Autor Wątek: Choroby kości i stawów: złamania, urazy, zwyrodnienia  (Przeczytany 141010 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 26, 2013, 11:56:08 am »
Kochana skoro są szanse, że wyjdzie z tego to dlaczego odrzucać tą nadzieję? trzeba walczyć! ja mogłam już 3 razy uśpić psa, bo był w stanie krytycznym. Za każdym razem przekonywałam moją mamę, że trzeba walczyć. Obecnie psiak ma 16 lat i bardzo dużą wolę do życia! dzięki niemu nauczyłam się co to znaczy chęć życia. Nie poddawaj się, jeśli jest jakaś szansa, że będzie ok, to nie warto z niej rezygnować.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 29, 2013, 16:48:07 pm »
Z zapartym tchem czytam ten wątek i mocno trzymam kciuki!!

Swoją drogą własnie kupiłam ten wspomniany wyżej Dry Bed dla Słonika, bo ma pododermatitis.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 29, 2013, 17:19:06 pm »
Swoją drogą własnie kupiłam ten wspomniany wyżej Dry Bed dla Słonika, bo ma pododermatitis.
Dla królasków w pododermatitis lepszy jest typ A, bo ma dłuższe włosie i jest miększy

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 29, 2013, 17:24:08 pm »
To i typ A kupimy w takim razie, zastanawialam sie, czy tego nie dac do kuwety, bo Słonik lubi w niej leżakować w nocy i nie mam na to wpływu.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 29, 2013, 18:09:07 pm »
iwona widze ze niezla mode rozpoczelkam na te dry bedy
połoz w kocie gdzie była kuweta podklady na to dry bed- kuwete zabierz- im wieksza powierzchnia do sikania tym rzadziej trzeba prac dry beda- my przy rozmiarze 100/75 pierzemy raz na tydzien, podklady wymieniane codziennie lub co 2 dzien
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 29, 2013, 21:43:38 pm »
Byłyśmy dziś na kolejnej wizycie u dr Sekuly. Uznał, ze ostatnio kręgosłup Lejdi prezentował się lepiej a dziś  strzykał (czy coś). Kolejny raz podkreślił, ze jedna łapka jest dużo słabsza, dodał też dziś, że najprawdopodobniej ta słabsza łapka nie da rady chodzić :/ Znacie królisie na trzech łapach?
Od przyszłego tygodnia zaczynamy zabiegi ze stymulatorem mięśni, bo w tylnych łapkach pojawia się już ich zanik.
Dziś Lejdi spędzi noc niestety w transporterze żeby kręgosłup znów poczuł się lepiej, szkoda mi jej an takiej małej przestrzeni, no ale to ma jej pomóc.
Pojawiły się jakby odleżyny? obok odbytu, smaruję od wczoraj maścią. Jedn boczek, na którym wciąż Lejdi chce leżeć jest skoltuniony i też boję się odleżyn, we wtorek odbiorę już wspomnianą wyżej matę, mam nadzieję, ze to pomoże.
Poza tym Lejdi prezentuje się pięknie, jest radosna, błyszczą jej oczka i wciąż uszy podniesione ma do góry.
Cieszę się, że nie podjęłam decyzji, by ją uśpić, mimo, że trzy razy już się z nią żegnałam.

3majcie kciuki, to pomaga :)
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 29, 2013, 22:06:11 pm »
Pewnie, że króliki na trzech nogach radzą sobię całkiem nieźle i prowadzą szczęśliwe życie :)
Dobrze, że nie podjełaś decyzji o eutanazji. Dopóki Lejdi nie odczuwa bólu fizycznego może sobie spokojnie, dobrze żyć. Nam się tylko wydaje, że to straszne, ale to jest zwierzę i nie rozpacza z powodu swojego paraliżu, nie ma do Ciebie żalu, nie ma świadomości co się z nim dzieję tylko po prostu się dostosowuje. Np. mój kot, który stracił wszystkie zęby, prawdopodobnie po tygodniu zapomniał, że je kiedykolwiek miał i dostosował się...
Trzymam mocno kciuki.. :*

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 29, 2013, 22:09:59 pm »
Lejdi jest cały czas promienna, liże mnie po rękach i po ustach jak nigdy, jestem ciekawa czy jak zacznie kicać, to nadal będzie taka przytulanka, bo wcześniej nie była.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 29, 2013, 22:11:48 pm »
Agniese, cudownie dajecie radę  :jupi
A króliki na 3 nogach? Oczywiście! Zobacz sobie np. http://www.youtube.com/watch?v=dIDbwPqgHU8 na kanale tej kobietki jest więcej filmików z Bertiem, który ma 3 nóżki. Z tego co kojarzę w wieku 13 lat dalej biegał jak szalony :) Mało tego, nasza Riko przy swoich wszystkich chorobach na 4 nóżkach - niestety- nie biega tak ładnie jak on. Dacie radę :)  :przytul

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 02, 2013, 13:03:23 pm »
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 02, 2013, 15:12:50 pm »
nic sie nie pokazuje... no za wyjątkiem poczty :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 02, 2013, 15:23:02 pm »
kliknij pobierz albo wyświetl
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline psikoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Puszek
  • Za TM: Inoczka, Zuzia, Misio-Bielasek, Misia
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 02, 2013, 15:24:36 pm »
Agniese co u Was słychać, jak ma się Lejdi?

Ja mam króliczka bez jednej tylnej łapki. Radzi sobie bardzo dobrze, biega szybciej od mojego drugiego czworonogiego króliczka, bez problemu wskakuje do kuwetki, a nawet nauczył się wskakiwać na moje łóżko. Jedyne co mu sprawia pewien problem to myci uszu - musi to robić na leżąco, ale już się chyba do tego przystosował i nie ma z tym problemów.
Ale mój króliczek jest po amputacji łapki, nie wiem jak to jest w przypadku, gdy królik ma 4 łapki, z czego jedna nie funkcjonuje prawidłowo...

Trzymam kciuki, żeby Lejdi wyzdrowiała i powróciła do pełni sił.


kliknij pobierz albo wyświetl
mi też otwiera się poczta, z komunikatem  "Wybrany wątek już nie istnieje."
Inoczka i Puszek serdecznie zapraszają:

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:41:32 pm »
Jedyne co mu sprawia pewien problem to myci uszu - musi to robić na leżąco, ale już się chyba do tego przystosował i nie ma z tym problemów.
Nasz Riko jest niepełnosprawny-ma wszystkie łapki, ale jak wiadomo, buja się - i też myje się na leżąco. 100% bardziej słodkie niż zwykłe mycie, i Rikowi nie sprawia żadnego problemu ;)

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:44:24 pm »
docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&attid=0.1&thid=13dca6853f3e214e&mt=application/vnd.ms-powerpoint&url=https://mail.google.com/mail/?ui%3D2%26ik%3D1537f9d6e4%26view%3Datt%26th%

a teraz?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 02, 2013, 22:46:25 pm »
Ten ostatni link też nie działa.
U nas sytuacja dynamicznie się zmienia.
W piątek wet od nastawiania uznał, że kręgosłup jest w stanie nieco gorszym niż ostatnio i Lejdi bezwzględnie ma się nie przemieszczać, ponadto najpewniej tylko jedna tylna łapka odzyska sprawność.
Dziś ta slabsza łapka rownież reagowala na impulsy i wet uznał, ze na tyle, ze najpewniej też będzie sprawna, tylko będzie to wymagało dłuższej rehabilitacji. Dziś wet mówił same pozytywne rzeczy, tak bardzo chcę wietrzyć jego słowom. Zamówiłam dziś http://allegro.pl/show_item.php?item=3122591062, urządzenie do elektrostymulacji i jak już będzie, to mamy znowu jechać do weterynarza i nauczy nas go używać.
Dziś przyszła pocztą ta cudowna polecana mapa, zaskoczył mnie jej widok, wygląda jak puszysty dywan. Upchałam ją do starej, małej klatki, którą mam po ostatnim kroliku i Ljedi od dziś w niej będzie mieszkać. Od przyszłego tygodnia mam mieć dla niej wykladzinę rozlozoną na parkiecie żeby mogła próbować swoich sił.
Lejdi jest promienna jakby nigdy nic :)
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 02, 2013, 23:19:16 pm »
śledzę ten wątek od początku, tylko nie wiedziałam co napisać tak mnie uderzyła Wasza smutna historia. A teraz mogę spokojnie powiedzieć, że się bardzo cieszę z postępów i trzymam dalej kciuki! wielkie uznanie dla Ciebie Agniese że podjęłaś walkę o Lejdi! trzymajcie się dziewczyny! :przytul
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 02, 2013, 23:54:26 pm »
Agniese, jesteś niemożliwa.
To, co Ty wyczyniasz dla tej malutkiej - to jest dokładnie to, co powinno być, to jest miłość, a ja jak czytam ten wątek nie jestem smutna, tylko szczęśliwa, że taką tragedię potrafiłaś tak odwrócić  :przytul Proszę ode mnie ucałować Lejdi!!!!  :heart

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 03, 2013, 07:52:04 am »
Agniese jesteś cudowna :D Właśnie o to mi chodziło, jak masz wszelkie potrzebne informacje to wiesz na czym stoisz i co masz robic :D Trzymam za was kciuki :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 03, 2013, 10:11:23 am »
Ja też śledzę wątek od początku i też nie wiedziałam, co napisać, bo porady nie jestem w stanie udzielić - nic nie wiem o takich chorobach. Ale kciuki trzymałam. I też jestem pod wrażeniem Twojej i Lejdi determinacji. Jesteś prawdziwym przyjacielem swojej królisi! nie dziwię się, że podjęłaś decyzję o walce o jej zycie - jak się widzi promiennego, roześmianego królika, to ścieżka działania jest tylko jedna!
Pozdrawiam serdecznie i głaszczę małą fajterkę :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html