Autor Wątek: Pomocy- jakiej rasy jest mój królik?  (Przeczytany 19183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Pomocy- jakiej rasy jest mój królik?
« dnia: Luty 20, 2012, 17:17:56 pm »
mierzylam
go dzis.gdy jest wyciagniety z lapami do tylu ma 39 cm a z
podwinietymi lapkami ma 28 cm.uszy maja 8 cm,ma nie cale 5 miesiecy.czy ktos wie co to za rasa?boje sie ze zostalam oszukana i ze urosnie mi gigant,w internecie znalazlam podobne kroliczki pod rasami karzelek polski,miniaturka krotkowlosa,ale tez nowozelandzki ktory wyrosnie na duzego(hodowane na farmach),czy ktos moze mi pomoc?na meila moge wyslac wiecej zdjec bo maja za duza rozdzielczosc by dodac je tu.dziekuje.







Edit by Iskra: zmieniam tytuł na prosbę autorki oraz po to, by nie siać niepotrzebnej paniki
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 21:31:07 pm wysłana przez Iskra »


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2012, 17:25:05 pm »
No i? Proszę o zmianę tematu i wpisanie w nim, o co ma chodzić w wątku, a nie siać panikę.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

sonia

  • Gość
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2012, 17:31:02 pm »
To w czym mamy pomoc?
Piekny bieluszek,wymiziaj go i wyglaskaj ode mnie  :zakochany:

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2012, 21:01:11 pm »
Nawet jak urośnie duży, to co ? Duże króliki są fajne bo jest więcej do kochania ;) Większość kupujących myśli że królik praktycznie już nie urośnie, a sprzedawcy też utrwalają ich w tym przekonaniu. Tak na prawdę żadna miniaturka nie jest malutka. Normalna miniaturka to do 2 kg wagi. A jeżeli Cię ktoś oszukał ? to czy większy królik jest gorszy ?
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 09:58:07 am »
Bardzo piękny króliczek. Nie rozumiem problemu. Im większy tym lepszy, przynajmniej dla mnie. ;)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 10:19:39 am »
Im większy tym lepszy, przynajmniej dla mnie. ;)

I dla mnie też :D Duże króliczki są fajne.
Najczęstszym błędem osób niedoświadczonych i nieprzygotowanych dobrze na królika jest to, że myślą, iż zawsze będzie piękny, puchaty i malutki. Potem niestety dla takiej osoby bajka zmienia się w "horror" bo królik przybiera cm- nie tylko w długości ;)
No i pojawia się problem .... Tylko często cierpi na tym królik...

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 13:26:58 pm »
im wiekszy tym lepszy wtedy gdy mieszka sie na wsi i ma hodowle a nie gdy mieszka sie w bloku i kupuje sie krolika z mysla,ze jest miniaturowy.Zadalam pytanie o rase a nie prosilam o komentarze oraz wypowiedzi na inne tematy,dla kumatych czytanie ze zrozumieniem,dziekuje


Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2012, 13:36:50 pm »
Wygląda na miniaturkę proporcje "uszy - czaszka". Ciężko ocenić ze zdjęć. Ja tez mam miniaturkę - kawał królika 1,5 kg. Jeszcze urośnie i przybierze na wadze. Ale czy coś w tym złego ? Miniaturowy królik waży nawet tyle co dwa kartony mleka - nie jest tak miniaturowy jak się zdaje.
lek. wet. Sowa

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2012, 13:37:40 pm »
Zadałaś pytanie (?) w tonie histerycznym, w zasadzie nie wiadomo o co w nim chodzi, więc nie dziw się "nietrafnym" odpowiedziom.
Większość z nas ma bezrasowe króliki, nie zajmujemy się ich hodowlą i się nie znamy na rasach  :krzywy2
Jeśli królika kupowałaś w hodowli, a ci nie odpowiada, zawsze można złożyć reklamację.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2012, 13:38:51 pm »
zadalam pytanie osobom,ktore sie znaja,osoby ktore nie wiedza po co sie wypowiadaja?


Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2012, 13:45:43 pm »
Rasa to miniatura krótkowłosa, jak już tu powiedziano. Ale wydaje mi się, że ta odpowiedź cię nie satysfakcjonuje.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2012, 13:50:39 pm »
Wypowiadają się bo temat: " POMOCY!!!!!!!!!!!! " zachęca do zajrzenia każdego, komu leży dobro królików na sercu. Wskazuje na coś ważnego, poważnego i ludzie chcą pomóc - po to się tu jednoczą. Rasa królika jest sprawą błahą, biorąc pud uwagę, że potrzebował by ktoś natychmiastowej pomocy dla swojego zwierzaka - co można zrozumieć po tytule tematu. Wystarczyło by nazwać temat "jaka to rasa - quiz"  i uzyskała byś inne odpowiedzi. Chrupcio skopałaś, twój błąd, niestety. Krzyczysz "pali się", kiedy się "nie pali".  :oh:
lek. wet. Sowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2012, 13:55:42 pm »
mi też się wydaje, ze to krótkowłosa miniaturka, jednak ja zadam Ci pytanie w podobnym do Twojego tonie: jeśli urośnie Ci z niego gigant to co?? na pewno nie będzie większy niż średniej wielości pies, a z tego co wiem ludzie "trzymają " w domu psy, więc jaki problem z trzymaniem go w bloku. 
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2012, 15:04:34 pm »
im wiekszy tym lepszy wtedy gdy mieszka sie na wsi i ma hodowle a nie gdy mieszka sie w bloku i kupuje sie krolika z mysla,ze jest miniaturowy.Zadalam pytanie o rase a nie prosilam o komentarze oraz wypowiedzi na inne tematy,dla kumatych czytanie ze zrozumieniem,dziekuje
Po pierwsze dla kumatych- bośniak prosiła o zmianę wątku, i co ?
Po drugie czego oczekujesz od ludzi ? Spójrz na siebie i na swoje chamskie zachowanie.
Po 3 jak już ktoś pisał, ludzie zaglądają tutaj, bo temat wnosi panikę... Ludzie chcą pomóc, a Ty masz pretensje, że ktoś pisze poza tematem... Uwierz, że ludzie mają gorsze problemy i są wdzięczni, że ktoś im tutaj odpowiedział.
A po 4 w internecie masz opisane wszystkie rasy królików. Ciężko jest ocenić rasę królika kupionego gdzieś tam... Moje miały być miniatury a mają po 3 kg... A jak urośnie to co? Wyrzucisz go, bo jest większy niż powinien? Dziewczyny na forum mają w bloku olbrzymy belgijskie i jakoś żyją. Zmień trochę swoje nastawienie i podchodź z szacunkiem do forumowiczów...


Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2012, 15:11:05 pm »
Przy wieku 5 miesięcy,  i  takich wymiarach- to miniaturka. Nanormalniejsza w świecie miniatura.
Mój hodowlany w tym wieku ważył ponad 3,5 kg, i był już niemal wielkości kota.

Powinnaś była sie zwrócić do hodowlii w której kupowałaś królika z pytaniem o rasę, nie masz rodowodu?
Jeżeli kupowałaś od znajomych lub w sklepie zoo, który w zasadzie nie wie co sprzedaje, to miej pretensje tylko do siebie, że zastanawiasz się co masz.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline tola83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2012, 15:19:00 pm »
nawet jak to nie będzie miniaturka nie będzie takich rozmiarów żeby sprawiać kłopot jezeli mieszkacie w bloku. miniaturka miniaturce nie równa. mój Boluś jest wielkoscią jak..póltora paczki cukru(nie jest duży), nie wiem jak bardziej obrazowo to opisać a uchole w stosunku do ciała mial bardzo długie, uszaki zostały a boluś nie urósł. Mam tylko nadzieję że niezależnie od wielkości bedzie kochany bo one wszystkie sa naprawdę tego warte.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2012, 15:37:09 pm »
moj szczerze mowiac jak wylozy lapki do tylu jest jak 2 paczki cukru kg,pewnie ze bedzie kochany,on caly czas che sie bawic biega wkolo mnie,codzien rano mam pobudke o 8 bo glodny,zje i idziemy dalej spac na lozko:)narazie mam urlop ale zastanawia mnie jak sie bedzie zachowywac jak bede w pracy,bo mam go 8 dni i jak narazie to najdluzej sam w domu byl 15 minut:)nie wiem ile razy dziennie mam dawac mu jesc,daje 2 razy rano ma miske od 8 do 9 i wieczorem od 18 do 19,w poludnie daje mu salate czy cos.


Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2012, 15:39:23 pm »
im wiekszy tym lepszy wtedy gdy mieszka sie na wsi i ma hodowle
Nie rozumiem dlaczego trzeba mieć hodowlę, żeby mieć dużego królika.

I w 100% zgadzam się z xxxastarothxxx. Niestety, ale nazwa twojego wątku w ogóle nie wskazuje na problem. O ile wielkość królika można nazwać problemem...

A królikom nie podajemy sałaty. Polecam- http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2012, 15:47:35 pm »
Nie rozumiem dlaczego trzeba mieć hodowlę, żeby mieć dużego królika.

Może nie aż tak, ale na pewno trzeba mieć inne warunki, niż na miniaturkę. Przynamniej takie jest moje zdanie.
I Sremo- czemu nie dawać sałaty?????? Moje ją jedzą regularnie
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2012, 16:26:22 pm »
Iskra- niby tak, ale myślę, że nie zawsze :)

Co do sałaty... Ja miałam na myśli tą kanapkową. Ale też czytałam, że z sałatą ogólnie chyba trzeba uważać, bo wzdęcia powodują. Podrzuciłam ten link w razie czego. :D


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2012, 16:32:56 pm »
No kupując królika raczej nie ma co liczyć na rasy. To są takie mieszanki ras ze już się nie dojdzie. A rodowód to też słaby dowód.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2012, 16:51:10 pm »
nie znam sie zbyt na krolikach ,ale tez wydaje mi sie ze miniaturka nie musi miec az tak wiele miejsca do biegania ,klatka moze byc ciut mniejsza itd im wieksze mieszkanie tym wiekszy krolik tak samo jak z psem osoba mieszkajaca w np kawalerce nie kupi sobie wilczura czy labradora tylko yorka np,z tego co przeczytalam rowniez kroliki musza miec duzo miejsca do skakania itp wiec w  bloku krolik hodowlany nie bedzie tego mial i napewno nie bedzie czul sie swobodnie,a miniaturka jak sama nazwa wskazuje .....to tak jakby czlowieka zamknac w lazience metr na metr,wiec jak dla mnie to wazne na jakiego mi wyrosnie:)


Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2012, 17:07:22 pm »
No tak, nie każdy może sobie pozwolić.
Chrupcio- myślę, że hodowlaniec ci nie grozi :) To jest zwykła miniaturka, myślę, że ok. 2,5 kg będzie miał, ale ciężko mi powiedzieć. W tych sklepach to wiadomo jak jest... Ja mam niby baranka, ale to jest taka mieszanka, że... Baranki ważą z 3kg, a mój niecałe 2. Także nie ma co liczyć, że w sklepie dadzą ci rasowego uszaka.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2012, 17:13:24 pm »
U mnie w mieszkaniu 40m2 mieszkają dwie dorosłe osoby, dziecko, królik hodolwany dorosły i labrador dorosły. I wcale nie jest tak, że jedno na drugim stoi  :icon_eek
Nie widzę problemu abym miała tu jeszcze ze dwa takie króliki - każdy będzie przebywać, gdzie mu wygodnie nie wadząc innym. A u miniaturki kilo w tą czy w tą to nie aż taka różnica(jeśli nie jest to otyłość) i wcale nie znaczy, że musi mieć nie wiadomo ile miejsca do biegania... Tyle dobrze, aby w ogóle mógł biegać, a nie siedzieć w klatce non stop jak to niektórzy króliki trzymają :(
Królik będzie szczęśliwy u Ciebie jak będzie małą i dużą miniaturką - hodowlańcem na bank nie jest :)
A i temat twojego wątku jest skrajnie nieodpowiedni i bezsensowny. Gdy jechałam autobusem i go zobaczyłam to chciałam telefon przez okno wyrzucić, bo mi się strona nie chciała otworzyć, a przestraszyłam się, że to może Wrocław i ktoś potrzebuje pomocy, a nie dowiedzieć się jakiej rasy jest jego królik. Przejrzyj sobie innych wątki - niektórzy piszą o bardzo chorych i potrzebujących królikach, a nie dają takich tytułów jak Ty, przy bezsensownym pytaniu, które mogłabyś zadać w tytule wątku nie siejąc pańki. Przemyśl to.
A króliczek jest śliczny - tylko poczytaj sobie o żywieniu i innych ciekawych sprawach z miniaturki :)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2012, 17:18:47 pm »
Marciula ja mam mieszkanie 19m2 więc maleńka kawalerka... Moje oba króliki ważą razem prawie 6kg, więc też nie widzę problemu nawet jakby to miał być jeden duży  :nie_wiem I jeszcze i tak mają kuuuuuupę miejsca do biegania .


