Autor Wątek: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)  (Przeczytany 1235232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Encor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 28, 2012, 13:30:27 pm »
Chciałem tylko powiedzieć, że od wczoraj są z nami na stałe Magma i Lawa, znane teraz jako Migotka i Plamka. Młode jedzą i pija jak należy, sikają do kuwety i ogólnie wygląda na to, że nowy dom im się spodobał. Wyszły ciekawe różnice charakteru obu panienek - Migotka jest odważniejsza, ale też jakby bardziej dzika :>, Plamka jest zdecydowanie spokojniejsza. Jak znajdę czas, to wrzucę więcej informacji w odpowiednim dziale  :icon_biggrin

Offline Prym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Schiza-11 lat, Rysiek, Bzyk i Migotka
  • Na DT: 3 sztuk - Kajtuś i Tina, Fiona.
  • Za TM: Białaskowa 07.2009, Gucio 02.2012, Dźwiadek 05.2013, Szaraczkowa 07.2013, Perełka 02.2014
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 29, 2012, 00:31:26 am »
bardzo się cieszę  :jupi :jupi :jupi
i gratuluję...
migotka występuje w kalendarzu biurkowo- szkolnym na ten rok  :bunny: :bunny:

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 30, 2012, 14:34:15 pm »
Witajcie,

Jestem ogromnie wdzięczna milce, Prym i Blacky za ich codzienny wkład w funkcjonowanie mini-azylu w Warszawie oraz za działanie na rzecz pozostalych warszawskich królików. Kamila codzziennie poświęca wiele godzin na wolontariat na rzecz stowarzyszenia, czasami śpi tylko 3 godziny dziennie, a do biura przyjezdza po godzinie 22giej po pracy, tramwajem. Przyjeżdża też z samego rana, przed pracą. Jest to wielkie poświęcenie, na jakie stać nieliczne tylko osoby. w Warszawie odległości są ogromne - ja sama, aby przyjechać 2-3 razy w tygodniu do naszego mini-azylu muszę pokonać 20 kilometrów w jedną stronę. do tego dochodzą nasze podróże do 3 gabinetów weterynaryjnych, rozstrzelonych w 3 różnych miejscach w Warszawie, a wszystko zabiera duzo czasu zwazywszy na olbrzymie korki.

Ponizej wrzucam skany popłaconych przez nas ostatnio warszawskich faktur. W kolejnym poście wrzucę czekające nas faktury do opłacenia (na około 3 tysiące zł).

Obecnie na koncie VW Bank mamy niecale 400 zł i nie mozemy sobie pozwolić na żadne wydatki poza ratowaniem zycia. Tradycyjnie jak co roku w wakacje zrobiły nam się długi.

Wpłaty z wirtualnych adopcji wystarczają na jedzenie dla warszawskich królików, ale mamy  niewystarczającą ilość wpłat na leczenie i kastracje, niestety :(

Na początek zdjęć wrzucam 3 opisy królików z naszej ostatniej interwencji na ul. Dźwigowej/Nike w Warszawie (2 młodziutkie króliki umarły z zagłodzenia i poniżej są wyniki sekcji ich zwłok, 2 dorosłe króliki z tej interwencji są u nas w biurze - obok 6 innych)




















Offline lidia123

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 141
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 30, 2012, 15:10:12 pm »
nie wim czy pisze w dobrym wątku.
Ja w sprawiem żle trzymanych zwierząt w sklepie zoolocziczny w ursusie sklep mieści się przy ul bohaterów Warszawy 28 nazywa się RAPTOR.
W klatce może i dużej ale niskiej  całej plastikowej tylko od góry mała kratka,wepchnięto  dokładnie nie doliczyłam się ale chyba z pięć świnek morskich i jednego króliczka .na sugestje że za dużo zwierząt i ,napewno zwierzęta męczą się  w taki upał pani stwierdziła ze to są zwierzęta stadne i to im nie przeszkadza. nie wiem gdzie mogę sprawe zgłosić.może i są nakarmione i mają wodę ale wydaje mi się ze w takich warunkach nie powinny być trzymane.

