Autor Wątek: Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne  (Przeczytany 105869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Bobuś i Rafałek
  • Za TM: Majka
Odp: Łupież?
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 04, 2015, 14:17:03 pm »
witam, mam podobną sprawę.. byłam dziś u weterynarza i okazało się, że to grzybica..
dostałam maść do smarowania i za tydzień mam przyjść ponownie zobaczyć, jaki jest postęp
mam 2 króliczki, które żyją ze sobą od 1,5 roku i teraz pytanie do Was czy je rozdzielić na czas choroby?? weterynarz mówi, że tak, ale wolałabym tego uniknąć i królicze strony również nie polecają rozłąki..

będę wdzięczna za rady  :bukiet

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Łupież?
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 04, 2015, 14:28:38 pm »
Przy grzybicy lepiej rozdzielić bo to mocno zaraźliwe jest, i zawsze dokładnie myj ręce po kontakcie z chorym a przed kontaktem ze zdrowym. Po chorobie dobrze wyczyść i odkaź miejsca gdzie przebywał chorowitek.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline dodus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Łupież?
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 04, 2015, 16:32:49 pm »
U nas to samo.. grzybica. Czekamy aż w laboratorium wyrośnie grzyb by określić coto za rodzaj i wdrozymy leczenie. Pani weterynarz powiedziala, że będę podawał tabletki, bo.leczenie ogólne grzybicy jest koniecznym.

Offline Aga1206

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bletka
Odp: Dziwna sierść króliczka
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 06, 2015, 00:18:44 am »
Spoko rozumiem, że to wszystko ma ułatwiać, ale po prostu dla mnie to jest coś nowego - takie forum przykładowo, bo wychowałam dwa króliki bez żadnych forów i czytania lektur na temat królików i uważam, że dobrze się nimi opiekowałam i świadczy o tym chociażby fakt długości ich życia. Ja nie chcę, żeby ktoś sobie pomyślał, że ja jestem jakąś nieodpowiedzialną osobą, która wzięła sobie królika i traktuje go jak zabawkę czy coś i ma gdzieś to, żeby to królik miał jak najlepsze życie. Tak nie jest.
A tak już odbiegając od tych wszystkich dyskusji, z dnia na dzień mam wrażenie, że jakość sierści mojego futrzaka się poprawia. Myślę, że za jakiś tydzień dwa wybiorę się z nim do weterynarza. Co do zachowania też widzę poprawę, powoli królik pozwala się głaskać, ale i tak robie to bardzo delikatnie i powoli. Jak sprzątam mu w klatce to podchodzi do ręki, wącha, ale widać, że trudny z niego przypadek. Do mnie, do mojego głosu się przyzwyczaja, ale jak tylko moje współlokatorki przyjdą, żeby go zobaczyć, podchodzą to zaraz ucieka do domku :P Zastanawiam się tylko czym może być spowodowana ta jego lękliwość. Czy ktoś go wcześniej źle traktował czy został za szybko zabrany od matki jak trafił do sklepu. Nie wiem.

Offline monia3103

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Radzyń Podlaski
  • Moje króliki: Trusia
Czy to lupiez?
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 15, 2015, 18:34:12 pm »
Witam serdecznie,
pisze gdyz mam pewne zmartwienie odnosnie Trusi. Ostatnio zauwazylam,iz nadmiernie zaczyna sie drapac. Wzielam wiec Trusie na rece i obejrzalam jej siersc. Znalazlam duzo lyse miejsca bez siersci (choc uszak obenie traci futerko na zime). Ale na calej siersci widoczne sa delikatne i male platki jakby lupiezu. Zastanawiam sie czy mam racje i jak to leczyc? Dolaczam zdjecia oraz informuje ze do wet jade dopiero we wtorek.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 15, 2015, 19:20:49 pm »
Nie wygląda to zbyt ładnie. Dla pewności po każdym kontakcie ze zwierzaczkiem myj ręce. Niestety do czasu aż wet nie stwierdzi co to to nic nie pomożemy :(
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline monia3103

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Radzyń Podlaski
  • Moje króliki: Trusia
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 15, 2015, 19:25:08 pm »
Ups... no to mamy chorobe. Bo razem z Mama bierzemy zwierza na rece i nawet go calujemy w pyszczek...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 15, 2015, 19:25:48 pm »
No niekoniecznie macie - jak nie ma objawów to nie macie ale lepiej jednak zachować te minimum ostrożności :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline monia3103

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Radzyń Podlaski
  • Moje króliki: Trusia
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 15, 2015, 19:28:32 pm »
Zaczelam czytac o tym. Tzn szukac co to moze byc i wyszlo mi "wedrujacy lupiez". Nas z Mama ostatnio tez swedzi glowa... Zastanawiamy sie czy to od tego. No coz... Musimy do wtorku poczekac bo wczesniej nie da rady  :/

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 16, 2015, 09:54:13 am »
To są mikroskopijne żyjątka. Mój królik coś takiego miał i dostał serię podskórnych zastrzyków na to świństwo.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline monia3103

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Radzyń Podlaski
  • Moje króliki: Trusia
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 16, 2015, 09:59:27 am »
A to sie jakos nazywa Elu?
Duzo tych zastrzykow musial dostac?

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 16, 2015, 10:12:21 am »
Chyba 3 zastrzyki a nazwy nie pamiętam. Jakaś łacińska nazwa. Poszuk w necie.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 16, 2015, 10:26:15 am »
Przepraszam ale nie mogę modyfikować wiadomości.Wyskakuje mi error. Pocztaj sobie "miniaturkę bez tajemnic" ,Tam jest to świństwo opisane. Nazywa się chejletieroza i pod mikroskopem widać jak łapami przebiera. Mój królas dostał 3 zastrzyki co 10 dni jeden.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline monia3103

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Radzyń Podlaski
  • Moje króliki: Trusia
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 16, 2015, 18:25:23 pm »
Byłyśmy z Trusią u weterynarza i zdaniem specjalisty to wynik sianka. Prawdopodobnie znajdują się w nim robaki, które napadły na mojego uszaka. Pani wet spryskała plecki i pupę Trusi preparatem, który spowodował ustąpienie chęci drapania (zaznaczę, że ostatnio Trusia w ogóle się nie myła, tylko drapała się i drapała). A kontrolę mamy w sobotę. W razie czego na weekend umówiona jest kąpiel z Nizoralem i zastrzyk. Ja natomiast jutro kupuję świeże nowe sianko.

Offline monia3103

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Radzyń Podlaski
  • Moje króliki: Trusia
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 22, 2015, 11:50:13 am »
Witam. Wczoraj po raz kolejny byłam z Trusią u weterynarza. Niestety spray jakim Trusia została spryskana (Fungiderm) nie do końca pomógł. Nadal się gryzła i drapała, no i nadal cisza z myciem była. Pani wet podała Trusi 2 zastrzyki, po których nieprzyjemności zniknęły. Ale mamy zalecenie jeszcze wykąpania zwierzaka w Nizoralu. Pytanie moje brzmi - dobrze poradzono nam?

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Czy to lupiez?
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 22, 2015, 14:45:27 pm »
Tak- kąpiel w Nizoralu jest ok- tylko uważaj aby nie zamoczyć uszu i potem go dobrze wysusz i ogrzej.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline bobek1976

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reading
Notoryczne wyskubywanie sie pod szyja
« Odpowiedź #176 dnia: Marzec 29, 2016, 12:16:04 pm »
Witam mam krolika , ktory notorycznie wyskubuje sie pod szyja i tylko tam niegdzie indziej wydlada to tak ze  zacyna sie skubac az do momentu az cala skora jesr  pozbawiona  siersci w ksztalcie takiego owalu, cala reszta ciala jest ok, dodam ze krolik jest zdrowy nie wyglada  by mu cos dolegalo nie drapie sie  , bawi sie i zachowuje normalnie , ma apetyt. Jak juz siersc odrosnie to za jakis czas moze  w odstepie  miesiaca znowu to samo.
Co to moze byc? Dodam ze jest to samiec w dodatku wykastrowany.
pozdrawiam

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 23, 2016, 23:34:50 pm »
Hej :)
Dzisiaj przy 'pomaganiu' w higienie mojej Bonnie odkryłam, że ma łyse miejsce przy miejscu intymnym, podpowiecie co to moze być? Dołączam link do zdjęcia

https://imageshack.us/i/pogfuKPHj

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 24, 2016, 08:12:09 am »
Hej, troszę słabo widać, tylko zaróżowienie. To się łuszczy, jest zaognione? Bo może to tylko małe odparzenie - wiesz, gorąco, brak dostępu powietrza. Moja Trunia też ma takie nibywyłysienie koło dupki, nic się z tym nie dzieje.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 24, 2016, 11:30:05 am »
W sumie wyglada to jak zwykłe lyse miejsce, ani koloru nie zmieniło ani nic z tych rzeczy ;)