Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1235186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gosia77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #720 dnia: Grudzień 19, 2012, 08:17:26 am »
a co jezdzenia autobusem to problemem jest temperatura ujemna .... i to zeby wlasciwie opatulic krolika, to co piszesz Gosia 77 ze po otwarciu kontenerka, i mimo niesprzyjajacych warunkow na zawnetrz krolik mogl byc na tyle wyluzowany zeby zasnac .... to musi byc naprawde niezle

tylko mam nadzieje iz nie byl wychlodzony bo efekt spania przy wychlodzniu jest identyczny ze spaniem i zasypianiem .....

Króliczek nie był wychłodzony, nie miał chłodnego futerka i miał ciepłe uszka. A prawda jest też taka, że on jest trochę śpiochem. Lubi to zajęcie haha

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #721 dnia: Grudzień 19, 2012, 11:06:51 am »
ja zawsze podziwialem taki luz u zwierzakow .... mistrzami w tym sa koty, ale widac iz tez sa kroliki :-)) gratuluje
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #722 dnia: Grudzień 19, 2012, 15:02:18 pm »
Zatem może i faktycznie nic by jej nie było ale co drugi/co trzeci dzień jechać na wolę ode mnie (1,5h w jedną stronę) to jednak jest trochę uciążliwe więc myślę że to będzie ostateczność ;)
kocham moje uszate szczęście!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #723 dnia: Grudzień 19, 2012, 16:07:52 pm »
Odnośnie newsów - wróciłam wczoraj do domu o 23ciej dopiero i nawet nie jadlam obiadu, dzisiaj ide na operację swojej ręki, więc potem moge miec problem z pisaniem.

w kazdym razie - królik z Bródna znalazł dom - pani sama mu znalazła, do nas nie trafil, ale będzie w piatek drugi królik z Bródna, tez znaleziony przez inna karmicielke kotów, do tego w piatek do biura przyjada 2 kolejne nowe króliki, razem 3 nowe, wiec w sumie 9 w biurze.

Sytuacja na interwencji nie byla taka dramatyczna jak myslałam, warunki nie są złe, królik jest zdrowy i zahartowany - to jego trzecia zima, ma wspaniałą budę ocieploną wełną mineralną  z ogromna ilością siana w srodku, w którym ma norę, wkładałam tam rekę i jest tam cieplutko, codziennie na noc jest zabierany do domu, w którym biega luzem, na wszelki wypadek wypozyczyłam Państwu klatke i namawiam na kupno własnej. Królik w domu ładnie zalatwia sie do kuwety, a na zewnatrz w rogu ogródka. Sam chce wychodzic na zewnatrz i drapie w drzwi balkonowe, zeby go wypuscic. Warunki ma jak dziki krolik w ogrodzie zoologicznym, z tym, że lepsze, ma instynkt kopania nory, poa tym jest oswojony i daje sie brac na ręce, ma duzy zapas tłuszczu na zimę. Oczywiscie przy minus 5-10 będzie zabrany juz na stałe, pani ma wybadac, czy na wsi mieszkal w owej budzie sam czy z innymi królikami i jesli byly inne i sie wzajemnie ogrzewały, to do domu zostanie szybko zabrany.
Poza tym pani jest otwarta na rozmowy i zaprasza do domu kazdego chetnego :) Dostala duzo broszurek i wlasnie zmienia karmę królicza na lepszą.

Królik nie linieje i jest z zachowania i wyglądu zdrowszy niz niejeden królik w domu :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #724 dnia: Grudzień 21, 2012, 11:57:29 am »
Myslelismy, że przez Świeta będzie spokój, a tymczasem dzisiaj trafi do nas 5 bezdomnych królików:

- 1 od karmicielki kotów z Bródna, podrzucony przy jej kotach
- 2 od cudzoziemca, który nie ma warunków
- 1 z powodu alergii dziecka
- 1 z powodu straty wynajmowanego mieszkania i braku warunków (być może za 2-3 miesiące ten królik wróci do poprzedniego opiekuna, jak tylko znajdzie nowe mieszkanie, zalezy mu na tym króliku)

Tak więc od dzisiaj bedziemy miec 11 królików w biurze :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #725 dnia: Grudzień 22, 2012, 20:43:16 pm »
Dostalismy wspaniały prezent na święta z Krakowa - wielka paczkę z Cuni Nature :) Dwa opakowania - jedno ogromne, drugie prawie równie wielkie :)

Święty Mikołaju ujawnij się (prywatnie wiemy, kto to :)  :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :heart :heart :heart




Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #726 dnia: Grudzień 23, 2012, 02:52:06 am »
Krakowska grupa " Spontan" pozdrawia i życzy warszawskim uszakom smacznego :))))

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #727 dnia: Grudzień 28, 2012, 04:38:36 am »
Halo halo co tam u Warszawiaków? Jak sprawa z biurem? Jak królisie?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #728 dnia: Grudzień 28, 2012, 14:41:52 pm »
Z biura na razie nie wyjeżdżamy, ale:

- mamy do zapłacenia około 3 tys zl za leczenie królików w Ogonku - zrobię jak najszybciej zestawienie
- nie mamy juz absolutnie nic na koncie na warszawskie króliki - wplywy z bazarku poszły na amortyzację naszych długów zaciagniętych od Sopotu, Wrocławia i innych miast - bo wczesniej tez nie mielismy z czego opłacac faktur, a byly olbrzymie
- królików w biurze mamy 11 dorosłych i szykuje nam się mamusia z 10 mlodymi (hodowlańce), tak więc królików będzie niedługo 22 w biurze
- na szczescie do biura zakwaterowalismy lokatorów, więc sprzatanie królikom mamy obstawione do konca stycznia
- dla takiej ilości królików jedzenie za chwile sie skończy, zwirek i siano tez sa juz na ukonczeniu
- nie mamy za co tego kupic, poniewaz praktycznie nikt nie wpłaca darowizn na Warszawę - nie mamy więc z czego ani zaplacic fakgtur jeszcze z pazdziernika, ani kupic jedzenia, na razie króliki zjadają paczkę od Św Mikołaja z Krakowa

Tak więc wesoło nie jest. Jedyny plus taki,m że sąsiedzi na razie przycichli.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #729 dnia: Grudzień 28, 2012, 16:15:37 pm »
No faktycznie wesoło nie jest ... a na jaki adres ewentualnie coś nie coś wysłać ?

Wirtualny opiekun

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #730 dnia: Grudzień 28, 2012, 16:40:59 pm »
Bardzo prosimy tak jak ostatnim razem od darczyńców z Krakowa - na adres kliniki Ogonek:

OGONEK Specjalistyczna lecznica weterynaryjna dla małych ssaków
ul. Krępowieckiego 10 lok. U-14
01-456 Warszawa

stamtąd paczkę możemy spokojnie odebrać samochodem, bez problemow z sąsiadami.
Poprosimy o podanie mojego telefonu na paczce: 609 174 962 i napisanie na paczce, że to "do przekazania Stowarzyszeniu Pomocy Królikom".

Ogonek jest oddalony o kilometr od naszego biura :)

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #731 dnia: Grudzień 28, 2012, 17:42:37 pm »
Pewnie jeżeli nie będzie problemu z odbiorem i sąsiadami :) postaram się coś Wam wysłać tylko kurczę i tak paczka dojdzie po Nowym Roku ...

Wirtualny opiekun

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #732 dnia: Grudzień 28, 2012, 18:03:48 pm »
Bardzo dziękuję! :) Jeszcze zapas jedzenia mamy co najmniej na 2 tygodnie, tak więc króliki przetrwają do czasu nadejścia przesyłki  :heart

Jutro wystawimy do adopcji kolejne króliki, bo trochę mamy zaleglości do nadrobienia. Razem warszawskich krolików jest chyba juz potworna liczba, biorąc pod uwagę biuro i domy tymczasowe.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #733 dnia: Grudzień 28, 2012, 18:28:00 pm »
Dobrze że te biedactwa mają dach nad głową i szansę na lepsze życie :) no to tak jak obiecałam wyślę w przyszłym tyg. paczkę :) a co Wam jest najbardziej potrzebne ?

