Autor Wątek: zapalenie oskrzeli i brak apetytu  (Przeczytany 6915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolina92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
zapalenie oskrzeli i brak apetytu
« dnia: Styczeń 30, 2012, 17:15:30 pm »
byłam wczoraj u weta i mój króliczek ma ostre zapalenie oskrzeli:( wczoraj dostała 2 zastrzyki, dziś dałam jej 1 i jeszcze ma 4, później musimy się pokazać u weterynarza jeśli wcześniej się nie pogorszy, i własnie z tego powodu mój kroliczek przestał jesc:( co mozna zrobic? sama wiem po sobie, ze jesli sie jest chorym to sie nie ma kompletnie apetytu, ale krolik sie odwodni:( i jak mozna jej jeszcze pomoc zeby lepiej sie oddychało? robie inhalacje, martwie sie ze z tego nie wyjdzie:(

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: zapalenie oskrzeli i brak apetytu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2012, 17:59:56 pm »
Trzeba króliczka dokarmiać za pomocą strzykawki.Nie wiem,czy u weta w swoim mieście możesz dostać specjalne karmy w proszku:Critical Care,Herbi Care.Jeśli nie,to kup przecier marchwiowy Gerber,możesz też zmielić w młynku do kawy trochę granulatu i wymieszac z wodą.Można też podać witaminy z wodą(specjalne dla królików-Pervivet,albo Vibovit).Króliki mają specyficznie działający przewód pokarmowy i muszą wielokrotnie w ciągu dnia przyjmować pokarm,inaczej grożą im zatory,owrzodzenia żołądka,stany zapalne jelit.
Trzymam kciuki za królinkę.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: zapalenie oskrzeli i brak apetytu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2012, 19:20:21 pm »
Z jakiej jesteś miejscowości?
Jakie to zastrzyki?
Lakcid musisz podawać albo inny probiotyk.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline karolina92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: zapalenie oskrzeli i brak apetytu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2012, 19:27:32 pm »
z Rzeszowa i byłam u weta, który podobno zna sie na ucholach. Pogrzebałam w necie i jego znalazłam.
Nie wiem to jest antybiotyk, a nazwy nie znam.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: zapalenie oskrzeli i brak apetytu
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:39:46 pm »
Wszystkie moje tymczasy z zapaleniem oskrzeli nie chciały jeść. Rozmoczony CC do strzykawki i na siłę do pysia - królik musi jeść.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline karolina92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: zapalenie oskrzeli i brak apetytu
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2012, 09:49:53 am »
W nocy zaczęła jeść sianko i rano zjadła startą marchewke, cały czas podskubuje siano, i dużo pije więc chyba nie jest zle, dzisiaj już jest żywsza, chyba powoli się poprawia.
Zgaga14 a jak dlugo trwa leczenie zapalenia? i po jakim czasie juz widać poprawe? bo dziś 3 dzien i mi się wydaje, że juz o wiele lepiej.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: zapalenie oskrzeli i brak apetytu
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2012, 23:40:38 pm »
To jest sprawa indywidualna - najlepiej lekarz to oceni. Bardzo się cieszę, że uszatek je. Pamiętaj o Lakcidzie.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: zapalenie oskrzeli i brak apetytu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2012, 09:02:36 am »
Karolina92 a mozesz napisac jakie kroliczek miał objawy??? Bardzo sie ciesze ze uszatek wraca do zdrowia:)

Offline karolina92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: zapalenie oskrzeli i brak apetytu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2012, 10:50:55 am »
Kichanie, przeźroczysta wydzielina, i słychać było takie trzeszczenie jak oddychała, w sumie nie była bardzo osowiała :) króliczek już apetyt ma jak zawsze:) lakcid podaje:)