Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1235164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #580 dnia: Listopad 27, 2012, 07:22:08 am »
trojmiasto chyba prosiło o klatki, prawda?
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 07:47:22 am wysłana przez klaudiapiwo »
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #581 dnia: Listopad 27, 2012, 08:55:20 am »
W biurze mamy zbyt dużą ilośc klatek 50-60 cm i musimy je oddać organizacjom, które zajmują się mniejszymi zwierzętami, nie mamy miejsca na trzymanie takiej ilości sprzętu.

Prosimy obecnie o nie wysyłanie nam zadnych paczek na adres biura
przez wzgląd na ogromny konflikt z sąsiadami - kiedy nas nie ma - kurier oddaje paczki właśnie sąsiadom, a chcemy tego uniknąć. Osoby, które chcą wyslać nam paczkę proszę za kazdym razem o kontakt ze mną na iwona@kroliki.net - ustalimy wtedy, na jaki adres ją wysłać, myślimy o tym, zeby wysyłać do lecznicy weterynaryjnej, z której potem odbierzemy.

Niestety właśnie upadl nam mini-azyl w Warszawie i musimy się wyprowadzić. Sąsiedzi z bloku robili zebranie i kazali nam się wynosić, bo nie zyczą sobie żadnych krolików, nawet pięciu. Przyszła do nas wczoraj delegacja 3 sąsiadów z piętra i nie dało się im nic wytłumaczyć, nie było dyskusji.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #582 dnia: Listopad 27, 2012, 09:11:32 am »
Iwona, ale jak to możliwe? jakie zarzuty mogą mieć wobec Was sąsiedzi? króliki to nie są psy, które mogą przeszkadzać nieżyczliwym sąsiadom, chociażby szczekaniem etc., to jest prywatne mieszkanie i nikogo nie powinno interesować to, czy tam jest jeden czy 5 królików (w takim układzie większość z nas musiałoby opuścić własne mieszkania, a poza sytuacjami jak podczas interwencji w Bydgoszczy (kilkadziesiąt królików i brud/smród wychodzący zza drzwi - dosłownie, nie ma takich akcji). nie rozumiem :/

z naszej strony nadal podtrzymujemy propozycję pomocy - np. przejęcia opieki nad tym małym królikiem, który jest/był w lecznicy w Animie albo nad innym królikiem z biura - może być do leczenia



Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #583 dnia: Listopad 27, 2012, 09:20:36 am »
Zarzuty są takie, że wspólnota mieszkańców nie wyrażała zgody na żadne króliki w biurze, ale tylko samo biuro i bibliotekę. I że śmierdzi na korytarzu - mimo codziennego kilkugodzinnego sprzątania raptem najwyżej 10 królikom na raz (bo tyle zazwyczaj jest królików, choć wczoraj było tylko 5, dzisiaj już 6). Wolontariusze twierdzą, że nie śmierdzi na korytarzu w bloku, ja tez niczego nie czuję nigdy, a mieszkańcy twierdzą, że śmierdzi codziennie i że to nie psy, więc nie załatwiają się na podwórku, ale w mieszkaniu.
Gorania była wczoraj i z nimi rozmawiała, to niech opowie, jak było.

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #584 dnia: Listopad 27, 2012, 09:37:47 am »
Argument ze komus zwierze smierdzi jest swietny dla ludzi którzy nie rozumieja sytuacji... Ja mialam 1 kota w domu i tez sasiadom smierdzial [pomimo codziennego sprzatania]
To jest kwestia mentalnosci: "przecież to tylko królik" plus mogą się bać uszaków schorowanych, bo mogą "przenosić choroby". jak naprawde jest ludzie nie wiedzą....

jesli macie możliwość gdzieś się przenieść i wynająć w innym miejscu lokal to byloby supe.
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 27, 2012, 09:39:54 am »
na beton w głowie tylko kilof pomoże ale to nielegalne... niestety. Ludziom po prostu przeszkadza bo tak :( Trzymam kciuki, może znajdziecie jakieś bardziej przyjazne środowisko  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 27, 2012, 09:46:19 am »
W dotychczasowym lokalu płaciliśmy tylko 500 zł miesięcznie juz razem z prądem, wodą, gazem i ogrzewaniem, a i tak była to maksymalna cena, jaką jesteśmy w stanie zapłacić, a lokal to ponad 50 metrów. Mamy bardo małe darowizny na stowarzyszenie - ledwo wystarczają na leczenie zwierząt, a nawet na to nie wystarczają :(
W tej cenie w Warszawie niczego nie znajdziemy - no chyba, że po znajomości jak teraz było, ale znów znajdą się niezyczliwi sąsiedzi przecież. Gdybyśmy mieli normalne przychody, to wynajęlibyśmy domek wolnostojący na większy azyl, ale na to potrzeba z 3 tysięcy miesięcznie.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 27, 2012, 09:58:00 am »
faktycznie sytuacja jest nieciekawa i nawet nie wiem jak was pocieszyć, słowa tu nie wystarczą potrzeba gotówki a z tą wiadomo - ktoś kiedyś słyszał, że ktoś ją gdzieś widział... może faktycznie ustanowić Toruń głównym ośrodkiem adopcyjnym ze wspomagający Sopotem ? Tam przynajmniej nikt nikomu nie śmierdzi  :/  Może z czasem i do Wawy uśmiechnie się szczęście i jakiś lokalik przy schronisku się trafi :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 27, 2012, 10:06:50 am »
w Warszawie musi byc azyl. za duzo królikow nam oddaje straz miejska, policja i prywatne osoby i nie da sie ich przewozic ciagle do innych miast.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 27, 2012, 10:09:47 am »
znalazłam coś takiego
http://warszawa.gumtree.pl/c-Nieruchomosci-lokal-biuro-Luksusowy-lokal-do-wynajecia-W0QQAdIdZ435174164

Wysłałam im pytanie, ale nie wydaje mi się, zeby cena 800 zł za 70 metrów była prawdziwa - poza tym napisali "biuro".

