Autor Wątek: znowu KAKADU i ... zakaz robienia zdjec (zwierzakom)  (Przeczytany 6964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
znowu KAKADU i ... zakaz robienia zdjec (zwierzakom)
« dnia: Styczeń 22, 2012, 22:51:52 pm »
dotyczy w tym konkretnym przypadku centrum handlowego

pytanie - czy maja prawo na terenie swojego sklepu w miejscu jw taki zakaz ustawic tzn czy z punktu widzenia prawa jest on obowiązujący ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: znowu KAKADU i ... zakaz robienia zdjec (zwierzakom)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2012, 23:00:44 pm »
Sklepy mają prawo na swoim terenie zakazać robienia zdjęć. Właściciele powinni jednak powiesić przed wejściem informację o takich zasadach. Z tego co się orientuje, nie ma to uzasadnienia w prawie, inaczej jest w przypadku uwiecznienia czyjegoś wizerunku na fotografii.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: znowu KAKADU i ... zakaz robienia zdjec (zwierzakom)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2012, 23:08:08 pm »
Sklepy mają prawo na swoim terenie zakazać robienia zdjęć. Właściciele powinni jednak powiesić przed wejściem informację o takich zasadach. Z tego co się orientuje, nie ma to uzasadnienia w prawie, inaczej jest w przypadku uwiecznienia czyjegoś wizerunku na fotografii.

problemem IN PLUS jest to iż nie jest to ich teren w sensie stricte a są tylko najemcami przestrzeni handlowej, tak więc biorąc pod uwagę powyższe muszą przestrzegać regulaminu centrum handlowego a w nim nie ma nic o zakazie robienia zdjęć !!

ja też mogę powymyslać masę bzdurnych zakazów ... tylko nie mają one mocy prawnej
reasumując ..... maja prawo zakazać ale nie ma to żadnej mocy prawnej ?  :lol
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2012, 23:11:39 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: znowu KAKADU i ... zakaz robienia zdjec (zwierzakom)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2012, 23:40:14 pm »
Jeśli w regulaminie nie ma zakazu robienia zdjęć i na szybach nie ma wywieszek o takim zakazie to zdjęcia można robić.
Mają prawo zakazać jako taki "wewnętrzny" regulamin. Ale mocy prawnej to nie ma. Przynajmniej nie znam i nie znalazłam żadnego przepisu na to.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: znowu KAKADU i ... zakaz robienia zdjec (zwierzakom)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2012, 23:43:09 pm »
Jeśli w regulaminie nie ma zakazu robienia zdjęć i na szybach nie ma wywieszek o takim zakazie to zdjęcia można robić.
Mają prawo zakazać jako taki "wewnętrzny" regulamin. Ale mocy prawnej to nie ma. Przynajmniej nie znam i nie znalazłam żadnego przepisu na to.

ok, ale ten regulamin obowiazuje na terenie sklepu .... a nie na terenie centrum handlowego
jak sa zatem traktowane foto robione wolierom ze zwierzakami (a wlasciwie zwierzo-stanu i jakości czy wody czy pokarmu w srodku) z korytarza poza sklepem ?!

z gory dziekuje za info   
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: znowu KAKADU i ... zakaz robienia zdjec (zwierzakom)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2012, 10:39:54 am »
To też zalezy od tego czy sklep posluguje się regulaminem obowiazujacym w centrum handlowym, czy ma swój wlasny. Jeśli regulamin obowiazuje na terenie calego centrum handlowego to niestety na jego terenie nie mozna robic zdjec (jeśli takie info jest zawarte). Jeśli natomiast sklep ma wlasny regulamin to bedac w nim trzeba się przystosowac. Musisz się dowiedziec co mowi regulamin calego centrum handlowego. Jeśli w nim widnieje informacja iż nie mozna fotografowac to tego nie przeskoczysz i trzeba się dostosowac. Jeśli natomiast takiego punktu nie ma mozesz spokojnie robic zdjecia. Także sklepu z zewnatrz. Tylko uwazaj w razie czego by nie zlapac na zdjeciach jakiejs osoby, szczegolnie z personelu sklepu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 10:44:00 am wysłana przez Madzia7 »

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: znowu KAKADU i ... zakaz robienia zdjec (zwierzakom)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2012, 17:24:16 pm »
Nie mają prawa zakazać według mojej najlepszej wiedzy. Np. centrum handlowe to miejsce publiczne i można w nim robić zdjęcia. Według mnie z zewnątrz zawsze można zrobić zdjęcie, a gabloty ze zwierzętami są najczęściej przy samej szybie. Ale to by trzeba Michała dopytać - on się najlepiej orientuje.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: znowu KAKADU i ... zakaz robienia zdjec (zwierzakom)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2012, 19:48:14 pm »
Podsyłam link do tematu w którym kucharz pisze o tym właśnie ;) 

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9353.0 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: znowu KAKADU i ... zakaz robienia zdjec (zwierzakom)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2012, 23:08:31 pm »
Podsyłam link do tematu w którym kucharz pisze o tym właśnie oczko

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9353.0

Dzięki kasiagio!

Zacytuję, bo to ważna sprawa:

Po pierwsze, nie mają prawa zabronić robienia zdjęć, nawet jeśli wisi na sklepie informacja, że niby jest zakaz i tak samo jak wisi zakaz na szybie czy drzwiach do galerii. Ostatnio jak robiłem interwencję z Iwona Kossowska w bodajże Blue City w Warszawie, to wyskoczyło na nas 4 ochroniarzy i chcieli robić zadymę i nas wyprosić. W tym momencie powiedziałem im, że jeśli się nie odsuną od nas to stanie się im krzywda i to nie z naszej strony, tylko ze strony policji. Wezwaliśmy również policje i przy policji zrobiliśmy swoje zdjęcia. Policjanci nawet się znali (w warszawie są robione szkolenia nt zwierząt dla policji). Wytłumaczyli policjantom, że mamy prawo robić zdjęcia na terenie całej galerii, mimo tego, że to teren prywatny, aczkolwiek miejsce publiczne (każdy wchodzi i wychodzi jak chce w ramach godzin otwarcia).

Zdjęć nie wolno robić np. na terenie wojskowym, na lotniskach i w miejscach, gdzie zdjęcia mogą być wykorzystane do naruszenia stabilności państwa. Np. robisz zdjęcia w banku, później na zdjęciach widzisz gdzie są kamery, gdzie ochroniarze zawsze stoją i już możesz zaplanować napad na bank.

Natomiast w sklepach, galeriach, targowiskach etc. możesz robić zdjęcia do woli i jeśli ktoś Ci stwarza problemy, to wzywaj policję, albo dzwoń do mnie.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog