Autor Wątek: Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne  (Przeczytany 105865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Królik łysieje-co to może być ?
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 14, 2013, 16:24:36 pm »
Cześć, mam do was pytanie. Kiku zawsze gdy zaczyna się ciepło, wiosna to łysieje tak na szyi, takie łyse tam ma, za pierwszym razem się wystraszyłam, chodziłam do weta, ale on powiedział, że po prostu one tak mają. Lecz teraz mama uważa, że wyłysiał więcej i się martwi. Skóra jest czysta, nie ma tam nic, tylko po prostu nie ma sierści. I też jest taki problem że do weta nie pójdę, bo nie ma nas w Polsce. Może brakuje mu jakiś witamin? Co radzicie ?


Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Królik łysieje-co to może być ?
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 14, 2013, 16:59:01 pm »
hm.. może tak okropnie się leni..?? albo grzybek .???
u mojej siostry jak miały grzybka to też miały placki za uszami .. 

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik łysieje-co to może być ?
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 14, 2013, 19:21:17 pm »
Nie, grzyb raczej nie, bo to po prostu czysta skóra... Może moja mama się martwi, a to faktycznie tak okropnie się leni oO? Potem zrobię zdjęcie, i wstawię wieczorem. Czysta skóra, po prostu nic tam nie ma jak już pisałam ;).


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królik łysieje-co to może być ?
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 14, 2013, 22:29:35 pm »
Nie martwiłabym się, skoro liniał tak samo w zeszłym roku, a skóra jest czysta. niektóre króliki mają bardziej łyse karczki, może Kiku do nich należy?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik łysieje-co to może być ?
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 14, 2013, 23:35:39 pm »
Może ;). Jak coś się na tej skórze pojawi to będę się martwić ;). Dziękuję Wam :* .


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Królik łysieje-co to może być ?
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 15, 2013, 08:31:00 am »
Takie łyse miejsca u królika (na uszkach, na karczku) można smarować odrobiną olejku jaśminowego - pisała o tym forumowa wetka, Sicca :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik łysieje-co to może być ?
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 15, 2013, 11:33:32 am »
Oooo, super, dziękuję joac :*.


Offline Rockyy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
łuszcząca się skóra na uszkach - z powodu niedoborów?
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 28, 2013, 14:06:04 pm »
Witam. Od pewnego czasu na uszkach Sol łuszczy się skóra i wypada sierść. Wygląda to tak jakby miała łupież, a do tego jej uszka są zaczerwienione. Ponieważ przez tydzień objawy nie chciały ustąpić zdecydowałam się pojechać z nią do weterynarza. Lekarz sprawdził złuszczoną skórę pod mikroskopem i stwierdził że to nie są pasożyty. Powiedział jednak że może to być wynik niedoborów. Podał takie lekarstwo http://www.czterylapki.pl/ania/robocze/virbac_allerderm_spot_on_preparat_do_pielegnacji_uszkodzonej_skory_psow_i_kotow,p1563083359 i powiedział żeby przez 3-4 tygodnie skraplać tym brzydkie miejsca.

Moje pytanie jest takie czy to na prawdę może wynikać z niedoborów? Dziwne dla mnie jest to że ma je teraz a nie np. zimą, kiedy praktycznie ciągle dostaje tylko włoszczyznę i czasem jabłko. Teraz jej dieta jest bardzo zróżnicowana i ładnie wszystko zjada i nic nie wybiera.

(P.S. czy nie sądzicie że 50 zł to trochę za dużo za obejrzenie królika i podanie lekarstwa..?)
Zapraszam na nowy portal informacyjny, www.czytamiwiem.pl. Znajdziecie tam newsy, recenzje, ciekawe reportaże. :)

"Musisz być odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: łuszcząca się skóra na uszkach - z powodu niedoborów?
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 28, 2013, 14:10:15 pm »
Ja się nie znam, napiszę tylko o naszym podobnym przypadku:
W zimie Gustusiowi łuszczyła się lekko skóra - pani wet go obejrzała, sprawdziła zeskrobki i odesłała nas do domku z zaleceniami: nawilżać powietrze i podawać ziarenka słonecznika i dyni - za darmo. Łuszczenie było małe i nie wypadała sierść, nie były to pasożyty i grzyby.
Edit: przeszło mu w ciągu kilku dni.
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: łuszcząca się skóra na uszkach - z powodu niedoborów?
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 28, 2013, 17:21:46 pm »
Wypadanie sierści,niezwiązane z linieniem,może mieć wiele przyczyn,m.in.infekcje bakteryjne,pasożyty wewn. i zewn.,problemy hormonalne,choroby autoimmunolog,stomatolog.,zależy od obszaru,który obejmują zmiany.Także braki żywieniowe,zwłaszcza niedobór protein mogą być przyczyną.
Piszesz,że pasożyty i niewłaściwa dieta są wykluczone.U mojego Milaka w taki sposób,jak u Sol, objawiała się kiedyś grzybica.
Poobserwuj,czy te zmiany się nie "przemieszczają"-Cheyletiella jest nazywana "wędrującym łupieżem",choć skoro było badanie to nie powinno mieć miejsca.
Bardzo rzadko,ale zdarza się u króli coś w rodzaju łysienia plackowatego w okolicy uszu,bywa,że samo przechodzi i nie trzeba tego leczyć.

