Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1235195 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #600 dnia: Listopad 27, 2012, 12:27:05 pm »
Od 3 tysięcy w górę za coś, co ma więcej niż 2 pokoje. W Miedzeszynie (koniec Warszawy od południa) ostatnio znajomi wynajęli cały dom za 2 tys zł i mają tam swoje króliki. My też znajdziemy coś na obrzeżach, ale w pobliżu linii kolejowej.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #601 dnia: Listopad 27, 2012, 12:30:24 pm »

Prosimy obecnie o nie wysyłanie nam zadnych paczek na adres biura[/b][/color] przez wzgląd na ogromny konflikt z sąsiadami - kiedy nas nie ma - kurier oddaje paczki właśnie sąsiadom, a chcemy tego uniknąć. Osoby, które chcą wyslać nam paczkę proszę za kazdym razem o kontakt ze mną na iwona@kroliki.net - ustalimy wtedy, na jaki adres ją wysłać, myślimy o tym, zeby wysyłać do lecznicy weterynaryjnej, z której potem odbierzemy.

Niestety właśnie upadl nam mini-azyl w Warszawie i musimy się wyprowadzić. Sąsiedzi z bloku robili zebranie i kazali nam się wynosić, bo nie zyczą sobie żadnych krolików, nawet pięciu. Przyszła do nas wczoraj delegacja 3 sąsiadów z piętra i nie dało się im nic wytłumaczyć, nie było dyskusji.

prawo mowi ze musza wam to dac na pismie, sa terminy, to raz a dwa, wy do pism sie odniesiecie ..... i wtedy nabiera to dzialania tj powinno, nie maja prawa was wyrzucic, i co kogo obchodzi co kto ma w mieszkaniu, idac tym tropeem nalezy wywalic wszystkie zwierzaki wszytskich mieszkancow ... i prawo musi dzialac TAK samo dla WSZYSTKICH
ponadto musi byc uchwala, zebranie, protest, protest musi byc rozpatrzony etc etc etc
o co tam w ogole chodzi oprocz tego ze rzekomo komus smierdzi ?
i czy wywalenie zwierzakow bedzie dotyczylo calego bloku lub zespolu blokow ? czy tylko krolikow ... czyli prawo bedzie dzialalo selektywnie ?
pomijam iz takie rzeczy jak konflikt z sasiadami  ine bierze sie z dnia na dzien tylko .... trwa latami lub miesiacami
nie mozna sie poddawac tylko dlatego ze ktos powiedzial cos podniesionym glosem ....


 

"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #602 dnia: Listopad 27, 2012, 12:39:37 pm »
To niemożliwe, żeby przy codziennym sprzątaniu czuli króliki - same wiemy jak to jest z własnego doświadczenia - u nas jest ponad 20 królików i każdy kto wchodzi już do samego Azylu, mówi, że czuć zapach siana...i tyle.

Iwona czy w Animie nadal są jakieś króliki?



Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #603 dnia: Listopad 27, 2012, 12:43:39 pm »
Lokal jest nieodpowiedni dla królików tak czy siak - 3 piętro bez windy, potworny wysiłek przyzz wnoszeniu czegokolwiek - żwirek, karma, klatki, za mało miejsca, gorąco w lecie, jedyna zaleta taka, że mało kosztował i miał normalne warunki socjalne, ale wyłącznie dlatego, że po znajomości - jesli zaczniemy szalec z pismami, to będziemy musieli bulić zaraz 2 tys. miesięcznie i oddać zaległy czynsz za poprzednie miesiące, bo slabo płacilismy, gdyż nasi darczyńcy nie preferują wpłacania darowizn na opłacenie czynszu (a ja niee mam juz tyle pieniędzy co kiedys i nie moge sponsorowac SPK) -  i być i tak w wiecznym konflikcie ze wszystkimi, łącznie z właścicielem mieszkania,  który od początku nie życzy sobie krolików - miało być wyłącznie biuro i biblioteka i tylko na to się zgadzał. Sam wiesz, jak to jest z królikami w wynajmowanych mieszkaniach, inaczej dalej byś je miał.

Króliki u nas nie śmierdzą, bo od ponad roku mamy codzienne dyżury i jest sprzątane codziennie.
Niewykluczone jednak, ze zapach po korytarzu sie roznosi przy wynoszeniu dziesiatek worów ze smieciami po sprzątaniu, przez okno przeciez nie będziemy wyrzucac. Lokal jest na najwyzszym pietrze i tu gromadzi sie gorące powietrze, pewnie zbierają sie zapachy z calego bloku - często czuć gotowane czy pieczone mięso i mnie to przeszkadza (królikom również), ale lokatorzy by mnie wysmiali, gdybym ich chciala za to wyrzucic :) Są równi i równiejsi - pieczone trupy i ich zapach ok, ale zywe króliki won.

W Animie jest królik, ale nie placimy za jego hotel. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 12:48:51 pm wysłana przez ais »

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #604 dnia: Listopad 27, 2012, 14:56:37 pm »
a jaki krolik jest teraz w animie ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #605 dnia: Listopad 27, 2012, 16:38:47 pm »
Roczna mała angorka od policji z interwencji - pies zagryzł wszystkie króliki, a ten schowal sie pod wanną i przezył, wg relacji policji i weterynarza.

Poprawka: w Animie mi własnie mówią, ze płacimy za tego królika, bo pieniądze od miasta im się juz skonczyły :P


Szukanie nowego lokalu jest na półmetku - postanowiłam, że dom będzie w Wesołej lub Sulejówku, blisko stacji w pierwszej strefie. Strzelczyk nam szuka, ma juz wszelkie wytyczne i jasną informację o  tym, że będzie minimum 10 królikow na stałe. Będziemy mieć nareszcie blisko do hurtowni oraz zero wtrącających się sąsiadów.

Kto chciałby z nami wynająć? Potrzebujemy 5 osób do 5 pokojów :) Juz gdzieniegdzie ogłosiłam poszukiwania. Cena za pokój powiedzmy 500-600 zł i w tym dostęp do pomieszczeń ogólnych, których będzie kilka, jak pokoje gościnne, biblioteka, pomieszczenia królików, kilka łazienek, kuchnia. ogród, do tego zaopatrzymy biuro w samochód (mój) i darmowy internet, na zachetę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 16:45:02 pm wysłana przez ais »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #606 dnia: Listopad 27, 2012, 17:12:38 pm »
Iwona, dlatego chciałyśmy wziąć tego królika. Po co ma siedzieć w Animie, skoro mógłby mieć normalną opiekę w Azylu. Myślę, że pod każdym względem wyszłoby mu to na dobre - abstrahując od kwestii...pieniędzy...
Podsumowując nasza propozycja jest  nadal aktualna. Daj tylko znać, to szybko zorganizujemy transport.



Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #607 dnia: Listopad 27, 2012, 17:20:42 pm »
Ile w azylu jest teraz królików?

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #608 dnia: Listopad 27, 2012, 20:41:23 pm »
na Yasminke byl chetny Toruń z tego co pamiętam- miała już w ten weekend tam jechać razem z Binią i jakimś dużym królasem

Martus...Yasminka miala jechac juz tydzien temu, w poneidzialek, ale niestety okszalo sie, ze mala jest bardzo powaznie chora. Dochodzi do siebie i ma sie coraz lepiej. Uwielbia czulosci, ale ma swoj charakterek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #609 dnia: Listopad 27, 2012, 22:18:47 pm »
znalazłam coś takiego
http://warszawa.gumtree.pl/c-Nieruchomosci-lokal-biuro-Luksusowy-lokal-do-wynajecia-W0QQAdIdZ435174164

Wysłałam im pytanie, ale nie wydaje mi się, zeby cena 800 zł za 70 metrów była prawdziwa - poza tym napisali "biuro".


Odpisali mi, ze i owszem 800 zl i sie zgadzaja na biuro i biblioteke, ale na króliki nie.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #610 dnia: Listopad 27, 2012, 22:28:15 pm »
No i w zwiazku z tym, ze koniec roku, mozna kontaktowac sie z  firmami o darowizny. na koniec roku zawsze cos z budzetu zostaje a firmy wydaja czesto na bezsensowne cele... Tak wiec proponuje przygotowac fajnego maila, z e zdjeicami i zaczac kontakt z firmami. Jesli sie nie sprobuje to samo nie przyjdzie. Kto z wolontariuszy zamuje sie marketingiem? "ma gadane"? Wie, jakie firmy sklonne sa do pomocy??

Czy te firmy uzytkownicy forum potraktują tak samo niemile jak Zuzalę,  pretensjami o to, ze po co ich reklamujemy?  (moze np dlatego reklamujemy, bo nam płacą własnie?:) Ataki na naszych sponsorów zniechęcaja do szukania firm.

Nie mamy nikogo od marketingu, poniewaz nikt nie ma "gadany", a  zarząd i osoby z adopcji są zarobione na śmierc i nie podejmą sie dodatkowych zadań, nie mamy pieniedzy na zatrudnienie kogos, czy ktos z Was mialby chec zostac naszym marketingowcem i znalezc kilka takich firm?, proszę.

Warunek przy wyborze firm jest jeden: firma nie moze miec nic wspólnego z  eksploatacją ludzi albo zwierząt i musi byc pozytywnie oceniona w rankingu etycznej konsumpcji dostępnym tutaj: http://www.efte.org/biblioteka/linki/
Nie możemy "prać pieniędzy", czyli być sponsorowani przez firmy, co do których są wątpliwości jakiejkolwiek natury.

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #611 dnia: Listopad 27, 2012, 23:24:15 pm »
E tam, chyba az tak zarobione te osoby nie sa, bo pomocy  biurze raczej nie chca. Co do firm, to sadze, ze kazdy moze sprobowac wsrod firm,  ktorych pracuja znajomi, rodzice itp moze najpierw w tym kierunku. Frma nie musi miec zwiazku z dzialanoscia zwiazana ze zwierzakami aby pomoc. Moze znajdzie sie firma poligraficzna, ktora moze wydrukowac ulotki, kalendarze itp. Firma , ktora zajmuje sie produkcja rzeczy wiklinowych, moze przeznaczyc cos iklinowego dla puchatych itp. Oczywiscie co do darowizn, to tutaj jest wiekszy wybor ( oczywiscie zadnych futrzarskich, wedliniarskich itp  to logiczne).
Moim zdaniem mozna przygotowac fajnego maila lub wrecz list okraszony slodkimi fotkami. Wiekszosc firm ma dosc prosb o pomoc dla biednych dzieci ( nota bede z tych wplat dzieci moze zobacza 1/10...). Mozna sprobowac, nie zaszkodzi ;-)

Offline alesia89

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 211
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #612 dnia: Listopad 28, 2012, 00:38:22 am »
nie no jakaś masakra!
ja pamiętam że jak byłam w biurze ostatni raz to owszem śmierdziało niemiłosiernie ale na klatce na samym dole i śmierdziało jak by się ktoś za przeproszeniem zesrał pod drzwiami, może tego lokatora niech też wywalą bo śmierdzi!!
i telewizor u kogoś ryczał tak że i w azylu było to dla mnie za głośno a co dopiero w mieszkaniu w którym był włączony, złóżcie skargę że śmierdzi schabowymi i kapustą jak ta pani co to się czepia obiad robi i że za głośno ogląda swoje wenezuelskie telenowele bo króliki się stresują!!
a jak im coś nie pasuje to sooooory ale mieszkają w bloku i to oni mają problem nie spk!!
ale dostałam guli, dobrze że mnie tam nie było jak te baby przyszły bo bym je zrównała z wycieraczką!!
kocham moje uszate szczęście!

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #614 dnia: Listopad 28, 2012, 07:03:34 am »
Zgadzam sie z absolu ze trzeba sie zając marketingiem i sprzedaza, ale powinna koordynację przejąć jedna osoba(bo inaczej każdy będzie patrzył na innych i nie będzie działania a gadanie)
 działania marketingowe a potem sprzedaż reklamy to do przygotowania pare kroków.
 Ja chętnie pomogę ale nie wezmę tematu pod swoje skrzydła bo mam za dużo na glowie, ale pomoc w działaniu mogę obiecać (tylko juz może w osobnym wątku)
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #615 dnia: Listopad 28, 2012, 10:40:53 am »
a ja mam pytanie z innej beczki - czy Odlot czeka jeszcze na DS http://adopcje.kroliki.net/rabbits/940#yield? :) Bo szukam kandydata na partnera dla hodowlanej samiczki :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #616 dnia: Listopad 28, 2012, 10:43:06 am »
madzia chyba czeka - jest w Dt u Elżbiety 1950- piotrek toto widział na zywo- zaniemówił na widok tak dużego uszatego:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #617 dnia: Listopad 28, 2012, 10:44:06 am »
Czeka czeka, bo mi go nie dalej jak przedwczoraj Ela go oferowała :P
WO AMIGO

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #618 dnia: Listopad 28, 2012, 10:45:07 am »


Odlot nie nadaje się dla 2 królika - zmasakrował ostatnio zarówno samicę jak i samca, pani Ela tez uwaza, ze to powinien niestety byc samotny królik.

Ale w biurze mamy Bolka - czarnego hodowlańca, zapowiada sie na przyjaznego królika :)


Chętnie zrobimy konkurs na koordynatora ds marketingu, ale musi się zgłosić kilku kandydatów. Koordynator musiałby wziąć na siebie dużą odpowiedzialność. Zarząd zajmuje sie marketingiem przy okazji - nie mamy w tym kierunku wykształcenia, chociaz byliśmy na szkoleniach - ale co moga dać kilkudniowe szkolenia, mamy materiały, mamy podręczniki, ale nie mamy czasu na marketing - osoba, która miała by to robic, musi na to poświęcić duzo czasu, wizyt osobistych i posiadac pelną wiedze na temat tego, czym SPK się zajmuje, oraz co zdziałał przez te lata. Wymagana jest rowniez umiejetnosc bezblednego pisania, rowniez w dziedzinie interpunkcji, a także wyczucie w korespondencji.

Zatem profesjonalny marketing bedziemy rozwazac dopiero wtedy, jesli zgłosi sie kilku kandydatow, ktory naprawde beda potrafili sie poswiecic i posiadają kierunkowe wykształcenie, a do tego czasu bedziemy zalatwiac sprawy tak jak do tej pory, czyli incydentalnie, a nie regularnie, po wykonaniu innych zadan, obecnie priorytetem są przenosiny do nowego miejsca, które lada chwila się znajdzie oraz znalezienie lokatorów - ktorych mamy juz w zasadzie komplet :)

Miejsce będzie tak wspaniałe, ze jestem bardzo tym faktem podekscytowana! Jeszcze dwa dni temu ręce mi opadły, ze czeka nas wyprowadzka, a teraz jestem przeszczęśliwa:)
Będziemy potrzebowac pomocy w znoszeniu mebli i klatek oraz ksiązek, mam przyczepę i do niej sie sporo rzeczy zmiesci, ale do przewozu mebli musimy miec jakąs furgonetkę oraz silnych mężczyzn. Przy poprzedniej przeprowadzce tragarze połamali nam 3 regały i 2 z nich musielismy potem wyrzucic (tragarze pracowali i wozili za darmo, więc nie bralismy odszkodowania).

Wyprowadzka bedzie w grudniu, do tego czasu musimy odrestaurowac zniszczony przez kroliki i wolontariuszy obecny lokal - sciany są zniszczone, dywany zasikane - musimy dywany uprac - to będzie kosztowac, tak samo zakup farb do malowania korytarza i tynkowanie dziur.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #619 dnia: Listopad 28, 2012, 10:51:45 am »
do dywanów polecam vanish do dywanów- zmyje wszystko i czysci sie na sucho:) tylko odkurzacz potrzebny
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!