Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1236279 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1120 dnia: Luty 25, 2013, 11:32:56 am »
Alesia, na adopcyjnej nie ma Krokusa, Puszka Połamańca, Andrzeja i 4 królików z Animy. Reszta jest.

Przepraszam, ale jestem zarobiona, byc może będziemy miec sprawę sądową z sąsiadami biura. Okazało sie, że to oni mają niesprawną i nielegalnie wykonaną wentylację, a nie są z nami połączeni kratkkami wentylacyjnymi, tylko sami ze sobą oraz z mieszkaniami z dołu, a do tego maja nielegalnie zamurowane otwory wentylacyjne pod oknem w kuchni (inni te otwory mają prawidłowo niezamurowane). rozzzmawiam teraz z urzędem miasta - wyda nam opinię o zwierzętach w biurze/mieszkaniu, do tego rzeczoznawca pisze opinię o wentylacji, chyba podamy ich do sądu o zniesławienie - bo cały czas się awanturują i nie chcą odpuścic.

Co do krolików na dt: rozmawialam wczoraj z jednym dt i wezmie prawdopodobnie 1 krolika Cytrynki od Prym.

Poszukujemy:

- osoby, która wezmie na raz 4 króliki z animy - mogą być w 1 klatce, są to karzełki zaprzyjazznione i pokastrowane, mają podejrzenie e.cuniculi TO JEST BARDZO PILNE
Osoba musialaby nie miec innych królików i utrzymywac  higienę, aby króliki sikały pod kontrolą. Bobki i siuski trzeba zaniesc do Medicavetu na bezpłatne badanie na e-cuniculi.

- osób, które wezmą na dt po 2 króliki na raz od Prym, są zaprzyjaznione i szkoda rozdzielac

- w biurze  są 3 króliki teraz (były 23), bo je stąd sukcesywnie wyprowadzamy przez wzgląd na awantury, umawiam się z 1 panią na oglądanie Reksia

- szukamy osoby, ktora adoptuje naraz Borówkę i Kwinto - tylko razem, bo siedzą i chodzą calymi dniami tuż obok siebie,


- dzisiaj z Dogerii wywiozę Strażnika Rudzielca nowoursynowskiego do kogos na dt (wybiorę z 3 osob)

Jesli ktos chcialby pisac codziennie relacje i wrzucac do tego wątku zdjęcia na temat królików warszawskich - proszę o zgłoszenia :) Ani ja ani Kamila nie jestesmy w stanie tego robic.


Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1121 dnia: Luty 25, 2013, 15:10:49 pm »
lol....to mnie tez chcecie oddac do adopcji? ??  oj napewno nikt nie bedzie chcial...jak to Andrzeja? !
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1122 dnia: Luty 25, 2013, 15:25:20 pm »
Kamila uratowała ze sklepu nad morzem umierającego małego króliczka i nazwała go Andrzej :P Siedzi u niej na dt i doszedł już do siebie.

Offline Serika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1123 dnia: Luty 25, 2013, 18:51:35 pm »
Ais, nie ma za co przepraszać, to jasne, że ktoś może nie mieć czasu. :) Napisałam w temacie dlatego, że brak odpowiedzi przez tydzień oznacza zwykle, że albo ktoś jest naprawdę potwornie zarobiony (i być może zdelegował robotę na kogoś innego i ten ktoś tu zobaczy), albo pod nawałem innych wiadomości utonęło w skrzynce i bulgocze rozpaczliwie - i należy się przypomnieć :D Absolutnie nie mam pretensji :)

Dobra, to może tutaj napiszę, żeby nie uciekło:
- Mokotów, okolice Bartyckiej. Mogę spokojnie gdzieś wieczorem (kończę pracę o 17) podjechać, ale nie jestem niestety zmotoryzowana.
- w chwili obecnej jedyną żywą istotą w domu jestem ja,
- docelowo marzy mi się adopcja dwójki królików, chętnie bezklatkowych. Gdyby znalazła się w miarę zaprzyjaźniona dwójka, która nie niszczy w domu jakoś przesadnie (kable pozabezpieczam, ale byłoby fajnie, gdyby tapicerki nie wcinały...), to jest spora szansa, że by u mnie została (jeśli zakocham się w paskudnikach niszczących, to też jest szansa >_> Ale wolałabym nie, bo lepiej bym się czuła, gdyby hasały luzem, a nie tylko pod kontrolą).
- co do "większego zaangażowania w opiekę", to zależy. Pracuję, nie ma mnie w domu po około 10 godzin dziennie (jeśli coś wypadnie, czasem dłużej). W związku z tym o ile pojedyncza wizyta u weta raz na jakiś czas nie stanowi problemu, to np. kursowanie codziennie (wieczorem, autobusem) problemem by raczej było. Z tych samych względów odpada też opieka nad zwierzakiem, którego trzeba stale kontrolować/ręcznie dokarmiać/cokolwiek, co wymaga obecności w domu przez cały dzień.
Jeszcze jeśli chodzi o weta, drobniejsze zabiegi jestem w stanie sfinansować, ale na duże wydatki w tej chwilki nie jestem przygotowana.

I dodatkowo: mam absolutny zakaz dźwigania, więc nie podjęłabym się opieki nad bardzo dużym hodowlańcem. Przy kilkukilogramowym króliku zależałabym z wizytą u weta od kogoś, kto by go tam dotransportował - a wiadomo, że czasem trzeba i nie zawsze można czekać.

Krótko mówiąc: mogę być DT dla dowolnej dwójki (pod warunkiem, że nie zawiera bardzo ciężkiego uszaka). Mogłabym też rozważyć tę bardzo pilną czwórkę, ale myślę, że to już do dokładniejszego obgadania na priwie.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1124 dnia: Luty 25, 2013, 19:56:06 pm »
Ta bardzo pilna czwórka bardzo, ale to bardzo nisko się kłania :) :)  :DD

Króliczki są malutkie i leciutkie :)

Odezwę się na privie :)

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1125 dnia: Luty 26, 2013, 00:55:38 am »
Najbardziej rezolutny kròlik w Dogerii to Ciasteczko, nawet na chwile nie przestał kotłować ręcznika :D

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1126 dnia: Luty 26, 2013, 02:44:51 am »
byłoby super gdyby ta 4 znalazła domek bo rzadko zdarza się że ktoś chętny do pomocy nie ma w domu innych zwierząt :)
kocham moje uszate szczęście!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1127 dnia: Luty 26, 2013, 12:11:18 pm »
1. Strażnik Rudzielec Nowoursynowski pojechał wczoraj na Dt do Pani Mileny B. :) Pani Milena zaangażuje się w warszawski wolontariat, byc może za jakis czas wykształci sie nawet na pośrednika adopcyjnego.
Dziekuję Milenie za odbiór królika z Dogerii i pomoc Adrianie we wczorajszym sprzątaniu królikom  :heart

2. Carlos Strażnik pojechał wczoraj na DT do Pani Marty K. :) Zawiozła go ze swojego DT Magda K. z naszego forum. Magdo, dziękujemy  :heart
Jak wszystko pojdzie dobrze i Carlos dogada się z królicą, która tam mieszka - zostanie adoptowany.

3. Do biura przyjechała wczoraj pani na oglądanie Reksia od Kotów, Pani Ząbek i Strażnika, czas pokaże, czy któryś z nich podbił jej serce.
Dziekuję gosi77 i Milenie za przeprowadzenie rozmowy adopcyjnej wspólnie z Agnieszką, wolontariuszką na Paluchu - która jest naszą biurową lokatorką :)
Wkrótce dziewczyny odwiedzą panią w jej domu i porozmawiają na miejscu.

4. Planujemy wstępnie na piątek rozmowę oraz oglądanie 4 krolików w Animie przez Serikę z forum w obecności goranii z forum, która przygotowuje się do roli pośrednika adopcyjnego.

5. Mam już opinię rzeczoznawcy na temat wentylacji w biurze - jest dla nas pozytywna i wykazuje ewidentne błędy po stronie sąsiadów - zamurowali sobie nawiewy świeżego powietrza, a dodatkowo przebili się do sąsiadki :P a z nami nie są z żadnej strony połączeni wentylacyjnie, jednym słowem same są sobie winne :) do tego zamykają ciagle okna na klatce schodowej służące do wentylacji, więc klatka w ogole nie jest wentylowana, ustalono, że są połączone wentylacyjnie z konkretnymi mieszkaniami z 1 piętra - i stamtąd mają owe zapachy.
Pismo wyslemy do wiadomosci urzędu miasta (Biuro Ochrony Środowiska) i do komisji dialogu społecznego ds zwierząt przy tym urzędzie, do tego do administracji budynku i do wspolnoty mieszkaniowej (która całą sprawę rozpętała), jeszcze dołożę kancelarię radcowską mojej kolezanki na koniec.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1128 dnia: Luty 26, 2013, 12:13:47 pm »
ulala no to sa siady leża i kwiczą kwik kwik kwik:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1129 dnia: Luty 26, 2013, 12:56:01 pm »
Jeszcze sąsiedzi będą króliki adoptować jak im ais dołoży!


kij ma dwa końce a córka podpowiada, że proca trzy.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2013, 13:01:24 pm wysłana przez Elzbieta1950 »
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1130 dnia: Luty 26, 2013, 12:59:44 pm »
:D sąsiedzi połamali sobie zęby na królikach ;)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1131 dnia: Luty 26, 2013, 13:26:27 pm »
5. Mam już opinię rzeczoznawcy na temat wentylacji w biurze - jest dla nas pozytywna i wykazuje ewidentne błędy po stronie sąsiadów - zamurowali sobie nawiewy świeżego powietrza, a dodatkowo przebili się do sąsiadki jezyk1 a z nami nie są z żadnej strony połączeni wentylacyjnie, jednym słowem same są sobie winne usmiech2 do tego zamykają ciagle okna na klatce schodowej służące do wentylacji, więc klatka w ogole nie jest wentylowana, ustalono, że są połączone wentylacyjnie z konkretnymi mieszkaniami z 1 piętra - i stamtąd mają owe zapachy.
Pismo wyslemy do wiadomosci urzędu miasta (Biuro Ochrony Środowiska) i do komisji dialogu społecznego ds zwierząt przy tym urzędzie, do tego do administracji budynku i do wspolnoty mieszkaniowej (która całą sprawę rozpętała), jeszcze dołożę kancelarię radcowską mojej kolezanki na koniec.
No i elegancja francja :DD

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1132 dnia: Luty 26, 2013, 13:34:20 pm »
Kamila uratowała ze sklepu nad morzem umierającego małego króliczka i nazwała go Andrzej :P Siedzi u niej na dt i doszedł już do siebie.

a mozna cos wiecej sie.dowiedziec o jego historii i zobaczyc jakies foto wtedy i dzis?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1133 dnia: Luty 26, 2013, 13:37:54 pm »
andy a chcesz ocenic czy podobny:)?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1134 dnia: Luty 26, 2013, 13:39:50 pm »
 :turla:
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1135 dnia: Luty 26, 2013, 13:44:22 pm »
andy a chcesz ocenic czy podobny:)?

 :hahaha :hahaha :hahaha

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1136 dnia: Luty 26, 2013, 13:47:46 pm »
no wlasnie....tez nad tym myslalem, jak rowniez nad tym skad pomysl na takie.imie? tzn nie mam niz przeciwko ale znajac i slyszac o wielu krolikach nie slyszalem o zadnym andrzeju

a co do sprzatania to imho wczoraj bylo duzo wiecej osob ktore pomagaly i sprzataly...np.Kometa, Suzy, Iza od krolika z biala kropka na nosie ...i mysle ze im za pomoc tez naleza sie podziekowania :brawo:
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2013, 13:50:50 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1137 dnia: Luty 26, 2013, 13:53:48 pm »
a mozna cos wiecej sie.dowiedziec o jego historii i zobaczyc jakies foto wtedy i dzis?
Andy jak zwykle dociekliwy :) Nic nie umknie jego uwadze :) Ale dobrze dobrze :)

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1138 dnia: Luty 26, 2013, 15:08:41 pm »
"bo Andrzej to nie imię...

...to styl życia" ;) :D
kocham moje uszate szczęście!

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #1139 dnia: Luty 26, 2013, 15:10:00 pm »
ulala no i wszystko jasne- maly uszaty coś czuje że ustawia wszystkich po kątach, ściga mięsożercóww i układa harmonogramy a w wolnych chwilach masuje Krokusa i jego pobratyńców:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!