Autor Wątek: Choroby kości i stawów: złamania, urazy, zwyrodnienia  (Przeczytany 140997 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: zlamana/zwichnieta łapka
« Odpowiedź #300 dnia: Wrzesień 29, 2014, 12:47:47 pm »
Spróbuj się skontaktować z Sopockim Uszakowem (na forum forumowiczki Miła oraz Nellciaa - dziewczyny korzystają z usług weterynarzy w Trójmieście i są zorientowane w cenach za różne usługi weterynaryjne. Powinny polecić Ci jakiegoś weterynarza. Na pewno wizyta i rtg nie powinny kosztować tyle ile podałaś.

Ps. znalazłam, kogo polecają:
Dr. Pyrak
Gabinet Altervet
ul. Kartuska 345B / U8
80-125 Gdańsk, Jasień

(58) 38-00-444


Offline jo81joanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdańsk
Odp: zlamana/zwichnieta łapka
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 01, 2014, 10:39:34 am »
Dziękuję za rady.

Dwa dni temu byłam u weta. Zrobiono rtg, dostał też leki. Łapka połamana w 2 miejscach. Ratowanie łapki 700 zł ;/ ( razem ze znieczuleniem, zmianami opatrunków, antybiotykime, itp., itd.), amputacja 450 zł;/ jest jeszcze opcja usztywnienia łapki – koszt ok 120 zł i chyba na to się zdecydujemy. Nie chcę, aby cierpiał, nie chcę go usypiać, ale nie stać mnie na takie ceny ;/
Wczoraj też byliśmy z nim na zastrzyk.
Szukamy jeszcze innego weta, może gdzieś taniej…

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: zlamana/zwichnieta łapka
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 01, 2014, 11:25:36 am »
Jo81joanna ,  w sobotę wolontariuszki z sopockiego uszakowa jadą do Torunia do dr Krawczyka . Napisz na pw do kolezanki z Sopotu nick Mila czyby nie zabrały twego króliczka na oględziny  , a moze jest miejsce tobyś pojechala z nimi. Tam uszakami zajmuje sie dr Krawczyk.
Nie dość ,ze  wspaniały wet ale także nie zdziera tak jak weci w Gdańsku .
Tyle forsy to nawet w Warszawie nie placi sie .
Moj Zefirek mial złamana łapkę tylną Zapłaciłam za Rtg 40 zł, złożenie i leki gdzieś 80  zł . Miał założony gisp syntetyczny . To było dwa lata temu , nic nie odczuwa , nie widać że mu coś dolegało.
Możesz także skorzystać z rady forumowej MAS , ona ma kontakt z bardzo dobrym wetem chirurgiem ,uczniem dr Piaseckiego tylko cenowo nie wiem jak to sie kształtuje.
Tylko ,ze nie można długo ,,szukać "weta bo  jak ma złamanie skomplikowane to trzeb już dzialać .

Offline mateusz ba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Choroby kości i stawów: złamania, urazy, zwyrodnienia
« Odpowiedź #303 dnia: Listopad 14, 2014, 18:50:55 pm »
 :icon_sad bardzo proszę  o pomoc, stan naszego Uszaka się  pogarsza.  Zaczelo się  od lzawienia oka i kichania, okazalo się,  ze to problem z korzeniem zeba i przetoka. Usunelismy zeba, niestety problem lzawienia sie powtarza. Dostawal antybiotyk i problem byl zaleczany na jakis czas. Po ostatniej kuracji antybiotykiem okres spokoju trwal niecaly miesiac. Krolik ma zapchany caly kanalik lzowy biala ropa. Wyblada na to ze zapalenie z zeba przeszlo na okoliczne zeby? Kosc? Czy ktos mial moze podobna sytuacje i jak ja leczyl? Nasz weterynarz sugeruje ze nalezy wykonac kolejne juz przeswietlenie rtg szczeki by zobaczyc co tam sie dzieje. A nastepnie wyrwac zainfekowane zeby. Prosze i jakies informacje

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: zapalenie kości, prosimy o pomoc!
« Odpowiedź #304 dnia: Listopad 14, 2014, 18:55:39 pm »
U kogo leczycie?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline mateusz ba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: zapalenie kości, prosimy o pomoc!
« Odpowiedź #305 dnia: Listopad 14, 2014, 19:22:00 pm »
U Pani Kasi Kiszki.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: zapalenie kości, prosimy o pomoc!
« Odpowiedź #306 dnia: Listopad 14, 2014, 19:55:27 pm »
Skonsultujcie króliczka w Kobrze u dr Hanny Lisieckiej.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: zapalenie kości, prosimy o pomoc!
« Odpowiedź #307 dnia: Listopad 15, 2014, 21:14:50 pm »
mateusz, podjedź do przychodni Akademickiej w Poznaniu pokaż im królika ( dr Chosia ma doświadczenie w królikach) zrobią mu tam RTG
Zdecydowanie powinieneś królika pokazać innemu weterynarzowi, który ma doświadczenie w leczeniu królików niestety w Poznaniu jest ich bardzo mało.
Dr Lisiecka też oczywiście jest króliczym specjalistą, ale nie ma w gabinecie sprzętu.

Offline Beataa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: mniamek , muminek , zuzik i dziobdziob
Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #308 dnia: Grudzień 09, 2014, 12:08:40 pm »
Witam. Moze zaczne od poczatku. Zaczelo sie to w piatek gdy zauwazylam ze nasza 3-4 miesieczna kruszynka ma wygieta lapke. Wygladala jakby byla polamana. Natychmiast pojechalismy do weta. Ten stwierdzil ze lapka jest cala pogruchotana i nie ekologiczne jest leczenie jej zeby najlepiej zostawic jest mlody nauczy sie chodzic o trzech. Wyszlam z tamtad i juz nie wroce. Pojechalam w ten sam dzien do drugiego. Obmacal lapke zrobil zdjecie. Kosci cale lapka cala stwierdzil ze to normalne za wczesnie zaczal kicac mamyw go odstawic na 7 dni lapka sie wyprostuje.
W niedziele zauwazylismy ze lapka wylysiala , spuchla i krawila i bardziej sie wygiela. Pojechalismy znowu do tej kliniki z zloscia i z zdjeciem. Przyjal nas 3 weterynarz i stwierdzil ze zostala zle postawiona diagnoza zet to bakteryjne zapalenie stawu. Dostal antybiotyk. Opuchlizna zeszla. Dzisiaj byla kontrola . Dostal kolejny antybiotyk i przypisal bactrim i oslonke na tydzien. Niestety kolejna zla wiadomosc. Przeszlo to na druga lapke. Teraz podpiera sie tylko na lokciach. Bardzo sie boje i nie wiem co dalej. Czy zostanie kaleka ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2014, 12:12:52 pm wysłana przez Beataa »

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #309 dnia: Grudzień 09, 2014, 12:46:57 pm »
masz zdjęcia?
jak to tak przechodzi z jednej kończyny na drugą to nie martwiłabym się, czy zostanie kaleką, tylko czy przeżyje.

pojedźcie do doktor Lisieckiej w lecznicy Kobra, niech na to spojrzy. jeśli nie to proponuję od razu szukać weta poza Poznaniem.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Beataa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: mniamek , muminek , zuzik i dziobdziob
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #310 dnia: Grudzień 09, 2014, 21:05:08 pm »
Na razie uczęszczamy do weta wlasnie polecanego z spk. i to wlascie z takiej króliczej strony wzielam namiar na obecna klinikę. nie pokoi mnie fakt ze w drugiej lapce zaczyna się to samo co w pierwszej.
Jak już wspomniałam diagnoza padla bakteryjne zapalenie stawu i już ma ograniczona w niej ruchowość.
Pani Lisiecka może przyjąć nas dopiero w poniedziałek. Jak dla mnie to zbyt długo.
Zdjecia nie jestem wstanie zrobić bo chowa lapki a jak je wyciągam to się prostują.

