Autor Wątek: Choroby kości i stawów: złamania, urazy, zwyrodnienia  (Przeczytany 141000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2012, 11:30:13 am »
Rozmawiałam z zakróliczoną osobą z Niemiec i jej króliki miały takie zabiegi usmiech2 I usuwanie ropni i wyrywanie zębów, pełna morfologia, biochemia, w razie potrzeby robią to co innym zwierzakom.  I naprawdę nie źle brzmiało.To chyba też zależy na jakiego weterynarza i klinikę się trafi.
To znajoma miala niesamowite szczescie :)  ja bylam juz u niejednego weta i w super klinice w moim miescie a mieszkam juz tu 20 lat wiec co nieco wiem w tym temacie.
Podziwiam polskich wetow i zazdroszcze wam ich,moze kotom psom sie robi rozne badania nie wiem,bo tych zwierzat nie mialam,ale krolom niestety nie :/

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 25, 2012, 11:36:53 am »
Monia też się żaliła na wetów w UK, więc pewnie za bardzo nie pomogą tam weterynarze.

Monia się żaliła dopóki nie poznala calego team z kliniki weterynaryjnej.Teraz wiadomo komu ufac a kogo omijac szerokim lukiem.W maju nawet utworzylam wátek na temat weterynarzy w Uk.

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11699.msg236557#msg236557
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 14:17:53 pm wysłana przez monika2415 »

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 25, 2012, 18:07:26 pm »
Moje wetki mają cały sprzęt z Niemiec od znajomego weta który jest specjalistą od królików w dodatku ich wielkim miłośnikiem :) wszelkie poważniejsze sprawy czy konsultacje także są z nim, więc myślę że w każdym wypadku są dobrzy weci ale trzeba takich znaleźć co nie zawsze jest łatwe  niestety :(
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



sonia

  • Gość
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:07:00 pm »
A owszem sprzet to maja super,ale niestety tylko sprzet  :/

miss_suzi

  • Gość
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:14:18 pm »
bardzo Wam wszystkim dziekuje za pomoc! moj Krolis nie mial przerosnietych wlasnie zabkow tylko oni tak mysleli i zrobili niepotrzebny zabieg bo sie okazalo ze ma poprostu zapalenie spojowki ropka juz nie cieknie oczka wygloda sto razy lepiej sadze ze jeszcze kilka dni i bedzie calkiem zdrowe.. co do transportu to ciezko bedzie bo moj krolis wazy 7kg i to jest Belgijski Olbrzym Bialy wiec naprawde ciezko znalesc dla niego transporter ktory go zmiesci(chodz taki mamy ale nei moze teraz w nim znalesc dobrej pozycji) i mamy dla niego klatke jak dla psa taka wielka i mysle ze chyba  wtym go przewieziemy kocyki zeby mial miekko i zeby sie nie slizgal.. musze mu zrobic szczepienie i tatuaz naszczescie kroliczki nei musza miec paszportu.. i Moni bardzo dziekuje ale mam metacan cala buteleczke laskawie nam sprzedali jak moj chlopak pozedl do nich i powiedzial ze nasz Buzka cierpi bo ma przeciez nozke zlamana!! odezwe sie do Ciebie na priv!Biggunio jest bardzo zywiolowy nawet z dwoma nozkami polamanymi chce skakac i sie bawic.. najgorsze jest to ze on nie chce brac metacanu ani na listach bazyli ani na miecie ani na zadnym owocku bo wyczuwa zapach i boi sie strzykawki jak mu przykladam do buzi bo wczesniej wet dal mu lekarstwo na zatwardzenie ktore bylo obrzydliwe i dlatego teraz metacan musze mu podawac na kawalku ciastka..  eh niestety nie mam innego wyjscia bo nie moge go trzymac mocno bo boje sie ze zlamie mu kark jak ma takie kostki.. a diete ma bardzo dobra tzn oprocz tego ciastka to je bardzo duzo sianka kuleczki siankowe ciastka i batoniki wszystko 100% z siankiem!trzeba mu badania zrobic!dziewczyny dajcie mi jakies namiary na dobrego i sprawdzonego weta najlepiej z trojmiasta ktory mial kontakt ze zlamaniami u Krolow a jak nie z trojmiasta to byle gdzie!najwazniejsze zeby moje malenstwo miala dobra opieke!jeszcze raz bardzo Wam dziekuje za pomoc i za sparcie!3majcie kciuki za mojego Buzke!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:35:00 pm »
Jestem ciekawa, czy królikom bada się tarczycę i poziom hormonów tarczycy? Czytałam, że u ludzi jest duża zależność między chorobami tarczycy a łamliwością kości, więc podejrzewam, że u królików też część tych niewyjaśnionego pochodzenia złamań, z którymi też już wcześniej mieliśmy kilka razy do czynienia, może mieć związki z tarczycą.

