Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1235151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #820 dnia: Styczeń 15, 2013, 21:22:58 pm »
 Biedny maluszek.Miałam zaszczyt Go poznać.Kica za Tęczowym Mostem razem z moim Franulką. Trzymajcie się. :(
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #821 dnia: Styczeń 15, 2013, 21:25:43 pm »
Już się cieszyłam, że po tej operacji będzie miał trochę spokoju z tymi zabiegami...

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #822 dnia: Styczeń 16, 2013, 22:29:49 pm »
Generalnie przy każdej operacji w narkozie jest ryzyko, ale smierć podczas operacji z powodu narkozy zdarza nam się bardzo rzadko. W Warszawie naprawdę, w tym roku podczas operacji chyba nie było innych przypadków, co innego po operacji, np biedny Bosman, ale to też rzadko się zdarza.

no jak ... nie bylo ?! w tym roku masz na mysli jak rozumiem 2012
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #823 dnia: Styczeń 17, 2013, 00:21:56 am »
Mam na myśli rok 2012 - Andy, wymień króliki, które nie jechały do lekarza w stanie agonalnym, a umarły z powodu narkozy podczas rutynowej operacji.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 17, 2013, 00:57:32 am »
Mam na myśli rok 2012 - Andy, wymień króliki, które nie jechały do lekarza w stanie agonalnym, a umarły z powodu narkozy podczas rutynowej operacji.

dziwne sformulowane .... zdanie
po podaniu narkozy zeszly .... to jedno
a stan agonalny to drugie .... pojecie worek
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #825 dnia: Styczeń 17, 2013, 10:06:37 am »
Nie wiem czy to z powodu narkozy jako takiej czy coś jeszcze mu było. Miał podczas operacji kłopoty z oddychaniem, zaczął pobierać powietrze nie do płuc tylko do żołądka i zrobił się jak balon. Pani doktor odessała to powietrze i wszystko wróciło do normy. I potem pod koniec operacji sytuacja się powtórzyła i pomimo odsysania tego powietrza i sztucznego oddychania nie mogła go już odratować. Jurand miał już tyle tych narkoz, że chyba już po prostu organy zaczęły mu siadać. Sama nie wiem.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #826 dnia: Styczeń 17, 2013, 17:22:24 pm »
:(

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #827 dnia: Styczeń 18, 2013, 14:10:11 pm »
Tymczasem wrzuciłam na stronę adopcyjną brakujące zdjęcia i oto, jakie mamy obecnie króliki w biurze:

Iwan, Grzywka, Puchatka Warszawska, Reksio, Dyzio Drugi, Pani Ząbek, Carlos, Kwinto Bieluszek, Bunny, Buba, Strażnik, Cytrynka, 10 maluchów Cytrynki = razem 22 króliki :)
Maluchy Cytrynki są już wielkości królików miniaturowych kilkumiesięcznych.

Króliki do obejrzenia na www.adopcje.kroliki.net po zaznaczeniu w wyszukiwarce "mazowieckie".

Pozostałe króliki warszawskie, które są na dt i których leczenie finansujemy z puli warszawskiej to:

Borówka, Odlot, Sisi, Abi, Rufus i Pinezka, Puszek Miodek, Bob, Ciasteczko, Oskar, Michalina, Kropka, Króliś oraz nie umieszczone na www: Zuzik, Bumi i Puszek Połamaniec, Gucio, Krokus, Teodor, Lukrecja, Andrzej.

Nie opłaciliśmy jeszcze leczenia Juranda Bielucha :(

Króliki, których utrzymanie i leczenie finansują właściciele to: Basia, Iskra i Lucek, Tosiek i Tolek.

Kinia, Bolek i Chleb mają adopcję w toku, na razie podpisane umowy domu tymczasowego.

Śmietan zaprzyjaźnił się w dt z Abi i są do adopcji razem obecnie.

Kornelia pod koniec stycznia trafi do naszego biura i będzie 23cim królikiem (właścicielka wyjeżdża i nie może juz być dt).


Algida i Brudzia zostały adoptowane :)

Żabcia i Zazik są w rejonie warszawskim fizycznie, ale finansowo przyporządkowane są do Sopotu.



Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #828 dnia: Styczeń 18, 2013, 14:20:08 pm »
To faktycznie Wawa obrodziła w królisie :/ duuuużo tego. O ile dobrze policzyłam to pod Waszą opieką jest 51 królików?  :wow
W następny weekend wreszcie pojedzie do Was paka od krakusów :) w końcu udało się znaleźć darmowy transport.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2013, 14:23:39 pm wysłana przez magii0 »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #829 dnia: Styczeń 18, 2013, 14:36:23 pm »
Ja już straciłam rachubę :) ale coś koło 50ciu właśnie, niestety. Karmić i kupować zwirek musimy przede wszystkim królikom z biura, a leczyć króliki spoza biura (w biurze trzymamy zdrowe).

Na szczescie króliki spoza biura są karmione i mają zwirek od osób prowadzących dt.

Tak więc powiedzmy połowę królików karmimy, a drugą połowę leczymy.


Bardzo dziękujemy za pakę z Krakowa, która przyjedzie!!! :)

Z dobrych wieści - opłaciłam dzisiaj faktury z Ogonka z grudnia 2012 do 8 stycznia 2013. Dzieki dużej darowiźnie od pani z Norwegii :)

Ze złych wieści - dziś dostałam z Medicavetu fakturę na około tysiąc zł.

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #830 dnia: Styczeń 20, 2013, 15:41:31 pm »
Hej, napiszcie mi coś więcej o Dyziu z biura. Czy był już na kontroli u weterynarza i czy jest zdrowy? Jak reaguje na inne króliki?
kocham moje uszate szczęście!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #831 dnia: Styczeń 20, 2013, 19:39:14 pm »
Na Dyzia Drugiego podobno jest ktoś chętny do adopcji :) coś Kamila mi wspominała, szczegółów i zaawansowania tej adopcji nie znam.

Jestem teraz straszliwie zarobiona, bo na jutro muszę rozliczyć warszawską dotację za 2012 - tonę w fakturach, rejestrach i innych papierach do sprawozdania, 3/4 zrobione, ale noc jeszcze długa :)

Jak jutro zawiozę papiery do urzędu i odpocznę - biorę się od razu za raporty o naszych biurowych biedach :)

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #832 dnia: Styczeń 21, 2013, 20:47:57 pm »
ooo to możemy liczyć na jakieś nowe zdjęcia uszatych w tym tygodniu? Wiem, że pracy dużo, ale chętnie obejrzałabym fotorelacje :D
Szczegòlnie z udziałem kròliczych dzieciakòw.
No nic, cierpliwie czekam :]

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #833 dnia: Styczeń 22, 2013, 21:47:29 pm »
Jutro jadę do królików i nakręcę trochę filmów :)


A teraz przedstawiam galerię naszych 23 biurowych delikwentów. O ile wiem, nikt się nie interesuje ich adopcją, poza Dyziem Drugim i 3 z 10 maluchów :(


1. Iwan  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/802

Iwanek ma śliczne białe paluszki. Mieszka w łazience - jego lokum jest największe :) Zasłużył sobie tym, że nie umie pić z podwieszanego poidełka.





2. Dyzio Drugi  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1018

Dyzia Drugiego reklamować specjalnie nie trzeba :) Ubiega się o niego dużo osób :)
To bardzo grzeczny królik, przymilny jak piesek.




3. Kwinto Bieluszek  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/803

Bieluszek ma charakterek - usiłuje trzymać inne króliki w ryzach, jest filigranowy, puszysty i bielusi :)




4. Carlos  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1030

Carlos bardzo lubi kontakt z człowiekiem, chociaż nie daje się łatwo złapać.




5. Reksio  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1017

Reksio został podrzucony do stada kotów na Bródnie. To łagodny i spokojny królik.





6. Strażnik  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1052

Nasz najnowszy nabytek od Straży Miejskiej. Zdrowy i młody.




7. Bunny  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1019

Bunny jest bardzo przyjaznym królikiem, przywiązanym do człowieka.





8. Grzywka  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1015

Grzywka i jej koleżanka Pani Ząbek mieszkały w garażu. Z powodu zimna zostały nam przywiezione. Grzywka ma lekki katar i poddawana jest inhalacjom. Lokatorka biurowa nazywa ją Kozą.





9. Pani Ząbek  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1020

Pani Ząbek ma zdrowe zęby i nie gryzie :) Ot tak się nam ją  nazwało z braku laku.





10. Puchatka Warszawska  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1016

Puchatka jest niezwykle puchata i spragniona kontaktu, ciagle usiluje wydostać się z klatki, gryzie pręty. Sugerowałabym dom, w którym nie będzie trzymana w klatce.
Była świadkiem zagryzienia królików przez psa, zdążyła jako jedyna schować się pod wanną - taką informację mamy od policji, która następnie królicę zawiozła do lecznicy Anima, a my stamtąd - do biura.





11. Buba  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1051

Buba z wyglądu jest niewiniątkiem, ale to bestia. W klatce trzeba znać odpowiednie chwyty, aby nasypac karmę czy wyjąć kuwetę. Poza klatką zmienia się na korzyść: nie ucieka, kręci się przy nodze, ale nie gryzie, daje się głaskać.





12. Cytrynka  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1053

Cytrynka jest karmiącą matką, ale już niedługo: maluchy od tygodnia podbierają granulat z miski. Wygryzła sobie sierść i trochę schudła. To spokojny i troskliwy królik, z małych "hodowlańców".




13. - 23. maluchy (5 czarnych i 5 biało-czarnych)  http://adopcje.kroliki.net/rabbits/1054

Maluchy obecnie jak ptaszki obsiadły miskę z granulatem Beaphar, rosną jak na drożdżach. Obecnie wymagają intensywnego oswajania i głaskania - wskazane natychmiast domy tymczasowe lub stałe.


« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2013, 22:12:46 pm wysłana przez ais »

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #834 dnia: Styczeń 23, 2013, 18:37:17 pm »
w jakich godzinach jutro będzie ktoś w biurze?
kocham moje uszate szczęście!

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #835 dnia: Styczeń 23, 2013, 18:40:42 pm »
Ależ one wszystkie są cudne, ale Kwinto Bieluszek, Reksio i Cytrynka to moi faworyci  :zakochany: :zakochany: :zakochany:
I jak tam kwestie DT i DS się mają w Wawie? Kolejki ustawiają się po te cuda  :niegrzeczny ?

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #836 dnia: Styczeń 23, 2013, 18:58:56 pm »
ja bym chciała jakiegoś wziąć ale mam u siebie Sisi która ma problemy więc ten drugi musi być zdrowy na 110% i musiałyby się polubić bo nie mogę ich trzymać w oddzielnych pomieszczeniach...
kocham moje uszate szczęście!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #837 dnia: Styczeń 23, 2013, 20:24:06 pm »
Już mówię co i jak.

Jutro ja będę w biurze między powiedzmy 15.30 (jak wyjdę z zebrania w urzędzie, a nie wiem, kiedy się ono skończy dokładnie) a 17.30, potem lecę do chirurga na 18.

Po 17 do biura wracają lokatorzy i chcą odpocząć po pracy, a potem sprzątać królikom.

Jesli ktoś chciałby jutro do biura wpaść między 15.30 a 17.30 to proszę koniecznie o telefon do mnie około 15 - wtedy będę wiedzieć, na czym stoję.

W piątek o 19.30 z biura wyjedzie Cytrynka i wszystkie maluchy - bierze je na dt nasza forumowa Ziabak, dawna szefowa Grupy Adopcyjnej :) 3 maluchy na pewno u niej zostaną na stałe, a na resztę łącznie z matką gorąco ją namawiam :) Gdyby adoptowała 11 królików naraz byłby to nasz spkowski rekord wszechczasów :) a kto wie, czy nie rekord światowy adopcyjny :)

W sobotę planuję wydać na dt kolejnego królika, a być może dwa, przyjedzie do nas na rozmowę pani chcąca być dt :)

Alesia89 daj mi proszę jutro znać, kiedy dysponujesz czasem i czy jutro byś dala radę wpaść około 16 :)

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #838 dnia: Styczeń 23, 2013, 20:38:26 pm »
:D adopcja 11 królików naraz :D wow to napewno byłby rekord, ale najważniejsze, że już Ziabak zdecydowała się nimi zaopiekować! Super wiadomość i czekamy na kolejnych biurowych szczęśliwców oby szybko znalazły DT a najlepiej wspaniałe DS.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #839 dnia: Styczeń 23, 2013, 22:10:18 pm »
zjedza mu chalupe jak nic:) 11 kastracji/sterylizacji w wawie:)? majetny ten ziabak:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!