Wirtualny opiekun

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #734 dnia: Grudzień 28, 2012, 18:43:24 pm »
Najbardziej potrzebujemy:

- granulatu do jedzenia - firma obojętna - im tańsza, tym więcej go będzie :)
- drewnianego pelletu/żwirku
- siana
- kwasku cytrynowego do mycia klatek
- worków na śmieci

Poza tym mamy dużo transporterków i klatek też na razie nam wystarczy. Szmatek też mamy sporo.

Staramy się zebrać brakujące 3 tysiące zł do faktur z Ogonka, ale nie wiem, kiedy to nastąpi, cały czas leczymy chore kroliki, nie możemy sobie pozwolic na zaprzestanie leczenia - jeszcze Anima nam równiez nie wystawiła faktury, czeka nas też wystawienie faktur przez Medicavet.

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #735 dnia: Grudzień 28, 2012, 20:12:09 pm »
Planuję zrobić zakupy w Uszatkowie i stamtąd od razu by paczka pojechała , worki to jakiej wielkości ? Eee jedzonko musi być dobrej jakości żeby się króliki nie pochorowały :)

Wirtualny opiekun

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #736 dnia: Grudzień 28, 2012, 21:25:03 pm »
po nowym roku przyjedzie żwirek :)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #737 dnia: Grudzień 28, 2012, 21:32:30 pm »
Pisałam z forumową Asigo , ma dobre sianko , mieszka pod Warszawą i można je kupić nie płacąc za przesyłkę :) Aha chyba sklep Animals też jest w Warszawie , jest opcja odbioru osobistego to czy moglibyście sobie odebrać zamówienie ?

Wirtualny opiekun

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #738 dnia: Grudzień 29, 2012, 11:17:23 am »
My zakupy robimy w hurtowni Trusia - tam płacimy o wiele mniej niż w sklepach internetowych i to by była najlepsza opcja - bo az szkoda mi patrzec na wysylanie nam darow, za ktore placicie 2 razy więcej ni my w hurtowni :( ale z kolei my nie mamy teraz za co kupowac, wiec jest bledne koło.

Siano spod Warszawy to bardzo dobry pomysl, musielibysmy prosic o spakowanie go w paczki do kilograma wielkosci, poniewaz juz nie raz mielismy inwazję moli - a kazda taka inwazja to woda na młyn sąsiadów :) Prosimy o miękkie siano, nie grube ani nie o słomę - bo takie dary te otrzymujemy i stanowią one zagrozenie dla królików, słomy krolikom nie podajemy, nawet jeśli ją otrzymujemy.


Oczywiscie, ze chcielibysmy miec najlepszy granulat, ale mamy do wyboru: albo kupic malo dobrego granulatu i wtedy wystarczy go na kilka dni i znow kroliki nie beda mialy co jesc, albo kupic gorszy granulat, ale wystarczy go na 2 -3 tygodnie, co robic :(


Worki na śmiecie potrzebne są solidne, ale takie, ktore po zapelnieniu zuzytym zwirkiem do pełna spokojnie uniesie kobieta, bedzie mogla to dzwignac na wysokosc glowy jedna reka i spokojnie wrzucic do kontenera :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 11:30:27 am wysłana przez ais »

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #739 dnia: Grudzień 29, 2012, 11:26:03 am »
Z tego co się orientuję to sianko jest pakowane w paczkach kilogramowych :) Gosia mogłaby dowieść do lecznicy :) sianko ma fajne , mięciutkie bo sama kupowałam :)

Wirtualny opiekun