miss_suzi

  • Gość
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:37:27 pm »
ja mojemu krolikowi zrobie wszytskie badania jak bede w polsce!badanie bobkow moczu krwi hormonwo wszytskiego a jak nie beda chcieli tego zrobic to ich zmusze!

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:49:43 pm »
Z Gdańska do Torunia autostradą 2h i jesteś u nalepszego na świecie specjalisty od krolików.

sonia

  • Gość
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:51:46 pm »
Dawac tu doktora Krawczyka,ja wam go ukradne :>

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2012, 21:56:52 pm »
u ludzi mamy nadczynność przytarczyc:

http://www.emedica.pl/choroby/opis/28-nadczynnosc-przytarczyc.html

Objawy  ->
Bóle kostne
Złamania kości
Kolka nerkowa wynikająca z obecności kamieni w drogach moczowych
Krwiomocz
Bóle brzucha (mogą wskazywać na zapalenie trzustki lub wrzód żołądka)
Utrata łaknienia
Nudności, wymioty
Zaparcia
Depresja
Psychoza

Objawy takie jak złamania kości i kamienie moczowe pasują mi do niejakiego Połamańca/Puszka, który mieszka u Pani Elżbiety z naszego forum, może to to właśnie? Puszkowe kości bardzo kruche i z nieznanych powodów, a ciągle trzeba mu przepłukiwać w narkozie pęcherz z powodu kamieni.


Powikłania  ->
Przełom hiperkalcemiczny
Zaćma
Kamica nerkowa, uszkodzenie nerek
Wrzód żołądka lub dwunastnicy
Zapalenie trzustki
Patologiczne złamania kości
Psychoza
Pooperacyjna niedoczynność przytarczyc
Niedoczynność tarczycy w przypadku usunięcia części tarczycy podczas operacji gruczolaka przytarczyc

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:01:17 pm »
Podrzuvę temat dr Ziętkowi z Lublina . Jest nie tylko znamienitym wetem ale takze  naukowcem . Może go zainteresuje ten problem im wyjaśni

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:26:23 pm »
Odpisałam na PW - dałam namiary na Dr.Victoria Williams BVM&S GPCert (SAM) MRCVS.Czekamy na wieści co dalej.

miss_suzi

  • Gość
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:36:49 pm »
dzieki bardzo serdecznie!jutro napewno tam zadzwonie i napisze Wam co i jak!

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:42:20 pm »
Mam nadzieje że Dr.Victoria Williams mnie nie zawiedzie i Wam pomoże !! :(

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2012, 16:11:11 pm »
I co u maluszka?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 26, 2012, 20:28:26 pm »
dori dr Ziętek na razie zagrzebał si na parę lat e.cuni:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Shaya.

  • Zbanowani
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Kobieta
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 26, 2012, 20:30:37 pm »
Jakie biedactwo, trzymamy kciuki.
Stefanka zaprasza! http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12996.0 ~~ Łatwiej wyrzucić tysiące rubli z kieszeni, aniżeli jedno przywiązanie z serca.

miss_suzi

  • Gość
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:31:53 pm »
oczko coraz lepiej!nozka bez zmian .. zaden cud tu nie pomoze tylko uczciwy weterynarz.Jutro dzownimy do dr Victori wiec 3majcie kciuki zeby dalo sie znia umowic jak najszybciej i zeby miala dobre wiesci!Dziekuje wszystkim za mile słowa i podtrzymanie na duchu :*

Offline Shaya.

  • Zbanowani
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Kobieta
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:37:03 pm »
I dalej trzymamy kciuki!
Stefanka zaprasza! http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12996.0 ~~ Łatwiej wyrzucić tysiące rubli z kieszeni, aniżeli jedno przywiązanie z serca.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: złamane dwie tylne nóżki ;((((((((((((
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:48:07 pm »
Trzymamy,trzymamy.