Autor Wątek: Choroby kości i stawów: złamania, urazy, zwyrodnienia  (Przeczytany 142135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 25, 2013, 21:13:00 pm »
Trzeba mieć nadzieję.Eutanazja jest ostatecznością a puki co trzeba walczyć.Mój króliczek, mimo, że był leżący nie miał odleżyn, bo uważałam aby nie leżał w moczu.Futerka smarować nie będziesz. Smaruje się skórę, najlepiej sudokremem, alantanem, tormentiolem do wyboru.Uszy do góry dziewczyno.
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 25, 2013, 21:15:21 pm »
Dzisiaj uszy mam bardzo w górze :) Lejdi też odkąd wyszła od Pana Sekuly.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 25, 2013, 21:22:23 pm »
To super,że jest coś pozytywnego,że ma jakieś czucie.Trzymam mocno kciuki za dalszą poprawę.

Maści zaczynamy używać,kiedy pojawią się odparzenia,trzeba to sprawdzać.Ja używałam kremu Bepanthen,Alantanu,a czasem też kremu na odparzenia Ziaja.Trzeba też często przemieszczać Lejdi,żeby uniknąć odleżyn.
Czy ona nie ma problemów z jedzeniem i piciem?
Co do eutanazji,to zgadzam się z tym,co napisała Elżbieta1950.



Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 25, 2013, 21:30:18 pm »
Lejdi nie ma żadnego problemu z jedzeniem i piciem, ani tez z wypróznianiem. Gorzej z tym, że chce leżeć tylko na jednej stronie.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 25, 2013, 21:31:32 pm »
Widocznie tak jej wygodnie i niech tak leży, może wtedy nie boli?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 25, 2013, 21:34:15 pm »
żeby się nie robiły odleżyny, to warto ją przedkładać, ale wet powiedział, że zwykle tak jest po złamaniu, że królik wybiera jedną stronę.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 25, 2013, 21:38:36 pm »
Agniese, ja chciałam przeprosić że tak napisałam z tym uśpieniem.Sama bym pewnie walczyła a raczej nie pewnie tylko napewno.O tym uśpieniu napisałam bo byłam pod wpływem emocji.Tego samego dnia pożegnaliśmy naszego chomisia Twisterka.Bardzo się męczył i pewnie dlatego tak Ci napisałam z tym uśpieniem.
Jeszcze raz przepraszam i trzymam kciuki za to abyście razem obie dały radę  :przytul:

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 25, 2013, 21:41:48 pm »
Moniko, uwierz mi, że mi nie jeden raz przez głowę przechodziły myśli o uspieniu Lejdi. Wierząc, że to dla niej najlepsze rozwiązanie, bo przecież nie wiem czy nie robię jej większej krzywdy zachowując ją przy zyciu, bo może chcę zaspokoić swoje egoistyczne pobudki i byc z nią nadal. Z drugiej strony też nie chciałabym brać na siebie zbyt dużego obciążenia, bo nie mogę zrezygnować z pracy i mogłabym nie podołać opiece nad niepelnosprawnym królisiem.
Narazie pojawila się inna szansa, więc z niej korzystami.
Przykro mi z powodu Twisterka.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 25, 2013, 21:48:21 pm »
Tak to duże zobowiązanie ale warto się nie poddawać bo kto nie walczy ten nie ma.
Trzymam kciuki za Was !!

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 25, 2013, 22:11:09 pm »
Agniese,zrozumiem każdą decyzję,jaką podejmiesz.Sama kilka razy podejmowałam decyzje o eutanazji swoich zwierząt,ale też zawsze dawałam im szansę,a sobie trochę czasu na podjęcie takiej decyzji.Dlatego uważam,że postępujesz słusznie nie spiesząc się,korzystając z tej szansy,jaka się pojawiła.

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 25, 2013, 22:17:44 pm »
Spójrzcie na foto Lejdi w moim avatarze, ona cały czas ma takie samo światło w oczach. Adoptowałam ją obiecując, że już zawsze będziemy razem, mimo że w międzyczasie mój narzeczony nas zostawił i musiałyśmy sobie radzić same, kupiłam mieszkanie, które Lejdi uwielbia, wiem, że ma wolę życia i walki.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline psikoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Puszek
  • Za TM: Inoczka, Zuzia, Misio-Bielasek, Misia
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 25, 2013, 22:49:36 pm »
Walczcie dziewczyny!
Będę za Was trzymać kciuki!  :przytul
Inoczka i Puszek serdecznie zapraszają:

Offline i16

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Kobieta
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 25, 2013, 23:18:04 pm »
też mocno trzymam kciuki !!

