Autor Wątek: Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne  (Przeczytany 105907 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wafel

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Wafel
  • Za TM: ...
Odp: Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 20, 2017, 09:48:44 am »
Dziękuję za odpowiedź, uspokoiłam się

Offline Aurelia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Turbo, Szelka
Odp: Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 20, 2017, 22:46:14 pm »
U moich też tak sierść wylatuje czasem, szczególnie jak linieją. W innym miejscu, bo raczej przy tyłku i na pleckach. Widać od razu, że ta sierść jest dłuższa, czyli do wylotu i jak skubnęła to od razu zostaje w moich palcach :) myślę, że nie ma co panikować. Wyglądem przypomina mi lotkę ptaka (choć niewiele ma z tym wspólnego :p) sierść zlepiona jakby "pierścieniem". miały kilka razy i żyją, choć na początku miałam również atak paniki  :bunny:

Offline Lemi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Moje króliki: Speedy
Odp: Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpień 24, 2020, 09:38:01 am »
Heej!
mam królika karzełka 10 tyg. Kupiłam go w sklepie zoologicznym jak miał ok. 3,5 tyg. Króliczek już w tedy miał na głowie małą wyskubaną łysinkę - byłam w tedy przekonana, że pewnie jakiś brat mu wyskubał ;). Niestety obecnie jest łysy na karku, trochę na łopatkach, między uszami i na ich bokach jak również od nich do oczu. Oczywiście jak zaczął bardziej łysieć, pojechałam do veta - ok. 2 tyg. Lekarka stwierdziła że na pewno to pasożyty, niestety bardzo popularne wśród króliczków kupionych w sklepach zoologicznych..nie zrobiła jednak żadnych badań ponieważ stwierdziła że są one dość inwazyjne jak dla 8 tyg. malucha..Króliczek otrzymał lekarstwo na pasożyty wylane na jego tułów oraz drugie którym mam go smarować tzn. te chore części. Niestety sierść nie odrosła tylko w bardzo małej części ale ogólnie jest jej coraz mniej...mam dziś/ jutro pojechać do innej lekarki.. ale niestety nie znam żadnej sprawdzonej od króliczków w mojej okolicy..Dodam również że króliczek dość dużo je ii jest energiczny :)
Ktoś może miał podobną sytuację?
Wszelkie rady mile widziane..

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 07, 2020, 11:48:03 am »
Niestety bez obejrzenia skóry, pobrania preparatu do badań itp nic nie doradzimy. Konieczna wizyta u weta.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa