Autor Wątek: Choroby kości i stawów: złamania, urazy, zwyrodnienia  (Przeczytany 141092 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

miss_suzi

  • Gość
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 28, 2012, 02:38:26 am »
Dzwoniliśmy dziś do Dr.Victorii i mamy wysłać jej rentgen nóżek. Jutro również jedziemy z zdjęciem oczka (żeby nie ciągnąć kaleczki razem z sobą) do veta w którym leczyliśmy je. Zobaczymy co powiedzą.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 28, 2012, 12:09:00 pm »
Ale dobrze ze chociaz poprosiła o wysłanie zdjécia rengenowskiego bo innym z poza rejonu Derbyshire moze odmówic pomocy.Wydaje mi sié ze Wam pomoze.

miss_suzi

  • Gość
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 30, 2012, 00:01:16 am »
tez mi sie wydaje!bardzo mila i widac ze zalezy jej na zwierzaczkach a nie na kasie!bo jak dzwonilismy do kilku innych to tylko chcieli kase z wizyty inaczej nie podaja informacji ;/ szok!no z oczkiem jedziemy jutro bo w sobote nic nie zalatwilismy bo moj chlopak byl ale powiedziala ze cos jest nie tak skoro oczko nei wyzdrowialo i musi go sama zobaczyc.. tak wiec z oczkiem co dalej dowiemy sie jutro puki co ma ciagle na 3 powiece mala biala narosl ktora wyglada jak ropka taka biala ale nie chce zejsc.. zobaczymy

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 30, 2012, 00:30:30 am »
No to się cieszę że mogłam polecić dobrego weterynarza.Inni wołali o kasę przez telefon ??  :wow To już są konowały.Wysłaliście zdjęcie do Victorii ?? I jeszcze jedno pytanie:Mówiliście że jestescie z naszego polecenia ??

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 02, 2012, 19:48:28 pm »
Jak tam łapki i oczka Biggusia ??

Offline Juwenta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 04, 2012, 20:02:15 pm »
Niestety poprawy nie ma, wręcz jest gorzej :( Konsultowałam się z innym wetem, który powiedział, że w takim przypadku podaje się sterydy.

Nie mam już złudzeń, że będzie lepiej :( chciałabym tylko, żeby się nie pogarszało. Nadal dostaje wit. Combivit. 

Zaczęłam też podawać Zeel T. w tab. ale nie wiem jaka dawka będzie bezpieczna. 1 tab. 3-5 x dziennie, (jak pisze na opak.) to trochę sporo.  Na razie dostaje ćwiartkę 2 x dziennie, ale nie wiem czy to nie za mała dawka, żeby cokolwiek pomogło.  Mam też Traumeel, ale nie wiem czy to łączyć.

Skonsultuję się jeszcze chyba  z  dr. Rybickim i innym wetem od zwierząt egoztycznych, ale wiem, że nic nowego nie zaproponują. Pewnie sterydy i powiedzą - że taki wiek i nic się nie da zrobić.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 05, 2012, 11:09:32 am »
Sterydy nie lecza takich rzeczy i od tego trzeba zaczac. Popros dziewczyny z Torunia żeby skonsultowaly twojego uszaka u doc Krawczyka. I traumelem mozesz jak najbardziej smarowac uszaka.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 05, 2012, 15:36:55 pm »
madzia sterydy podaje się w celu ograniczenia dolegliwości bólowych i podniesienia jakości zycia zwierzaka, często też się podaje metacam co jakis czas serie zastrzyków- tego się nie da wyleczyć i bedzie gorzej i to nawet dużo gorzej
ale trzeba robic wszystko by zwierzak dalj cieszył sie zyciem
trzeba tez odpowiednio przystosowac mieszkanie, zlikwidowac klatke albo zrobic podest- nie moze skakac pod zadnym pozorem- tylko poruszanie sie po powierzchniach płaskich wchodzi w gre, jak najmniej tzreba malucha podnosic itd- ja to wszystko juz przesłam i nie zazdroszcze trzymaj sie Juwenta ze swoim uszakem
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Juwenta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 06, 2012, 19:16:17 pm »
Dokładnie tak jak pisze marta  - raczej nie ma mowy o wyleczeniu, tylko  o poprawie jakości życia, sterydami.  Pewnie kosztem krótszego życia (po sterydach może wysiąść wątroba etc) ale do wyboru jest, ryzyko krótszego  życia w większym komforcie, lub sztucznie wydłużanego być może w męczarniach :|


marta, klatka jest przystosowana,  tak, że nie musi skakać, bo bok kuwety został wycięty już w grudniu, kiedy zaczęły się jego problemy, tak więc może sam wchodzić i wychodzić.  Podnoszę go tylko do podania leków/zastrzyków i masażu (wszystko odbywa się na kolanach), czy Twój uszak też miał zwyrodnienie? Czy mogłabyś opisać mi na pw. jak to u was wyglądało?


