Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1236438 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline adrienne

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
    • Strona Królewskiej stolicy na fb:
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Karolina + Pierniczek, Ciasteczko + Czesio
  • Na DT: Stasia, Ryszard Trzynogi
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #940 dnia: Luty 08, 2013, 18:52:42 pm »
Dla tych którzy pamiętają Ciasteczko z biura przygotowałam kilka zdjęć :) Malutka jest u mnie na dt, przeszła zabieg usuwania prawych dolnych trzonowców, z powodu zaawansowanego ropnia żuchwy. Dzięki zabiegowi u dr Rzepki, Ciastko vel. Orzeszek pozbyła się problemu, dziąsło zagoiło się bardzo szybko, bez udziału ropy :) Zapalenie spojówki, z którym do mnie trafiła ustąpiło po tym jak odstawiłam leki jej przepisane a zastąpiłam je gentamecyną. Po tygodniu oko wróciło do poprzedniego stanu :)

Bardzo się z Ciasteczkiem zżyłyśmy, bo jest fantastycznym królikiem, mimo tego, że potrafi ugryźć jak jej się coś nie podoba :P Malutka umie latać (dosłownie), tak wysoko skaczącego szalonego królika, jeszcze nie widziałam :) Jest strasznie kochana uwielbia pieszczoty, uwielbia kopać i urządzać maratony wzdłuż mieszkania :D Następnym razem wrzucę jakieś filmy z jej udziałem :) :bunny:

« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 22:39:16 pm wysłana przez adrienne »
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora ~ Plut

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #941 dnia: Luty 09, 2013, 11:49:13 am »
na tej stercie ręczników/obrusów fajnie wyszła :) Adriana, dobra robota :) Jednym słowem królica jest juz panną na wydaniu, liczymy gorąco, że będzie na nią dużo zgłoszeń :)

Kwinto Bieluszek został dalej w lecznicy, bo  w nocy z czwartku na piątek zjadł kawal ręcznika w lecznicy, a wczesniej kawał podkładu i się przytkał, lekarz zaproponował, żeby go jednak jeszcze nie odbierać, więc wczoraj nie odebrałam. Kwinto ma wielki apetyt, zjada warzywka, generalnie zjada wszystko, co mu wpada do klatki.

Wczoraj Puchatka Warszawska Policyjna i Buba miały zdejmowane szwy po sterylizacjach.

Zamienilysmy jednoczesnie Bubę i Bunniego domami tymczasowymi: Bunny pojechal do Magdy K., a Buba do Kamili Ś. (nie Ścisłowskiej :)

Magda K. przekazała nam wczoraj wielki worek karmy dla królików, jednoczesnie ja potem wniosłam wielki wór siana od Krakowa :)
Ponadto byłam zmuszona kupic karmę Beaphar junior, bo małe tylko to jadły, bo bylo ich strasznie duzo w porownaniu do mozliwosci cytrynki i trzeba bylo dawac cos solidnie odzywczego, a karmy na razie zmieniac nie chcemy, póki piją jeszcze mleko i są tak mlode.

Do biura dzisiaj wracają kolejne 3 hodowlańce. Tak więc stan biurowy na dzisiaj to 5 miniaturek plus hodowlaniec Cytrynka plus 8 jej młodych 2 miesięcznych, czyli 14 królików.

We czwartek do biura chce przyjechac TVP2, żeby nagrac reportaz o SPK, docelowo bedzie trwał 6 minut, pokażemy im hodowlańce i mocno je zareklamujemy :)

We czwartek rowniez biorą mnie z królikami do Dzień Dobry TVN, tez na jakies 6-8 minut, tym razem na żywo. Zasugerowali mi zabranie ze sobą 10 królików, ale mysle, ze to bylby za duzy klopot - bo zwazywszy na odleglosci warszawskie i poranne korki musialabym sie przebic przez cale miasto do biura po hodowlance, a potem do TVN prawie do Wilanowa, mysle wiec, ze zabiorę ze sobą Borówkę na kolana, a moje 4 Myszusie do zagrody pokazowej.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #942 dnia: Luty 09, 2013, 11:53:53 am »
Super pomysł z telewizją !

Wirtualny opiekun

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #943 dnia: Luty 09, 2013, 12:21:21 pm »
Super! Podajcie link jak będzie można obejrzeć w internecie, bo pewnie będę w szkole jak będą nagrywali :)
Szkoda, że nie da rady wziąć Cytrynki z maluchami, bo zrobiłyby furorę :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #944 dnia: Luty 09, 2013, 12:33:24 pm »
dokladnie i wieksza by była szansa na to ze szybko znajda domy
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #945 dnia: Luty 09, 2013, 12:42:32 pm »
rozumiem iz proponujac przywiezienie 10 krolikow TVN daje nie dosc ze obsluge imprezy tj samochod oraz ludzi do noszenia .... i potem cala czerede odwiezie bo pomijajac zastrzezenia ais to robienie wszystkiego pod nich jest ... bez sensu
cos mi sie widzi ze oni chca zrobic z tego jeden wielki szol robiony pod tvn a nie pod zwierzaki czy pod jakis pozytywny przekaz, polaczony z realna pomoca .... tak samo jak ta ostatnio "modna" reklama przygarnij psa czy cos takiego
czy wiadomo o czym bedzie mowa w programie ? w jakim w ogole kontekscie jest to spotkanie ?