sonia

  • Gość
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 30, 2012, 16:10:14 pm »
jesli tam jest duzo swinek to zglos do Stowarzyszenia Pomocy Swinkom Morskim.
http://www.swinkimorskie.eu/forum/index.php

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #225 dnia: Lipiec 31, 2012, 12:55:13 pm »
Witajcie,

W ramach kontynuacji raportu załączam kolejne warszawskie faktury, które dzisiaj zostały opłacone. Sa to faktury z lecznic Ogonek (dotyczy leczenia królika Bosmana, w opisie do faktury jest juz groźba amputacji łapki, leczenie ropiejącej łapki Bosmana cały czas jest niezwykle kosztowne i zaczyna juz iść w tysiące złotych, królik pochodzi z interwencji w sklepie Kakadu w galerii Wola Park), kolejna faktura to sterylizacja królicy Brudzi w Medicavecie oraz zakupy do naszego mini-azylu w Warszawie (calkowicie sie skonczyło siano i prawie całkowicie ściółka), w biurze przebywa 8 królików, a jeszcze 4 dni temu było w sumie 11 (mamy inwazję moli tak w ogóle :)







« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2012, 16:14:38 pm wysłana przez ais »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #226 dnia: Sierpień 01, 2012, 14:55:42 pm »
Dziękujemy Panu Jarosławowi za wpłatę 200 zł na warszawskie króliki!! :heart

Dzieki temu i dołożeniu dalszych 300 zł mogłam dzisiaj zapłacić prawie połowę faktury z Medicavetu za lecenie królików w czerwcu, opiewającą na 1092,84 zł.

W Warszawie finanse są tragiczne - bo ceny tu najwyzsze, a ilość królików taka sama jak w Toruniu, jeśli nie większa, mimo naszych najlepszych starań. w Warszawie jestesmy najbardziej znani, więc jest tu ogromna ilość zgłoszen oddawanych królików. Mamy do zapłacenia drugą część faktury z Medicavetu za czerwiec, czyli 592,84 zł, a juz lecznica za chwilę wystawi fakturę za lipiec na około 1300 zł!!

Nie mamy tego kompletnie z czego opłacic, gdyz na koncie pozostało nam po opłaceniu zaległej faktury za Szczecin (lecznica juz się o to zaczęła pytać, więc musielismy przelać)  uwaga - 120 zł!

Tyle mamy na opłacenie zaległych faktur warszawskich oraz wrocławskich i lubelskich :( Gdyż jak wiecie, wszystkie regiony z wylączeniem Torunia są oplacane z jednego konta, czyli z VW Banku.

Jak co roku w wakacje wpadliśmy w długi, bo królikow przybyło, a my nigdy nie jestesmy w stanie płacić biezących faktur biezącymi wplywami, gdyz te są dwa, trzy razy mniejsze niz nasze wydatki, taka smutna prawda, a czyms starsze faktury oplacać trzeba.

Poniżej przedstawiam ową fakturę z Medicavetu, której na razie bylismy w stanie opłacić tylko polowę oraz 2 faktury z Animy, na których opłacenie nie mamy ani grosza, a termin zapłaty juz minął :(

Mamy do tego jeszcze nieopłacone faktury z czerwca i początku lipca za leczenie królików w Ogonku, opiewające w sumie na 680 zł, tak więc finansowo jest bardzo, ale to bardzo źle.
Jeśli chodzi o wpływy z 1 procenta - leczenie naszych królikow moze na nie liczyc dopiero pod koniec wrzesnia albo w październiku, kiedy to urzędy skarbowe prześlą Vivie dane na temat wpłat, wcześniej jest to niemozliwe i musimy sobie radzić w jakis sposób, czyli de facto zaprzestając działalności do tego czasu albo licząc sie z narastającym dlugiem i niezadowoleniem lecznic.

Reasumując, w Warszawie musimy zapłacic lecznicom 1482,84 (Medicavet i Anima) oraz 680 (Ogonek - faktury wrzucę potem, bo jest ich duzo na mniejsze kwoty), razem 2162,84 zł.

Darowizny, jakie otrzymujemy, nie są w stanie pokryć tych faktur, a my nie jestesmy w stanie wozic takiej liczby krolików do innych miast - zresztą, nie zmiescilyby sie tam i sparalizowałyby dzialalnosc stowarzyszenia w innych miastach.






« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 15:04:22 pm wysłana przez ais »

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #227 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:20:06 pm »
A ile dokładnie jest królików w Warszawie?
W Warszawie finanse są tragiczne - bo ceny tu najwyzsze, a ilość królików taka sama jak w Toruniu, jeśli nie większa, mimo naszych najlepszych starań.
A ile dokładnie jest królików w Warszawie?


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #228 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:38:20 pm »
Na adopcyjnej jest wystawionych w tej chwili do adopcji 37 królików, ale nie jest ona aktualizowana na bieżąco, liczba zmienia się co chwilę, chociazby z powodu śmierci 2 krolików z interwencji i nie wystawienia 2 pozostałych maluchów z interwencji do adopcji, przed chwilą zostały zdjęte Brudziatka, dokładna liczbe królików zna Kamila, myslę, że oscyluje pomiędzy 45 a 50, 50 raczej nie przekracza.

A ile jest w Toruniu?

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #229 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:48:50 pm »
Z adopcyjnej wynika, że w kuj-pom jest 41 (w tym połowa w azylu) zaś w Mazowieckim 37. Czyli liczba rzeczywiście zbliżona.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Prym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Schiza-11 lat, Rysiek, Bzyk i Migotka
  • Na DT: 3 sztuk - Kajtuś i Tina, Fiona.
  • Za TM: Białaskowa 07.2009, Gucio 02.2012, Dźwiadek 05.2013, Szaraczkowa 07.2013, Perełka 02.2014
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #230 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:50:04 pm »
Mamy ciężko chorego Juranda, który "kosztował" w sierpniu ponad 500 PLN a w dziś miał kolejny zabieg...

Jest ponad 40 - ja mam jeszcze 2 maluchy, których nie ma na stronie i 1 zgłoszenie do przejęcia, przy mnie Kamila odebrała 1 telefon... masakra!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 15:53:40 pm wysłana przez Prym »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #231 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:53:19 pm »
W Warszawie w biurze wczoraj było 8 królików, ale za każdym razem jak tam przychodzę to wita mnie inna liczba, kilka dni temu było 11 królików. Mamy tam 2 ogromne królice z interwencji, które docelowo powinny wazyc po 8 kg (chyba nasze najwieksze króliki w adopcji, jakie kiedykolwiek były),no, a one jedza więcej i cześciej trzeba im podłoże zmieniać. Króliki siedzą już w małym pokoju, w kuchni, w korytarzu, w duzym pokoju oraz od czasu do czasu na kwarantannie w łazience. Polikwidowalismy komputery, a biurka zamieniły się w regały dla klatek :)

Mamy ciężko chorego Juranda, który "kosztował" w sierpniu ponad 500 PLN a w dziś miał kolejny zabieg...

Jest ponad 40 - ja mam jeszcze 2 maluchy, których nie ma na stronie i 1 zgłoszenie do przejęcia, przy mnie Kamila odebrała 1 telefon... masakra!

Ja juz nawet nie chce myslec, ile z kolei wyszlo leczenie Bosmanka - jeszcze nie spłynęła do nas faktura z lecznicy na Powstańców Śląskich, będzie wynosic okolo 400 zł, dodac do tego leczenie w Ogonku przez kilka miesięcy i poprzednie ozonowanie, które tez wyniosło 400 zł z hakiem... :(
Dodać do tego jeszcze Kubusia-Misia i jego poprzednie zapłacone już faktury (jak dobrze, że teraz andy_wawa finansuje jego leczenie  :heart
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 16:56:37 pm wysłana przez ais »

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #232 dnia: Sierpień 01, 2012, 17:25:26 pm »
Mozeby sprobowac jakas kweste zrobic na leczenie maluchow? Szybki konkurs na fb? Albo dogadac sie z jakas galeria lub sklepem zoologicznym na sponsoring za reklame? W krakowie jedna z sieci taksowkarskich oddaje 1gr od kazdego kursu na schronisko dla zwierzat. Jakby w wawie sprobowac jakies sieci handlowe obczaic co gdzies z reputacja wtopily to latwiejby bylo im wytworzyc ponowne zaufanie u klienta dzialalnoscia charytatywna? Dla nich dobry pr dla nas konkretny grosz na leczenie malcow, pytanie czy ktos w spk ma takie kontakty z biznesem plus umiejetnosc krecenia sie i dobrego zagadania, moze wystawienie sie na jakis targach? Strasznie malo ludzi wie o spk. Tego typu reklama zwiekszylaby popularnosc... Ewentualnie moznaby poszukac sponsoringu wsrod rodziny/znajomych co prowadzaa jakies dzialalnosci gospodarcze. Rozdanie naklejek da szanse rozpowszechnienia informacji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 17:32:47 pm wysłana przez klaudiapiwo »
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #233 dnia: Sierpień 01, 2012, 17:29:24 pm »
poprosze nr konta na pw, wpłacę parę zł.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #234 dnia: Sierpień 01, 2012, 19:51:10 pm »
Solvieg, mogę podać numer nawet publicznie :) Dziękuję za deklarację pomocy! :heart

to jest Volkswagen Bank Polska S.A. 79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa
tytuł: "darowizna dla warszawskich królików"

Wszystkie informacje o naszych kontach, dotpayach i paypalach mamy zgromadzone w jednym miejscu teraz:

http://www.kroliki.net/pl/strona/sponsorzy-krolikow-i-spk
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 19:55:38 pm wysłana przez ais »

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #235 dnia: Sierpień 02, 2012, 16:13:41 pm »
Dzięki ogromnej darowiźnie Pana Jarosława opłaciłam dzisiaj następujące faktury  :heart












Offline Prym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Schiza-11 lat, Rysiek, Bzyk i Migotka
  • Na DT: 3 sztuk - Kajtuś i Tina, Fiona.
  • Za TM: Białaskowa 07.2009, Gucio 02.2012, Dźwiadek 05.2013, Szaraczkowa 07.2013, Perełka 02.2014
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #236 dnia: Sierpień 02, 2012, 16:53:29 pm »
To ja poproszę adres od Pana Jarosława na pw - prześlę kalendarz w podziękowaniu za szybki odzew.

 :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #237 dnia: Sierpień 03, 2012, 15:44:54 pm »
No to mnie urządziliście :P Siedzę i beczę ze wzruszenia :P

Dopiero weszłam do biura, a tu czeka naszych podopiecznych wieeeeeeeeeelka niespodzianka. Dostaliśmy od kuriera wielką paczkę z siankiem, żwirkiem, smakołykami... jeszcze jej nie rozpakowałam do końca, bo się strasznie wzruszyłam i musiałam podziękować :)

Paczucha przyszła do nas z Gliwic, kto się przyzna? Komu mamy przesyłać królicze pocałunki? :)

Jak trochę ogarnę swoje wzruszenie, to napiszę więcej :)

 :heart Ja, cała zakróliczona stolica i nasi cudowni podopieczni dziękujemy!!
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Pit i Ula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Moje króliki: Ananasek, Diabolinka
  • Za TM: Królewna, Tofisia
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #238 dnia: Sierpień 03, 2012, 18:07:02 pm »
Jeśli ze Świata 4 Łap to możliwe, że od nas  :icon_redface Na stronie kurierskiej jest co prawda status "w doręczeniu", ale wydana kurierowi dziś o 7 rano, więc albo to ta, albo będzie jeszcze jedna :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakróliczona stolica, czyli Warszawiacy poszukujący nowych domków :)
« Odpowiedź #239 dnia: Sierpień 03, 2012, 21:06:11 pm »
Jestem na 99 procent pewna, że to ta paczka, choć jej jeszcze nie widzialam :)

W weekend prawdopodobnie przyjedzie do nas do biura kilka uratowanych królików z Katowic, kto wie, ile ich będzie,  toteż wyprawka pojawiła się w idealnym momencie!

Dziękujemy  :heart i zapraszamy do biura na inspekcję, jak króliki zjadają dary :)