Autor Wątek: Jaki nawilżacz powietrza?  (Przeczytany 4520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peppera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Jaki nawilżacz powietrza?
« dnia: Luty 05, 2012, 17:22:04 pm »
Hej ho :)
Chcemy kupić nawilżacz powietrza. Ogólnie niby ultradźwiękowe są najlepsze, ale..."mogą być uciążliwe dla zwierząt domowych". Czy ktoś z was taki nawilżacz ultradźwiękowy ma? Czy uszaki po włączeniu takowego nie zaczynają szaleć/denerwować się/są niespokojne?

W moim mieszkaniu jest bardzo suche powietrze mimo kładzionych na grzejniki mokrych ręczników i pojemników z wodą. Kicek jeszcze nie kicha ale wolę prewencję. Za to my mamy gardła jak wióry co rano :P

Offline Koolorowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki nawilżacz powietrza?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2012, 18:34:47 pm »
Proponuję, o ile oczywiście to możliwe postawić kilka roślin nawilżających takich jak np: paproć, skrzydłokwiat, bluszcz, papirus. Poza swoimi właściwościami nawilżającymi poprawiają także jakość powietrza i na pewno nie zaszkodzą zwierzątkom (o ile ich nie zjedzą, ale to oczywiste, bo rośliny ozdobne to rośliny ozdobne, a nie np. zioła ;)

Offline Olinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki nawilżacz powietrza?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2012, 20:27:00 pm »
Ja używam ultradźwiękowego nawilżacza i zwierzaki normalnie się zachowują. Nawet im się lepiej oddycha, nie kichają od suchego powietrza. Polecam takie z dodatkowym filtrem, którzy zmiękcza wodę, para leci niemal przeźroczysta i nie osadza się na powierzchniach. Mam duże problemy z alergią i pomieszczenie, w którym przebywam/śpię musi być odpowiednio nawilżone, żeby sprawnie oddychać i nie mieć problemów z zatkanym nosem i suchym gardłem. :)

Offline peppera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jaki nawilżacz powietrza?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2012, 08:53:53 am »
Dziękuję za odpowiedzi :)