Autor Wątek: Tulisia śliczna mala królewna  (Przeczytany 45590 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Tulisia śliczna mala królewna
« dnia: Styczeń 11, 2012, 21:52:18 pm »
  Dzisiaj odebrałam malutką króliczkę . Jest to królik wystawiony na allegro za 1 zł

  http://allegro.pl/krolik-miniaturowy-kroliczek-miniatura-bcm-i2043493666.html

 Nazywa się Tulisia jest samiczka i prawdopodobnie karzełkiem , wszystko na to wskazuje. Byliśmy u weta , obciął pazurki , bo już dawno powinny być obcięte.    Zbadał ,obejrzał , Tulisia jest zdrowym około rocznym króliczkiem . Jej imię wzięło się nieprzypadkowo , jest bardzo przytulaśna , ma piękne umaszczenie. Zobaczcie sami








 
Na razie tylko te zdjęcia nie chcialam małej stresować, inne bedą sukcesywnie  wklejane przez tymczasową opiekunkę . Kto nią bedzie ....tajemnica . Poczekajmy sama sie przedstawi.
Acha , tak wyjątkowy krolik musi mieć wyjątkowy DS
Dodam jeszcze ,że mała do swojego DT pojedzie prawdopodobnie w piątek .

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:00:40 pm »
Sama słodycz  :zakochany: a ile waży skoro to karzełek?

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:03:02 pm »
Równo jeden kg
Jest troszkę utuczona. Byla żywiona jęczmieniem , marchewką ,jabłkiem , dostawala także sianko.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:03:46 pm »
O jakie cudo :) To będzie wazyć nie więcej jak 1,400 :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:25:05 pm »
To będzie wazyć nie więcej jak 1,400
Raczej będzie ważyć poniżej 1kg skoro ma rok, waży 1kg i jest utuczona.

Ma śliczne, zalotne oczęta  :zakochany:
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:31:58 pm »
Oczki ma niebieskie,źrenice  granatowe. Eni ,zdjęcia zrobiłam  najlepiej jak sie dało , widac ,że jest bardzo zestresowana. Ale mialam ja na rękach d...ko ma tłuściutkie , no i wole ma już .Byla ważona , ma 1 kg.
Najważniejsze ,że właśnie  zjadła dwie granulki , jeden ususzony mleczyk, 2 źdźbła sianka . Wczesniej odrobinkę marchewki , no i pojawily się bobki...Uff

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:35:24 pm »
To dla karzełka 1,400 to za dużo ??

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:45:40 pm »
Nigdy nie miałam karzełka , więc nie mam doświadczenia. Choć muszę powiedzieć ,ze znam karzełka , który waży obecnie 1,60 kg i jest po odchudzeniu - 20 dkg.
Tulka , no coż ma troszke cialka na sobie ...Ale jest bardzo zwinna.

  Z ostatniej chwili , głaskałam wcześniej  swoje miniaturki ( 1,80 kg  , 2,20 kg) i poszłam wyglskac ją . Mam piękne ugryzienie na lewej ręce. Z kolei  moja dwójeczka wiernie czatuje pod drzwiami pokoju gdzie przebywa Tulisia . Skąd one wiedzą ,że tam przebywa gość?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:49:16 pm »
Wyczuwają nowego gościa,spryciule  :lol

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2012, 00:21:47 am »
Dori, znam tego karzełka też he he he :lol :lol :lol :diabelek :diabelek :diabelek



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2012, 00:34:12 am »
To dla karzełka 1,400 to za dużo pytajnik

Tak z zasady to karzełek to od 600 gram do 1,2 kg chyba się mieści (ale wiadomo, są wyjątki, choć to odstępstwo od wzorca rasy.) Ale tu raczej wnioskuję po jej obecnej masie i wieku. Skoro już ma koło roku, czyli jest dorosła, nie powinna już rosnąć, co najwyżej tyć :P Waży 1kg i jest za gruba, więc prawidłowo żywiona schudnie - co daje prawidłową, końcową masę poniżej 1kg.

Żeby nie było, ja tam mam same karzełki (1,7 kg, 1,8 kg i 1,9 kg :D)
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2012, 00:42:00 am »
No właśnie tym bardziej że Niusia przy wadze 1,400 nie wygląda na tłuściutką a wet powiedział że jej waga jest prawidłowa.Ok już wiemy że są karzełki "małe" i "duże" hehehe nie róbmy off top'u to wątek Tulisi i zaraz dori nas pogoni z tym tematem o wadze :mhihi

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2012, 00:47:06 am »
Ogólnie to karzełki-karzełki to ważą góra 1,2 kg, znaczna większość mieści się w przedziale 800-1000g. 1,5 kg królika to najzwyklejsza miniaturka :) Druga sprawa, że często "Hodowcy" sprzedający króliki z tatuażami do sklepów zoo byle jak dobierają pary królików do rozrodu :/ Widywalam juz miniatury turyńskie- z tej samej hodowli, storkówko- jeden waży  2,5 kg( niezatuczone) a inny 1,3 kg. A ta sama "rasa" :/
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12082
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2012, 00:51:28 am »
No dobra to jeszcze dopiszę mam nadzieję że dori mnie nie ochrzani :P
Niusia jest właśnie z tej hodowli z Starkówku i w jej karcie rodowodowej pisze że to miniaturka holenderska ale ktoś z forum (nie pamiętam kto) napisał mi że Niusia to karzełek ... i już całkiem zwariowałam teraz.

Offline PoKa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 933
  • Płeć: Kobieta
  • Pozostałe zwierzaki: Maksio
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2012, 07:25:11 am »
Jaka ona słodka  :zakochany: ma umaszczenie podobne do Bobka i te oczka niebieskie :D mała będzie u mnie na DT  :hura: cierpliwie na nią czekamy, w piątek będzie u mnie  :DD a prawdopodobnie w lutym Czarna idzie na sterylkę, może będzie grzeczniejsza i polubi Tulisie :)

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2012, 08:27:44 am »
Ja słyszałam opinię, że karzełek może mieć do 1,6 kg  :>. Niusia przy wadze 1,4 kg to prawdziwa laska ze wzorcową figurą  :doping:.

Tulisia piękna, cudna i szczuplutka  :bukiet.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline PoKa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 933
  • Płeć: Kobieta
  • Pozostałe zwierzaki: Maksio
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2012, 21:45:49 pm »
Mała jest już u mnie :) rzeczywiście kruszynka z niej :D uwielbia się przytulać, jak narazie zwiedza pokój, jest trochę płochliwa, często tupie skokami :P zaczęła obgryzać tapetę :] je bardzo ładnie, zieleninkę zjada w mgnieniu oka, suszki mniej chętnie ale myślę że apetyt wzrośnie, nie zostawia bobków na dywanie, kulturalna dama, zaczyna podgryzać pudełka, moja parka jeszcze nie wie że jest nowy gość bo nie wpuszczam ich do pokoju. Tulisia siedzi w drugim pokoju, więc ma swój teren. My w lutym zabieramy Czarną na sterylkę, wtedy może małe się zobaczą, czas pokaże jak to wyjdzie. Mała narazie tuli się do misia, ale kawalerem by nie pogardziła :D postaram się jutro zrobić zdjęcia, pozdrawiamy :*

Offline PoKa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 933
  • Płeć: Kobieta
  • Pozostałe zwierzaki: Maksio
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2012, 21:47:49 pm »
Dorotko dziękujemy za wszystko  :bukiet

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2012, 22:43:44 pm »
Anetko   ostrożnie z jedzonkiem . Wszystko co dajemy oprócz marchewki to dla niej nowość.,łatwo można rozregulować uklad pokarmowy.Dużo sianka wskazane , chętnie zjada suszony mniszek . Granulat jak mówilam .
Wczoraj przez kratki  chętnie wąchaly się z KIcusią . Mała nie bardzo bala się , byl ciekawa, agresji nie było. Za to jak podszedl do niej Zefir , to dostal po uszach od Kicy im jeszcze capnęla go w d---o    :lol
Powiedz jej, że ciocia dori bardzo ja kocha i jest tu pusto bez niej i smutno.  :przytul To my dziękujemy

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Tulisia śliczna mala królewna
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 14, 2012, 15:14:06 pm »
Co słychać u Tulisi?  :wow