Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1245159 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2000 dnia: Czerwiec 12, 2013, 18:23:55 pm »
Marta , przecież widac jak grubymi nićmi to szyte .

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2001 dnia: Czerwiec 12, 2013, 18:24:04 pm »
ale nie wierzę w tę chętną do adopcji Ogonka.
i ja nie wierze....

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2002 dnia: Czerwiec 12, 2013, 18:30:26 pm »
Nie przedłużajmy już proszę tej dyskusji , bo naprawdę do niczego dobrego nie doprowadzi  i z tego co czytam to musze przywołać wszystkie piszące do porządku i zachęcić do przeczytania raz jeszcze REGULAMINU forum , pewnych spraw nie wywala się publicznie . 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2003 dnia: Czerwiec 12, 2013, 18:38:06 pm »
Ach byc moze . Zefir był umnie na DT , pdjęłam decyzje o jego adopcji . Był ktoś chetny ale Ola 19 pośrednik adopcyjny Zefirka powiedziała ,ze mam pierwszeństwo.
Z całym szacunkiem i sympatią w stosunku do ciebie Małgosiu , ale nie wierzę w tę chętną do adopcji Ogonka.
Dona  jest w podobnym stanie i chetnych nie ma . No i inne ....ułomne . Po prostu nie wierzę, za stary lis jestem i czytam pomiędzy wierszami..  
Ale jak powiedziała SOLVIEG
,,hej laski porzućcie niesnaski"

Z całą sympatią dla Ogonka, ale Dona (bo mam nadzieję, że chodzi nam o tą samą Donę z Sopotu) w przeciwieństwie do Ogonka jest okazem zdrowia, a jej niesprawny tył w żaden sposób jej nie przeszkadza, bo umie mimo tego defektu się sprawnie poruszać i jak twierdzi dr Krawczyk poza tym defektem to zdrowa babka jest. I nawet mimo tego jest dokładnie tak jak piszesz - jest problem ze znalezieniem jej przyjaciela.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2004 dnia: Czerwiec 12, 2013, 20:01:21 pm »
Wiecie co to byłoby ŚWIŃSTWO w stosunku do zwierzaka i do opiekunki. Wyadoptować niepełnosprawne zwierze bo ktoś sobie je zaklepał pierwszy? ale do urobienia rąk przy leczeniu, rehabilitacji i opiece to juz "zaklepania" nie było? Przecież to zwierzątko nawet wyprowadzone na drogę stabilnego stanu bedzie potrzebowało opieki i poprawnej interpretacji kazdego odchylenia od normy a to TYLKO ZAPEWNI OSOBA KTÓRA MA PORÓWNANIE Z POPRZEDNIM ZŁYM STANEM I POSTEPAMI JAKIE ZASZLY. tAKIE STAWIANIE SPRAWY TO ZWYKLE NADUŻYWANIE STANOWISKA I AUTORYTETU a nie dbania o dobro zwierzaka.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2005 dnia: Czerwiec 12, 2013, 20:15:30 pm »
Kochani.
Jeszcze raz apeluję o spokój w tej sprawie.

Jeżeli Absolu będzie aplikowała o adopcję Ogonka to zgłosi się w tej sprawie do głównego inspektora adopcyjnego w Warszawie czyli Kamili Ścisłowskiej.
Na razie wiemy że wyraziła chęć adopcji. Sprawy będą wyjaśniały ze sobą one we dwie.

Przykro mi że SPK cierpi na tej wymianie zdań, bo właśnie zdałam sobie sprawę że dla forumowiczów grupa adopcyjna nie jest godna zaufania. Mimo że pracujemy na korzyść uszaków i zapewniamy opiekę wielu królikom, zbieramy fundusze i ratujemy tyle sztuk ile się da najwidoczniej nie wystarcza to aby zdobyć Wasze zaufanie. Jest to dla mnie bardzo przykre. Już usłyszałam dzisiaj wiele niemiłych słów, także na mój osobisty temat.

Uważam że dalsza dyskusja na ten temat na forum jest zbędna i prowadzić będzie do dalszych pomówień, nieporozumień czy awantur.
Także jeszcze raz apeluję o zakończenie tematu, jako administrator muszę dbać o to by na forum nie działy się takie rzeczy.
Z mojej strony jako wiceprezesa SPK dodam że poczynię wszystkie możliwe kroki by dojść do prawdy i poinformuję o tym do czego doszłam użytkowników forum.
Pozwólcie że wyjaśnię tą sprawę z Absolu.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline izaf

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8675
  • Płeć: Kobieta
  • A ser­ca - tak ich mało, a us­ta - ty­le ich.
  • Lokalizacja: Kobyłka
  • Moje króliki: Kleo, Herbi, Puszkin, Sami
  • Pozostałe zwierzaki: Gilbert, Izma, Mysz Stanisław
  • Za TM: Ala, Gabi, Maciek, Unkas, Nala , Franki, Lusia , Bukfa, Kropcia ...
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2006 dnia: Czerwiec 12, 2013, 20:26:03 pm »
No ja to rozumiem,ale sprawę rozkręciła Prezes i teraz nikt nie wie co myśleć...
To nie jest dobre ani dla nas ,ani tym bardziej dla królików i trzeba to wyjaśnić,a nie zamieść sprawę pod dywan..
To za daleko zaszło...

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2007 dnia: Czerwiec 12, 2013, 20:31:17 pm »
Pozwólcie że wyjaśnię tą sprawę z Absolu.
Pozwalamy...ale jesli Ogonek zostanie zabrany od Absolu,to juz nie przeleje zadnej kasy na SPK za wyjatkiem Fundacji w Toruniu. Nie podoba mi sie to wszystko i mysle,ze my darczyncy powinnismy tez miec wplyw na to gdzie powinien byc krolik.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2008 dnia: Czerwiec 12, 2013, 20:33:16 pm »
A niby czemu?! zostało poruszone publicznie a nie na privie? najwygodniej zamieść pod dywan bo uciska nieprzemyslana wypowiedz?!

Offline Wasilij Zajcew

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Milusia, Pusio, Pusia
  • Za TM: Brunio 26.03.2014:*, Lonia 24.04.2014:*
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2009 dnia: Czerwiec 12, 2013, 20:44:46 pm »
polskie pieklo. czas chyba na zmiane zarzadu...

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2010 dnia: Czerwiec 12, 2013, 20:47:09 pm »
chyba bardzo czas, albo miotłe zakupic

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2011 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:00:51 pm »
Olu trzymaj sie  :*
żal mi Ciebie i Ogonka jeśli go Tobie odbiorą.....
aż przykro to wszystko czytać tyle ludzi to widzi....
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2012 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:12:47 pm »
 Ja wypowiem się teraz nie jako moderator tego forum , ale jako zwykły użytkownik , jestem tutaj od 4 lat ponad 4 lat i  takie dyskusje wychodziły zawsze od strony użytkowników ile w nich było prawdy to nie wiem , ale jestem dzisiaj zażenowana postawą pani prezes i tym co tutaj wyczytałam .  Jestem wolontariuszką na tym forum od 2 lat włożyłam serce w pracę  i w kontakt z ludźmi i ze zwierzakami i  priorytetem dla mnie i pobyt tutaj to pomaganie niewinnym i skrzywdzonym przez los stworzeniom jakimi są króliki . Bycie moderatorem może się komuś wydać bezcelowe lub nie mające sensu .............. dla mnie ten sens jest i to ogromny tak jak ogromny jest internet i jak ogromną pomoc można uzyskać docierają do wspaniałych ludzi , których tu poznałam i tutaj sedno mojej wypowiedzi  , mam przeczucie ,że chyba ostatniej , bo skoro osoba która pomaga została zgnojona na forum publicznym to co się robi z ludźmi którzy nie "pomagają " ?? To znaczy ,że co ja jako moderator od 2 lat jestem dla Was niczym ?? Nic nie zrobiłam  ?? Nie potrafię znaleźć logicznego wytłumaczenia na to wszystko i na to co sie tu stało i  to ze strony pani prezes ........



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2013 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:14:07 pm »


 Ogonek wygląda prześlicznie... nigdy nie śledziłam warszawskiego wątku ale od czasu Ogonka zaczęłam..Olu trzymam kciuki za wytrwalość i poświecenie w przywracaniu tego słodziaka do życia  :przytul

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2014 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:22:52 pm »
Czy ktoś z Warszawy jest mi w stanie napisać cokolwiek o Meridzie? O Ogonka jestem spokojna (obecnie jest we wspaniałych rękach), natomiast o niej ani widu ani słychu.. Proszę, napiszcie co z dziewczyną..

edit: nie mogę przestać o niej myśleć, serce mi się ściska.. Zobowiążę się do przeprowadzenia wszelkich badań (lub zostaną one przeprowadzone na miejscu, u Was, w Warszawie) które zadecydują, czy kwalifikuje się do zabiegu, naprawy tego złamania tzn operacji ortopedycznej, polegającej na odtworzeniu prawidłowego przebiegu kości i likwidacji powstałych stawów rzekomych oraz wiążącej się z tym dalszej rehabilitacji. Co Wy na to?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2013, 21:40:41 pm wysłana przez Sicca »
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2015 dnia: Czerwiec 12, 2013, 22:01:29 pm »
Ja natomiast oddałam SPK 8 lat ciężkiej pracy za darmo, często całą dobę i nigdy nie spotkałam się z tak podłym atakiem na dorobek, który stworzyłam kosztem wszystkiego - studiów, pracy zawodowej i życia prywatnego.

Traktuję SPK jak świętość i każdy atak odbieram osobiście, przestaję wtedy jeść i coraz bardziej chudnę. W domu mam 7 królików, w tym dwa na dt, a 4 adoptowane od SPK, od początku jestem domem tymczasowym, pracuję za darmo w SPK codziennie od godziny 8 do 1 w nocy, przez 7 dni w tygodniu, również w nocy - odbieram telefon całą dobę - każdy telefon, wiele lat jeździłam na interwencje, na każde wezwanie również w nocy.

Rozumiem, że 2 tygodnie pracy z Ogonkiem są ważne.

Ale nie pogodzę się z tym, że za plecami SPK osoba, której zaufaliśmy NAJBARDZIEJ opowiada na temat stowarzyszenia, że jesteśmy niegodni zaufania i aby nam nie przekazywać darowizn, bo wydajemy pieniądze "nie wiadomo na co". I że te opinie rozgłaszane są od co najmniej pół roku, również w lecznicach weterynaryjnych. Dociera do mnie coraz więcej szczegółów

Nie wiem, dlaczego powstała ta opinia i co ma na celu, ale jako Prezes jestem zobowiązana bronic stowarzyszenia, które prowadzimy bardzo ciężką pracą, kosztem rozpadu wielu związków, również mojego i kosztem swojej bezdzietności oraz niskiej jakości życia - gdyż wszystkie pieniądze wydajemy na sprawy związane ze stowarzyszeniem. Jest to wysoka cena i stąd moje wzburzenie.

Nikt w stowarzyszeniu od 8 lat nie jest w stanie wziąć na siebie tak olbrzymiej odpowiedzialności finansowej, jaką ja biorę na siebie, nikt nie potrafi odważyć się kandydować na prezesa wiedząc, że za najmniejsze potknięcie w prowadzeniu finansów stowarzyszenia grozi kara w wysokości 750 tysięcy zł. Ja jestem tego świadoma i wiem, ile musiałabym sprzedać, aby pomóc stowarzyszeniu zapłacić taką karę, gdyby popełniono najmniejszy błąd. I godzę się na to, bi poświęciłam swoje życie dla dobra zwierząt. Jestem weganką, nie wegetarianką, nie jestem hipokrytką.

Dlatego też każdy bezpodstawny atak będę tępić z całą stanowczością i nie będę tego ukrywać, bo stowarzyszenie musi trwać, nie po to oddaliśmy za nie 8 lat swojego życia, nie po to uczestniczymy w wielu pracach związanych z prawami zwierzat, nie po to prowadzimy tyle kampanii, wzorują się na nas inne organizacje i ufa nam wielu ludzi.

To nie są dwa tygodnie rehabilitacji Ogonka, ale 8 lat ciężkiej pracy.


Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2016 dnia: Czerwiec 12, 2013, 22:09:25 pm »
Jestem weganką, nie wegetarianką, nie jestem hipokrytką.
Poczułam się obrażona jako wegetarianka!
WO AMIGO

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2017 dnia: Czerwiec 12, 2013, 22:12:30 pm »
Przykro mi, że poczułaś się obrażona, ale ja czułabym się broniąc praw zwierząt źle, jako tylko wegetarianka., więc nią przestałam być 8 lat temu.

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2018 dnia: Czerwiec 12, 2013, 22:15:33 pm »
Normalnie chyba sie czuje winna niepowodzen zyciowych. żenada

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #2019 dnia: Czerwiec 12, 2013, 22:16:54 pm »
Porozmawiamy jak założysz własne stowarzyszenie. Łatwo krytykować, nie mając o tym pojęcia.