Autor Wątek: czy dobrze robie?  (Przeczytany 15554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: czy dobrze robie?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2012, 21:46:38 pm »
tak,zazwyczaj okolo poludnia lub rano cekotrofy


Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: czy dobrze robie?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2012, 21:59:15 pm »
Jesli je zostawia i ich nie zjada, oznacza to, ze jego dieta jest zbyt kaloryczna. W takim wypadku konieczna jest zmiana diety.

Offline chrupcio

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 300
  • Płeć: Kobieta
Odp: czy dobrze robie?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2012, 11:24:24 am »
tak,zawsze okolo poludnia tak 11-14


kaska1215

  • Gość
Odp: czy dobrze robie?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2012, 11:35:42 am »
Hm... Tocha nie zgadzam sie z toba:) ja mam króliczyne nie jadke mało je lub rozkłada sobie to na cały dzień... Kamie ją normalnie koperek pietruszka sałata ogórek zielony  2 plasterki marchewki. Ona sobie to od początku zostawia na później dlatego ja ja karmie rano i wieczorem nie każdy królik to łakomczuch moja siostra daje to samo a nawet więcej swojemu królikowi bo ma miniaturke a ja karzełka no i od zjada wszystko i jeszcze prosi o więcej. A moja Panna zje troche pobiega sobie potem o 13:00 idzie spać śpi do 16 potem biega znowu je troche potem 21:30 do klatki jedzonka już nie ma i może dostać kolacje.
Każdy królik ma swój własny sposób jedzenia. I nie każdy królik lubi coś co inny królik lubi. Moja króliczyna np nie lubi tych gałązek może czasami jak sie z nią bawie to podgryzie a tak ma to w nosie:P. Każdy królik ma też inny charakter. Od mojej cioci królik jest Agresywny od mojej siostry ,,napalony" a moja króliczyna troche pokica między moimi nogami a potem by sie tylko przytulała. Jeżeli mnie już ugryzie to przy zabawie ... Jak sobie wychowasz królika tak masz ... Tak samo jest z jedzeniem jak sie królik nauczy tak będzie jadł.


I ps zamiast różnego typu karm dla królika polecam płatki owsiane są zdrowe królik czuje sie normalnie bardzo sie cieszy jak je dostaje nie tyje nie boli go brzuszek ma normalne bobki wszystko jest ok.:) I podkreslam są zdrowe!


I jezeli królik całe życie dostaje to samo to wkoncu mu sie nudzi zrób mu jakieś urozmaicenie np rano sałata wieczorem piekińska rano koperek wieczorem pietruszka :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2012, 11:52:35 am wysłana przez kaska1215 »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: czy dobrze robie?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 23, 2012, 11:55:38 am »
I ps zamiast różnego typu karm dla królika polecam płatki owsiane są zdrowe królik czuje sie normalnie bardzo sie cieszy jak je dostaje nie tyje nie boli go brzuszek ma normalne bobki wszystko jest ok.:) I podkreslam są zdrowe!

Zanim następnym razem dasz na forum taką radę to zastanów się, czy faktycznie jest dobra.
Z forum korzystają także dzieci, jak taką radę przeczytają to zaczną tak królika karmić.

Po pierwsze płatki owsiane nie są zdrowe- królik nie jest przystosowany do ich trawienia, ponadto są bardzo tuczące. Płatki powinno się stosować w wypadkach gdy królik jest wychudzony chorobą, ogólnie za chudy- więc na przybranie masy. Dlatego powinny być stosowane jako sposób leczenia, a nie żywienia.

W związku z powyższym kaska1215 odsyłam Cie do stron o zywieniu uszatków, np. uszata.com albo kazior5.com

I co do diety- jak królik się opycha kalorycznymi płatkami to nie będzie chętny do jedzenia czegoś innego.


I jezeli królik całe życie dostaje to samo to wkoncu mu sie nudzi zrób mu jakieś urozmaicenie np rano sałata wieczorem piekińska rano koperek wieczorem pietruszka :)

Dieta królika musi być monotonna ale zbilansowana.

kaska1215

  • Gość
Odp: czy dobrze robie?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 23, 2012, 12:03:29 pm »
Nie opycha zacznijmy od tego... po 2 osobiscie moja króliczyna za mało waży po 3 każdy z was daje rady co do żywienia najlepiej niech sobie pójdzie do króliczego weterynarza bo to że twój króliczyna dostaję powiedzmy 2 listki sałaty i coś jeszcze to jej króliczyna może nie lubić tego. Po kolejne nie daje jej tych płatków dzień w dzień po całej misce dostaję np raz na tydzień. Wasze rady są śmieszne mówicie że jeden je o 11:00 albo o 14:00 ale nie każdy królik tak je każdy jest inny ty masz takiego a nie innego ktoś inny może mieć królika który po sałacie po gałaZKACH i innych tego typu rzeczach może mieć begunke może zamiast dawać rady że zle karmi królika zapytajcie się o to co lubi bardziej czego nie dostał nigdy a co już jadł i nie zasmakowało mu. Zapytajcie się co ten królik lubi a czego nie jak wy proponujecie gałązki to co wŁAŚCIEIEL ma to wciskać na siłe królikowi. Najlepiej idz do weterynarza on ci dużo więcej powie niż osoby które mają swoje króliki i patrzą na twojego tak jak na swojego królika.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: czy dobrze robie?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 23, 2012, 12:13:28 pm »
najlepiej niech sobie pójdzie do króliczego weterynarza
Ciężko takiego znaleźć... poza tym dziewczyny na Forum często mają większą wiedzę na temat żywienia króliczków. I to że proponują gałązki nie znaczy, że trzeba je królikowi na siłę wpychać do pysia, tylko zachęcić do ich jedzenia bo są swietne na ząbki.
Nie ma co się unosić i obrażać, trzeba na spokojnie każdą radę przemyśleć i spróbować zastosować w taki sposób, jaki nam się wydaje słuszny i odpowiedni dla naszego króliczka. Co się przyjmie to się przyjmie, a jak nie pokocha papryki czy brokułów to też nie będzie tragedii :)
Pozdrawiam i polecam podawanie królisiowi na spróbowanie każdego z warzyw dostępnych na rynku i oczywiście wymienionych na liście z Miniaturki Bez Tajemnic :D

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: czy dobrze robie?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 23, 2012, 12:23:21 pm »
Królikom nie podajemy sałaty, płatków, kolb, dropsów i innych śmieci ani oczywiście żadnych wyrobów piekarniczych czy cukierniczych.

Wszystkie tematy dotyczące diety mają swoje wątki na forum, nie ma potrzeby zakładać kolejnego.

O żywieniu królików radzę poczytać tu:
http://www.kroliki.net/pl/porady/--ywienie/podstawy
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html

Temat zamykam.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog