałam na lubelszczaki. Nie tak dużo ale na pewno się przyda. Na razie prace mam to co miesiąc mogę coś przelać ale nie deklaruje tego bo to mała kwota tak 20-30 zł.

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwiec 28, 2013, 19:24:36 pm »
Lublinianie dziękują  :heart :bukiet Każdy grosik jest bardzo ważny.

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwiec 29, 2013, 13:30:56 pm »
 :bunny: Dziękujemy za wpłatę, krolaski na pewno się ucieszą

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwiec 29, 2013, 17:03:39 pm »
Spoko raz w miesiącu mogę rzucić coś dla lubelszczaków.

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #564 dnia: Lipiec 01, 2013, 19:46:36 pm »
O widze ze na adopcyjnej pojawiły się dwie samiczki Zumba i Rumba. Obydwie dziewczyny superowe i jak widać z opisu potrzebują swojego człowieka, który poświęci im sporo czasu. To gdzie one dotąd przebywały że miały znikomy kontakt z człowiekiem?

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #565 dnia: Lipiec 02, 2013, 22:34:51 pm »
Przepraszam, ostatnio czas mnie nagli. Najpierw walne zebranie SPK, teraz piszę na gwałtu pracę, jak się uda bronię się w przyszłym tygodniu - tfu tfu mam nadzieję że wszystko się powiedzie.

Rumba i Zumba zostały porzucone na naszym Uniwersytecie Przyrodniczym. Przez jakiś czas przebywały w Warszawie, bo my zajmowałyśmy się leczeniem zebów królików z wawy, teraz ząbki sa zdrowe, więc dziewczynki wróciły do nas.

Nie mam czasu wrzucać zdjęć, ale przesłałam dziewczynom, liczę że któraś wrzuci  :bunny:
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #566 dnia: Lipiec 02, 2013, 22:40:01 pm »
Zdjęcia wrzucę jutro, bo muszę je załadować. Teraz mój krótki donos o sprawach bieżących.
Dzisiaj wieczorem trafił do nas królik leczony od tygodnia na cuniculozę. Dzięki dobremu sercu dra Ziętka i jego uczennicy  :heart Królik ma na imię Bugs, tudzież Baks, nie zapytałam jak pisane :P, więc uznajmy, że mamy Bugsa  :krolik Właściciel chciał go uśpić, tłumacząc iż jego stan zdrowia (właściciela) nie pozwala mu na czasochłonne leczenie, a pan Doktor z uczennicą zlitowali się nad królikiem i wzięli go pod swoja opiekę na tydzień.
Królik jest zaleczony, ale oczywiście z ryzykiem nawrotu. Łapie za serce, bo powykręcany i taki bidulek. Dziewczyna, która się nim opiekowała mówiła, że najpierw jadł trochę sam, potem był dokarmiany rodi care, bo odmawiał jedzenia, teraz znowu trochę lepiej. Dzisiaj przyjechał ktoś z rodziny go odebrać, ale od razu powiedział, że nie ma możliwości, aby kontynuował leczenie i chociażby dokarmiał królika  :wisielec:, bo taka potrzeba też jest. W związku z tym królik jednak trafił do nas i my mamy zapewnić mu opiekę codzienną niezbędną, a doktor Ziętek gwarantuje mu opiekę farmakologiczną. Niemniej jednak potrzebne nam wsparcie finansowe, gdyż prawdopodobnie trzeba będzie go prześwietlić i być może zająć się jego zębami, a te koszty już spadają na nas. Dlatego też znowu jesteśmy zmuszone prosić Was o wsparcie  :blaga:, bo mamy jeszcze nieopłaconą fakturę na 460 zł z terminem do 10. lipca, zaraz spłynie do nas faktura na 100 zł za badanie sączków Mamby, inne faktury również w drodze, a przed nami jeszcze inne badania i prześwietlenia, w tym Mamby .
Jeżeli ktoś posiada rodi care albo herbal care i chciałby się koniecznie pozbyć  :icon_mrgreen to my chętnie przyjmiemy  :icon_mrgreen Nie musi być jakaś wielka ilość, ale żebyśmy miały zapas na potrzeby doraźne.

