Autor Wątek: Bunt kuwetowy ;-)  (Przeczytany 5445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jiong

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Lusia
  • Za TM: Tosia, Miksia
Bunt kuwetowy ;-)
« dnia: Marzec 06, 2006, 12:27:45 pm »
Taaak mam małą buntowniczkę. Całe ponad 2,5 roku była bardzo grzecznym czysciutkim królikiem, od poczatku bez uczenia chodziła tylko do kuwety w klatce.
Tymczasem od czsu choroby, a własciwie juz po wyleczeniu ( http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=1257 ) zbuntowała się.
Kiedy kica po pokoju co ma miejsce kilka godzin dziennie nie wchodzi jak zwykle do klatki na bobkowanie i siusiu tylko elegancko pod stolik na którym jest TV, kic kic i ma tam kuwete - bobki, siku, mycie - no łazienka po prostu ;-)
Dla eksperymentu wlozylam jej moją kuwete fotograficzną - spodopała jej się jako toaleta ;D
Ale gdy zamieniłam na inna plastikową miseczkę narobiła przed nią...no nie mam juz siły.
Królica rozleniwiła mnie bo była zawsze taka grzeczna.
Nie wiem czy skapitulowac i dac jej tam kuwetę jaka chce, czy walczyc o wkicywanie do klatki?
To moze byc wynik stresu po chorobie.
Nie wiem czy jej to przejdzie, czy to jakis okresowy bunt?



Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2006, 11:32:59 am »
Możesz spróbować potrzymać ją pare dni w klatce, może jej się przypomni?
Moja dama sika na łożko i juz do niej tracę cierpliwość.  :i_am_smiling:
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Offline jiong

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Lusia
  • Za TM: Tosia, Miksia
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 07, 2006, 11:39:05 am »
Właśnie o tym myślałam :)
Wziąć na przetrzymanie...spróbuje. Oby sie bardziej nie zbuntowała potem...
Moja łóżko traktuje jako plac zabaw do gryzienia wiec go nie zanieczyszcza "sobie" heh...



Olla

  • Gość
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2006, 16:17:00 pm »
Eh, to moja potworzyca nawet bez żadnej przyczyny zaczęła załatwiać te potrzeby w salonie, a najbardziej na dywanie. Wcześniej  było normalnie, czasem jej tylko coś wypadło=) a teraz jest nieznośna...tak sobi myśle, bo nawet do kuwety nie chce wskakiwać, że po prostu jest leniwa...ale to chyba niemożliwe? Ja już zupełnie nie wiem o co jej chodzi, nprawde sie zbuntowała...

anUSZka

  • Gość
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2006, 16:26:51 pm »
A w jakim jest wieku?

Olla

  • Gość
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2006, 16:35:05 pm »
oj, ona to już starszy rocznik=) ma gdzieś około 2 i pół roku.

anUSZka

  • Gość
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2006, 17:02:47 pm »
Sa trzy mozliwosci  - idzie wisna i wlaczylo jej sie opoznione dojrzewanie.
Lub stres - nowe zapaychy (osoby, zwierzeta, sprzety) i znaczy moczem z tego powodu. Lub infekcja drog moczowych - i posikuje w roznych miejscach, gdzie ja dopadnie.
Jak wyglada to jej posikiwanie, w jakich sytuacjach? Napina sie, posikuje po troszku, czy tak calosciowo?

Maja

  • Gość
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2006, 17:28:57 pm »
z Miko jest tak samo jak z Trusią i jego sikanie wyglada naturalnie i calosciowo

Olla

  • Gość
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2006, 10:26:16 am »
No u Trusi to jest tak, że siedzi sobie na podłodze, podchodze do niej żeby pogłaskać czy coś, a ona tak szybko podskakuje opryskuje wszystko wokoło. Ostatnio coraz rzadziej bo nie wpuszczam jej do tego pokoju(zawsze na tym samym dywanie). A może to przez ten dywan? Bo praktycznie był kupiony niedawno...

anUSZka

  • Gość
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2006, 17:34:17 pm »
Takie pryskanie z doskoku to hormonalne. Albo spoznione dojrzewanie, albo ten nowy dywan tak na nia działa... mloda jest jeszcze, mozesz pomyslec nad sterylizacja, jesli to bardzo ci przeszkadza.

marcel1992

  • Gość
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2006, 12:29:55 pm »
A co ja mam zrobić?? Mój króliś zawsze był czyściochem a od jakiegos czasu sika w klatce obok kuwety, do której zawsze chodził załatwić swe potrzeby! A teraz tak jakby na złość mi robi i sika obok kuwety. Próbowałem nawet kuwete przestawić to ona znowu swoje!! Co mam zrobić?? :chory2:

anUSZka

  • Gość
Bunt kuwetowy ;-)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2006, 17:50:53 pm »
W jakim wieku jest Twoj kroliczek? nie zmieniles nic w kuwecie ostatnio?