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 27, 2012, 10:10:03 am »
no tak - przekleństwo wielkiego miasta :( W taki wypadku nie może być inaczej i coś znajdziecie, w tak wielkim mieście nie mogą przecież same jeło...y mieszkać  :/  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #592 dnia: Listopad 27, 2012, 10:14:37 am »
wiem tez mi sie wydala nierealna
tylko z drugiej strony to wydzielona czesc domu wiec nie tak wygodna jak oddzielny lokal i do tego Zacisze więc region rzadko wybierany na jakiekolwiek biura ze względu na oddalenie od centrum (nikt przy zdrowych zmysłach nie wynajmie biura do którego mają przychodzić klienci w czyimś domu i na Zaciszu więc a nóz widelec:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 27, 2012, 10:26:59 am »
zobaczę, co mi odpiszą. Jednocześnie musimy mieć azyl w takim miejscu do którego dojadą łatwo wolontariusze bez samochodów i to nawet o 22 (niektórzy dopiero wtedy kończą pracę - Kamila, Michał), a takich mamy 99 procent.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 27, 2012, 11:05:14 am »
ais - może tak jak ja w Sopocie, zwróc sie do Urzędu Miasta zeby cos przydzielili Ci?

Offline gorania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 27, 2012, 11:23:52 am »
Problem niestety jest duży...

Wiadomo że w mieszkaniu czuć że są zwierzaki - siano, itp. ale stojąc na klatce nigdy bym nie powiedziała że tędy nawet przechodził jakikolwiek zwierzak.
Jak miałam wczoraj dyżur odwiedziły mnie 3 panie, już mi się nawet nie chce denerwować na samą myśl o tej rozmowie.
Nawet nie weszły do mieszkania tylko stanęły w drzwiach i powiedziały że śmierdzi i na pewno nie sprzątamy.
Bo one czują na klatce i w całym budynku i sąsiedzi się skarżą.
Do tego one widzą - i tu uwaga - że tu kilka dni potrafi być pusto i nikt nie przychodzi! no ręce mi opadły...
Pomijam kwestie że w poniedziałki zawsze są ze mną jeszcze dwie wolontariuszki z córkami i naprawdę jest wszystko dobrze ogarnięte...
Co najlepsze, przecież króliki są tu kilka tygodni a nawet miesięcy, i co? dopiero teraz to poczuli?
Naprawdę nie chce mi się wierzyć w to co mówią, ale jedyne co z tego możemy mieć to tylko większe kłopoty:(

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 27, 2012, 11:29:18 am »
Ech... Czyli trzeba zrobic to , o czym byla mowa dawno a na co wszyscy jojczyli. Trzeba poszukac lokalu i zebrac tylki w troki i wziac sie za robote. Na razie trzeba zrobic akcje wsrod warszawskich wolontariuszy coby krolasy na razie trafily na fajne dt . A w tym czasie szukac lokalu. Teraz koniec rok uwiec powino troche byc.
Co do tego, jaka kwoata ma byc za ten lokal- da sie budzet tak przewidziec, aby placic. Poza tym, proponowalabym wiecej akcji ogolnopolskich, aby darczyncow mozna bylo znalezc w calej Polsce. No i w zwiazku z tym, ze koniec roku, mozna kontaktowac sie z  firmami o darowizny. na koniec roku zawsze cos z budzetu zostaje a firmy wydaja czesto na bezsensowne cele... Tak wiec proponuje przygotowac fajnego maila, z e zdjeicami i zaczac kontakt z firmami. Jesli sie nie sprobuje to samo nie przyjdzie. Kto z wolontariuszy zamuje sie marketingiem? "ma gadane"? Wie, jakie firmy sklonne sa do pomocy??
Hallo hallo. Kroliczy wielbiciele, do roboty, przyjaciele w potrzebie!!

PS. Jesli wyadoptujemy Yasminke i 2 dziadkow to ja ew. wezme Bolka



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 27, 2012, 11:39:13 am »
na Yasminke byl chetny Toruń z tego co pamiętam- miała już w ten weekend tam jechać razem z Binią i jakimś dużym królasem
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 27, 2012, 11:42:26 am »
Od miasta nie ma żadnych sensownych lokali w ofercie. Postanowilismy, że nie będziemy dawac królików do zagrzybionych piwnic bez wentylacji i ogrzewania, a takie własnie są w ofercie, w dodatku nie za darmo przecież, ale za kilkaset zł miesięcznie. Wolontariusze pracują za darmo - muszą mieć normalne warunki socjalne: normalna łazienka, normalna kuchnia. Ja tez za stara już jestem, żeby po raz kolejny wracac do zawilgoconej piwnicy, nie ten etap juz, poza tym to niebezpieczne dla zdrowia i ludzi i zwierząt - również Kamila tak uważa.

Znalazłam juz rozwiązanie, chociaż trochę nerwów mnie to kosztowało: wynajmiemy na spółke domek jednorodzinny w kilka osób plus SPK, juz 2 osoby się zgłosiły, potrzebujemy jeszcze z kolejne 2-3 i szukamy domku.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 27, 2012, 12:02:53 pm »
A jaki to koszt wynajmu takiego domku?