Autor Wątek: Nasiona i zboża.  (Przeczytany 7708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Nasiona i zboża.
« dnia: Luty 03, 2012, 21:49:32 pm »
Na www.miniaturkabeztajemnic.com jest lista nasion i zbóż.Nie wszystkie mają opisane przeznaczenie.

http://miniaturkabeztajemnic.com/nasiona.html

Może byśmy wspólnie uzupełnili tutaj resztę listy ?? Mam jeszcze jedno pytanie - Gdzie takie nasiona kupować żeby było bezpiecznie dla królisiów ??

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nasiona i zboża.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2012, 23:42:33 pm »
Mam jeszcze jedno pytanie - Gdzie takie nasiona kupować żeby było bezpiecznie dla królisiów pytajnik

Odpowiedź jest na podanej przez Ciebie stronce - pogrubionym drugiem - w sklepach ze zdrową żywnością, aptekach, lub zamawiać z hodowli organicznej.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nasiona i zboża.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2012, 00:08:27 am »
Mam jeszcze jedno pytanie - Gdzie takie nasiona kupować żeby było bezpiecznie dla królisiów pytajnik

Odpowiedź jest na podanej przez Ciebie stronce - pogrubionym drugiem - w sklepach ze zdrową żywnością, aptekach, lub zamawiać z hodowli organicznej.

Wiedziałam że ktoś to napisze ale mi tak naprawde chodziło o to żeby ktoś polecił sprawdzony sklep w którym można bezpiecznie zakupić takie nasiona.
Eni umiem czytać :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Nasiona i zboża.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2012, 00:36:32 am »
hehe powiem wam że pierwszy raz spotkałam się z określeniem hodowla organiczna :D
Ale powiem wam że chyba naprawdę ciężko kupić jakieś ziarna z pewnością pochodzenia. No chyba że ma się znajomości.
Najlepiej jak się ma jakąś rodzinę na wsi i pokombinować. Chociaż na wsi też mogą nas przewalić.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nasiona i zboża.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2012, 01:20:56 am »
chodziło o to żeby ktoś polecił sprawdzony sklep w którym można bezpiecznie zakupić takie nasiona
Ale jakie nasiona chcesz kupować? Przecież królikowi nasiona podaje się jako przysmak. Tylko siemię lniane jest potrzebne w diecie na co dzień dla uzupełnienia kwasów omega 3 (łyżeczka na dobę). Część nasion królik ma w pożywieniu, bo np. dostaje sianko z nasionami traw, babki czy koniczyny. Większość nasion jest bardzo kaloryczna (nic dziwnego, muszą mieć zapas składników odżywczych do wzrostu rośliny) i nie powinno się ich podawać królikom (nawet jako przysmak rzadko).
Nasiona można kupić w formie mieszanki z HP - mieszanka nasion dla królików lub niektóre w sklepie zielarskim czy właśnie ze zdrową żywnością (nawet jak nie całe sklepy, to są już w większości działy ze zdrową żywnością).
Ale przy "zużyciu" łyżeczka nasion tygodniowo, to raczej nie ma co wielkich zakupów robić.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Nasiona i zboża.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2012, 01:35:51 am »
Ja kupiłam nasiona wiesiołka i słonecznika w sklepie zielarskim i podaje co jakiś czas - szczególnie w okresie gdy Felek linieje bo fatalnie się z niego sypie.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nasiona i zboża.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2012, 13:08:09 pm »
Proszę o zamknięcie tematu.Lepszą pomoc uzyskałam na brytyjskim forum króliczym.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Nasiona i zboża.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2012, 14:35:19 pm »
Oj to zawsze możesz się z nami podzielić tą wiedzą :(
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nasiona i zboża.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2012, 14:50:19 pm »
No właśnie chciałam żebyśmy wspólnie pomogły dziewczynom z miniaturki bez tajemnic i uzupełniły te listę no ale po tym jak przeczytałam wypowiedz Eni odechciało mi się.

Ale jakie nasiona chcesz kupować? Przecież królikowi nasiona podaje się jako przysmak. Tylko siemię lniane jest potrzebne w diecie na co dzień dla uzupełnienia kwasów omega 3 (łyżeczka na dobę). Część nasion królik ma w pożywieniu, bo np. dostaje sianko z nasionami traw, babki czy koniczyny. Większość nasion jest bardzo kaloryczna (nic dziwnego, muszą mieć zapas składników odżywczych do wzrostu rośliny) i nie powinno się ich podawać królikom (nawet jako przysmak rzadko).
Nasiona można kupić w formie mieszanki z HP - mieszanka nasion dla królików lub niektóre w sklepie zielarskim czy właśnie ze zdrową żywnością (nawet jak nie całe sklepy, to są już w większości działy ze zdrową żywnością).
Ale przy "zużyciu" łyżeczka nasion tygodniowo, to raczej nie ma co wielkich zakupów robić.

Ktoś chce wprowadzić jakiś pomysł a tu takie wypowiedzi - A PO CO ?? A NA CO ?? Wiemy jakie podawać owoce,warzywa i zioła chciałam też żebyśmy wiedziały jakie nasiona podawać tym bardziej że byłyby lepsze niż leki na wzdęcia,zaparcia itd.Przykro mi że tak się potoczył ten wątek.




Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Nasiona i zboża.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2012, 15:22:16 pm »
To może jednak napiszesz, co Ci poradzili królikarze brytyjscy? :) Nie obrażaj się :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nasiona i zboża.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2012, 12:00:37 pm »
Królika trzeba traktować jak osobę, ona też ma problemy zdrowotne i też da się jej pomagać. Zioła jak najbardziej pomagają tak jak ludziom. 
Lubię króliki, ale i koty także.