IMHO nie wyobrazam sobie jakiejkolwiek reklamy kroliczej w czasie takiego czasu antenowego

rozumiem iz chcieliby zaprosic wieksza liczbe krolikow i jednoczesnie opiekunow bo mieliby jakis pokazny czek dla organizacji, i gest dobrej woli
a tak to wyglada, jak "hej znowu skonczyly nam sie pomysly"

i wydaje mi sie ze 1 krolik wystraczy ..... szkoda po prostu krolikow ...
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #946 dnia: Luty 09, 2013, 15:45:46 pm »
TVN taksówkę obiecuje dać na transport w obie strony, ale tak czy owak musialby ktos byc rano w biurze i wyniesc króliki i pojechac z nimi, bo ja rano nie przebiję sie przez Warszawę, zeby dotrzec do biura, a potem jechac, musialabym wyruszyc chyba o 6 rano, a nie usmiecha mi sie taka zabawa dla 8 minut w czasie, kiedy wszyscy sa w szkole/pracy :) i bez wynagrodzenia ani dla mnie ani dla SPK (zwazywszy na to, ze potem inna telewizja do biura przyjezdza i tez musze byc tam obecna i jakos wyglądac :) tak więc albo pojada moje króliki ze mną od razu z domu plus Borówka albo ktos przyjdzie do biura przed 8 rano, wezmie 3 transportery z Cytrynka i małym, i pojedzie z nimi taksówką, na miejscu ze mna sie spotka, poczeka az sie skonczy nagranie, a potem wroci z nimi po 10tej.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #947 dnia: Luty 09, 2013, 17:08:01 pm »
Ais , czy będzie  można ciebie oglądać kiedy i o której godzinie?


Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #948 dnia: Luty 09, 2013, 20:50:30 pm »
Świetnie z tą TV! I podłączam się pod pytanie dori :) kiedy i o której mamy śledzić program?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #949 dnia: Luty 09, 2013, 22:08:12 pm »
To będzie czwartek za kilka dni, TVN, program Dzień Dobry TVN, godzina 9 rano z minutami, sami jeszcze nie wiedzą, to będzie raptem kilka minut, w programie ma być Dorota Wellman i Marcin Prokop. Już raz u nich z królikami występowałam.

W kilka minut nie da się nic sensownego powiedzieć, zanim się człowiek przestanie stresować to juz jest koniec rozmowy. No, ale zobaczymy.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #950 dnia: Luty 09, 2013, 22:58:58 pm »
na tej stercie ręczników/obrusów fajnie wyszła :) Adriana, dobra robota :) Jednym słowem królica jest juz panną na wydaniu, liczymy gorąco, że będzie na nią dużo zgłoszeń :)

Kwinto Bieluszek został dalej w lecznicy, bo  w nocy z czwartku na piątek zjadł kawal ręcznika w lecznicy, a wczesniej kawał podkładu i się przytkał, lekarz zaproponował, żeby go jednak jeszcze nie odbierać, więc wczoraj nie odebrałam. Kwinto ma wielki apetyt, zjada warzywka, generalnie zjada wszystko, co mu wpada do klatki.

Zamienilysmy jednoczesnie Bubę i Bunniego domami tymczasowymi: Bunny pojechal do Magdy K., a Buba do Kamili Ś. (nie Ścisłowskiej :)


Kwinto juz nie pamieta nawet o ostatnich problemach .... co do bobkow, wraz z tym grzywiastym bezowym przyniesionym dzis do lecznicy (ktory fizycznie 10-15minut od przyniesienia i wlozenia do klatki zaczal produktowac fertilizer ) mogliby w bobki wyposazyc cala eskadre bombowcow z WWII i zasypac nimi sredniej wielkosci miasto

]:->
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #951 dnia: Luty 09, 2013, 23:33:01 pm »
Kwinto juz nie pamieta nawet o ostatnich problemach .... co do bobkow, wraz z tym grzywiastym bezowym przyniesionym dzis do lecznicy (ktory fizycznie 10-15minut od przyniesienia i wlozenia do klatki zaczal produktowac fertilizer ) mogliby w bobki wyposazyc cala eskadre bombowcow z WWII i zasypac nimi sredniej wielkosci miasto