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #311 dnia: Grudzień 09, 2014, 21:08:25 pm »
a w jakiej lecznicy byłaś ?

Offline Beataa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: mniamek , muminek , zuzik i dziobdziob
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #312 dnia: Grudzień 09, 2014, 22:08:02 pm »
Za 1 razem na chwiałkowskiego a obecnie na naramowicka. Druga lapka coraz bardziej sie ugina.
obie sa wygiete do wewnatrz az do lokci.

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #313 dnia: Grudzień 09, 2014, 22:35:15 pm »
a na Naramowickiej jaki wet ? z tego co wie, tam dobrze jest się umawiać z wet. Podleślną polecam również Akademicką na ul Dojazd, jednak widzę, że tu jest problem z prawidłową diagnozą :/ w poznaniu kiepsko o weta :/ a jesteś umówiona do Lisieckiej ? idziesz na wizytę do niej ? jakbyś czegoś potrzebowała to pisz na pw, jestem z Poznania i może bede mogła jakoś pomóc....

Offline Integra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2604
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Będzin
  • Moje króliki: Niutosław Niutorkiewicz, dla znajomych Niutek
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #314 dnia: Grudzień 09, 2014, 23:12:16 pm »
Niestety nie mam najmniejszego pojęcia co dolega Twojemu maluszkowi, więc pozostaje mi tylko mocne trzymanie kciuków za po pierwsze - właściwą diagnozę, a po drugie skuteczne leczenie i powrót kicajka do zdrowia.

Offline Beataa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: mniamek , muminek , zuzik i dziobdziob
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #315 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:20:45 am »
Na naramowickiej spojrzal na niego wlasciciel i prowadzi go ten drugi starszy pan co tez sa sama dobra opinie. Doktor Lisiecka kolezanka stanowczo mi odradzila. Jego stan juz jest na tyle zly ze nie moge pozwolic na kolejne zle diagnozy i eksperymenty. Wszyscy trzymaja za niego kciuki lecz to widac i bardzo smutno na to patrzec ze choroba bierze gore. Znowu stawy popuchly. Dostal przypisany antybiotyk jesli wciagu godziny lub dwoch nie pomoze spowrotem do kliniki :(


Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #316 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:22:43 am »
a nie jesteś w stanie pojechać z nim gdzieś dalej ?

Offline Beataa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: mniamek , muminek , zuzik i dziobdziob
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #317 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:28:28 am »
Niestety nie posiadam samochodu i poruszam sie gdzie moge po Poznaniu. Ale jesli sie znalazlby ktos kto naprawde pomoze mu to stane na glowie a pojade

Offline Sicca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1423
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Bytom
  • Moje króliki: Hermiona, Ghandi, Honkirion.
  • Na DT: Kłopot, Malina, Pestka, Niutonka, Krysia, Texas, Alaska, Atlanta, Nevada, Oklahoma, Salem, Denver.
  • Pozostałe zwierzaki: owczarek szkocki Miszka, kundelek Blanche.. I reszta DT: Alabama i Haszysz :)
  • Za TM: Zuzia, Tuptuś, Inka, Ahmed [*]
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #318 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:29:01 am »
Możesz wrzucić zdjęcie jak wygląda teraz uszak? Albo filmik jak się porusza?
Tam się kończy Twoje dobro, gdzie zaczyna się krzywda innych istot.
-
Siccolisko: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16117.new.html#new

Offline Beataa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: mniamek , muminek , zuzik i dziobdziob
Odp: Powiginane przednie lapki - pomocy.
« Odpowiedź #319 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:33:59 am »
http://wgrajo.pl/?v=2014121020.png tak wyglada 1 lapka. I od tej lysiny ma calkowicie zgieta do wewnatrz