A może problemem jest drapanie się w te uszka na jakimś tle?

Offline Rockyy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: łuszcząca się skóra na uszkach - z powodu niedoborów?
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 28, 2013, 22:09:07 pm »
Sol tych uszek nie drapie jakoś szczególnie mocno, czuje się też całkiem dobrze, ładnie je, biega, wyleguje się. Jedynymi objawami jest ten łupież, tracenie sierści i czerwone uszka. W wewnętrznej stronie uszka też tak ma (tylko tam gdzie sierść) ale żadnych strupów nie ma.

Zobaczymy, może jej to lekarstwo pomoże w najbliższym czasie
Zapraszam na nowy portal informacyjny, www.czytamiwiem.pl. Znajdziecie tam newsy, recenzje, ciekawe reportaże. :)

"Musisz być odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"

Offline Anuszka957

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: wygryzanie sierści
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 03, 2014, 21:31:05 pm »
Witam!
mam pytanie: moja Tosia złamała sobie łapkę, przez 9 tyg chodziła w opatrunku aż łapka sie zrosła i przyszedł czas na zdjęcie go, okazało się jednak że wyrywa sobie futro z łapki i próbuje wygryźć drut którym miała złapane złamanie. nie można jej samej zostawić nawet na chwilkę bo rani się do krwi... są jakieś sposoby by ją zniechęcić?? jakoś zapomni o tym drucie?? reszty łapki nie rusza po zaklejeniu plastrem przestaje się interesować łapą. staje na niej, łapa jest ciepła i różowa powoli odrasta futerko.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: wygryzanie sierści
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 03, 2014, 22:10:47 pm »
Skonsultuj to z dr Różańską. Być może królik ma jakąś reakcję alergiczną na element śrubujący kości.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Sylwia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1114
Odp: wygryzanie sierści
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 03, 2014, 22:21:34 pm »
Moja Balbina też wyskubała sobie sierść na grzbiecie, aż do krwi. Okazało się, że miała beztlenowe zapalenie skóry, które powstało po zastrzyku. Przez miesiąc leczyliśmy ją antybiotykiem i maściami, jednak okazało się, że zabieg chirurgiczny był nieunikniony i to dopiero pomogło.

Offline Anuszka957

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Kobieta
Odp: wygryzanie sierści
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 05, 2014, 18:17:04 pm »
dzisiaj byliśmy na konsultacji i okazało sie że ma na łapce ranę którą zrobiła sobie zbyt wyrośniętym pazurkiem, który wreszcie dzisiaj dało się obciąć. poza tym żadnych groźnych zjawisk. mam nadzieję że jak sie zagoi to da sobie spokój i przestanie gryźć łapiszcze.

Offline Kabiszon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Biazstok
Moj krolik ma cos na plecach...
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 31, 2014, 16:13:04 pm »
Moj krolik rasz BARAN FRANCUSKI ma cos dyiwnego na plecach. W jednzm miejscu nie ma siersci a zamiast niej jest taki jakby pyl lub cos w tym rodzaju... Moze ktos z was spotkal sie juz z czyms taki ? Byc moze to grzybica ale nie jestem pewny...
https://www.dropbox.com/s/vjazuoo07u8ly3e/P5310098.JPG

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Moj krolik ma cos na plecach...
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 31, 2014, 16:34:27 pm »
mi to wygląda na łupież wędrujący. Idź do weterynarza - najlepiej, żeby pobrał zeskrobinę do badania i na jej podstawie zdiagnozował.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Moj krolik ma cos na plecach...
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 31, 2014, 17:08:55 pm »
To są pasożyty.Moje przez to przechodziły. Dostały serię zastrzyków i przeszło.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Aurelia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Turbo, Szelka
Czarna plama na skórze
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 03, 2014, 11:21:31 am »
Dziś przy głaskaniu wybadałam u mojego królasa przy bioderku dziwną plamę czarną bez sierści- kształtem przypomina nieregularną plamę, w miejscu tym wydaje mi się że bardzo delikatnie łuszczy mu się skóra (w porównaniu do jego skóry "normalnej"), czy to może być grzybica? Czym może być to spowodowane? :wazuup: Od razu uprzedzam- wiem, najlepiej iść do weterynarza jak najszybciej, jednak żadnego króliczego w mojej miejscowości nie ma więc zanim zacznę panikować i stosować się do wszystkich zaleceń lekarza, szukam kogoś kto mógłby mi coś więcej na ten temat powiedzieć :) :blaga:

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Czarna plama na skórze
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 03, 2014, 11:32:14 am »
Prawdopodobnie wygryzł sobie sierść i odrasta mu nowa, najpierw skóra jest różowa później ciemnieje i robi się czasami nawet czarna/siwo czarna, to "luszczenie" to raczej ci się wydaje , tylko to będą zaczątki nowej sierści - weź lupę  :icon_razz, przy chorobach skóra jest czerwona a królik się drapie, więc nie panikuj.