Porady > Choroby

Choroby skóry: grzybica, łysienie, zaczerwienienie, zmiany skórne

<< < (2/41) > >>

Iskra:
Albo ma grzybicę ;) Dla mnie to grzyb lub jakaś horoba skóry, opis by się zgadzał. Alem gdybać sobie przez internet mogę tylko

Razzly:

--- Cytat: tutek16 ---Mam problem ze zmianami skórnymi u mojego królika.Byłam u dwóch weterynarzy,jeden z nich nie wiedział co to jest,a drugi stwierdził,że to grzybica (...)

mam dokłądnie ten sam problem, weterynarz zalecił antybiotyk przez 3 tygodnie i nic to nie pomogło, również posiew wykluczył grzybicę choć to właśnie tak wygląda... obecnie jestem na etapie kąpieli w szamponie z selenem Dr Seidla i po pierwszym zastosowaniu widzę poprawę

Tutek16 jeśli uda Ci się wyleczyć swojego pupila to daj znać co dostawał i jaka była opinia lekarza
--- Koniec cytatu ---

Iskra:
Razzly- a czy bezpośrednio przed posiewem to zmienione miejsce było czymś smarowane?

Razzly:
było pryskane sprayem fungiderm ale nie działał wiec około tygodnia albo mniej przed pobraniem próbki odstawiłam to lekarstwo

Pan_Krolik:
pododermatitis ma tez te odmiane iz futro z dolu na skokach jest, ale opuchniete i zaczerwienione sa głównie .... palce przy szponach, tam gdzie wychodza paznokcie
jak z tym walczyc ?

ran poki co nie ma, kroliki nawagi nie maja ... ale to jest dokladnie jeden z objawow opisanych tutaj  -  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13138.0
okazuje sie w moim przypadku moze to byc albo zaszlosc w postaci niegdysiejszej nadwagi albo tez i kwestia podloza, ktore jest albo zbyt twarde (ale nie ma powycieranych skokow, dziwne), teraz ma wyściełane wszedzie gdzie mozna wlacznie z klatka miekkimi zwojami materialu mniej lub bardziej włochatego, i przymierzam sie do zakupu miekkiego dywanu

co oprocz wizyty u lekarza mozna zrobic na dzis ? jutro ?


============
opis z linka (wycinek)
Sore Hocks
Pododermatitis is the medical name for a condition known as Sore Hocks by rabbit keepers and Bumblefoot in guinea pigs and rats.  It occurs when bacteria enter a small break in the skin of the foot.  In rabbits it is mainly the large back feet or hocks which are affected.  The fur which usually protects the sole of the foot is often missing in patches and the skin is visibly pink to red in colour and clearly inflamed.
The most common cause of this infection is abrasive floor litter which causes lesions that then become infected. The main bacteria involved is thought to be staphylococcus aureus but other bacteria and fungal infection may also be involved. Overweight animals, certain breeds of rabbit and animals with diabetes are more susceptible.
Wire bottomed cages are not recommended because they are a known cause of pododermatitis. Use soft bedding which allows urine to drain away such as dust extracted chopped straw on top of newspaper or cellulose fibre bedding.
The Guinea Lynx forum mentions the use of Bacitracin-Neomycin-Polymyxin B (Neosporin) applied twice daily (after chlorhexidine soaks when the feet are ulcerated) and Baytril (10mgs/kg/day for a month) to deal with the problem systemically.
Rabbit keepers have found using Germolene New-Skin liquid bandage helps in the management of sore hocks. Other sources recommend Neosporin, Nitrofurazone ointment and even Preparation H (an over the counter treatment for haemmorhoids!)
==============



Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej