Autor Wątek: Pomocy- jakiej rasy jest mój królik?  (Przeczytany 19055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Pomocy- jakiej rasy jest mój królik?
« dnia: Luty 20, 2012, 17:17:56 pm »
mierzylam
go dzis.gdy jest wyciagniety z lapami do tylu ma 39 cm a z
podwinietymi lapkami ma 28 cm.uszy maja 8 cm,ma nie cale 5 miesiecy.czy ktos wie co to za rasa?boje sie ze zostalam oszukana i ze urosnie mi gigant,w internecie znalazlam podobne kroliczki pod rasami karzelek polski,miniaturka krotkowlosa,ale tez nowozelandzki ktory wyrosnie na duzego(hodowane na farmach),czy ktos moze mi pomoc?na meila moge wyslac wiecej zdjec bo maja za duza rozdzielczosc by dodac je tu.dziekuje.







Edit by Iskra: zmieniam tytuł na prosbę autorki oraz po to, by nie siać niepotrzebnej paniki
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 21:31:07 pm wysłana przez Iskra »


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2012, 17:25:05 pm »
No i? Proszę o zmianę tematu i wpisanie w nim, o co ma chodzić w wątku, a nie siać panikę.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

sonia

  • Gość
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2012, 17:31:02 pm »
To w czym mamy pomoc?
Piekny bieluszek,wymiziaj go i wyglaskaj ode mnie  :zakochany:

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2012, 21:01:11 pm »
Nawet jak urośnie duży, to co ? Duże króliki są fajne bo jest więcej do kochania ;) Większość kupujących myśli że królik praktycznie już nie urośnie, a sprzedawcy też utrwalają ich w tym przekonaniu. Tak na prawdę żadna miniaturka nie jest malutka. Normalna miniaturka to do 2 kg wagi. A jeżeli Cię ktoś oszukał ? to czy większy królik jest gorszy ?
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 09:58:07 am »
Bardzo piękny króliczek. Nie rozumiem problemu. Im większy tym lepszy, przynajmniej dla mnie. ;)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 10:19:39 am »
Im większy tym lepszy, przynajmniej dla mnie. ;)

I dla mnie też :D Duże króliczki są fajne.
Najczęstszym błędem osób niedoświadczonych i nieprzygotowanych dobrze na królika jest to, że myślą, iż zawsze będzie piękny, puchaty i malutki. Potem niestety dla takiej osoby bajka zmienia się w "horror" bo królik przybiera cm- nie tylko w długości ;)
No i pojawia się problem .... Tylko często cierpi na tym królik...

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 13:26:58 pm »
im wiekszy tym lepszy wtedy gdy mieszka sie na wsi i ma hodowle a nie gdy mieszka sie w bloku i kupuje sie krolika z mysla,ze jest miniaturowy.Zadalam pytanie o rase a nie prosilam o komentarze oraz wypowiedzi na inne tematy,dla kumatych czytanie ze zrozumieniem,dziekuje


Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2012, 13:36:50 pm »
Wygląda na miniaturkę proporcje "uszy - czaszka". Ciężko ocenić ze zdjęć. Ja tez mam miniaturkę - kawał królika 1,5 kg. Jeszcze urośnie i przybierze na wadze. Ale czy coś w tym złego ? Miniaturowy królik waży nawet tyle co dwa kartony mleka - nie jest tak miniaturowy jak się zdaje.
lek. wet. Sowa

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2012, 13:37:40 pm »
Zadałaś pytanie (?) w tonie histerycznym, w zasadzie nie wiadomo o co w nim chodzi, więc nie dziw się "nietrafnym" odpowiedziom.
Większość z nas ma bezrasowe króliki, nie zajmujemy się ich hodowlą i się nie znamy na rasach  :krzywy2
Jeśli królika kupowałaś w hodowli, a ci nie odpowiada, zawsze można złożyć reklamację.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2012, 13:38:51 pm »
zadalam pytanie osobom,ktore sie znaja,osoby ktore nie wiedza po co sie wypowiadaja?


Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2012, 13:45:43 pm »
Rasa to miniatura krótkowłosa, jak już tu powiedziano. Ale wydaje mi się, że ta odpowiedź cię nie satysfakcjonuje.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2012, 13:50:39 pm »
Wypowiadają się bo temat: " POMOCY!!!!!!!!!!!! " zachęca do zajrzenia każdego, komu leży dobro królików na sercu. Wskazuje na coś ważnego, poważnego i ludzie chcą pomóc - po to się tu jednoczą. Rasa królika jest sprawą błahą, biorąc pud uwagę, że potrzebował by ktoś natychmiastowej pomocy dla swojego zwierzaka - co można zrozumieć po tytule tematu. Wystarczyło by nazwać temat "jaka to rasa - quiz"  i uzyskała byś inne odpowiedzi. Chrupcio skopałaś, twój błąd, niestety. Krzyczysz "pali się", kiedy się "nie pali".  :oh:
lek. wet. Sowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2012, 13:55:42 pm »
mi też się wydaje, ze to krótkowłosa miniaturka, jednak ja zadam Ci pytanie w podobnym do Twojego tonie: jeśli urośnie Ci z niego gigant to co?? na pewno nie będzie większy niż średniej wielości pies, a z tego co wiem ludzie "trzymają " w domu psy, więc jaki problem z trzymaniem go w bloku. 
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2012, 15:04:34 pm »
im wiekszy tym lepszy wtedy gdy mieszka sie na wsi i ma hodowle a nie gdy mieszka sie w bloku i kupuje sie krolika z mysla,ze jest miniaturowy.Zadalam pytanie o rase a nie prosilam o komentarze oraz wypowiedzi na inne tematy,dla kumatych czytanie ze zrozumieniem,dziekuje
Po pierwsze dla kumatych- bośniak prosiła o zmianę wątku, i co ?
Po drugie czego oczekujesz od ludzi ? Spójrz na siebie i na swoje chamskie zachowanie.
Po 3 jak już ktoś pisał, ludzie zaglądają tutaj, bo temat wnosi panikę... Ludzie chcą pomóc, a Ty masz pretensje, że ktoś pisze poza tematem... Uwierz, że ludzie mają gorsze problemy i są wdzięczni, że ktoś im tutaj odpowiedział.
A po 4 w internecie masz opisane wszystkie rasy królików. Ciężko jest ocenić rasę królika kupionego gdzieś tam... Moje miały być miniatury a mają po 3 kg... A jak urośnie to co? Wyrzucisz go, bo jest większy niż powinien? Dziewczyny na forum mają w bloku olbrzymy belgijskie i jakoś żyją. Zmień trochę swoje nastawienie i podchodź z szacunkiem do forumowiczów...


Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2012, 15:11:05 pm »
Przy wieku 5 miesięcy,  i  takich wymiarach- to miniaturka. Nanormalniejsza w świecie miniatura.
Mój hodowlany w tym wieku ważył ponad 3,5 kg, i był już niemal wielkości kota.

Powinnaś była sie zwrócić do hodowlii w której kupowałaś królika z pytaniem o rasę, nie masz rodowodu?
Jeżeli kupowałaś od znajomych lub w sklepie zoo, który w zasadzie nie wie co sprzedaje, to miej pretensje tylko do siebie, że zastanawiasz się co masz.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline tola83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2012, 15:19:00 pm »
nawet jak to nie będzie miniaturka nie będzie takich rozmiarów żeby sprawiać kłopot jezeli mieszkacie w bloku. miniaturka miniaturce nie równa. mój Boluś jest wielkoscią jak..póltora paczki cukru(nie jest duży), nie wiem jak bardziej obrazowo to opisać a uchole w stosunku do ciała mial bardzo długie, uszaki zostały a boluś nie urósł. Mam tylko nadzieję że niezależnie od wielkości bedzie kochany bo one wszystkie sa naprawdę tego warte.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2012, 15:37:09 pm »
moj szczerze mowiac jak wylozy lapki do tylu jest jak 2 paczki cukru kg,pewnie ze bedzie kochany,on caly czas che sie bawic biega wkolo mnie,codzien rano mam pobudke o 8 bo glodny,zje i idziemy dalej spac na lozko:)narazie mam urlop ale zastanawia mnie jak sie bedzie zachowywac jak bede w pracy,bo mam go 8 dni i jak narazie to najdluzej sam w domu byl 15 minut:)nie wiem ile razy dziennie mam dawac mu jesc,daje 2 razy rano ma miske od 8 do 9 i wieczorem od 18 do 19,w poludnie daje mu salate czy cos.


Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2012, 15:39:23 pm »
im wiekszy tym lepszy wtedy gdy mieszka sie na wsi i ma hodowle
Nie rozumiem dlaczego trzeba mieć hodowlę, żeby mieć dużego królika.

I w 100% zgadzam się z xxxastarothxxx. Niestety, ale nazwa twojego wątku w ogóle nie wskazuje na problem. O ile wielkość królika można nazwać problemem...

A królikom nie podajemy sałaty. Polecam- http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2012, 15:47:35 pm »
Nie rozumiem dlaczego trzeba mieć hodowlę, żeby mieć dużego królika.

Może nie aż tak, ale na pewno trzeba mieć inne warunki, niż na miniaturkę. Przynamniej takie jest moje zdanie.
I Sremo- czemu nie dawać sałaty?????? Moje ją jedzą regularnie
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: POMOCY!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2012, 16:26:22 pm »
Iskra- niby tak, ale myślę, że nie zawsze :)

Co do sałaty... Ja miałam na myśli tą kanapkową. Ale też czytałam, że z sałatą ogólnie chyba trzeba uważać, bo wzdęcia powodują. Podrzuciłam ten link w razie czego. :D


Zapraszamy do naszej galerii :)