]:->
Buhahhahaaa :hahaha:

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #952 dnia: Luty 10, 2013, 00:17:21 am »
aaa i najwazniejsza rzecz ..... widzialem krolicza puszke na datki na leczenie bezdomnych krolikow SPK w strategicznym miejscu w gabinecie :-)

tak wiec przypominam wszystkim ktorzy odwiedzaja lecznice zeby tez na te puszke zerkali, no dobra ... nie tylko zerkali :P

i zawsze jak bedzie sie czekac w kolejce na wizyte mozna (w wersji "i" oraz "lub")
1. posprzatac krolikom
2. podkarmic je suszkami
3. pobawic sie z nimi lub je poglaskac ........ od głaskania jest generalnie czerwony skajowy fotel

one (=kroliki) nie maja ani swojego czlowieka ani napewno nie maja dosc glaskania
i na 110% docenia ten gest zainteresowania i poświęcony im bezinteresownie (i z zaangazowaniem) swoj czas

 :bunny:
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 00:38:57 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #953 dnia: Luty 10, 2013, 00:37:01 am »
Ais super pomysl z tv i wywiadami :) oby tak dalej bo tylko tak jest szansa przebic sie do swiadomosci ludzkiej :) metoda hurtowa ;)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #954 dnia: Luty 10, 2013, 03:23:03 am »
ten tekst "nie mają swojego człowieka" tak mnie chwyciła za serce że aż muszę wpaść w tygodniu je wyprzytulać wszystkie po kolei!
kocham moje uszate szczęście!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #955 dnia: Luty 10, 2013, 13:17:31 pm »
tak wyglada Krokus chwile po wzieciu na rece, jak niezywy albo uspiony przed operacja (jak to ostatnio ktos z forum zauwazyl niemal z przerazeniem  :hahaha:  )
a on po prostu ..... spi w najlepsze, stanie przez n-dni i nnn-godzin na nogach bywa ... meczace !!  :/
dla tych ktorzy nie wiedza przesadni ludzie zakladaja palce .... jeden na drugi, a kroliki ... przednie lapki (w domysle "oby jak najdluzej moc sie wyspac")

oto rzeczony uszak, on naprawde w zyciu musial juz duzo przejsc .....
i niech was nie zmyla półotwarte oczy .... on .... spi ... po prostu i nic nie slyszy i na nic nie reaguje, ani na odkurzacz, ani na innych ludzi .... ani na caly otaczajacy swiat .... po prostu spi i zapewne hasa po zielonych łąkach bo co jakis czas zgrzyta ząbkami z zadowolenia
(czerwony skajowy fotel ... w tle)

« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2013, 15:31:53 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #956 dnia: Luty 10, 2013, 18:33:04 pm »
ale żeś go obnażył tym zdjęciem! co mu jest że siedzi u weterynarza?
kocham moje uszate szczęście!

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #957 dnia: Luty 10, 2013, 21:19:26 pm »
czeka go niebawem amputacja jajek czyli kastracja / sterylka .... jest podejrzenie nowotworu jajek, a przynajmniej jednego bo jest znacznie wieksze niz drugie jajko

i tak od razu obnazyl, on sie jeszcze w takiej pozycji wyciaga, nie ma obciazenia na kregosłup i jest mu zdecydowanie bardziej miekko niz na stojaco w klatce, z tego co zauwazylem to b lubi albo do gory kołami albo na boku ... ale obowiazkowo wtedy kiedy go ktos glaszcze, drapie i masuje 
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #958 dnia: Luty 11, 2013, 13:09:16 pm »
Sąsiedzi znów się buntują od rana, tak więc migiem musimy znaleźć domy tymczasowe w Warszawie, w biurze mamy 9 ostro sikających hodowlańców, do tego 5 miniaturek. Połowa królików musi natychmiast wyjechać. A do tego szukamy Dt dla 4 królików z Animy mających podejrzenie e.cuniculi oraz dla Grzywki, Borówki i Kwinta, a za tydzień dla Strażnika Rudzielca Nowoursynowskiego, bo dt mamy tylko do 18 lutego.

Przygotowałam plakat o dt warszawskich, mam dobrą wersję w pdf z ładną czcionką - jeśli ktoś  Was chciałby to pobrać, wydrukować i porozwieszać w lecznicach i innych miejscach w Warszawie to proszę o mail na iwona.kossowska@kroliki.net - wyślę plik w pdf, a ponizej - jak to wygląda jako obrazek zrobiony pdf creatorem (trochę gorsza czcionka):




Offline lidia123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 141
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #959 dnia: Luty 11, 2013, 20:27:09 pm »
po staracie mojego Kłapouszka ,chętnie adoptuję króliczka
wypełniłam już formularz.
Czekam na odpowiedż. pozdrawiam