Offline Mona_M

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2012, 17:24:52 pm »
xxxastarothxxx - jejć ja mieszkam w 24 metrowej kawalerce a mąż mi królika wypomina hihi

No właśnie z rasami królików kupowanych w sklepie bywa różnie. Mój miał być lwem a zarósł jak angora.
Bez paniki - kochaj go takiego jakim jest bez względu na rasę ;D
Chociaż rozumiem możliwość szoku co do rozmiarów, ja jak dawno temu zobaczyłam na smyczy królika miniaturkę to też byłam w szoku.


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 21, 2012, 17:33:10 pm »
tu sie absolutnie nie zgodze z wami,czytalam ze podstawa u krolika jest bieganie(chociaz na kazdej stronie pisza inaczej)no ale przechodzac do rzeczy chcac aby krolik dobrze sie czul trzeba miec warunki to chyba logiczne,wczesniej mialam chomika angore,mialam klatke 3 pietrowa wysoka ale jednak nie spelniala wymogow jezeli chodzilo o ta rase chomika,wiec tak jak pisalam wczesniej to tak jakby zamknac czlowieka w wiezieniu 1-1 fajnie co?jezeli chodzi o mnie jest maly porownujac do innych kroliczkow,tylko chcialam wiedziec czy mnie nie oszukano,bo widzialam krolika nowozelandzkiego i wystraszylam sie....


Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 21, 2012, 17:37:11 pm »
Normalnie aż bym zrobiła zdjęcie mojego pokoju, żeby Pokazać Ci, ze 19m starczyłoby nawet na nowozelanda :D


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 21, 2012, 17:40:34 pm »
tu sie absolutnie nie zgodze z wami,czytalam ze podstawa u krolika jest bieganie(chociaz na kazdej stronie pisza inaczej)no ale przechodzac do rzeczy chcac aby krolik dobrze sie czul trzeba miec warunki to chyba logiczne,wczesniej mialam chomika angore,mialam klatke 3 pietrowa wysoka ale jednak nie spelniala wymogow jezeli chodzilo o ta rase chomika,wiec tak jak pisalam wczesniej to tak jakby zamknac czlowieka w wiezieniu 1-1 fajnie co?


Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 21, 2012, 17:45:26 pm »
Moim zdaniem w królikach nowozelandzkich można się jedynie zakochać. Mój królik może ze 3-5 razy dziennie pobiega przez kilka minut po pokoju, a resztę dnia spędza na jedzeniu i spaniu, więc po co miniaturce stu metrowe mieszkanie? Skoro uważasz, że jesteś mądrzejsza niż osoby mające styczność z królikami od lat(nie piszę o mnie) to po co ta dyskusja? I co z tym tytułem?
Porównujesz człowieka w pomieszczeniu 1-1 do małego królika w sporym mieszkaniu? Powodzenia.