Madzia, Traumeel i Zeel mam w tab. pod język.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 06, 2012, 22:01:45 pm »
Podobno traumeel jest lepszy w żelu/maści- już dokładnie nie pamiętam jaka to forma. Ponieważ działa miejscowo i nie obciąża ukł. pokarmowego.
Pamiętam że monika.k stosowała traumeel w maści u swojej króliczki Pusi, jak miała niedowład łapki.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 08, 2012, 12:47:20 pm »
Juwenta, Nivalin stosuje się u królików z problemami neurologicznymi (szczególnie przy niedowładach)
Co do cocarboksylazy, to niestety ja nie wiem, może toruńskie dziewczyny (Ola_19, Katka) coś więcej powiedzą.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 08, 2012, 16:32:32 pm »
ja wiem- podaje się ją najczęściej miesza się z wit b12 w zastzyku- pobudza prace jelit- uwazaj moze spowodowac kszmarna biegunke
ja raz przyszłam i mój malec leżał unużany w rzadkiej kupie
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 08, 2012, 17:02:58 pm »
A cocarboksylaza to nie jest przypadkiem również bardzo bolesna? Moja koleżanka dostawała chyba z tego zastrzyki z wit. B12 i nie mogła po nich się ruszać  :/


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 08, 2012, 17:12:29 pm »
jest koszmarnie bolesna powstają czasem pecherze, boble, ranki, ale gorsze są te biegunki bo dobijaja i tak chorego krola dlatego trzeba bardzoz nia uwazac i obserwowac
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 11, 2012, 20:54:15 pm »
własnie co u Biggusia
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Juwenta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 11, 2012, 23:58:14 pm »
Dzięki dziewczyny za info. Zapytam weta o ten Nivalin. Ten drugi odpada, skoro jest bolesny.

Madzia, wysłałam pytanie do moniki.k na pw. odnośnie Zeel i Traumela, ale bez odpowiedzi.


Ogólnie mój maluszek ma się lepiej. Byliśmy na Brynowie u dr. Rybickiego. Dostał lek przeciwzapalny. (czyli steryd, bo wet. wytłumaczył że to jest w sumie to samo, tylko słabsze działanie, a nie że dwa oddzielne leki, jak myślałam) Oczywiście na wstępie powiedział, że  tego się nie  da wyleczyć i podał przykład, że nie dawno miał podobny przypadek, i właścicielka walczyła o królika 3 miesiące (ale jego zdaniem przedłużyła mu tylko cierpienie) i pojechała aż do Krakowa do innego lek. żeby uslyszeć to samo.

Na tym etapie jego choroby nie chciałam podawać jeszcze sterydów, bo myślałam, że to powinno być jako ostateczność,  ale jednak  nie brałam pod uwagi tego, że skoro coraz gorzej się poruszał, to i zanik mięśni szybciej postępował. (a nie oszukujmy się  - sam masaż temu nie zapobiegnie) i w końcu doszło by do tego, że później sterydy już by mogły nie zadziałać, ponieważ zanik mięśni byłby całkowity, i już by nie mógł się podnieść.

Dlatego dostał ten steryd i mam obserwować czy będzie jakakolwiek poprawa. A poprawa w kicaniu była  praktycznie od razu, tego samego dnia.  Nadal troszkę się przewraca, ale potrafi od razu wstać, a wcześniej bywało że go podnosiłam, bo widziałam że nie radzi sobie sam. Ma też większy apetyt i więcej pije (pewnie wpływ leku)

Na następny zastrzyk mamy jechać w pon.

Na razie podaję mu tylko wit. B Compositum, Zeel, i co 2gi dzień moje kropelki witaminowe.

Wit. Combivit w zastrzykach odłożyłam (miałam w domu  zapas na 5dni) bo wet. powiedział, że nie ma sensu go codziennie kłuć, bo potem mogą się pojawić zrosty, obolały grzbiet, itp. (zrosty już się pojawiły, dlatego miałam problem z robieniem zastrzyków)

Mam napisane rokowanie: niepewne

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 12, 2012, 08:21:14 am »
trzeba byc optymistą nie poddawaj sie jeszcze wyleczyc to tego nikt nie wyleczy ale mozesz przedluzyc mu zycie i ulżyć w cierpieniu nie ma co się bronić przed sterydami- w tym przypadku to po prostu mniejsze zło- tak jak napisałas jak nie bedzie sterydów nie będzie się ruszała wtedy błyskawicznie zanikna mu mięśnie i wtedy raczej już nie wstanie:(

ps odpisałam na pw
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Juwenta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 20, 2012, 21:46:43 pm »
Oczywiscie nie poddaje się :) chociaż czasem jest ciężko, jak sobie uświadomię, że to może ostatnie miesiące które z nim spędzam  :( a pocieszenia od rodziny nie mam, bo słyszę tylko - przecież to staruszek, musisz się pogodzić z tym, że już  niewiele życia mu zostało. :/ to mnie jeszcze bardziej dobija.

Na razie jest bez zmian, - czyli nie pogarsza się. 2gą dawkę sterydu dostał w zeszły  poniedziałek. (czyli minęło 7 dni)
Po 10 dniach mam się zgłosić na 3cią dawkę, o ile wcześniej nie przestanie działać.

Lek. powiedział, że będziemy wydłużać czas między kolejnymi dawkami.

Offline Juwenta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: zwyrodnienie kręgosłupa
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 16, 2012, 22:07:39 pm »
Stan  na dziś: względnie dobrze. Po trzeciej dawce steryd już nie zadziałał tak dobrze jak poprzednio, ale o dziwo, po kilku dniach była lekka poprawa i kolejna wizyta u weta była dopiero po 2ch tyg. (w tym czasie były chwile grozy, bo miał chyba jakieś skurcze -  kopał łapami  i nie umiał na nich ustać. Na szczęście po masażu przeszło)

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Podkurczanie lewej łapki
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 11, 2012, 15:11:21 pm »
Wczoraj wieczorem po powrocie do domu zauważyłam, że Staszek siedząc podkurcza lewą łapkę. Na początku myślałam, że on już tak wcześniej robił, ale obejrzałam filmiki kręcone jakiś czas temu i tam siedząc miał obie łapki na ziemi. Skakać skacze normalnie. Częściej staje na dwóch tylnich łapkach. Ale jak pije wode czy coś wcina to ta lewa łapka wisi mu w powietrzu... Nie wiem czy coś mu sie stało od skakania..czy zle zeskoczył.. :(