Autor Wątek: Helikopterek - latający baranek :)  (Przeczytany 21362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 13, 2012, 08:40:10 am »
tak przynajmniej uzgadnialismy z p.Izą :)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 13, 2012, 09:53:13 am »
Jahcob, dziękuję, tytuł taki jak i bohater wątku ;) złapanie nie będzie trudne - już wie, że w rękach bywają smakołyki. a o ile od nudnego miziania woli brykanie, to dotyk za uszami rozpłaszcza go natychmiast :)))

oscarez, mam nadzieję, że się zaprzyjaźnią, bo Helikopterek to bardzo fajny, bezproblemowy chłopak.

Wczoraj spędził prawie cały dzień poza klatką (pierwszego dnia wypuszczałam go tylko wtedy, jak mogłam dotrzymać mu towarzystwa i obserwować co wymyśli), zamknęłam go tylko na 2h, gdy musiałam wyjść z domu. i co? nic! :) ZERO zniszczeń, chyba że coś sprytnie przede mną schował. Kabli nie ma w "jego" pokoju nie ma, więc pod tym kątem nie było testu ;)

Nawet wypuszczony, bobczy tylko w kuwecie, a siuśki lądują głównie w jednym rogu kuwety - taki porządnicki!

Nie strzela focha. Wczoraj mieliśmy gwałtowną sprzeczkę po tym, jak wydarł kawałek worka i postanowił go zjeść, więc się na niego rzuciłam bezpardonowo. okropnie się wyrywał, a ja z misją wydarcia folii z pyszczka nie odpuszczałam. i co? nic :) jak go w końcu puściłam, żadnego tupania, żadnego chowania, głaski? a proszę bardzo, przecież to przyjemne.

Taki to fajny Helikopter na tanie biopaliwo (siano) ;)

Acha! podobnie jak moja Kickówa, też nie czytał tych bzdur, jakoby króliki miały prowadzić nocny tryb życia. hałasuje w dzień, obijając się o ściany i meble  :icon_mrgreen, a w nocy śpi cichutko w klatce.

PS. nowe fotki czekają już u cioci Bośni ;>

Scalam  - Jahcob
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 10:06:33 am wysłana przez Jahcob »

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 14, 2012, 15:27:42 pm »
Helikopterek z okazji Walentynek postanowił pokazać mini rożka, a potem mega aniołka :)

Na dzień dobry, podczas porannego sprzątania uznał, że grzebanie w paśniku, z którego właśnie je, to przesada i pacnął mnie łapką :diabelek
A na dobre południe pierwszy raz sam poprosił o pieszczoty, podchodząc i trącając rękę  :zakochany:

Przesłodziak z niego! i je wszystko, co dostanie, w dodatku produkuje z tego pierwszoklasowe, coraz większe bobki ;)

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 15, 2012, 19:23:54 pm »
Dziś Helikopterek potwierdził, że wczorajsze domaganie się głasków to nie był jednorazowy, walentynkowy wybryk :icon_biggrin

Poza tym odsłonił się, że - podobnie jak moja Kicenka - jest królikiem wysokopiennym i wybrał się zwiedzać parapet, a wszystkie sjesty, które widziałam, odbywały się na szafce :]

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 17, 2012, 13:11:48 pm »
Helikopterek gotowy do odlotu :)



Oraz Helikopterek odleciany :diabelek


:D
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 17, 2012, 13:30:31 pm »
te 1 foto to chyba efekt miziania, co :D
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 17, 2012, 23:30:03 pm »
Pewnie, że tak :)

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 18, 2012, 11:49:47 am »
Ale jest super.Jakbym mógł to z pewnością zostałby u mnie na stałe. Te jego uszy są niesamowite. Potwierdzam również to, że niezły z niego taternik - u mnie uwielbiał wchodzić na biurko.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2012, 20:39:12 pm »
Oscarez, planujesz uszaka zamykać na noc w klatce, czy zostawiać go 24h na wolności?

pytam, bo jakieś 2 dni temu nie zamknęłam go na noc - widok Helikopterka na samym środku szafki, przy pełnym świetle, śpiącego w pozycji "zdechł królik" tak mocno, że nawet moje przyjście go nie ruszyło :rotfl2: rozmontował mnie na tyle, że nie miałam serca go zamknąć. i widzę dobre efekty - nie hałasuje rano, nie robi "swoich porządków" w klatce (czyli nie zmienia miejscami wszystkiego ze wszystkim) i ogólnie jest super. chętnie go tak zostawię, ale jeśli u Was miałby być zamykany...

poza tym chłopak nadal niczego nie zniszczył  :doping:, sam sobie szwy wyciągnął niepostrzeżenie i w ogóle jest niesamowitym luzakiem. mam parę anegdotek do opowiedzenia :] ale to w wolniejszej chwilce.

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 04, 2012, 10:01:07 am »
u mnie Krusiek na noc jest zamykany. rano wypuszczany i do nocy juz robi co mu sie podoba. niczego nie niszczy ale dobija sie do zamknietych drzwi sypilani (drapie w drzwi) a to nie koniecznie pozwala spac. Poza tym nie mamy dywanow wiec biegnac przez dluuugi przedpokoj do naszej sypialni mocno tupie ;)) Narazie adopcja Helikopterka jest zawieszona bo Krusiek z Lottie nie zdazyly sie zaprzyjaznic. Mam nadzieje,ze to caly czas przejsciowa sprawa ale trzy kroliki bijace sie w tej chwili mnie troszeczke przerastaja :/

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 04, 2012, 23:01:08 pm »
hm. Ja mam we framugach poinstalowane bramki z elementów zagrody. zamykam je jak trzeba, żeby każdy królik siedział w swoim pokoju (czyli na przykład na noc), a przy odpowiedniej ilości siana/gałązek nie tłuką się w pręty (odpukać).

W międzyczasie Helikopterek zdążył "spotkać się" z moją Kicką przez te pręty właśnie. początek był zabawny do rozpuku, bo oba królasy równocześnie wcięło na swój widok :D Być może dla starych króliczych wygów to norma, ale ja wciąż chichoczę jak sobie przypomnę dwa znieruchomiałe baranki z wyrazem najwyższego zdumienia na pyszczkach :hahaha: Po uporaniu się z pierwszym szokiem, Helikopterek do spotkania podszedł jak do wszystkiego - z uprzejmym zainteresowaniem i bez fanatyzmu. przy bramce obwąchuje Kickówę z ciekawością i tyle. nie zauważam żadnych nerwowych ruchów ani ekscytacji w żadną stronę. to w międzyczasie Kicka zdążyła zaliczyć sinusoidę uczuć - od naburczenia i zamachania pazurkami po rozkochane koczowanie pod zamkniętymi drzwiami Helikopterka (zdecydowałam, że gdy nie mam ich na oku to antykoncepcja w postaci zamkniętej bramki może nie wystarczyć i stosuję podwójne zabezpieczenie - bramka plus drzwi). Nie wiem, czy na tej podstawie można ostrożnie założyć, że i w bezpośrednim spotkaniu, bez krat, Helikopterek nie będzie agresorem? Będę wdzięczna za komentarz kogoś bardziej doświadczonego.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 14, 2012, 21:02:35 pm »
Helikopter niebawem pokica do DS :) Trzymajcie kciuki, żeby wszystko się udało :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 14, 2012, 21:05:01 pm »
aż się boję myśleć jak mi go będzie brakowało :)

Offline Ufoczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Moje króliki: Helikopter, Bułeczka
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 14, 2012, 21:32:17 pm »
Potwierdzam, jak tylko skompletuję niezbędną wyprawkę, to Helikopterek zamieszka ze mną ;), już nie mogę się doczekać...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 15, 2012, 12:09:17 pm »
Ooo, cześć Ufoczek  :icon_lol Masz maila :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ufoczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Moje króliki: Helikopter, Bułeczka
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 27, 2012, 21:28:26 pm »
Helikopter już trzeci dzień jest u mnie, zaznajomił się już z całym mieszkaniem i wygląda na zadowolonego i zadomowionego, nawet zaczyna akceptować powoli mnie, jako część jego nowego mieszkania ;). Jest czyściutki- załatwia się do kuwety lub w jej pobliżu ;), a jeść lubi dosłownie wszystko, co bym mu nie dała to się na to rzuca- właśnie zajada liście z kalarepy, aż mu się wąsy trzęsą ;).
Dziękuję bardzo Kic za dom tymczasowy dla Helikoptera i wychowanie go ;), Bośniakowi za wszelkie rady i za wybranie dla mnie najcudowniejszego królika na świecie :bunny: nie zamieniłabym już go na innego za żadne skarby.

P.S. Jeśli tylko nauczę się jak, to wrzucę zdjęcia ;)

Offline agniesia1502

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Kobieta
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 28, 2012, 07:01:46 am »
a mam pytanie można go nie zabierać z łodzi tylko żeby zamieszkał np w zgierzu :) ?? Z takim jednym ślicznym królikiem Boryskiem ??



Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 28, 2012, 07:58:48 am »
gratulujemy domkowi odlotowego Helikopterka, a Helikopterkowi życzymy odlotowego życia w nowym kochającym domku  :DD :*

ps. instrukcja wrzucania zdjęć jest chyba tutaj ;) http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9249.0
czekamy z niecierpliwością :)
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Helikopterek - latający baranek :)
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 28, 2012, 08:43:12 am »
Ufoczek, bardzo dziękuję za domek dla latającego Kicusia :* Kic - dziękuję za pomoc z dt i ciepłe serducho :bukiet Wątek zamykam, licząc po cichu na nowy topic Helisia w dziale Nasze króliki :D
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan