Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1235159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #880 dnia: Styczeń 31, 2013, 12:53:43 pm »
szkoda że tu nie ma opcji "Lubię to!" bo też jestem za tym żeby w pierwszej kolejności myśleć o tym żeby zwierzaki były leczone w lecznicy gdzie nie tylko weterynarz jest świetny ale i z darmowych hotelem, wcale nie trzeba palić mostów z innymi lecznicami/weterynarzami ale niestety, sympatia i przywiązanie w tym przypadku jest najmniej ważna, jak ktoś jest lepszy i daje lepsze ceny reszta schodzi na dalszy plan ;)


Dokładnie. Wszyscy skupili się tylko na dwóch lecznicach z listy polecanych na spk, a wcale nie okazały się takie wspaniałe. I czemu się tu dziwić. Początkowy właściciel królika w dobrej wierze, korzysta z usług tylko tych dwóch lecznic, wydając przy tym nieziemskie sumy. Dlatego moim zdaniem Dogeria powinna być dopisana do listy polecanych na stronie spk, bo z całą pewnością na to zasługuje. A wiele osób, które dopiero zaczynają zajmować się królikiem korzysta właśnie z tej listy, na której obecnie znajduje się sześciu weterynarzy. I to bez dr. Wójcik.

Ja też jestem fanką Borówki. Może mało osób jest nią zainteresowanych, bo wielu Warszawiaków mieszka w bloku? Przecież to nie jest żaden problem. Ludzie trzymają wielkie psy to i dużego królika można trzymać, szczególnie tak przyjacielskiego. I to, że jest czarna tylko dodaje jej uroku :)

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #881 dnia: Styczeń 31, 2013, 13:21:00 pm »
Też polecam Dogerię. Prowadzi ją doc skromny ale naprawdę kompetentny.Wykonać tam można sporo badań diagnostycznych na miejscu.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #882 dnia: Styczeń 31, 2013, 20:18:10 pm »
Właśnie odebrałam Sisunię z Dogeri po obserwacji po kastracji i od razu wiedziała że jest u siebie, rozrabia, wcina swoje ulubione brokuły i nie tylko  :bunny:

Było tam sporo SPKowskoch uszaków po zabiegach ale niestety nie miałam za bardzo czasu żeby wszystkie wymiziać  :nie_wiem  w każdym bądź razie wszystkie dobrze zniosły zabiegi i są w dobrych rękach :)
Były chyba 3 samce które coś jeść nie chcą ale to chyba szok po zabiegu i podróży więc nic groźnego...
kocham moje uszate szczęście!

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #883 dnia: Styczeń 31, 2013, 20:40:02 pm »
Były chyba 3 samce które coś jeść nie chcą ale to chyba szok po zabiegu i podróży więc nic groźnego...
Jeden z samców chyba całkiem bez apetytu nie był.Chciał zjeść doktora jak rękę włożył do klatki.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #884 dnia: Styczeń 31, 2013, 21:45:39 pm »
Aby lekarz zostal wpisany na liste polecanych wetów przez SPK - musi przejsc procedurę komentarzy na forum :)

Jakich warszawskich lekarzy byście polecali, aby dodac do tej listy weryfikacyjnej? Potem będziemy czekac na komentarze pacjentów :)

3 samce faktycznie slabo jedzą i bobkują, ale Bunny już robi bobki, a Carlos i Kwinto zaczęli jeść i podobno też bobki rano zrobili, choć mało.
Martwię się o nich bardzo, ale po dokarmianiu na siłę wczoraj przeze mnie i przez Kamilę, a dzisiaj przez Adrianę, Andiego i zespół lekarski króliki zaczęły same skubać suszki. Brzuchy palpacyjnie są w porządku. Trzymajcie kciuki, żeby przestali grymasić :)

Borówka do adopcji musi isć razem z Kwintem - wyobrazcie sobie, że mnie wczoraj ostrzegawczo uszczypneła w rekę, kiedy mu podawalam rano przepisany przez doktora po kastracji zastrzyk, a on protestował, cały czas była przy nim, przytulala sie, lizała i obserwowała, co ja kombinuję.




sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #885 dnia: Styczeń 31, 2013, 21:50:23 pm »
Borówka do adopcji musi isć razem z Kwintem - wyobrazcie sobie, że mnie wczoraj ostrzegawczo uszczypneła w rekę, kiedy mu podawalam rano przepisany przez doktora po kastracji zastrzyk, a on protestował, cały czas była przy nim, przytulala sie, lizała i obserwowała, co ja kombinuję.
W zadnym wypadku nie wolno jej zabierac chlopa!

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #886 dnia: Styczeń 31, 2013, 22:05:06 pm »
jak ja bym chciała żeby Sis się tak zaprzyjaźniła z Bunnym (ja na niego mówię Misio bo wygląda jak misio)  :bunny:

Sis ledwo wróciła do domu a już na mnie fuka a po za tym wywija takie susy ze szczęścia że martwię się o jej szwy  :nie_wiem ale chyba prawie tydzień po zabiegu już nie grozi jej nic strasznego, o ile nie zacznie ich wyrywać  :glupek:
kocham moje uszate szczęście!