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2012, 17:56:32 pm »
Tak czytam i czytam i zastanawia mnie jedna rzecz. chrupcio piszesz, że masz go 8 dni. Chyba przez te 8 dni aż tak bardzo nie urósł? Jak go kupowałaś był prawdopodobnie podobnych rozmiarów. Może trzeba było przemyśleć zakup? Ja mam mieszkanie 56m2, a w nim całe stado i uważam, że wszyscy mają wystarczająco dużo miejsca do śmigania, chociaż tylko kot regularnie ma do dyspozycji całe mieszkanie, a reszta przez większość czasu jest przydzielona do konkretnych pomieszczeń po 13m2. Jesteś zaniepokojona, ale może nie wyrośnie na aż takiego giganta ;) A nawet jak wyrośnie to myślę, że jak się przywiążesz nie będzie ci to robiło aż takiej różnicy i zobaczysz, że królas da sobie radę;)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2012, 18:34:56 pm »
masz racje chrupciu, podstawa to bieganie ;) ale królik potrzebuje mniej miejsca do biegania niż człowiek :P a niektóre króliki to w ogóle potrzebują nie dużo. Moja Maleńka na przykład uważa za wystarczające jeden pokój, a dwa pozostałe króliki wolą mieć dwa, a do innych pokoi choć mogą to nie biegną. Wystarcza im chyba tyle. Pewnie uważają to za swoje terytorium, raz na miesiąc zwiedzą kuchnię, ale chyba trzecie pomieszczenie uznały za zbyteczne :D
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline tola83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 21, 2012, 20:06:35 pm »
pisałam o tym cukrze i az z ciekawości Bolka zmierzylam ( jego minka bezcenna: odejdź szalona kobieto z tym centymetrem:) zważyc nigdy mi się go nie udało, leżący z wyciągniętymi łapkami do tyłu to całe 50cm. królik jeżeli potrzebyje potrafi inne powierzchnie spożytkowac do biegania doskonale, np. kanapa i nie wazne ile miejsca by miał, po kanapie fika się najlepiej. a z tą powierzchnią to moim zdaniem chodzi o swobodę ruchu i nie chodzi tu o 100m2

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2012, 20:12:57 pm »
Wznawiam prośbę bosniak o zmianę tytułu wątku , bo sieje zgrozę , jeżeli nie możesz edytować napisz priw do któregoś z moderatorów , oni to zrobią .




Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 21, 2012, 21:09:36 pm »
to moj mniejszy jest bo nie ma 50 cm jak tak lezy.nie zmienil sie odkad go mam,nie kupilam go tylko adoptowalam,bo pewna tajlandka dala ogloszenie ze chce go oddac bo nie ma miejsca dla niego.miala 2 kroliczki,ten drugi byl tej samej wielkoci ale dluzsza sierc przy glowce i czerwone oczy.gdy zapytalam ja o jakies informacje na temat kroliczka powiedziala ze ma 4 miesiace i kilka dnii ze to miniaturka,jak zobaczylam jego zdj i tresc ze go nie chce stwierdzilam od razu ze musze go miec i jechalam w nocy po niego:)pytalam czy to miniaturka powiedziala ze tak a ze ja sie nie znam.....pierwszy raz w zyciu mam stycznosc z krolikiem:)zalozylam tu pytanie bo ktos mi powiedzial ze to nowozelandzki a jak poczytalam o tej rasie to sie przerazilam bo one sa hodowlane i ogromne(z tego co pisalo)i oto cala historia o moim Nelusiu:)


Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 21, 2012, 21:15:52 pm »
Ja tam rozumiem o co chrupcio chodzi- również moim zdaniem nie każdy może mieć duzego królika w domu. Duży królik... no kurde, Zając potrzebuje więcej miejsca niż Axel i Haeven razem wzięci. Okay, może to też przez to, że jest najmłodsza w moim "stadzie", a karzełkowata dwójka ma w sumie 10-11 lat, ale jest jej wszędzie pełno. Wyżej wejdzie, jest bardziej pomysłowa, więcej potrafi zniszczyć, jest silniejsza.
Nie wspominam o tym, że jednak zużywa więcej żwirku i je więcej niż miniaturka. Kilka razy więcej.
Dla mnie- jest po prostu synonimem słowa "więcej". I będzie wciąż jej "więcej" bo ku mojemu przerażeniu, nadal się powiększa.
Więc potrafię zrozumieć kogoś, kogo łapie strach na myśl, że będzie miał duzego uszaka w domu.
Niemniej jak pisałam- biorąc uszaka ze sklepu czy innego miejsca hodowlii trzeba się liczyć, że może nam urosnąć nie do końca to, czego się spodziewaliśmy.

chrupcio- czy mogę zmienić tytuł wątku na: pomocy- jakiej rasy jest mój królik?!
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2012, 21:20:11 pm »
tak zmien bo ja nie umiem.....


Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Pomocy- jakiej rasy jest mój królik?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 21, 2012, 21:32:52 pm »
Zmieniłam :) Tutaj na forum jest tak, że po kilku godzinach już nie może użytkownik zmieniać swoich postów ;)
A tak w ogóle to zachęcam do założenia wątku uszaka na forum w dziale "Nasze króliki" :icon_mrgreen
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Pomocy- jakiej rasy jest mój królik?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 21, 2012, 21:54:41 pm »
Odpowiedziałam Ci w innym wątku, w którym pytałaś o to samo.

Faktycznie podobny do nowozelanda :) Ale rasowy byłby już większy znacznie większy w tym wieku (3,4 kg). A holenderski miałby drugi kolor.

A Twój króliś jest śliczny, podobny do mojego Jaśka - właśnie takiej większej miniatury (ojciec nieznany, mama biała, jak Twój i ważąca 2kg).

Królik rośnie do 6-8 miesiąca życia, więc dużo nie urośnie. Tak 2,5 - 3 kg może mieć, więc mniejszy jak kotek będzie :) Trochę ciałka do głaskania.

Twój królik to krótkowłosa miniaturka, jakby kto się czepiał wagi - z tych większych miniatur :P

Ma pysiul o ładnych, okrągłych kształtach i jest biały, to go upodabnia do nowozelanda - a nie np. do belga czy lewka (właśnie takiego królika z grzywą). Ale to na pewno nie jest króliczek hodowlany, a miniatura (nie karzełek, a miniaturka!). Mocno skarłowaciałe króliczki mają skłonności do chorób genetycznych, zwyrodnień no i są trudniejsze w leczeniu - wiadomo, małe naczynia, małe ciałko.

Nie będzie wielki, chyba, że go utuczysz - wchodzi już w wiek dorosły i trzeba zaczynać porcjować jedzonko - zresztą sprawdź na stronce http://www.miniaturkabeztajemnic.com/index.html tam jest dużo dobrych info o jedzonku, o wieku królisiów i ich potrzebach społecznych i psychicznych.

Mój Jasiek obecnie trochę schudł, bo zapalenie oskrzeli przechodzi, ale ważył 1,94 kg w wieku 6 miesięcy i trzymał wagę.



Tak więc, Chrupciu, spokojnie - nie jesteś szczęśliwą (albo i nie) posiadaczką Nowozelanda.
Dla upewnienia się możesz sobie poczytać o rasach na stronce http://srokacz.pl/40-rasy_krolikow.html gdzie masz konkretne tabele wagi w danym wieku oraz polski podział odmian (moje króliczki mogłyby się już nawet łapać nie na miniatury, a na rasy małe :P ale wiadomo, nawet w obrębie rasy są osobniki skrajne, które po prostu lekko odstają od wzorca)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy- jakiej rasy jest mój królik?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 21, 2012, 22:22:28 pm »
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 22:29:22 pm wysłana przez chrupcio »


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy- jakiej rasy jest mój królik?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 21, 2012, 22:31:16 pm »
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 22:35:31 pm wysłana przez chrupcio »


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy- jakiej rasy jest mój królik?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 21, 2012, 22:40:23 pm »


Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomocy- jakiej rasy jest mój królik?
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 28, 2012, 16:58:52 pm »
do klatki bez gory wchodzi ale gdy podnosze gore by zalozyc w mgnieniu oka ucieka do konta......zauwazylam tez ze on nie robi siku w klatce nawet tylko rano okolo 8 gryzie klatke i pierwsze co biegnie siku do kuwety w rogu pokoju....poprzednia wlascicielka od ktorej go wzielam bo go nie chciala trzymala go tez w klatce,dodam ze bardzo podobnej do mojej,on ma niecale 5 miesiecy wiec az tak bardzo w nawyku nie ma tego zeby nie spac w klatce nawet jesli poprzednia wlascicielka(opiekunka jej nazwac nie mozna)nie trzymalaby go w klatce,wiec nie wiem o co chodzi naprawde,tym bardziej ze nauczenie go sikania do kuwety zajelo mi 3 dni tylko,nawet wie ktory to jego kocyk i kladzie sie na nim...gdy obgryza meble powiem nie i odchodzi grzecznie tak wiec mowie,inne rzeczy latwo przychodza...