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #567 dnia: Lipiec 03, 2013, 00:09:43 am »
Ja dorzucam wielką prośbę o DT dla lubelskich uszatych. Mamy w tym momencie, łącznie z dzisiejszym Bugsem, 12 królików - z czego zdecydowana większość przebywa u Gosi. Brakuje nam rąk do pomocy, a jednej osobie bardzo ciężko zapewnić odpowiednią opiekę dla takiej liczby zwierząt. Bardzo prosimy o DT  :blaga:  :blaga:  :blaga:  :blaga:


Na zachętę dodaję zdjęcie wszędobylskiego Pazurka  :heart :heart :heart :heart :heart








Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #568 dnia: Lipiec 03, 2013, 09:57:19 am »
O jej Pazurek!  :bunny:  :bunny: :bunny: Jejku ten królasek jest świetny :D
I jak tam jego zdrówko i zaprzyjaźnianie z innymi?

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #569 dnia: Lipiec 03, 2013, 11:06:48 am »
Pazurek lubi zwiedzać  :) miałam okazję go obserwować dwa razy i nie widziałam żeby się zbytnio bał czy przejmował człowiekiem albo innymi królikami  :) dał się nawet pogłaskać jak udało mi się dorwać go w chwili odpoczynku  :jupi  parę razy pogoniła go Tusia  :szerm: ale tym tez Pazurek zbytnio się nie przejął  :bunny:

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #570 dnia: Lipiec 03, 2013, 11:29:44 am »
On jest świetny :) U mnie jak byl to od razu sie wylozyl i niczym nie przejmowal :) moja sie do niego zaczynala a on nic w ogole sie nie przejmowal :) Totalny luzak! :D Ten kto go adoptuje bedzie mial z nim duzo radosci i malo problemu :)

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #571 dnia: Lipiec 03, 2013, 11:35:37 am »
to prawda jest bardzo żywiołowy - nic tylko brać i kochać  :bunny: :heart

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #572 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:10:12 pm »
Wrzucam obiecane zdjęcia, ale nie wszystkie króliki na zdjęciach rozpoznaję dokładnie  :P

Stado




Mały



Kaleka Śnieżka :P



Rumba



Chyba Duduś





Rozkoszny Kefir



Prawdopodobnie skradający się Pan Październik



Tusia



Pazurek



Zumba???






NA zdjęcia Bugsa trzeba chwilkę zaczekać i dorzucam jeszcze zdjęcie Mamby na koniec ;)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2013, 13:04:33 pm wysłana przez Aisejam »

Offline ReQ16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #573 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:26:37 pm »
a mi się zdjęcia nie wyświetlają :(
,,Człowiek jest królem zwierząt, gdyż przewyższa je w okrucieństwie, ale przyjdzie czas, kiedy będzie traktował mordowanie zwierząt ten sam sposób, w jaki obecnie traktuje zabijanie ludzi. Ten,kto nie szanuje i nie ceni życia, nie zasługuje na to, aby żyć``


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14812.new.html#new Zapraszam na wątek Florka.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #574 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:34:15 pm »
Korzystając z chwili czasu tez napiszę parę słów.
Dzisiaj odebrałam faktury za badania Mamby 55+45zł (tlenowce i beztlenowce) na szczęście nie ma żadnych wzrostów. Znaczy się że jej stan się polepszył.
Mamy miesiąc na zapłatę.

Byłam także dzisiaj na naswietlaniu laserem nóżki Śnieżki - od poniedziałku jeździmy codziennie, ponieważ stan się nie poprawiał. Noga jest ciepła, ukrwiona, jednak nie ma czucia. Śnieżka ładnie sonie z nią radzi, ponieważ usztywniona opatrunkiem zachowuje się jak normalna noga - dobrze ląduje przy skakaniu itd. jedynym mankamentem jest to że Śnieżka się do niej dobiera. Robimy opatrunki specjalnym "czymś" - przepraszam nie wiem jak się to nazywa - jest jak bibuła tylko lepka. Elegancko sie ta bibuła nadaje, bo jest samoprzylepna i Śnieżka nawet jak wczoraj cały ranek siedziała i ją prubowała rozpakować to tylko ją ponadszerpywała. Tak czy siak, jak nigdzie się nie zadrze opatrunek to Śnieżka myje go niczym swoją nogę, ale niestety nie możemy jej zostawić bez, bo za duży strach że znowu zacznie ja zjadać. Na razie powolutku się goi pod bandażem.

