Autor Wątek: transporter  (Przeczytany 8745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
transporter
« dnia: Luty 15, 2012, 22:19:44 pm »
Mam prośbę. Moglibyście mi polecić jakiś transporter? Nie będzie on używany za często(max raz na 2miesiące) podróż 4godz(Z Krakowa w Bieszczady do rodziców). Będzie jeździł w nim jeden uszol. Chodzi mi o to żeby był on w miarę poręczny i lekki ponieważ większość razy króliś będzie jechał ze mną autobusem/busem. Pytając się dziś o to w sklepie zoologicznym pani powiedziała że tylko jeden(najdroższy) nadaje się dla królika ... odpadał bo pusty ważył dość sporo i był tak wielki że spokojnie można byłoby wozić w nim sporego kota. Pytam was bo wiem, że macie już wytestowane w praktyce przewożenie uszoli ;)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: transporter
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2012, 22:34:00 pm »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2012, 14:45:19 pm »
Mam prośbę. Moglibyście mi polecić jakiś transporter? Nie będzie on używany za często(max raz na 2miesiące) podróż 4godz(Z Krakowa w Bieszczady do rodziców). Będzie jeździł w nim jeden uszol. Chodzi mi o to żeby był on w miarę poręczny i lekki ponieważ większość razy króliś będzie jechał ze mną autobusem/busem. Pytając się dziś o to w sklepie zoologicznym pani powiedziała że tylko jeden(najdroższy) nadaje się dla królika ... odpadał bo pusty ważył dość sporo i był tak wielki że spokojnie można byłoby wozić w nim sporego kota. Pytam was bo wiem, że macie już wytestowane w praktyce przewożenie uszoli ;)
To ja w takim razie polecam ten:
http://allegro.pl/transporter-torba-muscat-roz-l-12-kolorow-zolux-i2110986413.html
Tylko musisz poszukać ewentualnie jakiejś tańszej wersji :))
Mój Emil w nim jeździ aktualnie na trasie Wrocław-Żary (pociągiem) i sprawdza się super, bo jest lekki, poręczny, można zarzucić na ramię jak torbę i w zasadzie nie zajmuje miejsca tyle co typowe pudło, więc można też łatwiej mu miejsce znaleźć.
A jak się go nie używa to można fajnie złożyć i w szafie też nie wadzi :))

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2012, 17:10:07 pm »
właśnie myślę o takiej torbie. te typowe pudła wg mnie są dobre jak jeździ się samochodem a nie komunikacją publiczną. wiadomo jak jest masa ludzi, mało miejsca i jeszcze ciężka wielka skrzynia w ręce... nie to nie dla mnie... najlepiej właśnie taka torba, bo weźmiesz ją na ramie i możesz nawet u kierowcy w pksie kupić bilet a nie zastanawiać się gdzie postawić pudło z królisiem

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2012, 17:34:24 pm »
Wiesz, ja z tego typowego pudła też zrobiłam torbę(bo musiałam ocieplić kurtką) i przez kilka miesięcy właśnie tak podróżowaliśmy. Nie jest to mega wygodne w komunikacji publicznej, ale możliwe (: Tyle, że o wiele cięższe.
Tą torbę też ocieplałam, bo mrozy takie, że w samym takim wiatrem podszytym królika na minus piętnaście nie wezmę, ale i tak lżejsza i wygodniejsza (:
Ja i tak będę musiała kupić jakiś większy transporter już niedługo, ale na jednego króla taka torba jest ok - tylko radzę brać L (ja mam L i po włożeniu ręczniczka i siana wcale nie ma tam aż tak dużo miejsca jakby się wydawało :P).