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #887 dnia: Styczeń 31, 2013, 22:05:51 pm »
Aby lekarz zostal wpisany na liste polecanych wetów przez SPK - musi przejsc procedurę komentarzy na forum

Albo być polecony przez kogoś z SPK... Przynajmniej do wpisania na forumową listę polecanych - takich bez pytajnika przy nazwisku.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #888 dnia: Styczeń 31, 2013, 22:49:36 pm »
Jak ja bym chciała, żeby moje się tak zaprzyjaźniły. Dzisiaj Truskawka rozszarpała Czarusiowi oko dlatego też
 jutro będę w Dogerii to zobaczę kawalerów po kastracji :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #889 dnia: Styczeń 31, 2013, 22:52:20 pm »
To Truskawka okazała się bestią :)

Wrzuciłam w dzial komentarze przy weterynarzach kilka kandydatur do komentowania, zatem polecam tam pisac, jeśli dany lekarz sie spodobał jako fachowiec.

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #890 dnia: Styczeń 31, 2013, 23:02:34 pm »
Sisi ma w Dogerii ksywę wampir/bestia więc nie brzmi to najlepiej jak myślę o drugim króliku :P

Raaaaaaaaany Ty jesteś z Legionowa a ja z Białołęki narzekam że mam daleko na Korotyńskiego! :D
Tylko nie zakochaj się w Misiu Bunnym bo będziemy musiały się o niego bić  ;)  :bunny:
kocham moje uszate szczęście!

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #891 dnia: Styczeń 31, 2013, 23:06:32 pm »
 Bestią niekoniecznie. Ona potrzebuje faceta, który ją zdominuje. Wcześniej się lubili, ale z Czarusia po chorobie zrobiły się ciepłe kluchy co z kolei sprawia, że Truskawka ciągle go bije.

Zaraz zabiorę się za komentowanie kandydatów :)

alesia- do dobrego doktora można i zrobić 30 km w obie strony.
Tak w ogóle. Nasze króliki się poznały. Przez kraty, ale się poznały. Sisi była zachwycona, ale chyba miała ruję wtedy :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2013, 23:09:52 pm wysłana przez Ko_meta »

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #892 dnia: Styczeń 31, 2013, 23:16:43 pm »
Sisi ma w Dogerii ksywę wampir/bestia więc nie brzmi to najlepiej jak myślę o drugim króliku
Nie możliwe.Dawała się miziać i ząbkami międliła jak ją głaskałam.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #893 dnia: Styczeń 31, 2013, 23:17:49 pm »
No własnie ;) Kwinto tez zdominował Borówkę, poprzeganiał ją ostro, a jak ona filuternie i w podskokach uciekała :) 3 razy mniejszy jest od niej, a rządzi absolutnie :)

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #894 dnia: Styczeń 31, 2013, 23:43:57 pm »
Ja się trochę bałam Sisi biegała w klatce jak torpeda.
Swoją drogą, ciekawe czy mój Czaruś na posiedzeniu w lecznicy zdobył jakąś ksywe :)
Właśnie Pani Elu, ten brązowy kawaler co w klatce siedział to właśnie mój Czarusio :D

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #895 dnia: Luty 01, 2013, 00:02:57 am »
Latała po klatce bo ona uwielbia szaleć i czasem w nocy jak ją najdzie na hasanie to się nie krępuje biegać i po mnie jak śpię (teraz też na zmianę wywija susy i odpoczywa wyciągnięta na boczku) :glupek:
Andy nazwał ją wampirem bo zawsze na niego fuka i gryzie :P na mnie też warczy ale umiem ją udobruchać i jeszcze mnie nie ugryzła  ;)
może Andiego nie lubi bo kojarzy jej się z weterynarzem a do mnie podchodzi z dystansem bo z jednej strony daje jej jeść i miziam a z drugiej to jestem ta od zastrzyków  :diabelek

brązowy jest też "mój" Bunny (oklapnięte uszka i bujna blond czupryna)  :bunny:
kocham moje uszate szczęście!

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #896 dnia: Luty 01, 2013, 00:15:49 am »
Bunny jest cudowny, wygląda jak toruński Tadeusz :)

Ja już mówiłam, że Bunny jest cudowny :)

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #897 dnia: Luty 01, 2013, 09:52:25 am »
No tak, ja głaskałam Sisi i ona rozpłaszczyła się jak myszka od komputera.  Jak Andy włożył w tym czasie ręką aby dolać wody to ona od razu skoczyła do ręki gonić intruza.W pokoiku stało kilka klatek z SPK-kimi królami i wszystkie wygłaskałam i żaden mnie wrogo nie przywitał nawet te, przed którymi mnie ostrzegano, ze nie lubią intruzów w klatce. One wiedzą,że je wszystkie kocham. :bunny:
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #898 dnia: Luty 01, 2013, 11:53:24 am »
z Czarusia po chorobie zrobiły się ciepłe kluchy co z kolei sprawia, że Truskawka ciągle go bije.
Takiego faceta zadna laska nie lubi,nawet krolicza...

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #899 dnia: Luty 01, 2013, 23:09:45 pm »
Rozumiem, że kobiety nie lubią takich ciepłych kluchów, ale czy to powód, żeby uszkodzić takiemu rogówkę oka?

Widziałam dzisiaj Carlosa i Kwinta niepijącego z poidełka i oczywiście tego przystojniaka o blond fryzurze. Niestety nie zdążyłam porobić zdjęć, bo byłam zaabsorbowana swoim cierpiącym kluchem.