Potwierdzam że wczoraj trafił do nak Bugs (dzisiaj właśnie się zastanawiałam jak się nazywa bo z tego wszystkiego nie zapytałam). Jego historia jest smutna :/ Mamy nadzieję że jego zdrowie będzie coraz lepsze. Chociaż powykręcanie jak wiadomo nie minie  :wisielec: Zostałam nastraszona że Bugs nie je i już rychotowałam się do dokarmiania, ale dla zasady podstawiłam Cuni Complete. Poszło jak w masełko. Prawdopodobnie przestał jeść bo go bolało. Jak dostał leki przeciwbólowe to zaczął jeść. Zobaczymy zresztą mamy dla niego furkę leków i musimy szprycować. Tak czy siak na razie kolega je normalnie. Mam nadzieję że rodi cary czy herbi cary się nie będa musiały przydawać, ale jak ktoś ma nadwyżkę to poprosimy.
Prosiłabym także jeżeli znalazłby się chętny na zakup dla Bugs'a właśnie Cuni Complete. Miałam resztkę którą karmiłam Warszawskie króliki podczas problemów z zębami, ale niestety ostatnia kapkę już Bugs zjadł. Byłabym wdzięczna jeżeli ktos mógłby kupić i wysłać taką paczuszkę dla Bugsa  :blaga:

Dodatkowo potrzebujemy także kuwetek i miseczek - najlepiej ceramicznych, bo część królasków lubi sobie porzucać metalową czy plastikową miseczką z wodą.....
Już dwa króliki korzystają z pudełek zamiast kuwetek i zasób pudełek w moim domu uległ gwałtownemu zmniejszeniu.  :nie_wiem

Chętnym na jakieś fanty dla Lubelskich królików podam adres wysyłki :)

Dziękuję ślicznie wszystkim opiekunom wirtualnym naszych królików, dzięki nim możemy w miarę na bieżąco je leczyć i stosować profilaktykę. Ostatnimi czasy darowizn jest mało, więc gdybyśmy mieli czekać aż zbiorą się fundusze ze zwykłych darowizn żeby być pewnym że będzie za co opłacić leczenie czy badania, to króliki musiałyby długo czekać na podjęcie leczenia. A tak mamy pewność, że jakąś sumą pieniążków co miesiąc dysponujemy. Dziękujemy  :bukiet
Oczywiście dziękuję każdemu darczyńcy, który wpłaca na Lubelskie króliki, każda wpłata jest dla nas ważna  :bukiet a dla królików jeszcze bardziej  :bunny:


Postaram się znaleźć jeszcze chwilkę dzisiaj na wrzucenie zdjęć Bugs'a, ale najpierw muszę upolować telefon chłopaka, żeby zgrać z niego zdjęcia. Mój aparat leży i czeka na naprawę, a telefon ostatnio też coś kiepściutko robi zdjęcia :/
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #575 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:45:29 pm »
Jakby ktoś chciał zrobić mały prezencik dla lubelaków  :heart  to królaski przekazały mi w wielkiej tajemnicy że marzą cichutko o takich miseczkach i kuwetkach  :bunny: :bunny: :bunny:

http://animalia.pl/produkt,2920,664,trixie-miska-ceramiczna-dla-krolika-300-ml.html

http://animalia.pl/produkt,21408,661,trixie-toaleta-narozna-dla-krolikow-i-fretek-45x3030x21-cm.html

ps. jedną kuwetkę narożną do klatki mogę przywieźć ja, bo jedną mam na zbyciu, muszę ją tylko doczyścić octem    :icon_smile

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #576 dnia: Lipiec 03, 2013, 12:52:38 pm »
a teraz????

Offline Kłykcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #577 dnia: Lipiec 03, 2013, 13:09:52 pm »
W śnieżce jestem zakochana od pierwszego wejrzenia  :heart Jest przepiękna  :bunny:

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #578 dnia: Lipiec 03, 2013, 16:27:20 pm »
Gosiu trzymam kciuki za Twoją obrone będzie wszystko ok. Jak trzymałam za córke też dobrze poszło ale to było już 4 lata temu. Jak zrobie wszystkie przelewy to zlicze kaske i zobaczę ile zostanie. Jak będzie jakaś nadwyzka to znowu pośle Wam coś. Na fotkach wszystkie uszaki cudowne. Pozazdrościć im takiego placu do biegania.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelskie króliki poszukują domów !
« Odpowiedź #579 dnia: Lipiec 03, 2013, 20:58:18 pm »
Hehe, pierwszy tytuł tez uzyskałam parę lat temu :) teraz pora dokończyć ten temat :P

Wrzucam zdjęcia Bugsa :)
Dziękuję Aneto za zakup Cuni Complete dla niego :*

Aktualnie Pan Bugs buszuje po jadalni. Na początku nie chciało mu się zadka ruszyć bo mu hasanie nie wychodziło, teraz jest już pewniejszy. Mówię mu że nie ma użalania się nad sobą, trzeba przystosować się do tego że tak go wygięło i ma sobie z tym radzić. Chyba słuchał, szczególnie jak wtranżalał koperek i selera  :balet:














NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.