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2012, 17:48:07 pm »
Muszę zobaczyć ile taka torba w sklepie kosztuje;)) Bo wolałabym ją zobaczyć i "na oko" przymierzyć królisia(oczywiście tylko w wyobraźni) bo liczby podane na stronach jakoś niewiele mi mówią. Ja w zimie nie będę go używać tylko późna wiosna, lato i wczesna jesień. tak żeby było chociaż +15stopni

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2012, 18:29:27 pm »
A to raczej problemu mieć nie będziesz (: O ile Pepa nie sika do transporterka to ten jest super :)

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2012, 18:33:20 pm »
Chcę zaadoptować królika i wziąć go ze sobą do krakowa. Pepa niestety mieszka z moimi rodzicami w Bieszczadach ;( transporter potrzebuję właśnie dla nowego żeby mógł odwiedzać koleżankę Pepę:P

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: transporter
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2012, 18:47:57 pm »
A czemu nie weźmiesz Pepy do siebie ?  Poza tym króliki zaprzyjaźnia się raz na całe ich życie. Jakieś odwiedzanie nie wchodzi w grę, bo to ogromny stres dla królików.


Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2012, 18:55:25 pm »
Pepy nie mogę wziąć do siebie bo nie znosi podróży to raz, a dwa to bardziej królik mojej mamy niż mój(przynajmniej taki był zamiar). Przyzwyczaiła się już do mieszkania tutaj i do psa i nie chciałabym nagle zburzyć całego jej światopoglądu zamykając ją w bloku. Jeżeli uda mi się adoptować Flipa i zadomowi się to spróbuję po jakimś czasie przenieść Pepę do nas i zobaczymy czy się odnajdzie. No i oczywiście kolejny ważny powód Pepa do czyściochów nie należy, wręcz przeciwnie.

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2012, 19:30:39 pm »
A czemu nie weźmiesz Pepy do siebie ?  Poza tym króliki zaprzyjaźnia się raz na całe ich życie. Jakieś odwiedzanie nie wchodzi w grę, bo to ogromny stres dla królików.
Chyba, że im się odwidzi >.<

miedzynarodowa92, Emil też nie lubił podróży. Teraz się przyzwyczaił bo musiał :)) Zmiana mieszkania też go za bardzo nie bolała mimo, że w tamtym mieszkał ponad 7 lat :P

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: transporter
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2012, 19:32:08 pm »
A czemu nie weźmiesz Pepy do siebie ?  Poza tym króliki zaprzyjaźnia się raz na całe ich życie. Jakieś odwiedzanie nie wchodzi w grę, bo to ogromny stres dla królików.
Chyba, że im się odwidzi >.<

miedzynarodowa92, Emil też nie lubił podróży. Teraz się przyzwyczaił bo musiał :)) Zmiana mieszkania też go za bardzo nie bolała mimo, że w tamtym mieszkał ponad 7 lat :P

Nie znam przypadku, żeby im się odwidziało. Moje też się kłócą, ale po dniu wszystko jest OK.


Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2012, 19:33:31 pm »
zobaczymy co będzie z Pepą :P na pewno najpierw trzeba ją wysterylizować bo to mały skunks;))

Offline Hordra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1119
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2012, 21:32:17 pm »
A czemu nie weźmiesz Pepy do siebie ?  Poza tym króliki zaprzyjaźnia się raz na całe ich życie. Jakieś odwiedzanie nie wchodzi w grę, bo to ogromny stres dla królików.
Chyba, że im się odwidzi >.<

miedzynarodowa92, Emil też nie lubił podróży. Teraz się przyzwyczaił bo musiał :)) Zmiana mieszkania też go za bardzo nie bolała mimo, że w tamtym mieszkał ponad 7 lat :P

Nie znam przypadku, żeby im się odwidziało. Moje też się kłócą, ale po dniu wszystko jest OK.
Ja znam, nawet osobiście.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 18, 2012, 21:36:24 pm »
moja Pepa ma kolegę uszola z którym widzi się raz na 2miesiące i zawsze razem wariują. nie ma żadnych zgrzytów

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: transporter
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2012, 18:57:52 pm »
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: transporter
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2012, 12:38:51 pm »