Autor Wątek: Lubelski Wolontariat SPK  (Przeczytany 4616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Lubelski Wolontariat SPK
« dnia: Styczeń 12, 2012, 20:56:07 pm »
Na dniach stworzyłam profil na facebooku pod nazwą - "Wolontariat SPK - województwo lubelskie"
Bardzo proszę użytkowników facebooka o polubienie i promocją wśród znajomych, szczególnie tych którzy mieszkają, bądź pochodzą właśnie z tych okolic.
http://www.facebook.com/pages/Wolontariat-SPK-wojew%C3%B3dztwo-lubelskie/232018100205681

Poprzez profil będę zachęcała do adopcji i promowała nasze lubelskie akcje, które planuje. Na pewno wśród tych akcji znajdzie się promowanie SPK, akcja informacyjna wśród sklepów, weterynarzy, czy schroniska - w naszym województwie nie wiele osób słyszało o SPK. Na pewno po wakacjach pomyślę o akcji w szkołach. Mam nadzieję na pozyskanie też wolontariuszy i domów tymczasowych itp itd :P
Oczywiście wszystko w miarę możliwości, jestem raczej zalataną osobą, ale powolutku coś będę działać. Wychodzę z założenia że lepiej powoli niż wcale :) Oczywiście mile widziane będzie wsparcie jak ktoś ma na to ochotę :P

O wszystkim będę informować tu i na facebooku, a póki co proszę o pomoc w promowaniu konta właśnie na facebooku :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2012, 00:49:20 am »
Super inicjatywa! Gdyby udało się zebrać kilka osób, to można naprawdę dużo zdziałać. :)

Będę trzymać kciuki.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline heaven-way

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
    • Dwójka
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2012, 07:25:04 am »
W miarę możliwości jestem chętna do pomocy :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2012, 12:39:27 pm »
Proszę o rozpowszechnianie profilu na facebooku :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2012, 00:10:53 am »
Plan działania powolutku nabiera kształtów :)



Apel do wszystkich
Chciałabym stworzyć ankiety dla weterynarzy i sklepów zoologicznych i proszę o wasze sugestie.
Ankieta dla weterynarzy ma zawierać pytania o zdrowotne problemy królicze - rozpoznania chorób, leczenie itp, o ilości króliczych pacjentów i ich ogólny stan. Moja wiedza o dolegliwościach jest nikła, wiec wspomóżcie i wypowiadajcie się w wątku o jakie choroby czy objawy pytać i na co dokładnie zwracać uwagę.
Ankieta dla sklepów będzie zawierała pytania o statystykę sprzedaży sklepów, na pewno będzie punkt "o co najczęściej pytają klienci" będzie zawierała też część testową sprawdzającą podstawową wiedzę pracowników o królikach. Macie pomysły na pytania - piszcie w wątku.


Apel do Lublinian

Proszę Lublinian o pomoc. Potrzebuję jak największej informacji o weterynarzach i sklepach zoologicznych - wszystkich jakie znacie, i tych wielkich i tych malutkich osiedlowych.
Dane będą wykorzystane w akcjach wolontariatu.
Proszę o nazwy, adresy, telefony, strony internetowe czy też maile. Najważniejszy jest oczywiście adres, byśmy mogli tam trafić - ale nawet jeżeli nie znacie nazwy, czy dokładnego adresu (bez numeru lokalu) to umieśćcie punkt na liście, później zajmę się weryfikacją.
Możecie umieścić także informacje odnośnie tego czy w danym sklepie sprzedają króliki, czy widzieliście tam chore lub za małe. Czy jest asortyment dla królików - duże klatki, granulat właściwy dla królika, pellet. Jeżeli chodzi o weterynarzy, to czy wiecie że leczą tam króliki i jak tam leczą (jakieś przypadki zaniedbań, lub wręcz przeciwnie). Jeżeli wiecie że leczą bardzo dobrze, lub tragicznie psa lub kota, czy też inne zwierze - piszcie takie rzeczy, bo to też o czymś świadczy. Jeżeli wiecie że w jakimś gabinecie weterynaryjnym jakaś konkretna osoba zajmuje się królikami, czy też dobrze leczy, albo źle traktuje zwierzęta - wszystko opiszcie. Również czy w gabinecie znajduje się przy okazji sklep.
Proszę o przesyłanie list na mój adres e-mail pycek.malgorzata@gmail.com - w temacie wiadomości wpiszcie "baza wolontariatu". Listy najlepiej przesyłać w formie plików tekstowych, co ułatwi mi pracę. Unikniemy w ten sposób zaśmiecania forum, a wątek będzie się trzymał tematu. Z drugiej strony patrząc nawet jeżeli wasze informacje będą się pokrywać, będę miała rozeznanie czy sklep lub weterynarz jest popularny i będę widziała wasze opinie - czy są zgodne czy może przeciwstawne.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2012, 15:08:37 pm »
Kochana - myślisz, że weterynarze, a szczególnie sklepy zoo zechcą poświęcić czas i wypełnić ankietę? Szczególnie w kwestii zoologów mam wątpliwości czy będą chciały współpracować, a już na pewno mogą odmówić podania danych sprzedażowych. Wzięliście to pod uwagę?

Co mają na celu te ankiety?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2012, 22:19:03 pm »
Myśląc o danych sprzedażowych chodziło mi o ilość królików jaką sprzedają, miesiące w których sprzedają ich więcej lub mniej, czy tez może w jakich miesiącach jest więcej zapytań o możliwość oddania królika. Sądzę że jest to potrzebne, będę wiedziała w jakim dokładnie czasie i w których miejscach postawić np na większą reklamę odnośnie oddawania do adopcji, czy też kiedy w sklepie jest większe zapotrzebowanie na informacje typu podstawowej obsługi królika. Myślę że dobrze byłoby wiedzieć w jakim rejonie Lublina jest większe zapotrzebowanie na te informacje, a w których miejscach można się ograniczyć do sporadycznych wizyt. Poza tym ankiety w sklepach zoologicznych myślę że się sprawdzą. Dużo sprzedawców nie ma pojęcia o królikach i będę chciała o tym porozmawiać z właścicielami. Zaproponuje pomoc w postaci przekazania informacji (chociaż tych podstawowych) i będę przekonywała że sprzedawca który wie dużo o zwierzęciu i umie udzielić szerokiej odpowiedzi na pytania klientów zachęci do kupna. Z dwojga złego lepiej żeby sprzedawcy potrafili wytłumaczyć kupującemu co i jak robi się przy króliku, niż nakłamali mu że fajny i nic nie trzeba robić, a i tak sprzedadzą.
Jeżeli chodzi o wetów, to ankieta ma przede wszystkim sprawdzić czy może gdzieś jest jakiś króliczy wet, zainteresować weterynarzy tematem królików. A może także wymyślimy jakieś ulotki o królikach w chorobie - jak się zajmować.
Wiem że nie wszyscy będą do mnie dobrze nastawieni, ale nic nie jest proste. Liczę że dobrze będzie gdyby co trzeci sklep czy weterynarz udzielił informacji. Liczę jednak że większość zgodzi się na zostawienie ulotek SPK  i kontaktu adopcyjnego.

Wiem że nie zmienię sama całego świata, ale myślę że ten kawałek jest wart zainteresowania :) i uważam też że bierne zostawianie ulotek bez kontaktu i rozmowy, jakiejkolwiek współpracy dadzą mizerne rezultaty. A skoro i tak się tam wybiorę, to co mi zależy ?
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 29, 2012, 18:19:55 pm »
Może faktycznie warto spróbować, ale nie nastawiaj się na wiele. Po pierwsze sklepy bardzo niechętnie patrzą na adopcje. Musieliśmy zrobić oddzielną broszurę o opiece nad królikami baz informacji adopcyjnej, żeby sklepy zechciały ją przyjąć. A o danych sprzedażowych też raczej niechętnie dyskutują - żaden szeregowy pracownik nie powinien udzielać takich danych, a kierownik może nie chcieć. Szczególnie w sieciówkach. To samo z doszkalaniem się w kwestii królików. Uderzałabym w mniejsze sklepiki, jeśli już, gdzie sam właściciel stoi za kasą.

Pomysł zacny, ale realizacja bardzo trudna. Może lepiej skupić się po prostu na promocji adopcji, kontaktach z weterynarzami, tworzeniu wolontariatu, zdobyciu DT? Oczywiście to tylko moje luźne propozycje - zrobicie jak będziecie chcieli, a ja będę trzymać kciuki. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 29, 2012, 21:11:18 pm »
Ponawiam prośbę o maile i rady :)

Blacky dziękuję za propozycje :) Spróbuje uderzyć w każde możliwe miejsce, na pewno w niejednym przyjmą mnie oschle, ale warto zaryzykować. Jeżeli chodzi o sklepy, to na pewno zrobię projekt jakiejś ulotki omijającej temat adopcji, bo jest oczywiste że sklepy się nie zgodzą na ulotkę z informacją o adopcjach. Jedyne dotyczące adopcji co zaproponuje sklepom, to wizytówki z numerem kontaktowym gdzie mają dzwonić jak do sklepu przyjdzie ktoś z królikiem w garści i powie "weź se go pani, bo ja już nie chce" - na przykład oczywiście :P Zresztą zanim się zorganizuję, to pewnie jeszcze zrobimy spotkanie Lublinian, ktoś może będzie chętny do pomocy, no i chciałabym jeszcze żeby parę spraw się wyjaśniło, także wszystko powolutku.

Proszę Lublinian o maile w sprawie wetów i sklepów - jak pisałam powyżej. Bo będę wysyłać prośby PW :D
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 29, 2012, 21:34:43 pm »
a mój dotarł?

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 29, 2012, 21:51:55 pm »
tak dotarł, ale reszta się ociąga :(
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2012, 12:52:30 pm »
Podbijam prośbę o maile.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2012, 16:29:26 pm »
Może lepiej na pw powysyłać? Albo na FB wrzucić, jak akurat nie będzie pilniejszych spraw?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Lubelski Wolontariat SPK
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2012, 18:04:39 pm »
niach niach niach, już ja pokatuje wszystkich :D niełątwo się mnie będzie pozbyć :D

nie no bez jaj, będę katowała wszędzie gdzie się da, oczywiście zostawiam każdemu czas na reakcje, bo wiemy jak to jest z czasem ;)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.