Autor Wątek: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..  (Przeczytany 4605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bukajM

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« dnia: Styczeń 04, 2012, 14:47:03 pm »
Witam. Moja Amka od jakiś 5 dni znalazła sobie dziwny "przysmak". Biega codziennie po pokoju, w którym stoi choinka. Podbiega do niej, staje na tylnych łapkach i zaczyna obgryzać choinkę. Na początku jej na to pozwoliłem, ale później zacząłem ją odganiać. Niestety ciągle się domaga by ją dopuścić do choinki. Może jej to zaszkodzić?
A drugi problem to drapanie poidełka wieczorami. Zaczyna około 19-20 i potrafi drapać tak do 2-3 w nocy. Jest to trochę męczące, ponieważ mija już 3 miesiąc tego jej zwyczaju. Z poidełka woda leci dobrze, więc to nie problem tego że nie chce jej woda lecieć.

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2012, 15:16:59 pm »
Choinka ja ciekawi, a gryzie bo sie nudzi.
www.miniaturkabeztajemnic.com
Tam jest wszystko, odnośnie żywienia też. Co może zaszkodzić, co nie.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2012, 15:21:04 pm »
Królikowi powinieneś zapewnić gałązki, bo w taki sposób ściera sobie ząbki ;)
A jaka to choinka?
Polecam bardzo dobrą lekturkę- http://www.miniaturkabeztajemnic.com/ Wszystko tam znajdziesz.

A drapanie może być stąd, że królik się nudzi. Najlepiej zapewnić uszakowi jakąś rozrywkę na wieczór, typu właśnie gałązek, rolek po papierze toaletowym, kartony do obgryzania (bez naklejek, napisów) czy kula-smakula.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2012, 17:39:30 pm »
Z jakiego źródła miałeś choinkę? Masz pewność, że nie była nawożona lub pryskana?
Uszak drapie poidełko jak pije czy tak po prostu?
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline bukajM

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2012, 17:57:34 pm »
Choinka z pewnego źródła ;) Nie była nawożona, ani pryskana. Jak pije to ją drapie. W klatce na gałązki i kolbe kukurydze (wyjedzoną, którą uwielbia :D ), a także rolkę po papierze toaletowym, którymi bawi się non stop. "Latają" po klatce etc.

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2012, 17:59:18 pm »
Jak trochę podje tej choinki to raczej nie powinno jej zaszkodzić. Odkąd u nas pojawiło się drzewko, to wszystkie zabawki, tuneliki i przysmaki zeszły na drugi plan, chyba po prostu nie ma królika, który by nie kochał choinek :diabelek. Uważaj, żeby czasem kabli od lampek nie poprzegryzała.

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2012, 18:20:01 pm »
Jeśli choinka jest z pewnego źródła to nie powinna zaszkodzić. A uszaka od takiego drzewka bardzo ciężko odgonić - wiem z doświadczenia :P
Moja Shamy 'szarpała' łapkami poidełko. Kupiliśmy nowe, z rurką o większej średnicy i od tego czasu jest spokój :)
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline bukajM

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2012, 18:29:45 pm »
Ona kabli jednym słowem nie lubi i trzyma się od nich z daleka od czasu gdy bawiła się za moim komputerem i się zaplątała w nie ;D Narazie pomiędzy poidełko a klatkę włożyłem tekturę i już nie drapie. Pije normalnie teraz, więc chciała się bawić pewnie tylko :)
Dziękuje za pomoc :)

A mam jeszcze jedno pytanie. Czy to normalne u królików, że leżą sobie i nagle podskakują? Moja Amka podskakuje tak na 30-40 cm   :) A co do choinki to nie dosyć, że ją pogryza to biega wokół niej jak szalona ;)

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:15:03 pm »
Jak królik dostaje głupawki, tzn. nagle podskakuje, robi piruety, biega w kółko itd., to oznacza, że jest szczęśliwy  :D.
A kable to jednak radzę zabezpieczyć, albo pochować, bo nigdy nie wiadomo, jaki pomysł pojawi się w tej uszatej główce, a potem chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe...
Głaski dla króliczka :)

Offline jarek_1981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
Odp: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:11:56 pm »
hehe to jak najbardziej normalny objaw zadowolenia :D naszemu ostatnio spodobało się wskakiwanie do klatki z rozbiegu, aż się cala klatka przesuwa, a jaki przy tym szczęśliwy :brawo:

a przedwczoraj to się tak na choince uwiesił, że poleciała razem z nim i większość bombek poszła... z hukiem :nunu najlepszy był jego wyraz twarzy... "to nie powinno tak leżeć???"

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwny "przysmak" i drapanie poidełka ..
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2012, 21:54:31 pm »
Króliki to mają niesamowite pomysły. Czasami to strach się bać co wymyślą :P

jarek_1981 popraw podpis, polecam wstawić każdy suwaczek obok siebie, a nie jeden po drugim, bo masz podpis wymiarowo niezgodny z regulaminem.