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 26, 2013, 07:28:37 am »
trzymam kciuki  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline gabuizm

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 519
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Kulka, Kropek, Riko
  • Za TM: Amadeusz
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 26, 2013, 09:13:22 am »
Bardzo się boję, że ta nadzieja znowu zgasnie, ale teraz jestem pelna nowych sił by za pomoca takiej rehabilitacji, nastawiania kręgosłupa jej pomóc, mimo, że inni lekarze to odradzają.
Adoptowałam ją obiecując, że już zawsze będziemy razem, mimo że w międzyczasie mój narzeczony nas zostawił i musiałyśmy sobie radzić same, kupiłam mieszkanie, które Lejdi uwielbia, wiem, że ma wolę życia i walki.
To, co spotkało Ciebie i Lejdi to katastrofa, współczuję Wam obu, bo miało być tak pięknie... Ale z tego co piszesz-ciągle może być!  :icon_mrgreen Bardzo mi się podoba Twoje podejście, nie ma takiego poddawania się!!!  :brawo:  Czekam na dalsze newsy o Lejdi, to wspaniale, że delikatnie odzyskuje czucie, trzymajcie się mocno, przesyłamy przytulasy  :przytul

Offline martini_86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Kokolino i Fifi :***
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 26, 2013, 09:58:12 am »
Jestem bardzo poruszona sytuajcą jaka Was spotkała...To jakiś koszmar- nieszczęśliwy wypadek a wypadki chodzą po ludziach i zwierzątkach. Trzymamy mocno za Was kciuki i wysyłamy mnóstwo pozytywnej energii  :* :)


Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 26, 2013, 10:24:52 am »
Witam wszystkich, którzy trzymają za nas kciuki. My się z Lejdi nie poddajemy :)
Pojawil się cień nadziei, mimo że tradycyjni lekarze jednogłośnie każą Lejdi uspić. Trafilyśmy wczoraj do weterynarza lęczącego manualnie urazy kręgoslupów u zwierząt (ten sam, ktory miał powiedzieć moim znajomym, że mają mi uświadomić, że jedynym rozwiązaniem jest uśpienie, natomiast z jego wersji wynika, ze kazał im wyperswadowac wózek, że w takiej sytuacji lepsze jest uśpienie).
Wg lekarza Bogdana Sekuly Lejdi nieco odzyskała czucie, przy mocnych uciskach ruszała tylnymi łapkami! Wet uważa, ze w pelni świadomie oddaje mocz i generalnie, ze kręgosłup może się zrosnąc, Lejdi ma leżeć w transporterze i nie przemieszczać się, za 2 dni znowu mamy przyjechac na nastawianie.
Bardzo się boję, że ta nadzieja znowu zgasnie, ale teraz jestem pelna nowych sił by za pomoca takiej rehabilitacji, nastawiania kręgosłupa jej pomóc, mimo, że inni lekarze to odradzają.
Używamy z Lejdi podkladów wchłaniających mocz, nie smarowałam jej jeszcze żadną maścią, kiedy powinnam zacząć to robic i jakiej maści używać?
Agniese słyszałaś o VetBed albo DryBed? To jest takie specjalne legowisko z materiału, który przepuszcza mocz przez siebie pod spód, a na wierzchu pozostaje suchy. To jest idealne rozwiązanie dla takich króliczusiów jak Twój, bo dzięki temu cały czas maja sucho. Pod VetBeda kładziesz podkład higieniczny i króliś ma luksusowo :) VetBed najtaniej znalazłam i kupowałam dla Donki z 3M kiedyś tutaj: http://piggyshop.pl/dry-bed-antyslip-kremowy-b-50x75/ Mają różne rozmiary i kolory do wyboru. Są tez inne sklepy oferujące ten produkt np uszatkowo.pl i można go też kupić na allegro. Wszyscy, którzy tego używają, uważają, że jest genialny. Jeśli chodzi o maść, to bardzo dobry jest Sudocrem dostępny w każdej aptece. To jest krem stosowany u ludzi na odleżyny. Ale są też inne, których nazw nie pamiętam. Może ktoś tu inny napisze? Zajrzyj do tematów o odgnieceniach na skokach lub Pododermatitis, tam z pewnością znajdziesz nazwy rożnych kremów pomocnych na ewentualne odgniecenia :)

Bardzo się cieszę, ze mała odzyskuje czucie :) Trzymam kciuki kochana. Rób, co ci podpowiada serce :)

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 26, 2013, 11:20:05 am »
Bardzo mocno trzymam kciuki!! To co Was spotkało jest straszne... Nie wyobrażam sobie by któremuś z moich zwierząt wet złamał kręgosłup ! 
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 26, 2013, 11:22:42 am »
PippiLotta dzięki za cenną radę, już zamówiłam matę.
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: zlamanie kręgosłupa
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 26, 2013, 11:44:27 am »
Jakąkolwiek podejmiesz decyzję , będzie to słuszna decyzja :przytul

Trzymam kciuki mocno zaciśnięte :* 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!